Annemi nasıl durdurabilirim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
onun gençliğinde üzerinde sürekli etrafının beklentileri yükkeri vardır yıllar boyu yapa yapa beyin kodlanıyor gittiği her yerde öyle yapması gerektiğini düşünüyor. kendinin farkına varıp şartlaması gerekir sakin kalmalıyım diye

N U R N U R Evet bu dogru, bu yüzden tiroid, panik atak ile karıştırılıyor hasta ve doktorlar tarafindan.
Kalp tahlilleri tertemiz diyorsan tiroidin carpintisidir o, bende de öyle şu an. Hormon değerleri mi sık sık oynuyor, değişiyor nedir. Ama doktor kac ayda kontrol olsun dediyse o sekilde kontrol altinda olsun zaman zaman. Sen ilgilen doktor kontrolüyle, sor takip et hatirlat.

Başkalarını eksik, kendini mükemmel görme huyu belki yaşla azalır, yaşlandıkça eski gücü kalmayacağı icin kendisinin de kusurlu, eksik, yanlis isler yapabileceğini fark edebilir. Kaç yaşında?
Bazen "Annem, ben senin kadar güzel iyi yapamam tabii, sen harika bi annesin" mesaji verirseniz mutlu olabilir.
Benim annem 65'i geçti, bazi seyleri eskiden yanlış öğrendiklerini, yanlış bildiklerini kabul etmeye basladi birkaç yıldır. Uzmanlari cok dinler benimki, onlardan duya duya hatalarını anladi sanirim (ben de biraz bazen bu konuda uzmanlar şöyle diyor diye laf sokmuş olabilirim :)) Benim de bazi egitimler aldığımı, bir seyleri bildiğimi fark etti yillaaar yillaaar sonra, sanırım küçük cocuk olmadığımı kabullendi.
Biraz övgü, telkin... gitmek isterse psikiyatriden birkac ay sakinlestirici kaygı giderici kullanirsa belki daha rahat eder.
Senin panik atak değilmiymiş tiroidmiymiş canım

Malesef benim annem de oyle.. Hafta ici yegenlerime bakıyor hafta sonu bize geliyo kalmaya.her geldiğinde hadi ne is yapicaz diyor annem otur işte diyorum durmuyor hiç..bende artık bazi isleri hafta sonuna birakmakla buldum beraber Yapıyoruz mutlu oluyor 💙 benimki de cok konuşur günde 4 5 kez Konuşuruz her konuşma da uzun surer.. Kahvaltıya gideriz abimlere Geliriz 1 saat sonra yine arar😆 bazen bende sıkılırım konuşmaktan ama idare ediuorum bazen de kavga ediyoruz öyle geçinip gidiyoruz..

Senin panik atak değilmiymiş tiroidmiymiş canım
Tiroide ilaveten.. kaygı bozukluğu imiş ismi.
Stres yapinca tiroid de coşmuş anladığım kadarıyla. Çünkü doktora gidince kan sonucu normal, kalp temiz çıktı. Stres gecti, vücuttaki kiprasimlar bitti. Şükür.

onun gençliğinde üzerinde sürekli etrafının beklentileri yükkeri vardır yıllar boyu yapa yapa beyin kodlanıyor gittiği her yerde öyle yapması gerektiğini düşünüyor. kendinin farkına varıp şartlaması gerekir sakin kalmalıyım diye
Evet. Ben de bi gün annemle konusurken, "eski zamanda gencken kim bilir ne kadar sıkıntı yaşadınız zorlandiniz, doktor yoktu, olan da belki kaygı tiroid bilmedi. Anneni kaybettin, kardesini kaybettin, baba-üvey anne sıkıntıları oldu, evlendin, bilmedigin sehre tasindin, pes pese cocuk yaptin vs." dedim, düşününce, "yaa dogru, neler yasandi vücut sinyal vermistir, veriyordur" dedi, ufak bi iç dökme, anlasilma, kendinin farkina varma yaşanması iyi oldu canim N U R N U R Bi boslukta, bu minvalde konusabilirsiniz, hayat hikayesini travmalarini öylesine degil de onun icin üzülüp hissederek etkin bir sekilde dinleyip destek olabilirsin 💚

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X