annemin garip huyları?

kedilerimiz yok artık ev değiştirdik onlarıda getirdiğumiz halde eski mahalleye döndüler, 2 kız kedimiz kalmıştı onuda komşumuz birşiy yaptı bulamıyoruz
Eski mahalleye döndüler derken? Ayrı eve mi çıktılar? Annenize kızıyorsunuz ama sizde de bazı tuhaflıklar var.
Evde baktığınız hayvanlar gidiyor umurunuzda değil, komşular kediyi yok ediyor yine umurunuzda değil.

Eski mahalleye döndüler derken? Ayrı eve mi çıktılar? Annenize kızıyorsunuz ama sizde de bazı tuhaflıklar var.
Evde baktığınız hayvanlar gidiyor umurunuzda değil, komşular kediyi yok ediyor yine umurunuzda değil.
Her mesajda ayrı şoka girdim. Çok üzüldüm hayvanlara.

kızlar artık o kadar doldum ki napıcağımı bilmiyorum annem bugün dışarı çıktı eve tarihi geçik salata patates getirmiş şokun çöpünden falan mı aldı naptı bilmiyorum konuşsam kavga çıkacak iftar falan ortamda siz olsanız naparsınız virüs falan olduğu için çekip de gidemiyorum
Kusura bakmayın sizin konuyu da dağıttım gibi oldu. Benim annem böyle yapsa ben de onunla markete giderdim gözlemlemek için.
Yapabiliyorsam tedavi almasını da sağlardım.

Çöp değil ama marketler bazen satılmayacak duruma gelmiş sebzeleri dışarda bırakıyorlar almak isteyenler için.
Patates zaten skt çok olan bir sebze değil, filizlenmediyse pekala yeniyor.

Belki maddi durumunuz sandığınızdan kötüce, belki borçlarla başa çıkamıyor anne?

Siz çok ilginç birisiniz gerçekten. İnsanlara tuhaf nasihatler veriyorsunuz. Geçen de bir konuda kedilerinize bir oda yaptığınızı ve hep orada durduklarını, canınız isteyince gidip orada sevdiğinizi söylemiştiniz ve ben şok olmuştum.

O evde oturuyorsanız düzenli temizlik yaparak bu durumun önüne bir nebze geçebilirsiniz.
annem
umrumuzda değil mi gittik tekrardan o mahalleden ev tuttuk sırf kedilerimiz için

, park vardı yakında oraya alışmışlar 2 günde

aylarca kış ortası yemek her gün yemek götürdük götürürken komşumuz evdeki kedilerimize bağırıyordu bizde kadına bizim kedimiz 7 yıldır besliyoruz dediğimiz halde biz diğer evlatlarımıza yemek götürürken sadece 2 saatlik çıkan kedilerimizi götürmüşler öyle tahmin ediyoruz bilmiyoruz sorduk bilmediğini söyledi

Ben pek anlamadım. Yani patates ve salatalığın son kullanma tarihi nasil var oluyor? Patatesi esimin ailesi bir kışlık aliyor biz ara ara onlardan aliyoruz 4 ay olmasına rağmen sapasağlam duruyor. Salatalık bildiğiniz çürümüş küçülmüş olur 🙄 nasil oluyor çözemedim vallahi. Eğer endişe ediyorsanız markete vs beraber gidip gozlemleyebilirsiniz

Annenizin neyi neden yaptığını sizden iyi kimse bilemez; psikolojisimi bozuk, maddi sebeblerden mi vs siz bilirsiniz bunu. Velev ki psikolojik diyelim yine bilirsiniz çünkü böyle birden bire cikmaz ortaya illa ki birseyler yasamissinizdir baska. Yani sebebini bilmemenize imkan yok.

kızlar artık o kadar doldum ki napıcağımı bilmiyorum annem bugün dışarı çıktı eve tarihi geçik salata patates getirmiş şokun çöpünden falan mı aldı naptı bilmiyorum konuşsam kavga çıkacak iftar falan ortamda siz olsanız naparsınız virüs falan olduğu için çekip de gidemiyorum
Bazi insanlar oyle, bir seyleri bedavaya getirince mutlu oluyorlar. Parayla da alakasi yok. Degistiremezsiniz

boşverin düzelmez bu yaştan sonra benim annemdede saflık var herkese inanır

televizyon aldı bozuk satmışlar değuştirmeyi korkuyor bozuk televizyon izliyoruz

şoka gidiyor kasiyer indirimli ürün alıcamda sizden geçeyim demiş sonra inerim fiyatını demiş kandırmış

banka arıyor 15 bin kredi çekmiş hemde en fauzli bankadan

eski kocası saflığın dan doleyı açığımızı buldu tehdut ediyor elimiz kolumuz bağlı

8 yıldır 20 ev taşıdık

temizlik yapmayı bilmez o yüzden asla misafir çağıramam aynı zamanda komşular bizim dedikodumuzu yapar dalga geçer

mutfağa gider çay koyar unutur

sokaktaki kadınma tanışır eve getirir kadın 12 saat sigara içerek evde erkek yok diye gitmez

yani bunlar aslında beynin bağlantı kuramamasıyla alakalı

eğitim falan söz konusu değil annem üni. mezunu

o yüzden asla değişmez tek yapacağım iş bulup ev tutup ayrı yaşamak

ben hastalık sahibi olacaktım düzeltmeye çalışırken
Ah anneniz malesef tasinip gitsenizde dertleri sizinle gelecek doktora goturseniz belki bi cozum yolu bulur. Inanin hem sizin hem anneniz icin cok uzuldum. Siz birakip giderseniz emin olun basina daha buyuk dertler acabilir.

Annenizin neyi neden yaptığını sizden iyi kimse bilemez; psikolojisimi bozuk, maddi sebeblerden mi vs siz bilirsiniz bunu. Velev ki psikolojik diyelim yine bilirsiniz çünkü böyle birden bire cikmaz ortaya illa ki birseyler yasamissinizdir baska. Yani sebebini bilmemenize imkan yok.

Ben katılıyorum. Anne sürekli sokaktan çerçöp mü getiriyor, yoksam sağlam duran patates torbası görmüş bunu alayım bari mi demiş belli değil.

Patates ve salatalık tarihi geçebilecek bir urun değil. Ha patates filizlenmiş salatalık çok beklemiş haldedir onu bilemem. Bir de belli yaştan sonra değiştiremezsiniz

Annenizin durumunu bilemeyecegim ama salatalik ve patates eger kotu.dehilse alinabilir.bunda birsey yok bence...
Gecenlerde sitelerin disina adidas.marka bebek ayakkabisj koymuslar tertemiz.di aldim evde.yikadim bebegime giydiriyorum...mal sahibi bebegine belki.5 kere.bile.giydirmemistir ben olsam birakmazdim.mesela

Annenizin durumunu bilemeyecegim ama salatalik ve patates eger kotu.dehilse alinabilir.bunda birsey yok bence...
Gecenlerde sitelerin disina adidas.marka bebek ayakkabisj koymuslar tertemiz.di aldim evde.yikadim bebegime giydiriyorum...mal sahibi bebegine belki.5 kere.bile.giydirmemistir ben olsam birakmazdim.mesela
Bu da biraz tuhaf değil mi?
Belki bebek arabasından düştü, biri buldu oraya koydu,sahibi döner bulur alır diye.

Neye istinaden alıyorsunuz.asla elleyemezdim bile

"Tartismaya girmeye cekiniyoruz bizi puskurtur" gibi bi cumleni gordum.
Niye annenle tartismaya giriyosun ki zaten patates icin??
Kadinin kim bilir ne derdi var paran varmi iyi misin anne diye sordun mu hiç?
Psikolojik bi sorunu varsa patates soganla sınırlı kalmaz baska mevzular olsa patatesten once onlari soylerdin sanirim.

Ayrica ne patatesin ne soganin skt si olmaz. O gordugun etiket alindigi gunun tarihini gosterir ne zamana kadar bitirmeniz gerektigni belirtmez. Patateste yesil renkler yada filizlenmis sacaklar yoksa bozuk degildir.

Bence annenle bir evlat gibi sevgiyle ilgilen ve alisverisi mumkunse sen yap. Yargilamak en basiti zaten, ama seni cozume goturmez.

Madem bu kadar şikayet ediyorsunuz annenizin durumundan bıkmadan usanmadan o evi dediğiniz gibi paklamaya devam edin neticede orada sizde yaşıyorsunuz ayrica madem anneniz istediğiniz gibi ürünler alip gelemiyor bı zahmet alışverişinizi kendiniz yapın belki kadın size hissettirmiyor maddi zorluklar yaşıyor ve öyle nerede indirimli ürün varsa alıyor olabilir ve bu ihtimal bile varsa çalışmıyorsaniz bir zahmet iş arayıp bulup daha iyilerini hem siz hem annenize yedirin

Patates ve salatalık çürümüş müydü?
Siz kaç yaşındasınız konu sahibi ve çalışıyor musunuz?

Bu da biraz tuhaf değil mi?
Belki bebek arabasından düştü, biri buldu oraya koydu,sahibi döner bulur alır diye.

Neye istinaden alıyorsunuz.asla elleyemezdim bile
Katılıyorum, öyle sokakta gördüm aldım olayı doğru gelmedi bana. Kimse de adidas ayakkabısını öyle atmaz bence.

Onu da geçtim var sayalım ki gerçekten bırakmış olsunlar, ihtiyaç sahipleri alsın en azından. Yorumu yazanın durumu gerçekten çok çok kötü değilse etik gelmedi bana. Tanıdıklar arasında bebek eşyaları falan değiştirilir ama sokaktaki şey de alınmaz yani. Benim fikrim tabii bu.

Konu sahibinin olayı ise farklı. Durumları sandıklarından kötüyse kadıncağız öyle bir yol izlemiş olabilir. Sonuçta gıda yani, kim ister ki kötü olanı alıp yemeyi?

X