Annemin evi ve benim derdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar Canım,

Yeni eviniz için hayırlı olsun. Sağlıkla sıhhatle huzurla uzun zamanlar yaşamak nasip olsun... Kombi içinde geçmiş olsun yapılacak pek birşey kalmamış. Böyle durumlarda parayı tam vermemek gerekiyor galiba neyse.. Biz geçen yıl taşındık. Bizde baya kombi için araştırma yaptık. İnternette belirli bir piyasa yapılmış kombiciler ile size model verip sizde araştırın deyip kestrip atıyorlar. Biz baymak yoğuşmalı kombi aldık geçen yıl 4000 tl tuttu. 10 taksit yaptı. Şimdi 400 tl olarak ödüyoruz. Doğalgaz geldiği zaman faturayı kesin dedi saolsun onu da yaptılar. Size önerim mahalledeki ya da çevreddeki esnaftan birini bulmanız. Biz istanbulda anadolu yakasındayız. Size uygunsa yaptırdığmız yerin bilgisini de verebilirim..
İlginize çok teşekkür ederim.Allah razı olsun.biz eskişehir'deyiz.yine civardan bakalım güvenilir bir firma.benim evim için de doğalgaz işleri olmuştu firmadan çok memnun kalmıştım onunla görüşeceğim.en azından daha fazla kandirilmasin annem.

Bence varsa eşiniz abiniz falan arasın ya da emlakçıya bizzat gitsinler bazıları kadınlar bi şey yapamaz diye üzerine yatıyor paraların belki korkup verirler parayı geri,2.el çalışmayan kombi takmak da nedir
Eşim dün çok uğraştı bunlarla.ama artık kavga edecekti biz hakliyken haksız olacağız diye eşimi uzak tuttum bugün.
Kardeşim eşi var o ayrı vaka zaten gorusmuyorum ben ama onlar devreye girerse yine büyük problem olur.
Yarın eşimin arkadaşı avukat görüşsün adamlarla.olmazsa yine eşim bizzat gitsin.bizde şok olduk çalışmayan kombiyi görünce ayrıca firma onun için ceza aldı zaten.ama yazık günah boşuna rezillik çekiyoruz.

Aynı model buna benzer model anne bizdede var annem gitmiş afyon dan kaplıcalarından daire almış bize sormadan ama tapusunu almadan daha inşaat halindeyken alımış babam vefat ettikten sonra annem bize danışmadan işlere girişti gitmiş masaj koltuğu almış geldiğinde arızalı çıktı içinede garanti belgesi yoktu birde bundan dolayı avukat tutup mahkemelerle uğraştı neyse ki aile de savcı avukat olduğundan parasını aldı tabi bizde ona çok kızdık danışmadam işlere girişme diye düzeltmek için yine eşim devreye giriyor zaman kaybı ve stres oluşuyor , kaynamam desen çekiliş var diye tencere almış imzasını taklit edip yüksek rakam yazmışlar oda mahkemelere uğraştı 2 defa başına geldi sonuncusunda yemin etti kapısına gelen pazarlamacılarda birşey almıyacağına dair
Size de çok geçmiş olsun.bende son zamanlarda bu gibi durumları çok duydum ama kombi ilk defa başımiza geldi.
Daha önce annem su arıtma cihazinda da aynısını yapmıştı.onun için de ayrı uğraştı ama 2 katı para harcadı.belki akillanmistir dedim ama bu sefer kendisini astı.
Şimdi de yeminler ediyor asla sizden habersiz bişey yapmam,almam diye ama inanın ben korkuyorum artık.
Eşim ayrı kızıyor zaten biz yardım ederiz diyoruz dinlemiyor diye.
Gerçekten çok zormuş ya.

Kuzum annen zaten herşeyi kafasına göre yapmış asıl sizin kizmaniz gerekiyor kendi düşen ağlamaz diye.annene üzüldüm ama ,bunlar büyük isler fikir alınır beraber gidilip gelinir vs

Çok acele kararlar vermiş anneniz. Belki de yaşaması gerekiyordu bunları bir şekilde. Hani derler ya büyük kaza,bela, hastalıktan böyle beklenmeyen tatsızlıklarla korunurmuş insanlar diye. Başa gelecekse bir şekilde basireti bağlanıyor insanın. Yeri geliyor bir savcı dolandırılıyor, yeri geliyor Prof kazık yiyor en cahilinden.

Sakin olun olan olmuş artık. Annenizi de sakinleştirin, ev uğruna sağlığına bir zarar gelmesin.

Elinizde hiç bir belge olmadan ne yapabilirsiniz tüketici hakları ile ilgili bilmiyorum. Pek de sanmıyorum açıkcası. Ama buradaki hukukçu arkadaşlar doğru bir yol gösterirler diye düşünüyorum. Şahitler gösterilerek dolandırıcılık ve zarara uğradığınız için maddi manevi filan davalar açılabilir belki diye umuyorum

Bu nedenle bozuk kombiyi atmayın, bozuk olan hiç bir şeyi atmayın anneniz de önemli önemsiz hiç bir belgeyi, imzayı vs yi sakın atmasın

O adamların değiştirecekleri kombiyi de ben olsam kabul etmem şahsen. Ya yine 2.el çıkar, ya da iki gün sonra kaçak yapan, tehlike yaratan saçma bir merdiven altı üretim filan çıkar. Kendiniz sıfır kombi alıp mis gibi taktırın, adamlarla sonra uğraşın.

Aslında hepsinden önemlisi tapu konusu. Bu konuyla ilgili de hukukçu arkadaşlar yorum yapsın, yönlendirsin sizi. Rivayetle olacak iş değil bunlar. Ama anneniz sakın o parayı ödemesin. Bu adamların sahte ve dolandırıcılık işleri kombiyle sınırlı olmayabilir. Lütfen dikkatli olun..

Geçmiş olsun diyorum içtenlikle. İnşAllah kolaylıkla çözüme kavuşur durum
Desteğiniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun 🙏
O adamlara asla güvenmiyorum onlarla iş falan yapmam para da ödemem artık ama olan oldu.
Yarın avukatla görüşüp,vergi dairesi,tüketici hakem heyeti falan uğraşacağım artık.
Ayrıca normal sıfır bir kombi alacağım iyi bir firmadan gelsinler yapsınlar.en azindan aldık bitti deriz.
Tapu alındı.tapuya baktık.edevletten de baktık.onda problem yok çok şükür.ama diğer taraftan ne kopartirsak diye düşünmüşler.iyi de dolandirmislar annemi belki kombiden başka şeyler de var ama ben bilmiyorum.
Neyse can sagligi olsun annem için endişelendim çünkü 😔
İçten yorumunuz için desteğiniz için tekrar çok teşekkürler 🙏

Kuzum annen zaten herşeyi kafasına göre yapmış asıl sizin kizmaniz gerekiyor kendi düşen ağlamaz diye.annene üzüldüm ama ,bunlar büyük isler fikir alınır beraber gidilip gelinir vs
Canım zaten ben bir aydır anneme kızıyorum.cok laf söyledim.hadi neyse oldu bitti dedik yine yardım ettik ama bu kombi bizi perişan etti.
Normalde de zaten beni uğraştırır sonra kendi bildiğini yapar.
Ne diyeyim anne işte ama sağlığından korktum bugün hiç iyi değildi.

Canım zaten ben bir aydır anneme kızıyorum.cok laf söyledim.hadi neyse oldu bitti dedik yine yardım ettik ama bu kombi bizi perişan etti.
Normalde de zaten beni uğraştırır sonra kendi bildiğini yapar.
Ne diyeyim anne işte ama sağlığından korktum bugün hiç iyi değildi.

Tezcanli sanırım canım o yüzden 🙏 sen yinede teselli et halledecegiz merak etme falan de

Cemoos Cemoos annenin sana tavır almaya hakkı yok, evi senden habersiz almış.
Geçen ay rahmetli babamın iş yerinde klimadan kaynaklı yangın çıktı. Maddi hasar oldu. Annemle birbirimizi boğacaktık. Şimdi tadilat bitti, ortalık duruldu. Bazı şeylerin bedelini maalesef maddi kayıplarla ödemek zorunda kalıyoruz. İnşAllah sizde bir an önce sorunlarınızı aşarsınız.

Cemoos Cemoos annenin sana tavır almaya hakkı yok, evi senden habersiz almış.
Geçen ay rahmetli babamın iş yerinde klimadan kaynaklı yangın çıktı. Maddi hasar oldu. Annemle birbirimizi boğacaktık. Şimdi tadilat bitti, ortalık duruldu. Bazı şeylerin bedelini maalesef maddi kayıplarla ödemek zorunda kalıyoruz. İnşAllah sizde bir an önce sorunlarınızı aşarsınız.
Çok geçmiş olsun canım ya çok üzüldüm 😔
İşte annemde hemen küsüyorsun bana destek olmadın diye bana söyleniyor.bende zaten üzgün diye bişey diyemiyorum.
Maddi olarak zaten zarar ettik nerden kurtulsak diye bakıyoruz şuan.
İnşallah biran önce maddi, manevi rahatlariz 🙏

Son durumu paylaşıp konuyu kapatayım arkadaşlar

bugun tüketici hakem heyetine gittik annemle.makbuz olması,belge olması şart dediler.konusurken annem hatırladı,2.500 TL verdim bana makbuz verdiler evden bulurum dedi
dilekçe doldurup,makbuzu ve kullanılamaz raporu ile tüketici hakem heyetine yarın verip şikayette buluyoruz.
ayrıca savcılığa dilekçe verip suç duyurusunda bulunacağız.
paradan beklentimiz yok ama yanına kalmasın.
O Dolandıran firma çok aradı beni.anlasmaya çalıştık ama yine oyaladı,sonra asla ulaşamadık.
bugün yeni kombi aldık sabah gelip montaj yapılacak.2-3 gün içinde tüm işler bitecek.
kombinin normal ücreti 5.600 TL.bizim projemiz olduğu için ona ayrıca ücret vermiyoruz.olan o ikinci el kombiden oldu.onu da şikayet edip en azindan elimizden geleni yapacağız.
aman sizinde aklınızda olsun annemin düştüğü hataya düşmeyin.ben bunları yaşadım,perişan oldum.
bugün,yarında çok yorulup neticeye bağlayacağım inşallah.
yorum yapan,destek olan herkese çok teşekkür ederim 🙏
Mune Mune konuyu kapatır mısın abla 😊🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X