Annem?

ben anneye hic hak veremedim ya,
yorumlari da kiz annesi oldugu icin biraz tarafli buldum acikcasi.

size haber verilmis, siz de annenize sormadan kabul etmeseydiniz madem.

etli yemek ikrami konusunda da hak veremedim ama misafir umdugunu degil buldugu yesin hadi madem o durumda diyelim de, olan atilacak yemege olacak maalesef.

Üzülerek söylüyorum ama annenizin psikolojik destek alması gerekebilir. Davranışı normal değil ve sizi "gomofobi" problemi ile baş başa bırakabilir. Erkek arkadaşını bir taraftan beğenip diğer taraftan ise farklı sorunlar bulmaya çalışmasına düşünceler arasında mantıksal bağın olmayışını söyleyebilirim. Bir taraftan yalnız kalma korkusu diğer taraftan ise sizi kaybetme korkusunun vermiş olduğu bir bunalım evresi de geçiriyor olabilir fakat ikinizin arasında normal bir ebeveyn ilişkisi yok biraz farklı bir bağ kurulmuş aranızda. Annelerin çocukları üzerine hassasiyet göstermesi ve onların evleneceği kişi ile ilgili çekinceleri olması toplumun kabul gördüğü bir davranıştır fakat kızının en önemli süreçleri geçmeye çalıştığı bir aşamada zorluk çıkartmaya çalışması , karşı tarafa bir takım yargılar biriktirmesi ve kararsız kalıp sanki bu evliliği ben istemesem olmayacakmış gibi görmesi anormaldir ve sizin evliliğiniz gerçekleşse bile sürekli bir risk altında olacağınızı söylemek mümkün. Bugün ailelerin müdahalesi sebebiyle Türkiye'de boşanma oranı %24. Çiftler dengeyi sağlayamamaları sebebiyle hane içerisine sürekli huzursuzluk ve problemler çıkmaktadır. Genelliklerle Türkiye'deki anneler çoğunlukla çocuklarının evliliklerine müdahil olmayı fazlasıyla sever çoğu zamanda emzirdikleri sütü , analık haklarını öne sürerek evladını vicdan muhasebesine sevk eder. Çoğu zaman kızlarının ve oğullarının sevdiği kişilere hükmedemeyeceği anladığı zaman birlikteliğin bozulması için çeşitli bahaneler ve sebepler üretip birbirlerinin gözünden soğutarak ayrılmalarını sağlıyor. Sonrasında çocuklarının gözünde onun mutluluğunu elinden çalan kişi olarak yer etmemek için çocuğunun o boşluk döneminde kurmuş olduğu ilişki hatalı bile olsa destek vererek ikinci kötülüğü yapıyor. Eğer ki evladı başkasıyla çok mutlu olsa bile ilk problemde aklı hep annesi yüzünden ayrılmak zorunda kaldığında kalıyor.(Yaşamadığı durumların cezbetmesi) Bu sıkça karşılaştığımız bir durum.
Siz kendi kararlarınızı verebilecek olgunluğa eriştiğinize inanıyorsanız erkek arkadaşınıza aranızda kalması şartını ön koşarak (güvenilir olup olmadığını siz biliyorsunuz) güzel bir dil ile annenizin yaşamın zorluklarına tak başına göğüs gerdiğini bu durumunun psikolojisi etkilediğini ve hayattaki tüm varlığının siz olduğunu, bu sebeple üzerinize çok fazla titrediğini , bunun davranışlarına olumsuz yansıdığını ve yansıtabileceğini , aynı durumun kendi ailesi içinde de olabileceğini ve bundan dolayı karşılıklı olarak anlayışlı olmanız gerektiğini anlatın. Her iki tarafta da oluşabilecek problem için olgunca davranıp fevri ve ani kararlardan uzak durmanız gerektiğini anlat. Sonuçta sizin için de bu süreçler yıpratıcı olabiliyor. Bunları anlatırken karşı tarafta ön yargı oluşturmayacak cümleleri seçin. Tabii eğer ki karşınızdaki kişinin sevgisine ve olgunluğuna güveniyorsanız bunları yapın. Siz bu kadar ince yaklaşırken bir de sevdiğiniz kişinin olumsuzluklarıyla uğraşmayın. İkiniz de aileniz aranızda denge olun. Anneniz problemleri derinleştirmeye devam edip sorun üretmeye başlar ise destek alın. Bu yazdıklarım bu tür problemleri yaşayanlara umarım faydalı olur.

Fazla muhafakar ailelerin bu et konusunda dikkat ettiklerini duymuştum az bir ihtimalle olsa öylemi acaba

Bence onlar gelince dört dönecek şimdi bu tavirlar geçici.benim babam da olmuştu çocuk gibi küsmüştü ☺️

X