Annesiz yavru kedi

canım yenidoğana hemen yunurta sarısı şeker vsaire verme ya bunu hangi veterine r söyledi.zaten by tozlarda tüm takviyelervar.kafanı karıştırmak istemem ama o tozu katman yeterli..yeni doğan - 6 aylar arası olucak kullandığın toz..o bi paket toz ona ayaklanana kadar yeterde artar bile.ne olur yumurta filen verme..inan bana..ben çok büyüttüm yavru kedi..tecrübelerim var..annesölümüş 3 yada dört günlük bebeklerden hemde beş altı tanesi bir arada büyüttüm zayiat vermeden..

öncelikle yardımcı olan tüm arkadaşlara çok çok teşekkürler
ben yavruyu buldugumda sanırım bir ya da iki haftalıktı bugün itibariyle üçüncü haftamızı dolrduk sanırm
süt dişlerimizz belirginleşti ısırma diş kaşıma eylemleri başladı
hatta ense tüylerimiz kalınlaştı parlaklaştı bile biberona da canavar gibi saldırıyoruz doymak bilmiyoruz
nasıl beslediğime gelince ilk bikaç gün o bahsettiğim karışımdan verdim
sonra milupa yenidoğan maması aldım ki onu çok sevdi biraz da onun sayesinde fark attı sanırım
yakınlarda pethsop olmadgından bunlar geçici olarak işimizi gördü şükür
bugün de şehir merkezine gidip biberon setiyle kitten milk denen o tozdan ya da junior mama falan ne önerirlerse ondan alacagım petshoptan nasipse
tuvalet konusunda kuma ya da topraga yapamayacagını ben de biliyorum netten o kadar çok sey ögrendım ki bilgiyle donandı artık annesi ona bakabilmek için
zaten en son kakayı iki-üç gün önce yaptı bidaha yapmadı mamasına zeytinyagı koyuyorum az az tuvalete rahat çıksın diye ama bakaılm beklemedeyiz sıvı yedigimizden olsa gerek kaka olayımız daha sık değil
çiş yaptırmak için de resmen kafayı yediriyor bana ehli keyif sıpam
ova ova masaj yapa yapa canım cıktı nerdeyse ben dilimi çıkarıp annesi gibi yalayacagım
yeter ki yapsın da görüp rahatlayayım diye
öyle inat ki damla damla yapıyor ovdura ovdura kendini
ilk günler göl ediyordu heryeri şimdi yattıgı yere hiç yapmıyor temz olmaya da başladık sanırm
bunlar dışında bahçemizde küçük yürüyüşlere çıkıyoruz güneş banyosu için bacaklarımın dibinde ayrılmıyor
ben yürüdükçe peşimde ördek yavrusu gibi çok güzel bir duygu bu ya
mıncıklanmayı okşanmayı da sevmeye istemeye başladık artık ilgi sevgi de istiyoruz demek ki
en güzeli de karnını doyurduktan sonra göğsüme yatırıp gazını çıkartmya ugrasırken o maviş gözlerini dikip bana derin derin bakması
o kadar çok şey söylüyor ki o gözler bana ahh ahh bebeğim benim
eşim şimdilik anlayış gösteriyor ben de alttan altta işlemeye çalışıyorm ama nafile
o bigün gidicek olduguna inanarak sesini çıkarmıyor şimdilik
ama ben nasıl ayrılırım ki ya çok alıştık benimle kalmasını öyle çok istiyorum ki
bir mucize olsa benim yavrum olsa hep
şu milli egitim bir an evvel atasa beni de gittigm yere götürsem en azından benle kalır o zaman:))
kısacası herşey yolunda gibi görünüyor bir de kk teyzeleri degerlendirsin bakalım anlattıklarımızdan..
sevgiyle kalın dostlar..

Son düzenleme:
Fotoğrafını koyar mısın :) Çok merak ettim bebeğini. Bana kalırsa kadının fendi erkeği yenecek ve o yavruyu bırakamayacaksın :)şuan ben de daha göbek bağları üzerlerinde bulduğum iki kardeşten birini sahiplendirdim biri duruyor ve ona bakıyorum :) Tabi ben geçici anneyim şuan evde 5 kedi var:) Kendimi buna hazırladığım halde ayrılmak zor geliyor ama mecburum işte ne yazıkki.
Yaptığın çok güzel birşey arkadaşım bir can kurtarmak herkese nasip olmuyor.
Bence sen bir de veteriner hekime göster tam olsun :) Sokakta bulduğunu söyleyince 15 tl filan oluyor muayene. Bazıları ücretsiz bakıyor hatta. Hem senin de için rahat eder :)
Tekrar çok teşekkürler sen olmasaydın şuan ölmüş olacaktı çok şanslı bir bebek meleğini buldu :) :ecrin_bebek:

canım benim eşim de eski veteriner teknisyeni o sağlıklı olduğunu söylüyor gelişiminin arabamız olmadıgı için götüremiyorum merkeze uzaktayım epey hava da oldukça sogudu yavruyu hasta etmeyelim şimdi
dilerim dediğin gibi olur benimle kalır
fotograf eklemeyı bilmiyorum önce bilgisyara atmam lazım makınada resimleri var da buraya nasıl yükleyeceğim o konuda hiç tecrübem yok ama denerim mutlaka en geç akşama insallah

anasız masum bihayvana baktığın için senikutlarım...seninn ve bizim gibi olsaydı keşke herkez.ama maalesef çok vicdansız acımazsız insanlar var..sokakta masum çaresiz kalmış bi yavruya bakıp ellediğimizde bizlere illet kapmışız gibi bakıp tiksintiifadelere bürünüyorlar..bende buna hayret ediyorum.

öncelikle yardımcı olan tüm arkadaşlara çok çok teşekkürler
ben yavruyu buldugumda sanırım bir ya da iki haftalıktı bugün itibariyle üçüncü haftamızı dolrduk sanırm
süt dişlerimizz belirginleşti ısırma diş kaşıma eylemleri başladı
hatta ense tüylerimiz kalınlaştı parlaklaştı bile biberona da canavar gibi saldırıyoruz doymak bilmiyoruz
nasıl beslediğime gelince ilk bikaç gün o bahsettiğim karışımdan verdim
sonra milupa yenidoğan maması aldım ki onu çok sevdi biraz da onun sayesinde fark attı sanırım
yakınlarda pethsop olmadgından bunlar geçici olarak işimizi gördü şükür
bugün de şehir merkezine gidip biberon setiyle kitten milk denen o tozdan ya da junior mama falan ne önerirlerse ondan alacagım petshoptan nasipse
tuvalet konusunda kuma ya da topraga yapamayacagını ben de biliyorum netten o kadar çok sey ögrendım ki bilgiyle donandı artık annesi ona bakabilmek için
zaten en son kakayı iki-üç gün önce yaptı bidaha yapmadı mamasına zeytinyagı koyuyorum az az tuvalete rahat çıksın diye ama bakaılm beklemedeyiz sıvı yedigimizden olsa gerek kaka olayımız daha sık değil
çiş yaptırmak için de resmen kafayı yediriyor bana ehli keyif sıpam
ova ova masaj yapa yapa canım cıktı nerdeyse ben dilimi çıkarıp annesi gibi yalayacagım
yeter ki yapsın da görüp rahatlayayım diye
öyle inat ki damla damla yapıyor ovdura ovdura kendini
ilk günler göl ediyordu heryeri şimdi yattıgı yere hiç yapmıyor temz olmaya da başladık sanırm
bunlar dışında bahçemizde küçük yürüyüşlere çıkıyoruz güneş banyosu için bacaklarımın dibinde ayrılmıyor
ben yürüdükçe peşimde ördek yavrusu gibi çok güzel bir duygu bu ya
mıncıklanmayı okşanmayı da sevmeye istemeye başladık artık ilgi sevgi de istiyoruz demek ki
en güzeli de karnını doyurduktan sonra göğsüme yatırıp gazını çıkartmya ugrasırken o maviş gözlerini dikip bana derin derin bakması
o kadar çok şey söylüyor ki o gözler bana ahh ahh bebeğim benim
eşim şimdilik anlayış gösteriyor ben de alttan altta işlemeye çalışıyorm ama nafile
o bigün gidicek olduguna inanarak sesini çıkarmıyor şimdilik
ama ben nasıl ayrılırım ki ya çok alıştık benimle kalmasını öyle çok istiyorum ki
bir mucize olsa benim yavrum olsa hep
şu milli egitim bir an evvel atasa beni de gittigm yere götürsem en azından benle kalır o zaman:))
kısacası herşey yolunda gibi görünüyor bir de kk teyzeleri degerlendirsin bakalım anlattıklarımızdan..
sevgiyle kalın dostlar..

bence herşey yolunda epey tecrübe kapmışsın.minik kedişimize uzun ömür dilerim..

anasız masum bihayvana baktığın için senikutlarım...seninn ve bizim gibi olsaydı keşke herkez.ama maalesef çok vicdansız acımazsız insanlar var..sokakta masum çaresiz kalmış bi yavruya bakıp ellediğimizde bizlere illet kapmışız gibi bakıp tiksintiifadelere bürünüyorlar..bende buna hayret ediyorum.

kesinlikle sonuna kadar katılıyorum sözlerine
inanırmısın ben şimdi yavru kediciğe bakıyorum diye
bütün çevremden eşimden dostumdan kilometrelerce uzakta olmama ragmen
telefonlarda falan sürekli eleştiri ve ayy ıyy delimisiniz ne akla hizmet eve sokuyonuz
Allah akıl fıkır versın nasıl ellıonuz o tüylere ay hasta olursun ay ölürsün ay hamile kalamazsın falan filan....
evime yetim bi yavru almısım dünyanın en güzel duygusu annesiz bir canlıya sahip çıkmak
Allahın yarattgı bi can o herseyden öte bı hayvan demekten ibaret değil kesinlikle
ama insanlar sanki çok igrenc bişeymiş gibi benim hayatım benim evim benim sevgim hakkında abuk subuk konusma hakkı buluyor böyle nedense kendilerinde
ama ölecekti diyorum amannn ya hastasın sen diyorlar
Allah askına kim hasta acaba hayatla ölüm arasında kıyıdan dönen bi cana sahip olan ben mi
yoksa merhameti vicdanı sefkati sadece insan ırkına has sana sevgiden merhametten yoksun taş kalpli o insanalr mı
ya elleyemeybilirsin sevmeyebilirsin gelmezsen gelme evime de gelmeybilirsin cok da tın da
yanı nasıl durup bi an ınsan o canlılara bakıp Allahın mucizesini görmez
resim gibi naksedilmiş herbirinin yüzü ya
nasıl sevmez insan nasıl içi kaynamaz nasıl kalbi yumusamaz
cidden anlamıyorum bu kadar yoksun bi toplumuz insanı degerlerden
acıkcası cok canımı yaktı bu sözler
ezelden yolda sokakta gördgum butun hayvanlara saldırırım sarılır sahıp cıkarım
yanımda ne varsa yedırırm kac tane guvercını aldım kedılerın agzından kac tane kedı yavrusuna sut yemek tasıdım evden
camı avluısuna konan kuslara dagıttım cok defa ögle yemegımı
evımde bakabıldgım her turlu canlıya actım kucagıma cevremın aılemın tolerans gösterdgı ölcude
kı bıraksalar evımı hayvanat bahcesıne döndurecegm de kesin
hıc gocunmadım aksıne hep buyuk bı huzur kattı ıcıme bu duygu
aslında bu harkulade duygudan yoksun olanlar hayatın bı baska hazzından ne kadar mahrum kaldıklarından bıhaberler
bu guzellıkten nasıp alamayanlar adına cok uzuluyorum
barı yapamadgınız hıssedemedıgınız bu guzellıgı o kara laflarnızla kırletmeyın nolur
keske herkes anlayabılse ne kadar önemlı bır ayrıcalık oldgunu
iyi ki bu tarafa ait biyanım
iyi ki diger grupta hiç yer almadım:nazar:

bu arada arkadasın mesajından az evvelkı telefon konusmasında canm sıkıldı aynı konuda
ondan doluydum yazdım uzun uzun bebegımden haber veremedım
bugun gittik ona kitty milk ,biberon, kuru mamaya gececegı zamana uygun whıskas junıor mama, mama kabı aldık
bidünya para baydı eşim sesini çıkarmadı da insallah benim ısrarla yerini yapmaya calıstgım yavrucum ebedi kalır benimle
gerci petshopla işi bagladı sevgili kocacım mama yemeyi becerdıgınde ordan yuva edindirecegiz bıdıgıma
ama ben inatla azimle direneceğim ondan ayrılmamak için
dilerim onu bana gönderen beni en buyuk hayalıme kavusturan RAbbım kalıcı kılar mutlulugumuzu
öyle cok ıstıyorum ki..
dua edin bize olur mu KK teyzeleria.s.

Son düzenleme:
kesinlikle sonuna kadar katılıyorum sözlerine
inanırmısın ben şimdi yavru kediciğe bakıyorum diye
bütün çevremden eşimden dostumdan kilometrelerce uzakta olmama ragmen
telefonlarda falan sürekli eleştiri ve ayy ıyy delimisiniz ne akla hizmet eve sokuyonuz
Allah akıl fıkır versın nasıl ellıonuz o tüylere ay hasta olursun ay ölürsün ay hamile kalamazsın falan filan....
evime yetim bi yavru almısım dünyanın en güzel duygusu annesiz bir canlıya sahip çıkmak
Allahın yarattgı bi can o herseyden öte bı hayvan demekten ibaret değil kesinlikle
ama insanlar sanki çok igrenc bişeymiş gibi benim hayatım benim evim benim sevgim hakkında abuk subuk konusma hakkı buluyor böyle nedense kendilerinde
ama ölecekti diyorum amannn ya hastasın sen diyorlar
Allah askına kim hasta acaba hayatla ölüm arasında kıyıdan dönen bi cana sahip olan ben mi
yoksa merhameti vicdanı sefkati sadece insan ırkına has sana sevgiden merhametten yoksun taş kalpli o insanalr mı
ya elleyemeybilirsin sevmeyebilirsin gelmezsen gelme evime de gelmeybilirsin cok da tın da
yanı nasıl durup bi an ınsan o canlılara bakıp Allahın mucizesini görmez
resim gibi naksedilmiş herbirinin yüzü ya
nasıl sevmez insan nasıl içi kaynamaz nasıl kalbi yumusamaz
cidden anlamıyorum bu kadar yoksun bi toplumuz insanı degerlerden
acıkcası cok canımı yaktı bu sözler
ezelden yolda sokakta gördgum butun hayvanlara saldırırım sarılır sahıp cıkarım
yanımda ne varsa yedırırm kac tane guvercını aldım kedılerın agzından kac tane kedı yavrusuna sut yemek tasıdım evden
camı avluısuna konan kuslara dagıttım cok defa ögle yemegımı
evımde bakabıldgım her turlu canlıya actım kucagıma cevremın aılemın tolerans gösterdgı ölcude
kı bıraksalar evımı hayvanat bahcesıne döndurecegm de kesin
hıc gocunmadım aksıne hep buyuk bı huzur kattı ıcıme bu duygu
aslında bu harkulade duygudan yoksun olanlar hayatın bı baska hazzından ne kadar mahrum kaldıklarından bıhaberler
bu guzellıkten nasıp alamayanlar adına cok uzuluyorum
barı yapamadgınız hıssedemedıgınız bu guzellıgı o kara laflarnızla kırletmeyın nolur
keske herkes anlayabılse ne kadar önemlı bır ayrıcalık oldgunu
iyi ki bu tarafa ait biyanım
iyi ki diger grupta hiç yer almadım:nazar:

canım benim ne güzelde yazmışsın.senle aynı duyguları paylaşıyorum.maleef bizeillet kapmış gözlerle bakanlar kendi nesillerine çocuklarınada bu fikriaşılıyor.ve öyle yetiştiriyorlar nesillerimizgün geçtikçedaha soğuk ve acımasızlaşıcak hayvanlara karşı..dediğimgibi bu dünyanın kalıcı sahiplerimiymişiz gibi davranıyoruz.

Canım Çook samımısın Çok ıÇtensın allah tÜm dualarını akbul etsın ıŞallah gÖnlÜne gÖre versın.bende hayvan barınaklarına gÖnÜllÜ yardımncı olarak yazılcam.eveıme en yakın barınaĞın gÖnÜllÜ bakıcı Üyesı olucam elımden geldıĞıncebıŞeyler yapmaya ÇalıŞıcam.evımde ıkı tane tekırım var ama bu nu yeterlıgÖrmÜyorum.dedıĞım gıbı asıl Önemlı olan sahı Çıkılmaya muhtaÇ hayvanlara sahıp Çıkmak sokaktakılere aÇ olanlara ÜŞÜyenlere ıtılen kakılan hayvanlara..yada taŞ barınaklarda zor Şartlarda yaŞam mÜcadelesı veren hayvanlar

yazamadım bitürlü yavrum aniden hastalandı
çok kötü bir gün geçirdik ama şimdi hiçbişeyimiz kaldı maşallah iyiyz
inşallah hep sürer bu iyi halimiz daha iyi daha iyi günlere..

güzel sözleriniz için teşekkür ederim çok..

pisicike noldu acaba ben de 2 kardeş pisi bakıodum ama biraz daha serbest bakıodum yarı evcildi ama büüdüler özgür bi tanesi diğeri pisi cennetinde allah razı olsun senden kuzucukum

artık yeni yuvasında canım sahiplendirdik çok şükür emin ellerde şimdi:)

Son düzenleme:
Üç gün önce eşim eve annesi tarafından terk edilmiş bir kedi getirdi. Veteriner götürdük gayet sağlıklı olduğunu söyledi ama çok küçük olduğu için "Umarım yaşatabilrsiniz" demiş. Bu yavruyu yaşatmak için elimden geleni yapıyorum. Bu arada kedi yaklaşık üç haftalık ama pek minyon yani gözleri açılmış ama çok küçük. Tek sorunumuz emmek. Biberonu verdiğimde yan dişleriyle ısırıp duruyor. Emmiyor ağzının ön tarafıyla. Böyle olduğu için de biberonun ucunu çevirdiğimde akacak kadar delmeme rağmen fazla içmiyor. Hem kafasını tutmama rağmen çok geri atıyor boğulacak diye korkuyorum. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Şırınga ile verdiğimde 2 ml den sonra istemiyor gibi.

Bu kadarlık bir kedinin bir defada ne kadar içmesi gerektiği hakkında ve biberon sorunumuz hakkında bana bilgi veren olursa çok mutlu olurum.

canım sütle suyu karıştırman konusunda veterineriniz çok haklı.. ama bunun yanında bebe büskivisi eklersen daha iyi olur.. anne sütüne en yakını buymuş.. pet şişedeki su olyıda cok doğru bebeğin anne sıcaklığına cok ihtiyacı var.. yalnız süt verirsen midesi bozulur ve ishal olur.. bazen bu ölümlerle sonuclanır o yüzden sadece süt cok zararlı.. şuan gayet başarılısın bu şekilde devam et ama sütünün içine bir tane bebe bisküvisi atarsan hem biraz katılaşır hemde içindeki vitaminlerden proteinlerden faydalanır bebecik..

Bu sabah uyandığımda fazlasıyla siren gibi bir kedi sesi duydum evimizden geldğini farkednce içeri baktım ve 2 küçük sevimli yavru en fazla 2 günlükler daha önce kedi beslemiştim fakat bu kadar küçüğüne hiç bakmamıştım bu bnde çok zor bir iş ve neler yapmam gerektiğini bilmiyorum onları emzirmem oldukça zor oluyor. kemikleri çok narin ve zarar görmeleri beni çok ürkütüyor .. Onları kardeşim bahçede bulmuş çok sevimli yaramazlar fakat annelerni aradıkları çok belli onlara ne yaparsam anne sıcaklığını hissettirebilirm lütfenn yardımcı olun...:emir_bebek:

canım yenidoğana hemen yunurta sarısı şeker vsaire verme ya bunu hangi veterine r söyledi.zaten by tozlarda tüm takviyelervar.kafanı karıştırmak istemem ama o tozu katman yeterli..yeni doğan - 6 aylar arası olucak kullandığın toz..o bi paket toz ona ayaklanana kadar yeterde artar bile.ne olur yumurta filen verme..inan bana..ben çok büyüttüm yavru kedi..tecrübelerim var..annesölümüş 3 yada dört günlük bebeklerden hemde beş altı tanesi bir arada büyüttüm zayiat vermeden..

Lütfen çok yardımınıza ihtiyacım var .. 2 küçük annesi olmayan yavruya sahibm henüz 2 günlükler ..KEmikleri çok narin ve çok ağlıyorlarr... Daha önce çook sayıda kedi baktım fakat bu kadar küçük bir kedi beni korkutuyor.. İnanın şuan bir bilenin yardımına çok ihtiyacm var

Konu açılalı yıllar olmuş ama bende 5 kedi annesi oldum. Henüz 2 haftalıklar. Anneleri ve diğer kedilerim kayıp. Şimdilik damlalıkla besliyorum önce süt-yumurta-şeker-yağ karışımı vermiştim. Şimdi de bebelac sütü 1 numarayı veriyorum sanırım kediler bunu daha çok sevdiler. Biberonlar gelince daha rahat ederler umarım. Çiş olayını da yaptığımız ıslak pamuklu masajla hallediyoruz. Dünden önceki gün çok panik oldum çok ağladım:KK14: onlarla beraber ama şimdi daha iyiyim onlara destek olmak için ayakta kalmam gerek. Kedilere ekstra su vermek gerekli mi? Yoksa mama sütle yapıldığı için su ihtiyaçlarını karşılıyorlar mıdır?

Merhaba
Bende artık bir kedi annesi oldum şimdilik :)
Pırtığı bahçede ağlarken bulduk anne ortada yok başka anne var yavruları biraz büyümüş olsa da onun yavrusu olmadığını biliyoruz başka kediyi de sokmuyor kendi yavruları var diye bahçeye onu da biliyoruz. Başka taraftan bizim bahçeye düştü anladığımız kadarıyla. Bir gözünde bir sorun var çok küçük daha. Veterinere götürdüm. 1 haftalık olduğunu Yaşama şansının anne olmadığı için düşük olduğunu saat başı beslememi iyi bakılmasını söyledi. Bu sayede bir şansı var dedi. Gözünde iltihaplanma varmış. Kör olma ihtimali doğabilirmiş düzelmezse. Huni taktı. İlaç sürdüğümde gözüne müdahale edemesin diye. Antibiyotik, vitamin, süt tozu, göz damlası, göz kremi verdi. Sıcak su torbası koymamı söyledi. Benim koynumda yatıyor zaten ona gerek duymuyorum şuan için. Saat başı beslemem gerektiği için işe giderken de alıyorum yanıma. 24 saat beraberiz şimdilik :) Veterinerin söylediklerinin hepsini uyguluyorum. Yemeğini damlalıkla yedirebiliyorum. Kafasındaki huniden dolayı biberon almadım zorlanacağı için. Yalnız yemeğini yedirip 15 dk sonra gaz için karnını ovalıyorum. 2 Saatte bir tuvaletini alkolsüz ıslak mendille genital bölgeye hareket ettirerek yaptırıyorum. Çünkü arka ayağını kaldırıyor tuvaletini yapmaya çalışır gibi. Bunları veterinere sormayı unuttum. Çok fazla mı tuvalet ihtiyacını gideriyorum acaba bilen biri yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:
X