Annemle Anlaşamıyorum.

Çünkü ben annemin anneannemle olan ilişkisi gibi olmasın istiyorum aramızdaki ilişkinin..

yaşadığınız ve de size yaşatacağı herşey bilinç altınızda bir yerlere gömülüyor.
kolay kolay atamıyorsunuz ve bu zamanla hareketlere de yansıyor. kendinize bir iyilik yapabilseniz keske. bazen kanserli kolu kesmek daha mantıklı oluyor

yaşadığınız ve de size yaşatacağı herşey bilinç altınızda bir yerlere gömülüyor.
kolay kolay atamıyorsunuz ve bu zamanla hareketlere de yansıyor. kendinize bir iyilik yapabilseniz keske. bazen kanserli kolu kesmek daha mantıklı oluyor

Haklısınız. İnşallah herşey daha güzel olur öyle umut ediyorum..

Anne bu atsana atılmaz ama evlenmek onu ölüme terketti değil kim annesinin yanında kalıyor ömrü boyunca ? Sen kendini feda etmissin resmen. Doğurmakla analık olmuyor iste kadının içinde yok . Annen baban da olsa sen yetişkinin artık sana vurması hakaret etmesi hoş karsilanamaz annenin tedaviye ihtiyacı var bence.

Annem konusunda gerçekten yoruldum.. Aslında benim aklımdan çıkmayan her şey ben ilkokuldayken başladı. Evin tek çocuğuyum. 2. sınıfa giderken babam bana bi mektup okutmuştu,annemin başka adama yazdığı. O mektupta annemin o adama karşı olan sevgisi de yazıyodu cinsel şeyler de. Babam da ben de annemin aldattığını öğrendiğimiz halde hiç bişey söylemedik. Bir keresinde okuldan geldiğimde kapıda erkek ayakkabısı görmüştüm,babamın değildi.. Annem adamı saklamıştı ve ben odama geçtiğimde kapının sesini duymuştum adam gitmişti. Ve bu adam annemin mektup yazdığı adam değildi başkasıydı. Babamın gittiği mekanlardaki kadınlar annemi arayıp kocan yanımda derdi. Yani ikisi de birbirini defalarca aldattı. Ben bunları hiç unutmadım,hala içime oturur ama annemin ne kadar haksız olduğunu bilsem de bazı konularda hak veriyorum. Çünkü babam alkolik. Annem babam görücü usulü evlenmişler,annemin anlatmasına göre bazı şeyler için hep annem çabalamış. Çünkü babam sürekli alkol alıyomuş ki hala öyle. Bebekliğimde babamın eve gelmediği zamanlar olurmuş,anneme karşı psikolojik şiddet uygularmış(bana da hep uygulardı sana parayı ben veriyorum seni okutuyorum vs.) Alkol yüzünden 5 sene önce boşandılar,bu konuda anneme sonsuz hak veriyorum.

Boşandıktan sonra yani nasıl söylenir bilmiyorum ama resmen erkek delisi oldu kadın. Böyle ergen ergen tavırlar,elinde sürekli telefon mesajlaşmalar,swarmlar,instagramlar,erkeklerle mekana gitmeler. Biriyle ciddi bi ilişkisi oldu,sırf bu yüzden 1 hafta eve gelmediğini yalnız kaldığımı bilirim. O adamın bize geldiğinde annemle aynı odaya geçtiklerinde çıkan sesleri bile duydum. Yani o kadar zoruma gidiyo ki düşüncesizlikle o adamı veya diğer adamları her seferinde eve çağırması. Annem sayesinde evimize girip çıkan erkekler olurdu,benim genç kız olduğumu unutarak.Şimdi hayatında kimse yok resmen bana sarmış durumda. Çevresinde de insan kalmadı pek fazla. Gezmeyi çok sever,şimdi gezemediğinden bana sarmış durumda.

Annemle yaşamak,konuşmak gerçekten güç. Konuşamazsın çünkü hemen bağırır. En önemsiz bi konuda bile hemen bağırır,gerizekalı der,defol git evden der, der de der. Bazen döver..Önemsiz konuda böyleyse önemli konusunu anlatmak dahi istemiyorum.Ben her seferinde susup oturan taraf olduğumdan mıdır bilinmez annem her konuda üste çıkar. Üstelik bu bana karşı değil sadece. Rahmetli anneannem ve dedem de çok yakınırlardı bundan. Anneannem kanserdi,ameliyat olduğunda bile kadınla hep kavga eder hep ağlatırdı. Ben hep uyarırdım bi gün ölürse çok üzülürsün yapma diye,başımıza da geldi mekanları cennet olsun inşallah.. Zaten anneannem de hep söylerdi kızım işe başla evlen kurtul diye. Babamla zaten hep kavga ederlerdi. Şuan bile annemin yakın arkadaşları allah sana sabır versin derler bana. Bazen patlama noktalarım oluyo,resmen evde cinnet geçiriyorum ama benim o halimi görünce yine vurur,ben yine ağlar ağlar otururum. Şuan 22 yaşındayım ve bu hala böyle.. Erkek arkadaşım var 2 senedir,onu zaten hiç sevmedi. Ona da çok haksızlıklar yaptı. Çocuğu arayıp hakaretler saydırdığı zamanlar oldu,bizi ayırmaya çalıştığı zamanlar oldu ki evlenmek istememizi bilmesine rağmen. Bunlardan dolayı erkek arkadaşım da pek sevmez annemi..Mesela bugün erkek arkadaşımla kahvaltıya gittim,annem aradı evde canım sıkılıyo dedi. Ben de çık dolaş biraz dedim sonra kapattık. Mesajlar yağdırmış neden beni de almıyosunuz o yanındaki beni istemiyo. Zamanı gelince ben yapıcaklarımı biliyorum demiş. Benim hayatımı karartmaya kararlı anlaşılan! Düşmanıymışım gibi davranıyo anlam veremiyorum. Normalde okul,dershane ve staja gidiyorum eve geldiğimde yemek harici ev işlerini yaparım. Ama bi yeri unutayım annem hemen burda hizmetçi var enayiyim ben her şeyi yapıyorum sen anca otur ya da gez der.Onun ev işi yapması benim oturmam ona enayilik olarak geliyo. Gerçekten anlaması güç. Yani ev işlerinin lafı yapılır mı,o yapmaz ben yaparım gocunmadan aynı şekilde onun da öyle olması gerek ama değil.

Bide annem çalışmıyo,evimiz kira,onun ve benim masraflarım var. Anneannem yeni vefat etti ondan maaş geliyor,bi de babam nafaka veriyor. Benim boş vaktim olmadığı halde eve de yetişmeye çalışıyorum ama yoruluyorum gerçekten. Annem hep öğlen kalkar,şu aralar çıkmasada hep akşamları dışarda olur. Onun ev işi yapması ona batar. Gerçekten zor.
Babam da tam tersi hiç kavga ettiğimizi hatırlamam,herşeyi konuşarak çözeriz. Annemi terk edip babamda da kalamam çünkü annemin kendine zarar vermesinden korkuyorum bi kere denemişti çünkü.. Ama inanın huzur namına bişey kalmadı,yine de annem babam benim herşeylerim onlara bişey olmasını bile düşünemiyorum.. Hep sabır diliyorum allahtan. Evlenmeye bile korkar oldum annem yalnız kalıcak kendine bişey yapıcak diye.. Ama böyle de anlaşamıyoruz,olmuyo ben uzaklaşıyorum.Umarım ilerde eşime,çocuğuma böyle olmam. Çünkü gerçekten ailede yaşanan her şey çocuğu etkiliyor..

Çok uzun yazdım kusura bakmayın içimi kimseye dökemedim böyle,teşekkür ederim okuduğunuz için.
canım hayatın pek iç acıcı geçmemiş boşver sen bu geçmişi.önümüze bakalım.erkek arkadaşın nasıl birisi işi gücü ne ailesi nasıl? onu irdele.bunlar değişmez gerçekler anne ve baban.böyle gelmiş böyle gider.önemli olan bundan sonraki yaşantındaki huzuru mutluluğu paylaşagın insan sana gerçekten huzur aradığın mutluluğu verebilecekmi? onu çok iyi tart.egerki ondada hüsran olursan mutsuz bir hayat sürüp gideceksin.canı benim çok iyi düşün iyi karar ver duygularınla değil mantıgınla hareket et derim.sakın olada annenin bu yaşantısından , sapkınlıklarından,sen evdeyken eve erkek getirmesinden erkek arkadaşına bahsetme inşallah da bahsememişindir.ileride tabaga konup önüne sunulabilir sakın haaaa kol kırılır yen içinde kalırmış..

canım hayatın pek iç acıcı geçmemiş boşver sen bu geçmişi.önümüze bakalım.erkek arkadaşın nasıl birisi işi gücü ne ailesi nasıl? onu irdele.bunlar değişmez gerçekler anne ve baban.böyle gelmiş böyle gider.önemli olan bundan sonraki yaşantındaki huzuru mutluluğu paylaşagın insan sana gerçekten huzur aradığın mutluluğu verebilecekmi? onu çok iyi tart.egerki ondada hüsran olursan mutsuz bir hayat sürüp gideceksin.canı benim çok iyi düşün iyi karar ver duygularınla değil mantıgınla hareket et derim.sakın olada annenin bu yaşantısından , sapkınlıklarından,sen evdeyken eve erkek getirmesinden erkek arkadaşına bahsetme inşallah da bahsememişindir.ileride tabaga konup önüne sunulabilir sakın haaaa kol kırılır yen içinde kalırmış..

Yokk tabiki de bahsetmedim bahsetmem de. Sadece kavga ettiğimizi falan anlatırım. Erkek arkadaşımla iyiyiz çok şükür. Aslında insanlar mantıken olmaz dese de (aramızdaki eğitim farkından) ben olabileceğini düşünüyorum. İnşallah da olur,annesiyle 2 sefer görüştüm tanımam pek mümkün değil. Şimdilik iyi gidiyor her şey inşallah hep böyle gider :)

Anne bu atsana atılmaz ama evlenmek onu ölüme terketti değil kim annesinin yanında kalıyor ömrü boyunca ? Sen kendini feda etmissin resmen. Doğurmakla analık olmuyor iste kadının içinde yok . Annen baban da olsa sen yetişkinin artık sana vurması hakaret etmesi hoş karsilanamaz annenin tedaviye ihtiyacı var bence.

Analık yapmadı diyemem allah var. Benim sorunum annemden gelen herşeye başım gözüm üstüne demem sanırım. Vallahi çok zor ya resmen düşünmekten yaşlandım

Analık yapmadı diyemem allah var. Benim sorunum annemden gelen herşeye başım gözüm üstüne demem sanırım. Vallahi çok zor ya resmen düşünmekten yaşlandım

Yaptığı güzel bir davranış yazmamissin ki analık yapmış diyim canım. Ne sabırlı bir evlatmissin burda anlattıklarına göre kıymet bilmiyor annen. Sen okulunu bitir işini gücünü bul sonra sevdiğine evlenirsin kendi hayatını kurar mutlu olursun umarım. Hayırlı evlat sin işte sen kopamazsin anneden ama onun için de kendini yıpratma ya yeter yaşamaman gereken en kötü olayları yasamissin. Önüne bak artık annen de olsa bu kadar ezdirne kendini

Yaptığı güzel bir davranış yazmamissin ki analık yapmış diyim canım. Ne sabırlı bir evlatmissin burda anlattıklarına göre kıymet bilmiyor annen. Sen okulunu bitir işini gücünü bul sonra sevdiğine evlenirsin kendi hayatını kurar mutlu olursun umarım. Hayırlı evlat sin işte sen kopamazsin anneden ama onun için de kendini yıpratma ya yeter yaşamaman gereken en kötü olayları yasamissin. Önüne bak artık annen de olsa bu kadar ezdirne kendini

İnşallah,teşekkür ederim güzel dilekleriniz için ☺️

Böyle annelikmi olur şok oldum resmen hele sen varken diğer odadan seslerin gelmesi fln hicmi utanmiyolar. Bence bırak git kendine ne zarar veriyosa versin sana yazik

Yokk tabiki de bahsetmedim bahsetmem de. Sadece kavga ettiğimizi falan anlatırım. Erkek arkadaşımla iyiyiz çok şükür. Aslında insanlar mantıken olmaz dese de (aramızdaki eğitim farkından) ben olabileceğini düşünüyorum. İnşallah da olur,annesiyle 2 sefer görüştüm tanımam pek mümkün değil. Şimdilik iyi gidiyor her şey inşallah hep böyle gider :)
eğitim farkı derken o ne iş yapıyor ne mezunu sen ne iş yapıyorsun ne mezunusun?

Bazen insan seçimlerinin ve yaptiklarinin sonucuna katlanmali. Aksi halde adalet duygumuz sarsilir.

Siz hala bu anneye iyi evlat olacağım diye kendinizi harciyorsaniz, sizin bileceginiz is.
Kendisine vereceği zarardan korkup kendinizi kalkan yapıyorsunuz. Akıl işi değil.

Sizi suçlamiyorum yanlış anlaşılmasın.
Ama gelin birlikte düşünelim,
Üzülerek söylemeliyim ki evleneceginiz zaman karşı tarafla sıkıntı yasayacaksiniz
Anasını bak kızını al, durumunu gözünüze gözünüze sokacaklar. Öyle olmadığını bilseler bile. Türkiye şartlarında yaşıyoruz, toplum nezdinde hoş görülmeyen şeyler var. Ve bu anneniz de bolca var.
Tabi bir de annenizin bu işe nasıl ts koyacağı, her adımda ne tehditler savuracagi meçhul.
Diğer taraftan sevgiliniz bunu umarım yüzünüze vuracak kadar karaktersiz biri olmaz, ama genelde olurlar. Anneniz le yaralar, yalnizliginizla yaralar. Bugün katlandiginiz şeyler yarın katlanacaklarinizin önizlemesi gibi olmuştur ona.
Şu kabul ettiğiniz şey bile başka gidecek kapınız olmadığı caresizligini anlatıyor.
Yapmayın. Gidin babanızın yanına hakettiğiniz gibi yaşayın. Anneniz de canına kıyacaksa kendi bilecegi is. Merak etmeyin, can tatlı. Öyle kolay olmaz o iş.
Ayrica 22 yaşında bir insanın annesinden şiddet görmesini hiç anlayamadım. Gücünüz yeter, kendinizi savunabilirsiniz, bagirabilirsiniz, kaçabilirsiniz. Ne demek dayak yemek.

Sevgili kardeşim, kendine düzgün bir yuva kurmani tavsiye ederim ama annenizi de atamazsınız malesef.Bu dünya bir sınav ve sinavinizda aileniz malesef.Kendinize çok ama çok dikkat etmelisiniz utanarak soyluyorumki annenizin konuştuğu ve eve aldığı erkekler başınıza bir iş getirmesin üzülerek söylüyorum ki böyle tabloları çok gördük duyduk.belki evlenmek istediğiniz insan bunu yüzünüze vurup duracaktır belkide hayır. Olasiliklarla hareket etmek de size düşer.

Sevgili kardeşim, kendine düzgün bir yuva kurmani tavsiye ederim ama annenizi de atamazsınız malesef.Bu dünya bir sınav ve sinavinizda aileniz malesef.Kendinize çok ama çok dikkat etmelisiniz utanarak soyluyorumki annenizin konuştuğu ve eve aldığı erkekler başınıza bir iş getirmesin üzülerek söylüyorum ki böyle tabloları çok gördük duyduk.belki evlenmek istediğiniz insan bunu yüzünüze vurup duracaktır belkide hayır. Olasiliklarla hareket etmek de size düşer.

Başka biriyle de evlensem yine yüzüme vurucaksa en azından sevdiğimle evlenmeliyim.. Tabiki şuan değil bi kaç senemiz daha var. Bugüne kadar yüzüme vurma durumu olmadı inşallah bundan sonra da olmaz. Hep hayırlısını istiyorum,insanların içine biraz da olsa merhamet serpebilsek keşke.. Teşekkür ederim yorumunuz için

Böyle annelikmi olur şok oldum resmen hele sen varken diğer odadan seslerin gelmesi fln hicmi utanmiyolar. Bence bırak git kendine ne zarar veriyosa versin sana yazik

Siz anneniz için kendine ne zarar veriyosa versin ben çıkıp gidicem diyebilir miydiniz? Ben yapamıyorum çünkü anneannemin vefatından beri çok zorluk çekiyor. Tek isteğim evlensin,mutlu bi yuvası olsun. Yoksa bu hatalar hayatı boyunca devam edicek gibi

Siz anneniz için kendine ne zarar veriyosa versin ben çıkıp gidicem diyebilir miydiniz? Ben yapamıyorum çünkü anneannemin vefatından beri çok zorluk çekiyor. Tek isteğim evlensin,mutlu bi yuvası olsun. Yoksa bu hatalar hayatı boyunca devam edicek gibi
Canim bunu kaç yaşındaki annen dusunemiyor gibi yaptıklarından o anlaşılıyor. Zira anne babanın sen küçükken yaptıkları zaten senin pskolojini bozmuş daha ne kadar annen tek başına kalmasın diye bu durumu yasicaksın açıkçası annemde olsa düzelmeye niyeti olmayan bi insan için uzun yıllar kendimi harcayamam

Canim bunu kaç yaşındaki annen dusunemiyor gibi yaptıklarından o anlaşılıyor. Zira anne babanın sen küçükken yaptıkları zaten senin pskolojini bozmuş daha ne kadar annen tek başına kalmasın diye bu durumu yasicaksın açıkçası annemde olsa düzelmeye niyeti olmayan bi insan için uzun yıllar kendimi harcayamam

Teşekkür ederim yorumun için canım. Okul bitsin bakicam artık. Herşeyin hayırlısı

X