Annenin duygu sömürüsü yapması, hayatı zindan etmesi

anneniz hep mi sizinle bir yere gitmek istiyor yoksa siz hep evdesiniz, hep iş ve sınav odaklı yaşıyorsunuz diye kendince sizi dışarı çıkartma bahanesi mi üretiyor

"Az önce yine geldi, hep beraber şuraya gidelim diye, ben de dedim, ben gitmiyorum, o zaman ben de gitmiyorum diyor. Saç kestircektim, o da kestircekmiş, ben vazgeçtim, o da vazgeçti." yorumunuzu sonradan okudum

şimdi o birlikte gidelim dediği yer gezmeli bir yer mi yani amacı sizi gezdirmek mi

mesela şimdi kalkıp parka gitmem ama oğlum evden çıkmıyor, hep içerde dediğim bir süreçte "hadi gel ben yürüyüş yapacağım, yalnız gidemem" dedim

ben 40 yaşındayım, aktif çalışma hayatım var, her yere giderim 10 yaşındaki çocuk olmasa da

amaç onu götürmek, tabii o "yalnız gidemem" şeklindeki beyanımı yemiyor, "seni evde yalnız bırakamam" a çeviriyorum

anneniz size evde yalnız kalamazsın diyemeyeceği, yaşınız büyük olduğu için beni götür diyor olabilir
keşke böyle olsa. O anlamda yaklaşmıyor. Ben kuaföre giymeyeceğim dedim, kendi gidemedi. İlla biri olacak. Ben ölsem ne yapacak acaba?

Ben kendi hayatım için önemli bir noktayım. İş arıyorum. Annem 67 yaşında. Bebek gibi. Hazıra alışmış. Okuması yazması var. Yeri geliyor whatsapp mesajlarını okutuyor, yeri geliyor telefona sen cevap ver diyor.

Ben iş başvuru yapıyorum. Bir taraftan sınavlara hazırlanıyorum, bir taraftan sınav sonucu bekliyorum. Annemin derdi ise İzmirdeki eve gitmek, gezmek. Hiçbir işi kendi yapamadığı için ben götürcem, nereye giderse onla beraber gitcem falan. Ben kendi derdimdeyim. Bana dadısı gibi davranması psikolojimi bozdu gerçekten. Dışarı çıkıcaz, ben çıkarsam çıkıyor, çıkmazsam çıkmıyor. Bir tuvalete giderken benden ayrılıyor, bir de yemek yaparken.

Bazen gözüm dönüyor gerçekten, biliyorum annem ama çok bunalttılar beni. İş bulsam bir dakika durmam. Karstaki iş ilanlarına bile başvuruyorum. Ben yalnız kalmak istiyorum, siz gidin dışarı diyorum. Sen beni istemiyorsun diyor, ağlıyor. Çocuk gibi, çocuk bile değil.
Size karşı olan sevgisi çok güzel ancak bunu ifade ediş biçimi yanlış, sizin de ayrı bir hayatınızın olduğu unutmamalı ancak bunu bağırarak, kızarak söylemeyin yaşı genç değil çok çabuk alınır, İzmir'deki eve neden babanızla gitmiyor, eli ayağı tutuyor sanırım kendi yemeğini kendi yapabilir arkadaşı olur sohbet ederler, arkadaşı var mı? acaba olmadığından mı size karşı bu kadar anaç davranıyor

Size karşı olan sevgisi çok güzel ancak bunu ifade ediş biçimi yanlış, sizin de ayrı bir hayatınızın olduğu unutmamalı ancak bunu bağırarak, kızarak söylemeyin yaşı genç değil çok çabuk alınır, İzmir'deki eve neden babanızla gitmiyor, eli ayağı tutuyor sanırım kendi yemeğini kendi yapabilir arkadaşı olur sohbet ederler, arkadaşı var mı? acaba olmadığından mı size karşı bu kadar anaç davranıyor
Babam evde tamir var onla ilgilenecek. Arkadaşları var ama malum şu an pandemi. Eve tek git, doğalgazı açarsın diyorum. Ben yapamam, arkadaşıma söylerim o gelir diyor. Vanayı çevirmek için arkadaşı gelecek yani? Vanayı herkes bilir, ters tarafa doğru eğecek. Ne var bunda? Bu sevgi değil. Beni doğurduğu için malı gibi davranıyor. Öğlen gitmek istemedim mesela bozuldu. Hep beraber çıktık ama tek yürüdüm. Bana ait özel bir an yok. Her dakika ensemde.

Babam evde tamir var onla ilgilenecek. Arkadaşları var ama malum şu an pandemi. Eve tek git, doğalgazı açarsın diyorum. Ben yapamam, arkadaşıma söylerim o gelir diyor. Vanayı çevirmek için arkadaşı gelecek yani? Vanayı herkes bilir, ters tarafa doğru eğecek. Ne var bunda? Bu sevgi değil. Beni doğurduğu için malı gibi davranıyor. Öğlen gitmek istemedim mesela bozuldu. Hep beraber çıktık ama tek yürüdüm. Bana ait özel bir an yok. Her dakika ensemde.
Bilemedim ya, bence birisi aracılığıyla bunu söyleyin mesela teyzenize anlatın olayı teyzenizde ona uygun bir yolla izah etsin

X