Annem temizliğe dikkat etmiyor

Şu el bezi çekiç olan dolap bana gayet normal geldi benim mutfaktaki çekmecelerin en altı öyledir şuan mutfak önlüğü inşaat için kullanılan metre elbezi iki saklama kabı kaşıklık ve ıvır zıvır var ortami topluyor neden rahatsiz oluyorsun. Dolaplarin yüzünu kirlendikce içlerini de yılda birkez silerim. Bir yeri kirlenmedikce hayatta silmem. Gardırobu düzenledim geçen iki buçuk senelik evliyim ilk defa ömrü hayatımda gardirobum düzenli halini gördüm e yine dağıldı bir ara yine düzenlerim halıları kendim yıkardim şimdi yıkamaya veriyorum camları en son kurban bayramı nda sildim gelen yok giden yok pandemide temiz olsa ne kirli olsa ne çocukla iş yapamıyorum zaten bence kafaya takmayın bu kadar ya sonuçta temizlik için gelmedik bu dünyaya temizlik yapan yapar yapamayan temizlikçi kadın tutar yada kocası cocugu yapar düşünmeye bile değmez

Ben temizliği ve düzeni çok severim. Ama çocuk küçük olduğu için eski gibi düzenim yok. Ben bi yandan temizlerken, toplarken sağ olsun o diğer yandan hallediyor. Mutluuyum hayır çünkü dağınık yerde ruhum daralıyor. Ama oğlum mutlu.Elbet bir düzen tutturcaz

Annem kendimi bildim bileli temizliğe dikkat etmiyor bu beni çok yoruyor evde asla düzen yok eline geçeni oraya buraya atıyo gardolabinda kendimi kaybetsem bulamam dağ gibi karmakarışık mutfak çekmeceleri karmakarışık bir şeyi bulmak işkence gibi tezgahı falan hergun silmez dolapları ayda bir silerse siler çoğu şeyi biz dersek belki yapiyo yaptığı bi işi de güzel yapmiyo parlamiyo yaptığı yer cam sıkıyı bulanık bulanık lekeli kaliyo hep diye diye dilimizde tüy bitti ben yapıyorum babam yapiyo işleri yardım ediyoruz ama gene kıymet bilmiyo ben dolapları düzenliyorum bak bozma düzenli kullan diyorum yok 1 hafta sonra gene aynı kendinde hiç düzen yapma gibi bi huyu yok olanı da mahvediyo zaten ben 22 yaşımdayım 3 4 yıl sonra evlenip gidicem belki o zaman bu evin hali ne olucak çok merak ediyorum ya da Allah korusun babam vefat ederse evi kim temizlicek bilmiyorum muhtemelen çöp ev olur istifçilik var biraz gereksiz bişeyi atmaz aylarca öyle durur diye diye zor atıyoruz ablamla beraber bazen gizli gizli çöpe atıyoruz bazı şeyleri ablamda evli ve çocuğu var kendi işlerini zor yapiyo o yüzden yardım edemiyo bana benim nerde yaşıyacagim belli değil evlenirsem uzak olursam yardıma gelemem evi de bok götürür diye korkuyorum anneanem de pis bi kadındı ona çekmiş hiç bişey öğretmemiş ama teyzelerim çok temizdir anneme bişey öğreten olmamış ya da öğrenmek istemedi belki de biz uyarınca bize kızıyo karşılık veriyo bahane üretiyo yoruldum artık yok mu bunun bi çözümü
temizlik takıntısı gibi geldi ...annen belki psikolojik olarak depresyondadır.. aynı evde yasadığınız sürece bazı şeyleri görmezden gel... sıkıntı eylemeyin...allah sağlık versin başınızda olsun yeter

Annem kendimi bildim bileli temizliğe dikkat etmiyor bu beni çok yoruyor evde asla düzen yok eline geçeni oraya buraya atıyo gardolabinda kendimi kaybetsem bulamam dağ gibi karmakarışık mutfak çekmeceleri karmakarışık bir şeyi bulmak işkence gibi tezgahı falan hergun silmez dolapları ayda bir silerse siler çoğu şeyi biz dersek belki yapiyo yaptığı bi işi de güzel yapmiyo parlamiyo yaptığı yer cam sıkıyı bulanık bulanık lekeli kaliyo hep diye diye dilimizde tüy bitti ben yapıyorum babam yapiyo işleri yardım ediyoruz ama gene kıymet bilmiyo ben dolapları düzenliyorum bak bozma düzenli kullan diyorum yok 1 hafta sonra gene aynı kendinde hiç düzen yapma gibi bi huyu yok olanı da mahvediyo zaten ben 22 yaşımdayım 3 4 yıl sonra evlenip gidicem belki o zaman bu evin hali ne olucak çok merak ediyorum ya da Allah korusun babam vefat ederse evi kim temizlicek bilmiyorum muhtemelen çöp ev olur istifçilik var biraz gereksiz bişeyi atmaz aylarca öyle durur diye diye zor atıyoruz ablamla beraber bazen gizli gizli çöpe atıyoruz bazı şeyleri ablamda evli ve çocuğu var kendi işlerini zor yapiyo o yüzden yardım edemiyo bana benim nerde yaşıyacagim belli değil evlenirsem uzak olursam yardıma gelemem evi de bok götürür diye korkuyorum anneanem de pis bi kadındı ona çekmiş hiç bişey öğretmemiş ama teyzelerim çok temizdir anneme bişey öğreten olmamış ya da öğrenmek istemedi belki de biz uyarınca bize kızıyo karşılık veriyo bahane üretiyo yoruldum artık yok mu bunun bi çözümü
Yok malesef çözümü kaynanam böyle yıllardır değişmiyor. ilk evlendiğim gün evine gittim dolabında kırık bir çorba kasesi vardı ortadan ikiye ayrılmış, tam çöpe aticaktim eltim atma dedi neden dedim yapıştırcakmis onu dedi .ben iptal 🤷 o gün bugündür atarım gereksiz şeyleri görmedim der geçerim

Mutfak dolaplarının belli bir silinme süresi mi var? Bizimkiler en son yardımcı geldiğinde silindi, yaz sonuydu galiba. Pandemi yüzünden çağıramıyoruz artık. Yaşıyoruz böyle ölmedik. Ayda 1 dolap boşaltıp silsem hayata küserim.
Rahatsız olsam kalkıp silerdim ama anneme söylenmem. Rahatsız olan kalkıp kendisi yapar çünkü.
Camları da en son babam sildi. Parlayıp parlamadıklarından haberim yok.
Anneniz sizin düzelttiğiniz dolapları dağıtıyorsa düzeltmeyin. Canınıza yazık.
Herkes gücü yettiğince temizliğe el atsın. Dolap içleri de dağınık kalıversin.

Temizlik hergun yapilmasi gereken bir sey eger evde birden fazla kisi yasiyorsa. Bence evde yasayan herkesin yapmasi gerekiyor yapmiyorsa siz de yapmayin. Birakin, yine kirlenecek nasilsa boyle donguyle olmaz. Temizlikle omur tuketmeyin, hasta olursunuz.

Valla pis ve dağınık insana tahammül etmek zor. Kim ne derse desin. Aslan yattığı yerden belli olur derler...
Annemde olsa bi isyan çıkarırdım evde. Ne demek yemeklerden hep kıl çıkıyor. Otur kendin ye pis yemeğinide pis evindede kendin sürün der evlenmeden terkederim o evi..Hiçte ardıma bakmam isterse tv'ye çıksın.
Ben hamal olacağım o g.tünü yayıp ben böyle mutluyum diye evin içine edecek.. Ne anne ne evlat...
Beraber yaşanıyorsa toplum kurallarına uyulur. Hımbıl, pis,pinti hiç bir varlıkla anlaşamam boğuveririm valla. Yükselenimde başak iyikide başak.
Burcla alakasi oldugunu sanmiyorum, basak burcu birini taniyorum temizligin t si yok. Tuvaletinde taharet muslugu bozuk diye biz yaptirmasina vesile olduk, hanimefendi kullanmiyormus taharet muslugu totosunu bile islak mendille siliyor. Bir misafir, gelir cocugun var diye diye yaptirttik sonunda. Evde kedi bakiyor hayvan kumunda temiz yer bulamadigi icin her yere yapiyor.

Benim iş yerindeki masamı ve büromu bir görsen, annenin alnından öpersin. Annem, kedi encini kaybetse bulamicak derdi. Ama o daginiklikta benim düzenim var. Herseyi hemen bulurum. Bazı insanlar dağınıklık sanatçısı. Benim şefim de aynı benim gibi. Bizim büromuzu temizleyen insanlar, işini işkence olarak görüyor bize gelince😄
Okuduktan sonra kalktım temizlik yaptım :))

Valla pis ve dağınık insana tahammül etmek zor. Kim ne derse desin. Aslan yattığı yerden belli olur derler...
Annemde olsa bi isyan çıkarırdım evde. Ne demek yemeklerden hep kıl çıkıyor. Otur kendin ye pis yemeğinide pis evindede kendin sürün der evlenmeden terkederim o evi..Hiçte ardıma bakmam isterse tv'ye çıksın.
Ben hamal olacağım o g.tünü yayıp ben böyle mutluyum diye evin içine edecek.. Ne anne ne evlat...
Beraber yaşanıyorsa toplum kurallarına uyulur. Hımbıl, pis,pinti hiç bir varlıkla anlaşamam boğuveririm valla. Yükselenimde başak iyikide başak.

Aman Allahım...

Haklısın ama çok abartıyosun anne sonuçta o da ne kadar kızsam da bu davranışına sırtımı dönecek değilim

Buz

Buzdolabı değil mutfak dolaplarının dışını diyorim ben içini zaten bayramdan bayrama ben siliyorum sadece
Bak bazi insanlar boyle burda birisi baska bir konu açmıştım hamile ve birde kızı var annelime laf ettirmem ama temizlige elimi bile surmem kafasında iste onun kizida büyüdüğünde senin gibi annesine kizgin olacak ve haklida ama annen yaslanmis olabilir menepozdaysa bunalimda olabilir kendine temizlik gunleri planla buyuk bir temizlikle basla sonra duzenli olarak yap sen o evde tek yasamadigin gibi annende tek degil ortaklasa yapin haa birde daginiksa ekstra esyasini yerlere atiyorsa iste ozaman haklisin en nefret ettigim seydir yaptigim temizlige saygi duyulmamasi

Daginik ve bundan rahatsiz olmayan bir anneyle yasamak gercekten cok zor.insani tuketiyor.bizim ailemiezde cok kalabalikti coklu kardesiz:)

Ben ortancayim ve digerlerine gore cok titiz olmasamda temiz olan benim.tum h.sonlarimiz ablamla temizlik yaparak gecerdi.okulda odevim varsa tenefuslerde bitirmeye calisirdim ki eve gelince isleri yapayim.

Suan dusunuyorum da keske yapmasaydim yormasaydim kendimi o kadar diyorum.cunku bunun kiymetini bilen hickimse olmadi.

Bir de erken yasta biktim sanki temizlik yapmaktan.gerci yapsamda 3 cocukla pek toplu kalamiyor ev.ama pis degil en azindan.

Siz de kendinizi cok uzmeyin yormayin.kendi odanizi temizleyin gerisine karismayin bence

büyütmüş etmiş sizi bu yaşa getirmiş sonuçta. siz yapıverin zorsa yardımcı alın. ben evdeyim nasılsa diye şu ara hiçbir ii yaptırmamaya çalılıyorum. onca yıl yorulmuş etmiş. sizin yardım etmeniz kadar doğal bir şey yok. dağınık olsun nolcak. niye bu kadar geriliyorsunuz ki. evlenince yardımcı gelir bir şekilde düzene koyar.

Benim babam da böyle yapacak hiçbir şey yok ben günde bir evine gidip silip süpürüyorum ama bulaşıkları yıkamaz makineye de koymaz sudan geçirir, çekirdek yer kabuklarını halıya atar, tırnağını yine halıda keser. Bi de kedisi var mutfak vs her yere giriyor kıl tüy içinde. Başa çıkamıyorum insanca yaşayacak kadar temizliyorum napiyim

Kendi evi başka şehirde oraya zaten istifçiliği yüzünden giremezsin
Benim olduğum şehirde eşyalı ev tutup yerleştirdik orada yaşıyor 4 tabak 4 çatal gibi her şeyi az miktarda öyle olunca çok batıramıyor ama kullandığı kürdanı bile atmaz, peçeteyi atmaz. Onları her gün çaktırmadan atıyorum

Bak bazi insanlar boyle burda birisi baska bir konu açmıştım hamile ve birde kızı var annelime laf ettirmem ama temizlige elimi bile surmem kafasında iste onun kizida büyüdüğünde senin gibi annesine kizgin olacak ve haklida ama annen yaslanmis olabilir menepozdaysa bunalimda olabilir kendine temizlik gunleri planla buyuk bir temizlikle basla sonra duzenli olarak yap sen o evde tek yasamadigin gibi annende tek degil ortaklasa yapin haa birde daginiksa ekstra esyasini yerlere atiyorsa iste ozaman haklisin en nefret ettigim seydir yaptigim temizlige saygi duyulmamasi
Kızı ben bi yeri düzeltince bulamayınca bana bagiriyo elleme diye kepazegini ben görmek zorundayım sanki tv ünitesine eline geçeni koyuyo bi misafir gelince ayıp oluyo koyma diyorum koyuyo şimdi bişeyi kaybetmiş bana kızıyo çöpe atiyondiye o koyarken suçlu değil Ben atınca suçlu oluyom

Daginik ve bundan rahatsiz olmayan bir anneyle yasamak gercekten cok zor.insani tuketiyor.bizim ailemiezde cok kalabalikti coklu kardesiz:)

Ben ortancayim ve digerlerine gore cok titiz olmasamda temiz olan benim.tum h.sonlarimiz ablamla temizlik yaparak gecerdi.okulda odevim varsa tenefuslerde bitirmeye calisirdim ki eve gelince isleri yapayim.

Suan dusunuyorum da keske yapmasaydim yormasaydim kendimi o kadar diyorum.cunku bunun kiymetini bilen hickimse olmadi.

Bir de erken yasta biktim sanki temizlik yapmaktan.gerci yapsamda 3 cocukla pek toplu kalamiyor ev.ama pis degil en azindan.

Siz de kendinizi cok uzmeyin yormayin.kendi odanizi temizleyin gerisine karismayin bence
Evet benide bıktırdı ilerde ona benzemekten korkuyorum kendi pisliğini bana bulaştırır diye bazen sorguluyorum acaba bende pis miyim diye

Kendimi bildim bileli pis onun yüzünden defalarca bitlendim küçükken ben heryeri bal dök yala yapıyorum o gene batiriyo düzen kavrami yok tek kendi odasını batırsa neyse mutfağı da batiriyo tuvaletide salonuda

X