Anneme sigara içtiğimi söylemeli miyim, nasıl?

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
25.183
55.680
Son söylediğiniz cümle öyle önemli ki.
Maalesef bazı gençlerimiz sigara ile kendine değer kattığını zannediyor özgürlüğünü sigara ile kanıtlamaya çalışıyor.

işte gizli olana merak

büyükler sigara içer vs vs

bir arkadaşın babası demiş ki içki iç ama sigara içme

sigarayı alacak paran olmazsa da sağdan soldan otlanır gene halledersin ama içki bir içer iki içer içemezsin paran yoksa dermiş

eşim yıllardır içer arada bir bırakır sonra tekrar başlar vs vs

kendini aciz hissediyor vs ama bence azaltması bile mucize

hatta babam 70 ine doğru bıraktı

bir seferinde eşime iç yanımda benim canım çekmiyor sorun değil dedi eşim yok olmaz balkonda içeyim modunda

çünkü benim yanımda içmiyor

bu bile ona çok şey katıyor

iş yerinde de evde de içemiyor işte az içiyor çıkıp içiyor vs vs

Kova hatunu

✔ allergic To idiots
Pro Üye
4 Mayıs 2011
22.196
36.196
Benim annem de içtiğimi duymuş dışarda
Bir gün çekti konuştu ben tabi ilk başta inkarlar falan elime tutuşturdu al bi ic bakim dedi...baktı baktı içmeyi biliyorsun ya işte dedi
Kendimi ele vermişim yani...
Bisey demedi ama disarlarda kendini rezil etme iceceksen evde iç bide yangın çıkarma dedi ama çok üzgündü belliydi gözlerinden...

gzgzz

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2020
182
185
30
Bende çok düşünmüştüm bunu.psikolojik çöktüğüm bir dönem annemle babama yaşadıklarımı anlatıyorum babam yaktı sigarayı,annemde pakete uzandı,bi tanede bana versene anne dedim.annem uzattı ama ihtimal vermiyor garibim içeceğime ben tabi sigarayı aldım balkona gidicem içmeye.babam dediki duuur gitmeyeceksin otur karşıma,içiyorsan karşımda içeceksin..aldı çakmağı yaktı sigaramı ailecek tüttürdük 😂😂 ama tabi herkes ben kadar şanslı olur mu bilmiyorum 🤷‍♀️

AriaBlue

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2014
1.814
7.211
28
Bende çok düşünmüştüm bunu.psikolojik çöktüğüm bir dönem annemle babama yaşadıklarımı anlatıyorum babam yaktı sigarayı,annemde pakete uzandı,bi tanede bana versene anne dedim.annem uzattı ama ihtimal vermiyor garibim içeceğime ben tabi sigarayı aldım balkona gidicem içmeye.babam dediki duuur gitmeyeceksin otur karşıma,içiyorsan karşımda içeceksin..aldı çakmağı yaktı sigaramı ailecek tüttürdük 😂😂 ama tabi herkes ben kadar şanslı olur mu bilmiyorum 🤷‍♀️
Görece şanslısınız.

Gamarcoba66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
828
1.671
37
Ben de içiyorum ve annemden saklamistim ilk yillar..On sene once ogrendi ve aramizdaki en buyuk problem her zaman sigara olmustur.Yani anneniz benim annem gibi biraz dominant ise siz de de hayat boyu sorun olabilir..Hatta eminim sigara icmesem daha iyi bir anne kiz iliskimiz olabilirdi..Mesela annemle yemege, tatile gitmek istemem cunku yaninda içemem sigara..Yasiniz kucukse acilen birakin diyecegim ama siz de benim gibi birakmazsiniz diye tahmin ediyorum.Ilk yillar pek anlayamamistim etkilerini ama cok zarar verdi bana sigara.Hele bi kadin icin en onemli sey olan cildimi mahvetti..Yol yakinken donun

petrapuella

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
5.830
26.865
12 yaşında neyin zorluğunu yaşıyorsunuz da sigaraya başlıyorsunuz yahu bacak kadar boyunuzla. Üstelik ailenizde akciğer kanseri hikayesi de var. Bari kadına söylemeyin de en azından psikolojik olarak etkilemeyin. 18 19 yaşında çok dertliyim ondan sigara içiyorum da demeyin başka kimseye ağızlarıyla gülmezler buna çünkü.

Mormenekse89

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2018
1.617
2.087
Öncelikle bende taze bir anneyim bazen dusunuyorm çocuğum sigara içince ne yapmalıyım vs o yüzden konu ilgimi çekti sigaradan çok nefret eden biriyim eşime bıraktırmak istedm olmadı. Bu illet bir kere başlayınca birakmasj zor. Ayrıca hemsireyim inanın akciğer kanserinin sigara ile alakası çok fazla buna emin olun sırf bu yüzden bile bırakılır. Hiç denediniz mi bilmiyorum ama derdim var içiyorum kısmı bana çok tuhaf geliyor. Örneğin hapishane olanlar içiyor onlari bile bir nebze alyrm sklyrz ortam muhabbet iciyorz derlerdi. Yani boş vakitten.... Neyse umarm bırakırsınız ama bence annenize söylemeyin bilince. Üzülür bence

Tarcinli12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2017
644
351
27
Ben guzellikle babama soylemistim cok duzgun karsiladi birakmam icin gunlerce haftalarca konustu tedaviye yonlendirdi asla dinlemedim anneme yakalandim birgun asla konusmadi direk o sigarayi aldi bilegime yapistirdi yandim cayir cayir. Birdaha gorursem dilinde sondurecegim dedi direk. Dahada korkudan asla agzima surmedim oylece biraktim. Korkudan geberdim yani. Ama anneniz babam gibi muhtemelen sizinle komusmayi dener sizde biaz caba gosterin babanizi ornek alin lutfen saglim baska biseye benzmeiyor
Valla benim annem de 6 sene sonra ögrendi kendi istegimle söyleyerek arada yakalandigim oldu annem bilmedigi zamanlarda ya oklava sopayla dövmeye kalkiyordu yada terlik kafama isapet ettiriyordu :) aglayarak türkiyeye geldigimde bosanma asamasindayim ya esimden ayrildim sigara icmem lazim icemiyordum babam zaten sakin birisi anlamisti beni, anne dedim kizmayacagina söz ver söyleyecegim dedim söyle deyince sigara iciyorum dedim o an üstüme gelmedi saldi beni sigaram konusunda karismiyor simdi ben kendi istegimle birakmaya calisiyorum keske annem bana terlik atsaydi kafama diyorum bazen cünkü insan annesinin korkusundan icmek istemez ya hani

bahar09876

Az insan, çok huzur
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
1.239
2.085
Sigaraya verilen paraya acıyorum. ..ona harcayacağız parayla kendiniz için daha güzel şeyler yapabilirsiniz...eminim gezmediğiniz çok yer var .turlara katılın..yapmadıklarınızı yapın.mesela yamaç paraşütü,balonla gökyüzünde dolaşma falan...gerçekten sigarayla verilen para boş

Ayseee1987

Never Stop DREAMİNG ✅ ◕‿◕
Pro Üye
13 Nisan 2018
4.602
11.743
Ahhh o yıllar, ben sigara içmeye lise son sınıfta başladım, arkadaşlarla okulun arka bahçesinde içerken müdür sigarayı elimde yakaladı. Tabii hemen ailelerimizi aradılar, annem müdüre itiraz etti "hayır benim kızım içmez, sigaranın ne kadar zararlı olduğunu biliyor" gibi cümleler kurdu. Annemin bakış açısı bu olduğundan ben daha çok zorlandım, annemi üzmekten çok korktum.
Daha sonra başbaşa kaldığımızda, babama anlattım olayı, babamda "kızım ben sigara içiyorum diye özenip içtiysen senden özürdilerim, lütfen daha tam alışmadan bırak" dedi. Fakat ben ilk ablamdan özenerek sigara içmiştim (bunu babama söylemedim)
Tabii ben balkonda da içiyordum, annem birgün paketi bulmuş ve çok üzülmüş. Ve bana hiç birşey söylememiş. Annemin İlk tepkisi, sigarayı bırakmak için, zararları içerikli bir kitap getirdi bana verdi "bunu bugün okumaya başlarsan iyi edersin kızım"dedi. Ben kalakalmıştım.
Ve o günden sonra sigara içmedim. Ama evlendikten sonra maalesef sigaraya tekrar başladım :KK43:

Unicornbe

Golden Dragon✨🐉
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
14 Kasım 2007
2.782
1.709
Yakalanana kadar söylemeyi hiç düşünmemiştim belki uygun bir zamanda olabilir bilemedim yakalanınca söylemek daha iyi gibi gelıyor sankı.Ben üniversitede başlamıştım aılem bana artık içmez gözüyle bakıyordu yakalandım babamsa bırakalı 10 yıl olmustu bana içme içince bi birsey olduğu yok olsa ben bırakmazdım dedi üniversite bitirdim babam tekrar sigaraya basladı ogünden sonra karşılıklı içmeye başladık.Yapma baba 10 yıl olmuş.....Halada beni siz başlattınız yoksa ne güzel bırakmıstım der, orada vicdan yapmıslıgım vardır.😒Eşimle tanıştığımda sigara kullanmıyordu en çok pişmanlıgımda odur bana eşlik etmek için içmeye baslamıstı içme dedikçe paketle gelmeye başladı desende şimdi benden çok içiyor keşke hiç başlamasaydım dediğim çok zaman olmustur 😣

sirinlers

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2020
12
6
34
Babanı akciğer kanserinden kaybedip babana üzüldüğün için sıgarayı çoğaltman çok ironik
Al işte sana bir sebep bırakmak için

ayse4563

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2020
66
60
57
Sigara içtiğini söylemeden önce bırak.spora başla.babani düşün ölmek ister miydi o kötü hastalıktan.hic içme inan sağlık gibisi yok.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :80 Kg.

kanada

Guru
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2007
4.124
6.377
Annenin yerinde olsam sigara içmene değil de 12 yaşında başlamana daha çok üzülürdüm. İraden çok zayıf ve dış etkilere karşı da dirençsiz olduğundan psikologla çözmeye çalışırdım. Sigara ile kalınmayabilir düşüncesi doğardı içime. Güçlü ol. Hayat zor kırılganlar için çok daha zor