annem üvey anne gibi davranıyor

hayır çok yüksek puanlı değil ama söyle söyleyebilirim. benim istediğm okul, türkiyenin tek bu alan üzerine açılmıs özel üniversitesi. bu yüzdendir ki tam burslu puanları itü gibi en iyi okullarla yarışıyor ama ne ben tam burslu için çalısıyorum nede tam bursluya gitmek gibi bir hedefim var . /50 bursluya gitmek istiyorum çünkü okul söyle birşey yapıyor sadece /50 burslu gelenlere, okul zaten onlarca bu alandan işletmeyle kuruldugu için seni bu yerlerden bir yere sokuyolar yani sana iş garantisi veriyolar aynı zamanda 4 yılda ödiceğin paranın yüzde seksene varan kısmını okul bittikten sonraki 4 yıl boyunda her yıl 12 taksit olarak ödeyebiliyorsun. yani ailemin şuan verdiği paranın çok çok daha azını vererek okuyabiliyorum geri kalanıda işe girince kendim ödemeye devam edebiliyorum. zaten bu kariyer sözleşmesi vsvs hepsi kayıt esnasında yapılıyor ama tabi bunu annemler anlatamıyorum.
sınava son 10 hafta gibi bir süre kaldı açıkcası ben şuan nerden ne kadar çalısabilirsem öğrenebilirsem kardır diye düşünüyorum o yüzden evden kimseyle konusmaya girmemeye çalısıyorum çünkü sonrasında bir iyi oluyolar bir kötü oluyolar buda beni çok fazla yıpratıyor
Hangi üniversite hangi bölüm bu

algı yönetimi mi? bunu hiç düşünmemiştim. belkide kendi bile farkında olmadan yapıyodur bunu. şuan kaydımı dondurmanın malesef bir faydası olmuyor çünkü kayıt sırasında ödeniyor para ve zaten suan okulların kapanmasına da 1-2 ay gibi bir süre kaldı :/ annem aslında hem kardeşimin hem benim okumamızı istiyor her fırsatta bunu dile getiriyor, bakın meslek sahibi olun ele güne muhtaç kalmayın diyor.bir meslek sahibi oldugunu görseydim diyo hatta arkadaslarıyla konusurken önce okulunu bitircek iş sahibi olucak kendi ayakları üstünde durcak ondan sonra evlenicek diyor. kardeşim bir yandan da astım hastası oldugu için onun üstüne çok titriyor çünkü en ufak bir grip olsa astıma çeviriyor bu gecenin bi vakti demeden hadi ddogru acile hava vermeye ilaç verdirmeye.
kendisi 10 yasında ama ben tüm gün boyunca evin içinde annemin ''yelek giy '' lafını duyuyorum. yelek giyse kardeşim bu sefer çorabını giy baska hiçbir işi yok. sabah kalkıyorum bi etrafa bakıyorum hep kardeşimin eşyaları kitapları kıyafetleri örtüleri aynısını ben yapsam topla eşyalarını oluyor ama o etrafı o halde bırakınca hadi evi topluyoruz oluyor. öglen 2 ye kadar derste oluyor zaten bende artık tamamen elimi ayagımı çektim evden. kendi tabagım bardagım ayrı, yemeğimi çogunlukla odamda yiyorum ve kendi bulasıgımı yıkayıp geri odama götürüyorum. sadece kendi odamın temizliğini yapıyorum. annemede yardım etmiyorum hadi evi toplayalım dediğinde bu sefer tartısıyoruz ben topluyum ben dagıtmıyorum dediğimde annemde kardeşime toplatcagına kendi topluyor şuanda sofrayı hazırlamasına bile yardım etmiyorum ufak ufak kardeşimden yardım istemeye basladı artık hadi şunu götür hadi masayı hazırla diye. bir an önce şu sınavı kazanmak , sonuç belgesini göstermek istiyorum onlara.
Artık gençleri anlamakta zorluk çekiyorum. Empati yapmaya çalışıyorum ama yine de anlamıyorum. Özellikle son iki yıldır ekonomik olarak ailelerin yani çocukları olup onların geleceğini düşünen anne babaların psikolojik olarak ne kadar baskı altında olduğunun farkındamısınız. Anladığım kadarıyla aileniz sizi hiç bir şeyden yoksun bırakmıyor siz farkında olmasınızda sizi düşünüyor. Ama siz 10 yaşındaki kardeşinize olan tavırları kıyaslayarak annenize üvey anne diyebiliyorsunuz.

algı yönetimi mi? bunu hiç düşünmemiştim. belkide kendi bile farkında olmadan yapıyodur bunu. şuan kaydımı dondurmanın malesef bir faydası olmuyor çünkü kayıt sırasında ödeniyor para ve zaten suan okulların kapanmasına da 1-2 ay gibi bir süre kaldı :/ annem aslında hem kardeşimin hem benim okumamızı istiyor her fırsatta bunu dile getiriyor, bakın meslek sahibi olun ele güne muhtaç kalmayın diyor.bir meslek sahibi oldugunu görseydim diyo hatta arkadaslarıyla konusurken önce okulunu bitircek iş sahibi olucak kendi ayakları üstünde durcak ondan sonra evlenicek diyor. kardeşim bir yandan da astım hastası oldugu için onun üstüne çok titriyor çünkü en ufak bir grip olsa astıma çeviriyor bu gecenin bi vakti demeden hadi ddogru acile hava vermeye ilaç verdirmeye.
kendisi 10 yasında ama ben tüm gün boyunca evin içinde annemin ''yelek giy '' lafını duyuyorum. yelek giyse kardeşim bu sefer çorabını giy baska hiçbir işi yok. sabah kalkıyorum bi etrafa bakıyorum hep kardeşimin eşyaları kitapları kıyafetleri örtüleri aynısını ben yapsam topla eşyalarını oluyor ama o etrafı o halde bırakınca hadi evi topluyoruz oluyor. öglen 2 ye kadar derste oluyor zaten bende artık tamamen elimi ayagımı çektim evden. kendi tabagım bardagım ayrı, yemeğimi çogunlukla odamda yiyorum ve kendi bulasıgımı yıkayıp geri odama götürüyorum. sadece kendi odamın temizliğini yapıyorum. annemede yardım etmiyorum hadi evi toplayalım dediğinde bu sefer tartısıyoruz ben topluyum ben dagıtmıyorum dediğimde annemde kardeşime toplatcagına kendi topluyor şuanda sofrayı hazırlamasına bile yardım etmiyorum ufak ufak kardeşimden yardım istemeye basladı artık hadi şunu götür hadi masayı hazırla diye. bir an önce şu sınavı kazanmak , sonuç belgesini göstermek istiyorum onlara.
Yok artık , annenin sana üvey anne gibi davrandığı yok . Yediğin önünde yemediğin arkanda. Nankör olmayın lütfen. 10 yaşındaki ilkokul çocuğuyla kendinizi kıyaslandığınızı hatırlatırım . İlkokul çocuğu .... ilkokul çocuğu ....
Astım hastası olan kardeşinize karşı da gayet acımasızsınız. Ne olsun hastaneye götürmesinler de ne yapsınlar??? Benim alerjisi olan öğrencilerime olan ilgim diğerlerinden 2 kat daha fazla. Çünkü o çocuklar hemen tıkanır .
Yurt gibi kullanıyorsanız evinizi , aldığınız hizmetlerin bedelini de ödeyin bir zahmet .
Elini ayağını çekmiş evden 😂 bak bak bak .
Diyetisyen olmazsınız umarım . Çünkü daha kendi ailesine anlayışlı olamayan , 10 yaşındaki kardeşiyle empati kuramayan biri obez hastalara nasıl faydalı olacak ki ? Kendi imkanlarıyla mutlu olamayan biri bedenini sevmeyen hastalarına nasıl yardımcı olacak ki ?? Ayrıca sizin gibi bir iş arkadaşı da düşman başına . Bir arkadaşınızın yanlışlıkla kahve fincanı kaldırır edersiniz mazallah sonra surat asıp durursun .
Neymiş devlet üniversitesi iş garantisi vermiyormuş 😳 sen Hacettepe tıpı kazandın da işsiz mi kaldın 😎
Ailen sabırlı insanlar , destekte olmuşlar . Bölümün de güzel . Cahillik edip elindeki fırsatı tepmeni istemiyor olabilirler .

Öğretmenim. Diyetisyenlik mi öğretmenlik mi deseler bir durup düşünürüm. Hemşireliği ise üstüne para verseler değişmem

Yok artık , annenin sana üvey anne gibi davrandığı yok . Yediğin önünde yemediğin arkanda. Nankör olmayın lütfen. 10 yaşındaki ilkokul çocuğuyla kendinizi kıyaslandığınızı hatırlatırım . İlkokul çocuğu .... ilkokul çocuğu ....
Astım hastası olan kardeşinize karşı da gayet acımasızsınız. Ne olsun hastaneye götürmesinler de ne yapsınlar??? Benim alerjisi olan öğrencilerime olan ilgim diğerlerinden 2 kat daha fazla. Çünkü o çocuklar hemen tıkanır .
Yurt gibi kullanıyorsanız evinizi , aldığınız hizmetlerin bedelini de ödeyin bir zahmet .
Diyetisyen olmazsınız umarım . Çünkü daha kendi ailesine anlayışlı olamayan , 10 yaşındaki kardeşiyle empati kuramayan biri obez hastalara nasıl faydalı olacak ki ? Kendi imkanlarıyla mutlu olamayan biri bedenini sevmeyen hastalarına nasıl yardımcı olacak ki ?? Ayrıca sizin gibi bir iş arkadaşı da düşman başına . Bir arkadaşınızın yanlışlıkla kahve fincanı kaldırır edersiniz mazallah sonra surat asıp durursun .
Neymiş devlet üniversitesi iş garantisi vermiyormuş 😳 sen Hacettepe tıpı kazandın da işsiz mi kaldın 😎
Ailen sabırlı insanlar , destekte olmuşlar . Bölümün de güzel . Cahillik edip elindeki fırsatı tepmeni istemiyor olabilirler .
Ben de sonra okudum konu sahibinin diğer mesajını ve bencilliğine pes dedim. Tam dayaklık dedikleri cinsten. Pişkin pişkin de haklıymış gibi anlatmış. Yazık ya. Annesinin 10 yaşındaki çocuğun sağlığından endişe etmesini bile anlamaktan aciz. Vazgeçtim Diyetisyen olmasın bu. Hatta hemşire veya başka bir şey de. Mümkünse bencilliği sadece kendisine kalsın insanlardan uzak

Üniversite sınavına hazırlanan kardeşim var , annem butun gün neler ediyor neler senin derdin devede kulak kalir o derece yani . Ustelik kazandi istedigi sehir olmadigi icin mezuna kaldi ona ragmen binde sen okumazsin sennsoylesin sen boylesin butun gun basini yer kardesimin .

beni çok yanlış anlayıp hemen farklı farklı yargılamaya çalısmıssınız. herkes hacettepe tıp okumak zorunda mı? ki istediğim alan saglıkla ilgili değil ne yapayım aa hacettepe de yok okumayayım mı diyim? önce tamam tekrar sınava girersin ama bir yandan da bu okula kayıt ol dediler okulu kendi seçtiler paralı oldugunu ne kadar para verceklerini biliyolardı buna rağmen okula kayıt olduktan sonra hayır gitmiceksin bu okulun bitirceksin dediler. bu durumda benim nasıl ya? böyle dediniz ben buna güvenerek kayıt oldum dediğimde mi cahil oluyorum? kendi istediğim mesleği direttiğim için mi cahil oluyorum? evet elimi ayağımı çektim çünkü ders çalısabilmek için buna ihtiyacım var. burdan yok diyetisyen olmazsın yok iş arkası olma falan filan ne biçim yorumlar çıkarmıssınız cidden hayret verici. kendi imkanlarıyla mutlu olmaktan bahsetmissiniz siz önünüze bi engel çıkınca allahtan gelmiştir bunada şükür diyip yolunuza akıntının gittiği yönde devam ediyosunuz heralde

Ben de sonra okudum konu sahibinin diğer mesajını ve bencilliğine pes dedim. Tam dayaklık dedikleri cinsten. Pişkin pişkin de haklıymış gibi anlatmış. Yazık ya. Annesinin 10 yaşındaki çocuğun sağlığından endişe etmesini bile anlamaktan aciz. Vazgeçtim Diyetisyen olmasın bu. Hatta hemşire veya başka bir şey de. Mümkünse bencilliği sadece kendisine kalsın insanlardan uzak
astım hastası olarak belirtmemin nedeni en ufak gribi bile astıma döndüğünü anlatmaktı o cümleden önce yelek giy çorap gibi lafların sürekli evde dolandıgını söylemiştim. bunun nedenini açıkladım orda. ''bu'' ben oluyorum sanırım :/ siz mesleğinizle kişiliğinizi bir tutuyor mesleğinizin getirdği sorumlulukları ihmal ediyorsunuz sanırım ? ailevi bir şeyi anlattıgım olaydan böyle bir sonuç çıkardıgınıza göre. ki detaylı okusaydınız benim zaten bu mesleği kendim yapabilceklerim arasından seçtiğimi ama z planı olarak kenarda tuttugumuda bilirdiniz. sırf yazmak için yazmıssınız yani

İş bulma konusunda sorun yaşanır mı peki acaba? Ben diyetisyenlik istiyorum ama hemşireliğin atamaları çok daha yüksek olduğu için de kafam karışık biraz bu konuda
İş bulma konusunda evet hemşirelik daha avantajlı ancak diyetisyen olarak iş bulduktan sonra çok daha prestijli görülüyor halk tarafından.Hemsirelik çok kutsal bir meslek saygı duyulması gerekir.Ancak ne yazik ki diyetisyeni çoğu kişi doktor yerine koyuyor .Ayrıca diyetisyen olarak maddi imkanınız da varsa diyet merkezleri açabilirsiniz.

X