Annesiz Kedim - Yardım

yasmer

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
683
417
kızlar dün çocukların elinden ufacık bir kedicik kurtardım resmen oturup ağlıcaktım komşu kadın anne kedi bahçesine doğurunca yavruları toplamış sokağa atmış tabi anne hangibirini toplasın götürebildiğini götürmüş götüremediğide çocukların elindeydi taş atıyolardı bende kızdım annesinin yerini soruyorum tabi korktular kaçtılar yerini bilsem götürücem annesinin yanına ama öyle yanık yanık bağırıyodu ki tabi dayanabilirmiyim internetten araştırdığım yöntemlerle bakmaya çalışıyorum veterinerde yavru kedi mamasına 35 biberonada 15 dedi alacak durumum yok bende netten araştırdım 100 gram süte 2 yumurta sarısı çok az margarin yağ 1 kesme şeker bende bunu yapıyorum birde bebekler için küçük biberondan aldım dün aldım bu gğn öğrendi bile
tam haftasını bilemiyom ama heralde 3 haftalık vardır gözleri açık ve bazen görebiliyo heralde karaltı halinde kandini yalıyo ama hep annesini arıyo neremi bulsa emme eğiliminde sadece günlük ne kadar beslicemi bilemiyorum 2 saatte bir beslemeye çalışıyorum

ve bir problemim var yavru kedim dünden beri her mama besleyişimde tuvaletini yapıcak yerini elliyorum çişini çok güzel yapıyo ama büyük tuvaletini yapamadı acaba ne kadar zamanda bir yapar yağa bandırdım yinede olmadı bu konudan dolayı sıkıntım var napıcamı bilemedim bana yardımcı olucak biri varsa çok sevinirim

Anüs / makat bölgesine bir pamukla hafif bastırın,masaj yapın.

Anne kediler yavrularının karnını geriye doğru yalayarak bağırsak persitaltiğini (hareketlerini) sağlarlar.Sizin yapacağınız hafif hafif basınç uygulamak,siler gibi yapıp karından anüse doğru dairesel parmak hareketleri ile ovmak.

Bazen raşitik kedilerde (Raşitizm / yeterince anne sütü almama sonucu kalsiyum yetmezliğine bağlı hastalık) kabızlık görülebilir.

ben hep böyleyim bir keresinde de çok daha küçük bir yavru bulmuştum ama malesef ne yaptıysam yaşatamadım günlerce arkasından ağladım umarımm bunda başarılı olruum bırakmaz annesini
link için teşekkürler bakıcam şimdi takıldığım nokta olursa tekrar sorarım

oncelıkle alıp baktıgınız ıcın bende tessekur ederım..yavru kedılerı annesınden ayıran o komsunuza da ne dıyım bılmıyorum ..nıye boyle bu ınsanlar neden bu kadar acımasız..ne zararı varsa masumların ona..ınsallah buldugunuz yavru yasar..bızıde habersız bırakmayın...

canım ya bilgiler için sağol ama tam benim sorunuma çare değil çünkü kaka ile ilgili bişi yok napıcam yaaaaa mama konusuna gelince dediğim gibi veteriner anne sütüne 35 lira dedi pardon süt tozuna o kadar para şu anda veremem belki 2 ay önce olsaydı tamam ama çok sıkışığız 1 lirayı harcarken bile düşünüyorum o yazdığım mama yıda netten buldum buda besleyiciymiş diğeri kadar değildir ama
napıcam yaaaa kaka yapmıyo ben diğer ölen kedimde yaptırmıştım hep yağ sürerek okşamıştım poposunu ama bunda kaç saat denedim olmuyo

teşekkürler nevbahar masaj yaptım ama ben o şekilde yapmadım baya ovmuştum karnını şimdi hem dairesel hemde yukarı doğru ıslak bir pamukla yaparım masajı sizede burdan haber veririm yaptımı yapmadımı diye

ayrıcada bizim köpeğin veterinerini aradım adamı öldürcektim nerdeyse hiç boşuna uğraşmayın yaşıcanı sanmam dedi manyak herif yaaaa sinir etti beni

ya bu kedilerle ,ilgili bilgi konusunda ilk süt dişleri 1 aylık yazıyo benim kediş parmağımı falan ısırıyo emme girişimiyle ufacık dişleri var yani o zaman kedim benim 3 haftalık değilde aylıkmı ki ay öyledir inşallah daha çok sevinirim bu duruma ne kadar büyükse yaşama şansı o kadar yüksektir heralde

Son düzenleyen: Moderatör:
Hımm, ona veteriner demeyin hatta yerinizde olsam anında ilişiğimi keserdim.

Hala şükürler ediyorum ki ben öyle bir veteriner bulmuşum ki.

Ufacık bir kuşu yaşatmak için bile adam 1 hafta başında bekledi bilirim.

Yaşayamaz ne demek! Mamasını yesin, sıcaklığı olsun, kakasını yapsın inşallah tosun olacak tosun.

Ay bir dakika şimdi gördüm siz de mi Kocaeli'desiniz.

Hangi veteriner sizin ki. Hemen benim veterinerimi arayıp bilgi alabilirim isterseniz.

bizimki şey pastoure olması gerek eşim daha çok ilgileniyo köpeğimiz rotwailler sarımeşe sapağında eğitim yerleri var gerçi verdikleri eğitimden de memnun kalamdık ama o kadar para verdik şimdi ekstradan 1 hafta için yine aldılar çünkü hayvan her ne hikmtse onların sözünü dinliyo eşiminkini dinlemio
bu da heralde pastoure diye geçiyo ayyyy ararsan çok memnun olurum ve ayrıca mama fiyatını sorarmısın bana 35 demişti bizim vetrinerdeki orda ne kadar acaba

Aradım ama kapatmışlar. Cebide kapalı. Yarın ararım.

Bu arada mama için internet sitelerinden de bakabilirsiniz. Fiyatları var hem daha uygunada geliyor bazen.

Ben royal canin kullanıyorum petshopta 80 ytl, ben 60 ytl'ye alıyorum mesela.

öyle bende buldum aslında 35 dediği mama nette 20 ytl ama kargo ücreti falan ne kadara mal olucak onu çıkaramadım bir faydası olmıcak yane offfff napıcam bilmiyorum artık yarın falanda bu şekilde kakasını yaptırmaya çalışıcam eğer olmazsa alıcam napayım artık
tek problemim çalışıyo olmam allahtan mahallede işim net cafemiz var oraya bakıyorum burdaki insanlara da sinir oluyorum çünkü hayvanları sevmiyolar sevmedikleri gibi karşındaki iyi bir şey yaparsa seni aşşağılıyolar kimse görmeden getirip götürmeye çalışıyorum zaten 2 günde bir bebek soruyolar şimdide derler bebek yapamadın kedimi bakıyosun ayrıca ilgilenmem gereken 2 adet muhabbet kuşumda var çok yoğunum dimi kedicik piyangodan çıktı gerçi adını ne koyucam bilmiyorum
resmini de koyucam da bizim ana masadaki nette problem var

canım aynı şekilde bize de anne kedi girmiş eve 1 günlük yavrusu getirip bıraktı gitti . ona baktık besledik şırıngayla. şimdi tosun gibi 3 aylık oldu ve gayet sağlıklı üstelik veterinere de danışmadık biraz büyünce götürdük aşıların yapsın diye. beslersen hiç bişey olmaz kediciğe. bizimkine baksana tosun oldu tosuuuuun adı da mucize

130820083940ci8.jpg

130820083940ci8.c4cbc28e0d.jpg

150820083951iq4.jpg

150820083951iq4.f79f4de876.jpg

ayyy canım çok tatlı mama olarak naptın benim gibi pastorize sütlemi besledin mmaylamı yoksa ve kakasını nasıl yaptırıyodun hatırlıyomusun canım bana yardımcı olursan çok sevinirim ayyy çok sağol bana moral verdin yaaa

ya bide bişey dicem benim babaannemde kedileri çok severdi köy yerinde de oturduğu için daha güzel ilgilnirdi hatırlıyorum kaç defa böyle küçücük yavrulara baktı ve babam özellikle belki 50 tane kedi yavrusuna bakmıştır fabrikada çalışırdı kedi yavrulardı yavrularına yemek ararken ana cadde de eezilirdi ve babam kaç tane yavru yu yaşatmıştır böyle ama hiç mama kullanmadı onada danıştım gerçi bu konuyu sadece gerçek inek sütü verme kızım dedi pastörize sütü sulandır dedi yani onlar o kadar hayvanı bu şekilde besleyerek yaşattılar şimdi ben bunu yaşatamazmıyım onu düşünüyorum

shift arkadaşım benim kedimde aynı seninki kardeş olsalar bu kadar benzemzler aynı renk tonlarındalar beyaz ve griler bende mucize koymalıyım adını yada sürpriz çünkü öyle oldu

şanslı da olabılır adı ...evet sansız bıraz annesınden ayrı dustu ama olsun sımdı yenı yuvasına kavustu...

:) valla buna süt verdik ama kutu süt verdik şırıngayla. kakasından yana hiç problem çekmedik çünkü zaten anne bilmiyodu kedi emme içgüdüsü yok denecek kadar azdı. hiç emmeye çabalamadı ağzını açardı damlatırdık. bide tembeldi bu anlıcan:KK70: hatta şu an serçe parmağımı parçaladığı için elimin kanamasıyla uğraşıyorum bi yandan büyüdü bide arsız oldu. bakarsın hiç bişeycik olmaz senin pisiciğe de. bide bizim kedinin hikayesi ilginç adı ondan mucize oldu. hıdırellezde dilek dilemiştim kağıda kedi çizmiştim, iki gece sonra babannemin evine bırakmış annesi kediyi. ben aldım ondan:KK70:

Sakın kutu sütü direk vermeyin. Anında ishal ve sonu ölüm.

Hazmedemezler. Sulandırın %60 su %40 süt şeklinde.

Canım ben veterinerden 1 kg. mama alıyorum. 17.5 veriyorum. Yavru kediler için dedin mi genelde veteriner bunu öneriyor. 1 ayda rahat yetiyor. 3 kg.lıkta var ama ağzı açılınca çabuk bayatlıyor gibi geliyor bana. Tuvaleti içinde kedi kumu al. Belki o zaman içgüdüsel olarak yapar. Bizimkide geldiğinde çok küçüktü. Hemen kuma tuvaletini yapmıştı. Sütte verebilirsin. Veteriner bize yarı yarıya sulandırarak verin demişti. Yalnız herzaman sütü vermiyor. Ayda 2 kere veriyorum. Biz yemek yerken ekmeğe saldırıyor. Bazen ekmek içide veriyordum. Ancak çok küçük parçalar halinde. Şimdi bakıyorumda bizimki kocaman bir hanım olmuş.

:) valla buna süt verdik ama kutu süt verdik şırıngayla. kakasından yana hiç problem çekmedik çünkü zaten anne bilmiyodu kedi emme içgüdüsü yok denecek kadar azdı. hiç emmeye çabalamadı ağzını açardı damlatırdık. bide tembeldi bu anlıcan:KK70: hatta şu an serçe parmağımı parçaladığı için elimin kanamasıyla uğraşıyorum bi yandan büyüdü bide arsız oldu. bakarsın hiç bişeycik olmaz senin pisiciğe de. bide bizim kedinin hikayesi ilginç adı ondan mucize oldu. hıdırellezde dilek dilemiştim kağıda kedi çizmiştim, iki gece sonra babannemin evine bırakmış annesi kediyi. ben aldım ondan:KK70:

benimkinde emme içgüdüsü çok var zaten annesi zavallım atmadıki canım napsın çocuklar kaçırmış yani baya bir süre annesinden emmiş onuarıyo anlıcan

ayyy gerçekten bulma hikayen mucize gibi adı bu yüzden çok uymuş
inşallah yaşar canım o kadar yoğun olduğum halde yinede çok fazla ilgilenmeye çalışıyorum inşallah yaşar

X