Çocuk Hastalıkları Antibiyotik ve ishal

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Vazgeçtim

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2007
48
14
43
oglum 1,5 yasinda yaklasik 1 aydir öksürüyor antibiyotik igne ilaclar derken simdide ishal oldu artık doktora götürmek istemiyorum antibiyotik onu çok yi
prattti bagisiklik sistemi azaldi..Emzirme dönemimiz hala devam ediyor. .. Onun icin çok endiseleniyoum lütfen cevap verin simdiden tesekkür ederim tesekkür ederim..

(konuyu hayatın içinden bölümüne açmışım.. burada tekrar açtım)

canım antibiotikler ishal yapar sorunun bundan kaynakalanan ishal mi yani hala kullanıyor mu??yok antibiotikler bittiyse ve hala ishalse günde 4 kereden fazla yapıyorsa ishal de önemli bir sorun olabilir...hem mikrobik ishal falan da olabilir...kakası naıl sümüksülük yada renginde değişiklik var mı ??beraberinde ateş varmı??bunlar önemli eğer böyle şeyler yoksa şeftali yedir iyi gelir ...yada pirinç lapası ve bol su ..tuz ve şeker karışımıyla tabi...su kaybını önlersen diğer belirtilerde yoksa zaten geçer

canım öksürük devam ediyo yazmışsın.ben uyguladığım ve sonuç aldığım bi reçete vermek istiyorum sana.kızım öksürdüğünde apıyorum şimdiye kadar hep faydasını görmüşümdür.bir tane elmayı kabukları ve çekirdekleri de dahil olmak üzre biraz suda kaynatıyorum.kaynayınca süzgeçten geçirip içine biraz bal koyuyorum.ve birazda karabiber tabi çok fazla değil bunu sıcak sıcak içirdiğimde sabahına kızımın öksürüğü yok denecek kadar azalıyo.umarım işine yarar

hep aynı doktora götürmeye çalış.Bir doktor edinirsen doktor herşeyini takip eder.Benim kızımın öksürüğüne corsal şurup iyi geliyor.Bu arada eğer ateşi 38 in altındaysa diş çıkarıyor demektir demişti doktorumuz bize 38 üstü vücutta mikrop vardır ozaman antibiyotik kullanılır demişti.Bilgin olsun

canım öksürük devam ediyo yazmışsın.ben uyguladığım ve sonuç aldığım bi reçete vermek istiyorum sana.kızım öksürdüğünde apıyorum şimdiye kadar hep faydasını görmüşümdür.bir tane elmayı kabukları ve çekirdekleri de dahil olmak üzre biraz suda kaynatıyorum.kaynayınca süzgeçten geçirip içine biraz bal koyuyorum.ve birazda karabiber tabi çok fazla değil bunu sıcak sıcak içirdiğimde sabahına kızımın öksürüğü yok denecek kadar azalıyo.umarım işine yarar

elmanın sadece suyunumu kullanıyorsun yoksa elma püre halindemi kullanılıyor.Benim kızımda mide problemi var herşeyi midesi kabul etmiyor ama bilgim olsun.

canım elmasını da iyice eziyosun.yani özüde suyun içnde kalıyo.kendi öksürüğüm içinde kullanıyorum.tadı meyve suyu gibi oluyo sanırım kızının midesi için sorun olmaz yani

2 ay önce denedim ama içmediği için tekrar yapmadım...bi daha deneyim belki içer...ayrıca aynı doktora götürmeye çalışıyorum fakat ssk´lı oldugumuz için devlet hastanesine götürüyorum aynı doktoru her zaman göremiyorsun...ateşi 38´in altında bol bol salya akııyor azı dişlerimiz geliyor.

X