Annemin anlayışsızlığı mahvetti beni

Şuan sinirden ağlıcam o duruma geldim artık napıcam diye buray yazıyorum çünkü arkadaşlarım da anlamıyor artık. Ya annem saf temiz kalpli bir insandır kötülüğünden değil ama aşırı anlayışsız ben de dilimi tutamayan bir insanım konuşsam kavga çıkıcak o yüzden susuyorum hep. Malum uzaktan eğitim olduğu için ödevler sınavlar hep evden. Bu dönem çok not almam gereken hocaların verdiği kitapları okumam gereken dersim var ki yetişemiyorum hiçbirine geçen dönem böyle olmayınca çok afalladım tabi derslerden kalıcam korkusuna tüm ödevleri araştıra araştıra yapıyorum şuan bir de eylülde yds sınavına giricem ona çalışmak istiyorum onun için biraz soru çözeyim vaktim bile olmuyor. Kendi ana derslerim yanında seçmeli ders var ilk defa aldım hoca her hafta ödev veriyor benim alanımla ilgili olmadığı için bilmiyorum sıfırdan öğrenince yapmak vaktimi alıyor, sınava kadar bitirmem gereken kitapları sayfaları güne böldüm her gün illa okumam gerekiyo. Annem görüyor bunları bi oturuyorum bilgisayrın başına canlı derslerin bitmesini bekliyorum bitiyor hemen verilen ödevlere başlıyorum bazen canlı derste yetişemedim notları açıp kayıttan yazıp izliyorum yani yaptığım şeyler çok yüksek not alayım çok başarılı olayım diye değil sadece konuları yetiştirmek ödevleri bitirmek keyfi ders çalışamıyorum bile. Vize haftası olduğu için bu kadar çok ödev var sınav niyetine geçicekler. Aslında beni bi salsa ben her şeyi tam yapıcam ve geri kalan zamanım da olucak ama yok canlı dersteyim çağırıyor şunu yap bunu yap acilll gel diye çağırıyor acil markete gitmen lazım şu bitmiş lazım e gidiyorum ben de canlı ders akıp gidiyo neyse kayıttan izlerim artık diyorum annemin söylediği işleri yapıyorum kayda oturuyorum yani ders ders saatinde bitmediği için benim not çıkarmalarım geç saate kalıyor. Akşam oluyor şu yemeği yapsana diyor şuan yapamam ki diyorum bak işim var diyorum surat asıyor trip atıyor oflayıp pufluyor beni basıyolar ya o yanımda surat asa asa oflayıp pufladıkça ben çıldırıyorum resmen. Benim de karnım acıktı yemeği yapıcam ama şunu da yazım kalmasın belki ödev gününe yetişmez diye kalkmıyorum yemek falan da yok tabi annem ekmek arası yapıp yiyor ya ne bilim insan der ki tamam kızım sen işini hallet bugun yemeği ben yapayım diye. Çünkü gün içinde çağırdımı gidiyorum ne derse yapıyorum hayır dersteyim desem sorun yapıyor çünkü. Beni gün içinde rahat bırakmadığı için ben geceleri ve akşamları ders çalışıyorum bu sefer babam işten dönmüş olduğu için hiç yanımızda oturmuyorsun derslerini gündüz bitirsene diyor. Gec saate oturunca sabah kalkmak zor oluyor gün uçup gidiyor. Nasıl anlatıcam bilmiyorum ya bugun canlı dersteydim anneanneme gitti geldi neden evi süpürmedin silmedin dedi anne derslerin bitmesini bekledim birazdan yapıcam kalkamadım yerimden dedim yine surat değişti ofladı pufladı şuan da küs büyük ihtimal surat asık. Ya tüm gün dersten kafası kalkmayan full odasına kapalı dersle kafayı bozmuş bir insan değilim gün içinde ne derse yapıyorum ev işlerini de yapıyorum zaten dışarı çıkmıyoruz ya pandemi yüzünden evde bol bol vakit oluyor ama o istiyor ki ben tüm gün ev işlerinş yapayım yemek yapayım hiç yerimde durmayayım. Zaten kahvaltı masasını topla evi topla silincekse sil akşam yemeğini yap masayı kur kaldır bulaşıkları topla bunlar yapılcaklar yani dağ kadar iş yok sonuçta ben gün içinde bunları yapıyorsam canlı ders saatlerini kaçırıyorum bu sefer ya ertesi gün full kaçırdığım derslerin kayıtları+normal canlı derslerle uğraşmam gerek ya da akşam yapmam gerek ama diyorum ya akşam yemeğini yapamıcam dedim problem oldu. Üniversite sınavına hazırlanırken de böyleydi dershaneye gitmediğim için kendim ekstra evde çalışayım diye hesap etmiştim ama o zamanı yaratamadım kendime tabiki . Anlatamıyorum ya ben mi büyütüyorum bu durumu. Ben ondan beni rahat bıraksın hiçbir iş vermesin demiyorum vize haftam biraz anlayış göstersin ben de ödevleri zamanında teslim edeyim sonra canlı dersler sarkmasın her şey zamanında bitsin istiyorum okula gider gibi gün içinde beni rahat bıraksa akşam okuldan gelmiş gibi evde beraber oturalım ne varsa birlikte yapalım istiyorum ya. Evdeyim diye ful boşum sanıyor ama canlı derslerin de saati var sabah başlıyo öğleden sonra bitiyo yani okul gibi bu da . Neyi yanlış yapıyorum ya nasıl anlatıcam huzur vermiyor ki oflamakdan surat asmaktan
Annen kendinden öncekilerden gordugunu uyguluyor farkinda degil yanlis yaptiginin böyle yetismis dogrunun bu oldugunu saniyor. Allahtan kolaylik diliyorum sana canim.

X