Annemin anlayışsızlığı mahvetti beni

damdan

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
26.676
61.365
Sabah 5 te kalkip bir önceki günün derslerini dinleyebilir ve ödevlerinizi de sabahları yapabilirsiniz, ödev yaparken anneniz iş verse de kaybınız olmaz.
Bu arada annelerinize o kadar da laf söylemeyin, ders çalışmaktan başka sorumluluğunuz olmamalı diyenler çok yanlış düşünüyor, üniv. Öğrencisi kendi cep harçlığını bile çılarmak için iş kovalamalı.Kös kös oturup ders çalışmaktan ziyade hayata karışmalısınız.

peki anne bu arada ne yapacak

yani anne de sabah 5 te kalkıp yemeği yapabilir

ya da canlı dersten kızını çağıracağına markete kendisi gidebilir

ben markete gitmeye üşenince online alıyorum pandemi sürecinde

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
263
250
21
Zaten zihin aydınlığının yaşla alakası hiç yoktur. Ne kadar güzel insanlarmış babaannenle deden allah ömür versin :) Bir de sen biraz bakış açını değiştir hayatım, bak bu annenin yaptığı anlayışsızlık değil, çok başka bişey. Anlayış, yapman gereken ama yapamadığın şeyler için gösterilendir. Sen annenin beklediklerinin hiçbirini yapmak zorunda değilsin, öyle bir gereklilik yok yani bunu unutma. O evin kadını annen, yemeğini de düzenini de o sağlamak zorunda (çalışmadığı için söylüyorum), o evin erkeği de baban alışverişini de o yapmalı sen değil. Sen o evin çocuğusun, tek görevin onları saymak, sevmek, ve geleceğin için çalışmak. Bunları aklından sakın çıkarma.. İnşallah güzel bi geleceğin olur , sen çok akıllı bi insansın :dua: :dua: çok sevgiler :KK200:
Teşekkür ederim ❤️ Maalesef hiçbir zaman çocukluğumu yaşayamadım sürekli bir sorumluluğum vardı şimdi de ev hanımı yapmaya çalışıyor annem 😔 hatayı hep kendimde aradım buradakileri okuduktan sonra kendini düzeltmesi gereken ben değilim onu anladım

Bissunicole

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
3.372
9.719
Rest çek. Anneye saygı da bir yere kadar. Dersi olan öğrenciden iş beklemekte nedir ? Hem de kendi eli boş durur iken.

hpvlibigirl

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
199
264
21
kalırsınız , bende sizin gibiydim . Şu anda her yemeği en güzel ben yaparım . bunlar basit şeyler sonradan kapıyorsunuz iki video izleyin fransız usulu portakallı ördek bile pişirirsiniz.
Elimize meslegimizi alalım da dediginiz gibi video tarif halledilir diye düşünüyorum... hiç olmadı kursa gideriz...

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
263
250
21
Sevgili kardeşim, benim gençliğime benziyorsun annen de aynı benim annem. Emin ol naiflikle fedakarlık yaptığın zamanların ileride hiçbir değeri olmayacak. Annen ileride diyecek ki "hiç bana yardım etmedi hep odasına kapandı durdu :) tecrübe ile sabit.

Ben son iki yıldır sınır çizebildim anneme sen bu kadar geç kalma. Bak mesela haftaya birlikte şehir dışına çıkmamız gerek ailemle. 2 saat uzaklıktayız aynı şehirde olsak da. İki çanta hazırlayacak sadece. Kıyafeti alıp çantaya koyacak ve bunu yapması için bir hafta zamanı var. Beni arayıp "kardeşin seni bir gün önce alsın buraya getirsin ben yapamıyorum sen hazırla çantaları" diyor. Kardeşim çok yoğun çalışıyor şehir dışına çıkmak için bile çok zor izin aldı. Bunu bilmesine rağmen çocuğa ekstra iş çıkarıyor sırf çanta hazırlamasın diye. Onu geçtim ben küçük çocukla akşam vakti iki saat yol gidip gece çanta hazırlayıp zaten benim evimin oradan geçecek olacağımız yolu tekrar geri döneceğim. Tüm bunlar annem kılını kıpırdatmasın diye.

Eskiden olsa senin gibi üzülür, bir şekilde kendimi paralar olsun yaşlı kadın yapayım ne olacak derdim. Ama bu kadın 57 yaşında ve çanta hazırlayacak gücü var. Sırf bencilliğinden, düşüncesizliğinden iki kişiyi yoruyor. Ben ne yaptım kardeşimi arayıp beni almaya gelme. Şehir dışına giderken buradan geçicen nasılsa, sabah geçerken bizi al dedim. Zerre de vicdan azabı çekmiyorum eski halimin aksine. Bir hafta zamanı varken hazırlığı son güne hatta geceye bırakan insana neden yardım edeyim?

Bazen anne baba hatta evlat bile olsa, kişi bencil ise sınırı çizmek gerekiyor. Biraz acımasızca olacak ama anneniz ölümsüz değil. Yarın öbürgün sizin bir mesleğe, dolgun bir maaşa ihtiyacınız olduğunda anneniz yanınızda olmayacak. Kendinizi düşünmeniz gerekiyor. Yatalak hasta değilse yemeğini kendi yapabilir.
Ben de bugün farklı bir tavır edindim bilgisayar başındayken geldi evi süpür birazdan dedi ben de bugün tüm gün ödevlerle uğraşıcam dedim yine oflayarak surat asarak gitti kendi süpürdü tabii. Ben de an itibariyle hiç yerimden kalkmadan 3 günde yazdığım makaleyi 3 saatte bitirdim ödevlerin birini bitirmiş oldum. O kadar rahatladım ki 1 günlük şeyi günlere bölüyordum. Önceden böyle küsüp tavır yapınca yapayım bari diyip kalkıp ne derse yapıyordum. Bir de buraya yazmadan önce sorun ben de sandıyordum, herkesin tembellik yapıyorsun diyeceğini falan düşünmüştüm:)

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
263
250
21
Rest çek. Anneye saygı da bir yere kadar. Dersi olan öğrenciden iş beklemekte nedir ? Hem de kendi eli boş durur iken.
öyle yaptım bugün valla:) Bugün de bilgisayar başındayken dedi evi süpür diye ama hayır dedim az önce de bitirdim ödevlerin birini bugün tüm canlı derslere de zamanında girdim. Haftasonuna sakin kafayla giricem online derste yokken evin işini yaparsam belki daha da anlar dersim olmadığında evle ilgilenebildiğimi

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
263
250
21
Dedenizle yaşasanız bir süre olur mu? Onlar anlayışlı demişsiniz.
Pandemi olmasa onlarda kalırdım çok da güzel olurdu ama risk almak istemediğimizden yanlarına 5 dk maskeli girip çıkıyoruz

Bissunicole

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
3.372
9.719
öyle yaptım bugün valla:) Bugün de bilgisayar başındayken dedi evi süpür diye ama hayır dedim az önce de bitirdim ödevlerin birini bugün tüm canlı derslere de zamanında girdim. Haftasonuna sakin kafayla giricem online derste yokken evin işini yaparsam belki daha da anlar dersim olmadığında evle ilgilenebildiğimi
Afferin kız. Sen öğrencisin ilk ve en önemli işin eğitimin. Diğer şeyleri aksatabilirsin ama eğitim asla !

Bissunicole

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
3.372
9.719
Ya bu dediklerinizi liseden beri hayal ediyorum boyle yasantisi olan arkadaslarima o kadar ozeniyorum ki. Bir kere ben masamdayken benim masama meyve soyup koymuslugu yok. Lisedeyken o kadar baski vardi ki annemle babamin agzindan sadece okursa kendine okumazsa kendi bilir baska bisey yok hic oku kizim basarili ol arkandayiz laflari yok. Universite sinavina hazirlanirken ful motivasyon dusukluguyle hazirlandim. Dershane lafi evde acilmadi bile cunku yapan insan evde de calisir yapar dediler. Ben de sss cikarmadim durumumuz iyi degil diye ama iyi olsa da gidemezdim zaten univeesiteye gectim odev yaparken bazen agzimdan off bu ne ya falan cikiyor babam ordan hemen yapamiyosan okuma birak diyor ne alaka ya ne alaka herkes zorlanabilir o kadar doluyum ki herkese anlatmak icimi dokmek istiyorum
Kuzum senin tek kurtuluşun okumak. Yoksa inan ellerine oyuncak olursun. Sonra da okusaydın der geçerler.

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
721
1.209
Ben de bugün farklı bir tavır edindim bilgisayar başındayken geldi evi süpür birazdan dedi ben de bugün tüm gün ödevlerle uğraşıcam dedim yine oflayarak surat asarak gitti kendi süpürdü tabii. Ben de an itibariyle hiç yerimden kalkmadan 3 günde yazdığım makaleyi 3 saatte bitirdim ödevlerin birini bitirmiş oldum. O kadar rahatladım ki 1 günlük şeyi günlere bölüyordum. Önceden böyle küsüp tavır yapınca yapayım bari diyip kalkıp ne derse yapıyordum. Bir de buraya yazmadan önce sorun ben de sandıyordum, herkesin tembellik yapıyorsun diyeceğini falan düşünmüştüm:)
bence ders calisacagim diye hic is yapmamazlik yapma, sonucta orasi senin de evin ama sinirlarini da cizmelisin bence.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

QuantumPhysics

Atom fiziğine de profesörlüğe de...
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
1.284
3.289
24
Anneniz benmerkezcil, memnuniyetsiz, anlayışsız bir anı bir anına uymuyor değil mi?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 239 gün geçti.

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
263
250
21
bence ders calisacagim diye hic is yapmamazlik yapma, sonucta orasi senin de evin ama sinirlarini da cizmelisin bence.
problem benim iş yapmamak istememem değil zaten online derslerimin sabah başlayıp öğleden sonra ya da akşam bittğini bildiği halde müsait değilken bile bana iş vermesi. Online dersi de geçtim gün içinde oturup ödevlerimi odaklanma problemi yaşamadan bitiremiyordum

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
263
250
21

QuantumPhysics QuantumPhysics

Normalde çok problemli anlaşması zor bir insan değil ama okulumun olduğunu ve sınavlar yüzündden çok sıkıştığımı anlayamıyor onun için en önemli şey ev işi yapmam yemek yapmam onun gibi örgü örmem. Yani hiç ders çalış falan yok hep ev kızı olayım istiyor