Annemin evi ve benim derdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cemoos

Fırın sıcak,kürek düzgün 💋
Pro Üye
18 Mart 2021
11.429
60.302
Hanımlar herkese iyi günler.
Son 15-20 gündür annemin evi ile uğraşıyorum artık bana öyle dertler oldu ki altından kalkamıyorum
Buradan fikir almak istiyorum beynim durdu artık.uzun olursa kusuruma bakmayın 🙏

Annem kendi evini verdi üzerine para ekledi sıfır, lüks,iyi muhitten ev aldı
ev alacakken benimle tartıştı,ben de açıkçası 2 günde ev alamaz dedim üzerine düşmedim.

haftasonu annem ev almış.annemi aradım gelip göreyim bı bakalım öyle al dedim.parasini verdim artık geçti aldım evi dedi tamam dedim.
bir hafta sonra çağırdı beni evi gör dedi gittim gördüm fikirlerini söyledim.
sonra biz kardeşime gittik,oradan da tatile.yani 15 gün şehirde yokuz dedim anneme.annem de tamam siz gidin gelin tasinalim yerleselim beklerim dedi.

biz kardeşime gittik,orada ayrı problemler yaşadık.bu arada annem nakliye ayarlamış taşınmış.gelince sen yerleştir evi dedi tamam dedim.

Evi emlakcidan almış.takas yapmışlar
yeni evde iskan yok,ankastre yok,kombi yok.emlakci kombiyi tanıdığım var uyguna yaptırırım demiş annem kabul etmiş.eve bir gittim kombi ikinci el.tabii kızdım bu bize problem olur dedim.ankastre için de tanıdık var demiş ama ben onu aldırmadım yine başka bişey olur diye.kendim aldım taktırdım.

dun doğalgaz açılacaktı.kombi için kullanıma uygun değildir raporu verildi.tabii ben çok kızdım bozuk kombiyi taktılar.1 aydır doğalgaz bekliyoruz.ustune para verdik.

aradim emlakciyi ve kombiciyi.kizdim gelin alın verin paramızı dedim.hemen geldiler.tamir edelim para vermeyiz diyorlar.iscilik yaptık geri almayız diye söylediler.
üzerine para verip sıfır almayı teklif ettim 4.500 TL para istediler.ayrica 2.500 o ikinci el kombiye almışlar annemden zaten.
üstüne yine gaz kesilecek.ariyoruz telefonlara cevap vermiyorlar.
4.500 vermeyi de kabul ettim geri alın da biran önce sıfır,istediğimiz kombiyi getirin dedim hala ses yok.

baska yerden kombi alsam bu ikinci el iseyaramayan için para odemeyecekler.
kombi fiyatları 5.500-6000 civarı
çok zarar ettirdiler kadını.ayrica mağdur ettiler.annem ağlıyor sürekli.bana da kızıyor yanımda olmadın diye.simdi de ben uğraşıyorum herşeyle.ariyorum cevap veren yok.bos bos bekliyoruz şuan.
nereye şikayet etsem bilmiyorum.
2.500 lira vermiş annem kombiyi takmışlar ama ne belge var ne fatura.kanitlayamam diye tüketici hakem heyetine de gidemiyorum.
başka yerden alsam daha çok zarar olacak.
buradan alacağım yine çok fark var ama bu adamlara güvenmiyorum.
ayrıca sıfır kombi takacaklar ama belki onun da ucuzunu,kötüsünü takacaklar içimde şüphe oldu 😔😡
ben ne yapabilirim kızlar nolur fikir verin

Nolur kusura bakmayın kızgınlıkla destan yazdım 😔

kombi ve ankastre çok iklincil dertler bana göre
güvenmediğiniz adama bir de para verip daha çok mu dolandırılmak istiyorsunuz anlamadım
koca ev almışsınız verin bi 5 bin yeni kombi alın. Değer mi bu kadar dertlenmeye, garantisi olsun, servisi olsun.
Keza ankastre de öyle
ama iskansız ev nasıl aldı anneniz hiç anlamadım? Bence bu daha büyük bir sıkıntı.
Tapuda ne yazıyor?

kombi ve ankastre çok iklincil dertler bana göre
güvenmediğiniz adama bir de para verip daha çok mu dolandırılmak istiyorsunuz anlamadım
koca ev almışsınız verin bi 5 bin yeni kombi alın. Değer mi bu kadar dertlenmeye, garantisi olsun, servisi olsun.
Keza ankastre de öyle
ama iskansız ev nasıl aldı anneniz hiç anlamadım? Bence bu daha büyük bir sıkıntı.
Tapuda ne yazıyor?
Tapunun fotoğrafını aradım bulamadım şimdi sinirden ellerim titriyor.
Ankastreyi hallettim ben aldım.takildi onlara bırakmadım.
Ama kombi alındı para verildi 2. El vermişler anneme.simdi geri alın diyorum almıyorlar.
İskansiz almış evin parasının bir kısmını vermemiş iskan alıninca verecek.
Bende anlamadım nasıl almış bu kadın bu evi.

Tapunun fotoğrafını aradım bulamadım şimdi sinirden ellerim titriyor.
Ankastreyi hallettim ben aldım.takildi onlara bırakmadım.
Ama kombi alındı para verildi 2. El vermişler anneme.simdi geri alın diyorum almıyorlar.
İskansiz almış evin parasının bir kısmını vermemiş iskan alıninca verecek.
Bende anlamadım nasıl almış bu kadın bu evi.
İskansız ev almasaymış keşke elektrik , su baya çok geliyor.

Bir de hanımlar gerçekten annem zor durumda kaldı
Bir kuruşu kalmadı kadının.
Maaş alacakta borca girecek.
Bende ne yapsam da yardım etsem diye düşünüyorum.
Kendimi tam anlatamayabilirim.

Bazi seyleri dersparasi olarak görüyorum sahsen. Bizim ailedede ilk bizi dinlemiyorlar, sonra olan olduktan sonra bize atiliyor kurtar diye. O yüzden yazili ortada birsey yoksa ve sahit de yoksa isiniz oldukca zor. Ben Türkiyede ki insaat islerinden birsey ögrendiysem oda is yapilmadan önce ve kontrol etmedikten önce para vermeyeceksin. Tecrübe sabit.

Cemoos Cemoos emlakçıyı sıkıştırsan biraz ?
Aradım çok kızdım nasıl böyle ahlaksızlık yaparsiniz nasıl iş yapiyorsunuz dedim
Kusura bakmayın abla ben hemen hallediyorum falan dedi ama yok ortada bişey
Dünden beri sürekli herkesi arıyorum.
Artık telefonlara cevap vermiyorlar.

Aradım çok kızdım nasıl böyle ahlaksızlık yaparsiniz nasıl iş yapiyorsunuz dedim
Kusura bakmayın abla ben hemen hallediyorum falan dedi ama yok ortada bişey
Dünden beri sürekli herkesi arıyorum.
Artık telefonlara cevap vermiyorlar.

Disli bir erkek akrabaginiz yok mu yaninizda gidecek? Maalesef bazi yerde kadinlari ciddi almiyorlar bile.

Bazi seyleri dersparasi olarak görüyorum sahsen. Bizim ailedede ilk bizi dinlemiyorlar, sonra olan olduktan sonra bize atiliyor kurtar diye. O yüzden yazili ortada birsey yoksa ve sahit de yoksa isiniz oldukca zor. Ben Türkiyede ki insaat islerinden birsey ögrendiysem oda is yapilmadan önce ve kontrol etmedikten önce para vermeyeceksin. Tecrübe sabit.
Bende aynı sizin gibi düşünüyorum
O kadar ev aradık ilk kombi ve iskana baktık.ama annem ne yaptıysa gitmiş ilk buldugu evi almış.sonra bana sen uğraş diyor birde kızıyor.kadina da bişey diyemiyorum dünden beri halı normal değil korkuyorum.
Dolandirildim,kandırdılar,param bitti diye ağlıyor sürekli.

Eşim yanımızda.o zaten aşırı sinirlİ.kavga edecek hakliyken haksız duruma düşeceğiz.dun çok uğraştı adamlarla ama adamlarda yüz yok.bugun eşimi karistirmadim biseye.
Disli bir erkek akrabaginiz yok mu yaninizda gidecek? Maalesef bazi yerde kadinlari ciddi almiyorlar bile.

Bende aynı sizin gibi düşünüyorum
O kadar ev aradık ilk kombi ve iskana baktık.ama annem ne yaptıysa gitmiş ilk buldugu evi almış.sonra bana sen uğraş diyor birde kızıyor.kadina da bişey diyemiyorum dünden beri halı normal değil korkuyorum.
Dolandirildim,kandırdılar,param bitti diye ağlıyor sürekli.

Hesaplarini tam yapamamis demek ki. Keske yaninda isi bilen birileri olsaydi. Bir kac insaat/ev meseleler ugrastim zamaninda Türkiyede. Kaziklamaya calisan o kadar cok oluyor ki. Heleki seni kadin olarak tek basiniza görüyorlarsa. Üstüne gitmeyin. Biraz kendi haline birakin.

Iscilik parasini keserek kombiyi geri almalarini isteyin en kotu ihtimalle. Anneniz kac yasinda, cok sakat is yapmis. Yani karpuz alirken bile evirip cevirip iyice bakiyoruz.

Bilmiyorum annem bana sormadan böyle islere kalkissa sanirim toparlamazdim ya.. Yani koca kadin tabi ki bana sormak zorunda degil ama toparlayamayip beni ugrastiracaksa bastan sormaliydi. Yıpratma kendini. Kıs degil gerekirse biraz kombisiz kalsin.

İskansız ev almasaymış keşke elektrik , su baya çok geliyor.
Vallahi canım artık elektrikte,su da değiliz.zaten annem çalışıyor evde durduğu sadece geceleri.keske hiç bu adamlarla is yapmasaydi ama başımıza geldi işte.kadinin da üzerine gidemiyorum.

Eşim yanımızda.o zaten aşırı sinirlİ.kavga edecek hakliyken haksız duruma düşeceğiz.dun çok uğraştı adamlarla ama adamlarda yüz yok.bugun eşimi karistirmadim biseye.

En ufak belge veya sahit de mi yok? Evin önceki sahibi de olabilir mesela. Eski halini biliyordur muhakkak

Iscilik parasini keserek kombiyi geri almalarini isteyin en kotu ihtimalle. Anneniz kac yasinda, cok sakat is yapmis. Yani karpuz alirken bile evirip cevirip iyice bakiyoruz.

Bilmiyorum annem bana sormadan böyle islere kalkissa sanirim toparlamazdim ya.. Yani koca kadin tabi ki bana sormak zorunda degil ama toparlayamayip beni ugrastiracaksa bastan sormaliydi. Yıpratma kendini. Kıs degil gerekirse biraz kombisiz kalsin.
2.500 ödemiş.iscilik falan düşer 1000 lira veririz dediler dün.ama ondan sonra ulaşamadık zaten.annem 50 küsur yaşında.kendi de farkında yanlış yaptığının.bizde eşimle geliriz yanında oluruz dedik ama bizimle hep tartıştı.tek başına halletmek istedi.sonuc bu.
Şimdi de ben uğraşıyorum.ugrasmasam iyice dolandiracaklar.
Zaten hasta kadın bişey olacak diye de korkuyorum.
Tamam kış değil ama Ocak da kullanamıyor.banyo yapması lazım.
Bir kez bana geldi benim evim uzak.xaten çalışıyor hergun gelemez.kadin artık onlardan da vazgeçti.

İskan işi sakat. Kombiyi bırakın onun peşine düşün bence
İskana başvuru yapılmış.onun için ev parasından kapora bıraktı annem.iskan alınmazsa biraz para odemeyecek.butun daire sahipleri iskan için bastırıyor zaten.
Ama iskana ben karışmam su kombiyi halletsem yeter.adamlara çok kızdım cunku

En ufak belge veya sahit de mi yok? Evin önceki sahibi de olabilir mesela. Eski halini biliyordur muhakkak
Ev sıfır.eski sahibi yok.
Ama şahit bir kişi var.belgesiz sadece sahitle kabul ederler mi şikayeti.
Birde bu kötü kombi için tutanak tutuldu belge o var ama satıcı bilgileri yazmıyor orada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X