Annem?

Evet aynı şekilde. Mesela ablama diyormuş ne bu kadar naz.. Eşine çok naz yapıyormuş, üşengeçöiş, çok çay içiyormuş.. İnsanlara yüz verince bunları söyleyebilme hakkını görüyorlar herhalde kendilerinde..

Aynen öyle. Ben bir kere enfeksiyon gecirdim evde. Gündüz iyidim ama aksam üstü o kadar kötü oldum ki annemi aradim yardima ihtiyacim var diye. Bebegim 3 aylikti henüz. Ablam beni gelip arabayla alacakti (evimin ve annemin evi 3 dakika degildi arabayla)..bende o kadar kötüyüm ki yerde yatiyorum cocuk odasinda. Ablam geldi suratdan düsen 1000 parca. Ne bana hazirlanmaya yardim etti birde laf yiyiyorum bir taraftan. Sadece oglumu arabaya tasidi. Ondan sonra zaten onunla görüsmeyi kesicektim. Yine annemin hatrina signeye cektim. Sorun bunlarda sirf aile oldugum icin her lafi ve her hareketi yapma hakkini görüyorlar kendilerinde. Halbuki öyle birsey yok. Asil ailene iyi davranip destek olacaksin. Yani artik keyifleri bilir. Benim adim atmaya niyetim yok artik. Olan yine bana olacak cünkü ve eminim konusmaya calissaydim bile isi kavgaya dökecekler

Aynen öyle. Ben bir kere enfeksiyon gecirdim evde. Gündüz iyidim ama aksam üstü o kadar kötü oldum ki annemi aradim yardima ihtiyacim var diye. Bebegim 3 aylikti henüz. Ablam beni gelip arabayla alacakti (evimin ve annemin evi 3 dakika degildi arabayla)..bende o kadar kötüyüm ki yerde yatiyorum cocuk odasinda. Ablam geldi suratdan düsen 1000 parca. Ne bana hazirlanmaya yardim etti birde laf yiyiyorum bir taraftan. Sadece oglumu arabaya tasidi. Ondan sonra zaten onunla görüsmeyi kesicektim. Yine annemin hatrina signeye cektim. Sorun bunlarda sirf aile oldugum icin her lafi ve her hareketi yapma hakkini görüyorlar kendilerinde. Halbuki öyle birsey yok. Asil ailene iyi davranip destek olacaksin. Yani artik keyifleri bilir. Benim adim atmaya niyetim yok artik. Olan yine bana olacak cünkü ve eminim konusmaya calissaydim bile isi kavgaya dökecekler
Sıkıntı şu ki demek ki yüz vermişiz bunları hak görüyorlar kendilerine. Sesini çıkarmadıkça da tepene çıkıyorlar. Siz yapsanız aynısını kimbilir kaç lafa geçerler.. Bazı aileler gerçekten problem kaynağı

Sıkıntı şu ki demek ki yüz vermişiz bunları hak görüyorlar kendilerine. Sesini çıkarmadıkça da tepene çıkıyorlar. Siz yapsanız aynısını kimbilir kaç lafa geçerler.. Bazı aileler gerçekten problem kaynağı

Ben artik insanlari gercekten anlamiyorum. Ben devamli kendimi iyilestirmeye ve gelistirmeye calisiyorum. Insanlara bu yüzdende bulasmam..herkesin derdi kendine yetiyor. Neden insanlar birbirlerinin hayatini gereksiz yere zorlastirir ki? Hep altdan ben alsam en büyük haksizligi yine ben kendime yapmis olurum.

Yapıyor zaten.. Teyzeme dayıma sesini çıkaramıyor.. Bize gelince atmaca.. Ablama diyormuş kimse seni sevmiyor neden hiç düşündün mü..
Ahahaha benim anam bu resmen...ikisi de birbirinden psikopat kardeşlerine ve onların çocuklarına isteseler canını verir, onlara asla sesini çıkarmaz , bana gelince herşeyime 10 kaplan gücünde kükrer, yukardakiyle benzer cümleler kurar...ablaniz şanslı enazından derdini paylaşan bir kızkardeşi var

Son düzenleme:
Demekki kendisi de sevilmemiş size de öyle davranıyo. Ablaniz adına çok üzüldüm annesinin sevgisine ilgisine en çok ihtiyacı olduğu dönemde bide. Değişmez bu durum bence siz abla kardeş birbirinize destek olun uzulmemeye çalışın
Ayy birde benim başımda var anne değil kaynana sanki birtürlü yaranamam mesafe koydum artık çok rahatım tavsiye ederim değişmez o kadın huyu o

Eski kafa ebeveynler. Onların yetiştiği ortam, gördüğü geçirdiği öyle ne yapsın. Ayak uydurmakta zorlanıyorlar yenilere.
Annenizin kıymetini bilin bence. Bunlar hiçbişey. Biraz kulak ardı edin

bütün bunları benim annem de yapıyor,yapar,bir sürü kız kardeşiz çoğumuza böyledir.hep eleştirir,hep.ben de ilk doğumumda uzakta yaşıyordum uzak gelemem demişti,ve gelmem diye hamilelik boyunca diretti,farklı sebepler sıraladı durdu.kendi içime ağlıyordum bebek doğunca kayınvalidem geldi,annem 20 gün sonra geldi.ben bunu sorun bile etmedim,kimse de etmez bizde.annem hep böyle.biz biraz fazla kardeşiz.o yüzden annem zamanında hep çok çocuklu olarak dışlanmış.kayınvalidesi,arkadaşları ve akrabaları tarafından ve sanırım bu da o bunu istemese bile bilinçaltında çocuklarının istenmeyen kişiler,fazlalıklar olarak kodlanmasına sebep olmuş.bizi istese de övesi gelmiyo,bunu açıkça da söyler yüzümüze.yine de annemin yaşadıklarını bildiğim kadarıyla kafaya takmıyorum.diğer kardeşlerime de böyle.sizin de annenizin sorunları vardır önceden,sizle ilgisi olmadığına eminim.saydığınız şeylerin hepsi kendi annemde de var,hassas olayın,o anneniz,sadece taviz vermeyin,yeter.ben bazen bazı gerçekleri yüzüne de vurarım ama insan taş değil bi yerde dayanamıyor

Son zamanlarda aile konusu fazlaca açılmaya başladı ben ve ablam da fazlasıyla annemden muzdarip olarak konu açmak istedim.. Annem otoriter bi insan. Yönetmek ister. Bizi de küçüklükten beri böyle baskılarla büyüttü. Aman çok gülme, şunu giyme, şu şekilde davranma. Sen çok şöylesin, işe yaramazsın vs gibi tonlarca söylemi de vardı. İyi olalım, sevilelim istemezdi zoruna giderdi. Şunun kızı şöyle cesur bunun kızı şöyle girişken.. Halbuki bırakmadın ki bizi kendi halimize.. Nasıl öyle olalım.. Şimdi çalışıyorum evime geldiğinde yaptığı gardrobuma bakmak. Şunu mu aldın bunu mu aldın? Hep gereksiz şeylere harcamışsın. Giyimimi beğenmez. Arkadaşlarımı eleştirir. Alışveriş yapıyoruz ona deddim ki anne bu yıl çok bişey almadım, almamda. Diyor ki yeter stoklarından giy iğneleyerek.. Ablama da aynı kadın 6 aylık hamile. Yoruldum dediğine içerliyor, çok yemek yese ona laf ediyor. Ya düşük riski oldu doktor epey ilaç vermiş diyormuş ki hımm ciddi durummuş o zaman bu kadar ilaç verdiyse. anki yalan söyleyecek ablam. Milletin annesi torununa neler alır bi yelek götürmüş diyor bi de doğumuna gelmem burası çok uzak.. Neden böyle bu kadın ya neden.. Ablam aylardır yalnız duygusal da biraz. Gelip herşeyine laf edip üzmeye ne gerek var.. Üzülüyoruz bize hep böyle yaptı.. İnsanlarla ilişkimize de müdahale etti, bi ortamda rahat davransak ona müdahale etti.. Biraz mutlu olsak ona kulp buldu.. Artık yoruyor bizi.. Anne mi düşman mı?
Aynı anneden bizde de var.
Ben abla olanım maalesef benim sığınacak bir ablam yoktu . Abilerim vardı (olmaz olsunlar)
Annemle o aramadığı sürece görüşmüyorum.

X