Annemle aramız nasıl düzelecek

kedivekeder

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2015
182
136
Merhaba
Ben kendi içine kapanık yalnız biriydim. Son bir ayda çevre ve sevgili edindim yüzüm güler oldu. Anneme kız arkadaşımı tanıştırmak istiyorum oros** diyor erkek arkadaşımı tanıştırmak istiyorum pezeve*** diyor. Böyle kabullendim ses çıkarmıyorum. Sabah sersemliğiyle saçmalıyorum madde kullanıyorsun diyor. Yan banyoyla bizimki birleşik tükürseler kokusu bize geliyor sigara kokusu gelince benden biliyor. Evhamının sebebi geçmişte yaşattığım bir şey değil. Her kavgada bana oranı buranı satarsın öyle böyle yapmışsındır diyor ben yine annemdir diyorum susuyorum. İnstagram da profilimi görmüş sevgilimin evinde elim omzunda fotoğrafımı görmüş üstüm başım evden çıktığım gibi bir şey yok yani demediği laf kalmadı.Bir şey yapmadık test yaptıralım diyorum 'sen beni katil edeceksin ölüyorum bitiyorum' deyip duruyor. Tek derdi abim ancak her probleme beni katıyor. Şu fotoğraftan sonra iyice problem çıkaracak. Aramı nasıl düzeltebilirim ya da ne yapmalıyım? Başım çatlıyor bezdim artık tabiri yok.

öyle bir ortamda ketum olmak gerek. bi de hiç anlamam "annemdir babamdır saygıdan susuyorum " cümlelerini. ana baba da olsa saygı hak edilir. işte hakettiğinden fazla değer verdiğiniz herkes arsızlaşıyor ana baba da olsa.

saygısızlık edin demiyorum, saygısızlık etmelerine izin vermeyin!

Annen gerçekten problemli. Nasıl davranırsan davran o yine kızmanın bi yolunu bulacaktır. Üzgünüm ama bazı insanlar annelik içgüdüsünden yoksun bir anne kızına bu lafları nasıl kullanır.

Bu saatten sonra maalesef annenizi değiştiremezsiniz.
En azından evlenip evden ayrılana kadar durumunuz böyle devam eder.
Bu duruma babanız ne diyor?

Bu saatten sonra maalesef annenizi değiştiremezsiniz.
En azından evlenip evden ayrılana kadar durumunuz böyle devam eder.
Bu duruma babanız ne diyor?
Babam daha beter hareketler sergiliyor. Evde olan ne varsa bütün mahalle biliyor. Üç kuruş paranın lafını bir ay yapıp eve ekmek getirmeyen parası olduğu halde sakınan bir adam ne diyebilir ki...

Ah canım ya ortam o kadar kötüki bende kardeşime aynısını yapardım gözlerin kızarmış maddemi kullandın arkadaşlarının hepsi yaramaz vs.vs.nedeni de aslında içimdeki müthiş zarar gelecek korkusu annenize kızmayın sizi çok seviyor ce kendince koruyup denetlemek istiyor ama bunu yaparken de kırıcı oluyor annenizin tarzıda bu belki ağır laflar ediyor ama sizi sevdiğinden emin olun annenize asi olmayın ve size güvenmesini sağlayın hoşlanmadığı şeyleri yapmayın büyükler emin olun sizin göremediklerinizi görür

Annenizi öyle kabullenip mümkün mertebe tepkisini çekmeyecek önlemler alın hayatınızı yaşarken.

Hem nasıl davranacağınızı öğrenmek için kendiniz psikolojik destek alın hem de bir yolunu bulup annenizi doktora götürün. Sizin için sadece psikoterapi yeterli olacaktır ama annenizin hem bir psikiyatrist hem bir psikolog tarafından aynı zamanda kontrol altında tutulması gerekebilir.

Ah cnm devir o kadar kotu olduki kucucuk cocuklara bile neler yapiyolar annen normalden fazla hassas demekki biraz suyuna git artik ypcak birsey yok

Bence annen kendi nasilsa seni de öyle biliyor. Zamaninda onun yaptigi yanlislari senin de yapacagini dusunuyor
Yoksa kimsenin aklina gelmez boyle seyler,kendini satarsin falan...
Ne cirkin laflar
Ayrica bir aylik erkek arkadasindan da bahsetme,boşver
Giz olsun azicik aranizda..
Bu arada benim de annemle aram kötü,o da her geç kaldigimda birseyler karistirdigimi iddia eder ama hem zamaninda benden kaynakli tatsizliklar yasattigim icin hem de genelde hakli oldugu icin susarim:)
Ne münakasaya girecem...
Boyle annelerle cok yüzgöz olmamak gerekir bence. Sen de cok ilisme,fazla iletisim de kurma. Kendi deneyimlerimden soyluyorum ki arani ancak biraz mesafe duzeltir. Baska bir yere gitme ihtimalin yoksa evde biraz mesafe koy...
Anneyse anne...kac yasinda kadinsin boyle hakaretler etmeye kimsenin hakki yok

Tedavilik durum siz ona guven verdiginiz de olur. Elbetteki koca kadin kizinin sevgilisinin evinde omasina gitmesine izin vermek istemez. Kac yasinda kadin neyin ne oldigunu bilmiyormu. Bence hakli birde uzerine giyiminiz tarziniz davranislarini falan onun istemedigi gibiyse hep bir tedirginik uzeredir. Siz kendinize ceki duzen verirseniz neden boyle davransinki. Yanlis anlamauin ama tahminim boyle

Bence annen kendi nasilsa seni de öyle biliyor. Zamaninda onun yaptigi yanlislari senin de yapacagini dusunuyor
Yoksa kimsenin aklina gelmez boyle seyler,kendini satarsin falan...
Ne cirkin laflar
Ayrica bir aylik erkek arkadasindan da bahsetme,boşver
Giz olsun azicik aranizda..
Bu arada benim de annemle aram kötü,o da her geç kaldigimda birseyler karistirdigimi iddia eder ama hem zamaninda benden kaynakli tatsizliklar yasattigim icin hem de genelde hakli oldugu icin susarim:)
Ne münakasaya girecem...
Boyle annelerle cok yüzgöz olmamak gerekir bence. Sen de cok ilisme,fazla iletisim de kurma. Kendi deneyimlerimden soyluyorum ki arani ancak biraz mesafe duzeltir. Baska bir yere gitme ihtimalin yoksa evde biraz mesafe koy...
Anneyse anne...kac yasinda kadinsin boyle hakaretler etmeye kimsenin hakki yok
Bu nasil bi cumledir annen seni kendin gibi biliyor ya nekadar berbat bi cumle bu . Sanirimve umarim yasin kucuk yazinin basini okudum sonunu okumaya gerek bile duymadim. Elini vicdanina koyup dusunmeli yeni nesil sevgilinizi soylemeyin falan nasil cumlelerki bunlar diyecek bisi bulamiyorim

Merhaba
Ben kendi içine kapanık yalnız biriydim. Son bir ayda çevre ve sevgili edindim yüzüm güler oldu. Anneme kız arkadaşımı tanıştırmak istiyorum oros** diyor erkek arkadaşımı tanıştırmak istiyorum pezeve*** diyor. Böyle kabullendim ses çıkarmıyorum. Sabah sersemliğiyle saçmalıyorum madde kullanıyorsun diyor. Yan banyoyla bizimki birleşik tükürseler kokusu bize geliyor sigara kokusu gelince benden biliyor. Evhamının sebebi geçmişte yaşattığım bir şey değil. Her kavgada bana oranı buranı satarsın öyle böyle yapmışsındır diyor ben yine annemdir diyorum susuyorum. İnstagram da profilimi görmüş sevgilimin evinde elim omzunda fotoğrafımı görmüş üstüm başım evden çıktığım gibi bir şey yok yani demediği laf kalmadı.Bir şey yapmadık test yaptıralım diyorum 'sen beni katil edeceksin ölüyorum bitiyorum' deyip duruyor. Tek derdi abim ancak her probleme beni katıyor. Şu fotoğraftan sonra iyice problem çıkaracak. Aramı nasıl düzeltebilirim ya da ne yapmalıyım? Başım çatlıyor bezdim artık tabiri yok.
Allah hidayet versin,elalemin adaminin evine gidiyorsunuz birse utanmadan annene laf soyluyorsun bskasi olsa senin o kafani kirardi,tahammul edemiyorum boyle seylere kizlarimiz ne halde Rabbimiz hidayet versin :KK43: :KK43: :KK43: :KK43:

Merhaba
Yemin ederim benim üvey annemi anlatmişsin üvey annem ve üvey ablam ikiside hayatı burnumdan getirdiler şimdi evlendim alakami kestim 10 yıldır konuşmuyorm üvey annem vefat etti Bir damla göz yaşı dokmedim çok çektim elinden Allah biliyor.

Ben bide akşama kadar evden cikmazdim erkek arkadaşın e harfi bile geçmezdi biri istemeye gelse olaylar olaylar ahhh ahhh o kabus dolu günler geldi aklıma çok şükür ki kurtuldum harika bir eşim var Allah başımdan eksik etmesin

Bu nasıl bir usluptur
Nasıl bir ilişkiniz var
Bir anne nasıl evladına bu şekilde konuşur
Nasıl biri benim annem bana bunları dedi bu ithamlarda bulundu der
Çok seviyesiz
Bu ilişkinin neyini nasıl düzeltirsin bilmiyorum çok zor

Vallaha hiç şu lafları etmek istemezdim ama arayı falan düzeltme kaç sen o anneden uzaklaşabildiğin kadar uzaklaş.

X