Anormal yerde anormal kıl ve sivilce

AdventureTime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2016
932
397
Merhaba ablalarım.Bundan daha önce de üstünkörü bahsetmiştim hangi kategoriye açılır bu konu bilmiyorum ama bana dert olmuştu doktora git dendi ama şimdi de ekleme yapmak istiyorum.
Yaşım 16.Son 2-3 yıldır boynumda(ense değil çene altı) sivilceler kızarıklıklar var sivilce izi şeklinde ve hiç geçmiyor.Aynı zamanda tuhaf bir şekilde kararma da var.
Bu arada boynumda tüyler de var.Annem onlar doğuştan vardı sende diyor ama o bölgede kıl biraz saçma değil mi? Bıyık tüyleri gibi de değil kolda çıkanlar gibi.Hem kıl hem kararma hem sivilce hem sivilce izi gibi kırmızı lekeler var boynumda.Kafamı kaldırınca çok kötü görünüyor.Herkes alerji mi oldun diye soruyor :KK43:
Kadın doğuma gittim başka bir sorunumdan dolayı ultrasona bakmıştı yunurtalıkların gayet muntazam demişti.Aynı zamanda bunu da sordum.Tüyleri ağdayla alıyorum bu arada.Aldığın için ağda sivilce yapmıştır muhtemelen ama istiyosan adetinin 1. Veya 2.gününde gel hormonlarına bakalım olmazsa dermatoloğa yönlendiririz ama ağdadandır dedi.O zaman kılları almıştım onları görmemişti.
Bu lekeleri kararmaları sivilceleri hep ağda mı yapıyor ki? Önceden almıyordum çünkü.Ama zaten ayda 1 falan alıyorum hiç mi geçmez ağda sivilcesi ?
Dermatoloğa da gittim ilaç ve 2 kutu merhem verdi ilacı bitir kremlerin de her birini 10 gün kullan dedi.Sonra yine gel iyileşme olursa başka ürün yazarız dedi.
Annem kremler fayda etti diyor ama kayda değer bir değişim olmadı :KK43:
Sizce napayım yeniden cildiyeye mi gideyim yoksa adet olunca hormon testi yaptırmaya tekrar mı kadın doğuma gideyim?
Bu lekeler sivilceler kıllar hiç bitmiyor ve beni çok rahatsız ediyor alerjili gibi duruyorum kafamı bile kaldıramıyorum. Bu arada normalde de bayağı tüylü bi insanım ama anormal bir şekilde değil.

Canım geçmiş olsun. İğneli epilasyon var. Onu gidersen kesin sonuç alırsın.
O tüyleri tek tek yok ediyorlar. Tüyler bitince sivilce de gider kararma da. Harçlığından bitirir seans seans git. Hepsini bir anda yapmıyorlar zaten.

Canım geçmiş olsun. İğneli epilasyon var. Onu gidersen kesin sonuç alırsın.
O tüyleri tek tek yok ediyorlar. Tüyler bitince sivilce de gider kararma da. Harçlığından bitirir seans seans git. Hepsini bir anda yapmıyorlar zaten.
Yaşım daha 16 zararı olur mu ? Anneme lazer demiştim izin vermemişti gitmeme.Zaten sivilceler lekeler hiç geçmiyor tekrar doktora gideyim mi hormon testine

Annen de seninle gelsin. Ben 28 yaşındayım. Ama ben gittiğimde senin gibi kızları annesi getirmiş koltuk altını iğneli epilasyon yaptırıyorlardı. Anneni ikna et beraber gidin.
Bir zararı olsa tüm mankenler kanser olurdu. Yada hiç birinin çocuğu olmazdı.

Sivilce ve lekeler o tüylerden dolayı oluyor. Tüyler gidince orası da düzelir zamanla. İğneli epilasyon da da önce leke oluyor sonra zamanla geçiyor. Hem kesin çözüm. Tekrar çıkmıyor. Lazer de tekrar çıkabiliyor.

Annen de seninle gelsin. Ben 28 yaşındayım. Ama ben gittiğimde senin gibi kızları annesi getirmiş koltuk altını iğneli epilasyon yaptırıyorlardı. Anneni ikna et beraber gidin.
Bir zararı olsa tüm mankenler kanser olurdu. Yada hiç birinin çocuğu olmazdı.
Bütün illerde var mıdır bu ? Ben küçük bir yerde yaşıyorum.Çok pahalı mı yaptırması ? Ve uzun sürüyor mu acıtıyor mu? Acısı pek umurumda değil ama işlem çok uzun sürüyorsa yaptıramayabilirim veya maliyeti yüksekse.

Bütün illerde var mıdır bu ? Ben küçük bir yerde yaşıyorum.Çok pahalı mı yaptırması ? Ve uzun sürüyor mu acıtıyor mu? Acısı pek umurumda değil ama işlem çok uzun sürüyorsa yaptıramayabilirim veya maliyeti yüksekse.
Canım parana göre yapıyorlar. Mesela 50 liraya 5 defa yapıyorlar. 5 tüyden kurtuluyorsun. Güzellik merkezlerinde vardır. Artık ilçelerde bile var. Ben ilçede yaptırmıştım. Uzun sürmüyor. Anneni ikna et. Beraber gidin konuşmaya. O seni yönlendirir. Acısı da ağda gibi

Merhaba, benim de yoğun bir kıllanmam ve ağda alerjim var. Buna rağmen epilasyonumu evde, ağdayla yapıyorum. Sen ne tür bir ağda kullanıyorsun? Bezle çekilenlerden mi? Ağdayı çok sıcakken mi yüzüne sürüyorsun? Sıcak ağda karartır çünkü cildi. Sivilcelenmelerin iltihaplı mı, ne kadar sürede geçiyor?

Merhaba, benim de yoğun bir kıllanmam ve ağda alerjim var. Buna rağmen epilasyonumu evde, ağdayla yapıyorum. Sen ne tür bir ağda kullanıyorsun? Bezle çekilenlerden mi? Ağdayı çok sıcakken mi yüzüne sürüyorsun? Sıcak ağda karartır çünkü cildi. Sivilcelenmelerin iltihaplı mı, ne kadar sürede geçiyor?
Benimki alerji mi bilmiyorum çünkü diğer yerlerimde böyle olmuyor.
Çam sakızı kullanıyorum genelde.O yoksa da nadiren sir ağda bandı.
Hayır çok sıcak olmuyor.Sivilceler iltihaplı değil kırmızı zaten sivilceden çok kararma ve sivilce izi gibi kırmızı lekeler var.Onlar da geçmiyor.

X