Annemle borç tartışması

anneler genelde maddi olarak daha kötü durumda olan çocuklarına kıyamaz. Öteki çalışan kendini kurtaran ezilir onu daha çok ezer bu da iyi olsun. Sonuç odaklı bakıyorlar. Bizim bu aşamalara gelmek için verdiğimiz emekleri pek anlamıyorlar sanırım.
Sen iyisin. Kardeşin zor durumda. Ne olmuş yani versen. Tavır bu. Böyle böyle o paralar biter anneniz size muhtaç kalır dikkat etsin. Bu konuları ilk defa siz yaşamıyorsunuz. Sürekli aynı hatalar tekrar ediliyor ama aileler zaaflarına yenilmeye devam ediyor.
siz kendi paranızı kurtarmaya bakın. Annenize yapacak bir şey yok şu durumda.
Kardeşimin maddi durumu kötü ama onun yaşadığı evi kendime güvenip kiralayamam ben mesela. Zaten o yüzden artık gözüme batmaya başladı. Benden her ay para isterdi önceden, ben de yollardım. Sonra bir gün gittiği tatilde bir hafta içinde bilmem ne kadar para harcadığını anlattı karşıma geçip. Ben o parayı ne zorluklarla kazanıyordum. O günden sonra bıraktım para göndermeyi. Hep öyledir kardeşim; bir varsa üç-beş harcar. Ben de borçları var diye sıkıntıya girerim uzaktan.

Eger kucuk miktar ise lafini etmezdim..Meblag buyukse asla vermeyin.Abiniz kicini toplamayi ogrensin anneniz de oglu icin kizina sirt donmesin(malesef benim cevremde de bu durumlar cok var.Baba oluyor mal anne ogul arasinda buhar oluyor..)
Anneme hiç konduramıyorum bu tavrı. Ama o farkında olmasa bile benim hakkımı yediriyor bence.

O zaman önce kendinize bir avukat tutun, ortak malların ekspertizle değeri bicilsin sonra da ailenize uygun bir paylaşım teklif edin (bütün malların değeri ekspertizle somutlasinca).
Senelerce hiçbir şeye karışmayan hata etmişsiniz
Kesinlikle hata ettim. O yüzden birden karşılarına dikilip, şimdi verin benim paralarımı desem yine ben suçlu olacağım.

Ortak olan herşey insanı zarara ve strese sokar.. Ben nefret ediyorum ortak şeylerden.. Kim ile olursa olsun sevmiyorum..annem babam kardeşlerim çok değerlidir elbette ama vereceksem ben kendi malından kendi paramdan destek veririm ortak birşey istemem.. Bence sizde ortk ne varsa kurtulun herkes malını bilsin.. Bunu bence söyleyin ailenize.. Yardım etmek isteyen borç vermek isteyende kendi karar verdin..

Ortak olan herşey insanı zarara ve strese sokar.. Ben nefret ediyorum ortak şeylerden.. Kim ile olursa olsun sevmiyorum..annem babam kardeşlerim çok değerlidir elbette ama vereceksem ben kendi malından kendi paramdan destek veririm ortak birşey istemem.. Bence sizde ortk ne varsa kurtulun herkes malını bilsin.. Bunu bence söyleyin ailenize.. Yardım etmek isteyen borç vermek isteyende kendi karar verdin..
Evet, aklın yolu bir sanırım. Biraz işleri yoluna girsin, malları bölüşmeyi teklif edeceğim. Şimdi böyle bir taleple gidersem düşene bir tekme de ben vurmuş gibi olurum.

Tabiki de haklısın. Ne olrsa olsun ikinize eşit davranmalı miras konısunda. Bazı aileler niyeyse erkek cocuklarına yağdırmayı cok seviyorlar. Birine yağdırırken öbürünü sömürmek hak olmuyor. Ama evet siz sorun cıkarsanız vicdanınız sızlıcak belliki. Cok fazla kırıp dökmeden payınızı almaya calısın bence. Abinizin hakkı kadar sizin de hakkınız her şey

Ölum haksa miras da helaldir. Ben bu konuyla ilgili coook sorun yasadim soyle soyleyeyim babamla bile davalik oldum hem de 19 yasimdasken. Simdi 32 yasindayim ve hakkimi yedirmemis olmak bu hayatta yaptigim en iyi sey sefasini suruyorum. Lutfen hakkinizi alin kim alinirsa alin gucenirse gucensin. Durumlari cok kotu olsa yardim edersiniz zaten belli de bu konuda kiyamayacaginiz. Ama sizin paranizin tasarrufuna talip oldularsa bir zahmet size de hesap versinler. Bu arada kendi paranizin yonetimini kendiniz yapin "anneme benim payimla altin al demistim" yazmissiniz. Kendi birikiminiz sizin hesabinizda olsun. Bunca yillik tecrubelerime dayanarak tavsiyem budur.

Şimdi karşılarına çıkmazsan ilerde hiç çıkamazsın.
İster şimdi ister beş sene sonra zaten kötü olacaksın.
Senin hakkın olarak görmüyorlar çünkü.
Senin arkandan sana ait altın hesabıyla ilgili plan yapılmış, gayet de konuşulmuş düşünülmüş. Sen konuşunca neden ayıp oluyor.
Zaten şu an iki mülkten onlar yararlanıyor.
Altın hesabının hala durduğundan emin misin

Şimdi karşılarına çıkmazsan ilerde hiç çıkamazsın.
İster şimdi ister beş sene sonra zaten kötü olacaksın.
Senin hakkın olarak görmüyorlar çünkü.
Senin arkandan sana ait altın hesabıyla ilgili plan yapılmış, gayet de konuşulmuş düşünülmüş. Sen konuşunca neden ayıp oluyor.
Zaten şu an iki mülkten onlar yararlanıyor.
Altın hesabının hala durduğundan emin misin
Benim de bozulduğum bu oldu basta: Benle konuşulmadan, benim paramla plan yapılması. Ama altın duruyordur. O konuda güvenirim aileme.

Birkaç yıldır bunun kavgasını veriyorum. Ama annem aşırı alıngan davranıyor, para muhabbeti yapıyormuşum.
Hi hi hep oyle olur zaten aldirmayin. Ben paragoz olmayi kabullendim rahat ettim siz de boyle yapin. Ya kendi paranizi da alin allah askina. Vermiyorsa anneniz zaten yemislerdir😡

Hi hi hep oyle olur zaten aldirmayin. Ben paragoz olmayi kabullendim rahat ettim siz de boyle yapin. Ya kendi paranizi da alin allah askina. Vermiyorsa anneniz zaten yemislerdir😡
Yok, o konuda güvenilir insanlardır. Ben yurtdışında yaşadığım için ben gidene kadar altın alıp bekletmelerini istemiştim. Bir daha böyle bir durum olursa direkt parayı hesabıma yatırmalarını söylerim. Hatta o altını alırlarken de ihtiyacınız olursa bozdurup kullanırsınız demiştim. Annem de buna güvendi muhtemelen. Ama tabii bana sormadan satılmasını kastetmedim. Bende de çok hata var aslında. Tek taraflı değil yani.

Dükkan, diger dukkan, ve ev yaklaşık aynı değer degil midir. Biri anne biri kardeş diğeri de sizin olsa da kapansa bu konular

Dükkan, diger dukkan, ve ev yaklaşık aynı değer degil midir. Biri anne biri kardeş diğeri de sizin olsa da kapansa bu konular
Ev bahçeli, müstakil bir ev. Daha değerlidir. Zaten ikinci dükkanın kira gelirine de ihtiyaçları var. Evet, mantıken paylaşılması lazım ne olursa olsun ama ben vicdanen biraz daha bekleyeceğim durumlarının düzelmesini. O arada daha çok borç yaparlarsa bilemem tabii. Sanırım bir şekilde kendimi sıyırmam lazım bu ortaklıktan. Onlar istedikleri gibi devam etsinler. Belki onlara atıyorum 3 yıl süre veririm önce.

Ev bahçeli, müstakil bir ev. Daha değerlidir. Zaten ikinci dükkanın kira gelirine de ihtiyaçları var. Evet, mantıken paylaşılması lazım ne olursa olsun ama ben vicdanen biraz daha bekleyeceğim durumlarının düzelmesini. O arada daha çok borç yaparlarsa bilemem tabii. Sanırım bir şekilde kendimi sıyırmam lazım bu ortaklıktan. Onlar istedikleri gibi devam etsinler. Belki onlara atıyorum 3 yıl süre veririm önce.

O zaman hayırlısı olsun deyip konuyu kapatalım 3 yıla kim ole kim kala

X