Antidepresanlar ile tedavi hakkında ne düşünüyorsunuz ?Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim sağolun. Çöpe attıktan sonrası daha kötü olmadı mı ?

Şöyle baş ağrısı ve sürekli uyumaktansa istemedim ... Oldu yani halà da ara ara aynı psikolojiye giriyorum ama o ilacı istemiyorum.Daha çok kendi azmimle ayakta durmak istiyorum zaten sürekli olan bir şey değil.

3 gündür kullanıyorum dünya bana güzel:)
Dr te uyku yapacaksa mesleğinden dolayı kullanamayacağı mi söyledim. Bu uyku getirmiyimus.sunu farkettim 3 gündür beni mutlu edecek rüyalar görüyorum. basagrilarim azaldi konusmam daha iyiye dondu.1.5 aydir bu zorlugu niye yasadim sanki. İlk drnin yazdigi ilac alerji yapti. Ama bu ise yaradi. Zihnim kendine geliyo. Daha kaliteli bi yasam için psik. Gitmekten cekinmeyin

Dr te uyku yapacaksa mesleğinden dolayı kullanamayacağı mi söyledim. Bu uyku getirmiyimus.sunu farkettim 3 gündür beni mutlu edecek rüyalar görüyorum. basagrilarim azaldi konusmam daha iyiye dondu.1.5 aydir bu zorlugu niye yasadim sanki. İlk drnin yazdigi ilac alerji yapti. Ama bu ise yaradi. Zihnim kendine geliyo. Daha kaliteli bi yasam için psik. Gitmekten cekinmeyin

Lutfen bana ilacinizin adini ozelden yazarmisiniz cok uyuma problemim var doktoruma danisirim sizinkini

Benim en çok şikayet ettiğim şey öfkem canım.
Aşırı ve aşırı sinirliyim. Herkese çatıyorum. Ben sinir evresinde kendimi kaybedip, duvara kafa atasım geliyor. Bak bunu ciddi ciddi söylüyorum.
Yarın bir gün cidden bunu yapabilirim , kendimi kaybetmenin eşiğine geliyorum. En son radde 'm deli gibi çığlık atmak şuan. Boğazım acıyana kadar bağırıyorum.
Ve dengesizliğim çok. Mesela şimdi buraya yazıyorum, birkaç gün sonra tek kelime yazasım gelmeyecek.
Geçen yaz dediğin gibi ben de öyleydim. Yazlıkta. Bu zamana kadar kendimi iyileştirdim. Yataktan kalkmak zorunda kaldığımda denize götürüyorlardı beni zorla.
Ama ben denize girip açılıp açılıp bir daha dönmemeyi düşünüyordum .
Sinirimi kendim yenemiycem :KK43: Hani bu ruh halinden çıkarım mutlu olurum belki, ama bu siniri inan yenemiyorum.
İçimde patlamaya her an hazır bir volkan gibi bu . Elim ayağım kitleniyor .
Sağol kuzum :/

Ruh hali değişimi değil benim kastettiğim.
Ben internete yazmaya, kitap okumaya, tv izlemeye de korkuyordum. Canım istemiyor durumu değildi. Yapamıyordum aşırı saçma düşünceler tepeme üşüştüğünden.
Sen çok sağlamsın diyorum bu sebeple. Bak tek tek derdini anlatabiliyorsun. Ben asla yapamıyordum. Yaşayamıyordum. Depresiflikten öteye geçmişti çünkü.

O yüzden sen çok daha rahat aşarsın diye düşünüyorum umutsuzluk endişe durumunu.

O kısım öyle ama sinir başka bi olay tabii. Aşırı sinirlenince çığlık atmak çok iyi geliyor. Kısa sürede iyi olursun umarım. En doğrusunu sen bilirsin kendin hakkında.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Ruh hali değişimi değil benim kastettiğim.
Ben internete yazmaya, kitap okumaya, tv izlemeye de korkuyordum. Canım istemiyor durumu değildi. Yapamıyordum aşırı saçma düşünceler tepeme üşüştüğünden.
Sen çok sağlamsın diyorum bu yüzden. Bak tek tek derdini anlatabiliyorsun. Ben asla yapamıyordum. Yaşayamıyordum. Depresiflikten öteye geçmişti çünkü.

O yüzden sen çok daha rahat aşarsın diye düşünüyorum umutsuzluk endişe durumunu.

O kısım öyle ama sinir başka bi olay tabii. Aşırı sinirlenince çığlık atmak çok iyi geliyor. Kısa sürede iyi olursun umarım. En doğrusunu sen bilirsin kendin hakkında.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Senin ki ilaç üstü bir şey olmuş canım. Kafana tuhaf düşünceler gelmesi benim aklıma şizofreni yi getirdi.
Atlattığına sevindim . :)
Sağol canım inşallah amin.

Sevindim adına :) Süper ...

İyi bir doktormuş, fotoğrafını gördüm çok güleryüzlü içim açıldı . Ama her şeyi anlatmam gerekir mi ?

Biraz geç gördüm yazınızı kusura bakmayın :) Yani istediği ölçüde anlatırsınız zaten diye düşünüyorum, ben hiç gitmedim ama annemden falan biliyorum az çok, zaten dediğiniz gibi iyi bir doktorsa siz farkında olmadan konuşturur sizi :nazar:

Senin ki ilaç üstü bir şey olmuş canım. Kafana tuhaf düşünceler gelmesi benim aklıma şizofreni yi getirdi.
Atlattığına sevindim . :)
Sağol canım inşallah amin.

Ay ilahi. :KK70:
Şizofreni gelmesin aklına.
O bambaşka bir olay. :KK66:
İlaçsız yapılamaz o ağır hastalıkta.
Bende yoğun stres altına girme durumunda anlamsız düşünceler oluyor ki herkeste olabilen bir şey bu.
Ama dediğim gibi yoğun olması lazım. Aşırı stres, sıkıntı hali ona sebep oluyor.
Hatta kimisi de halüsinasyon görüyor. Psikoz oluyor o da.
O aşırılığa gelmeden stresi başımızdan atmak lazım. Okuyanlara da uyarı olsun.

Sen de atlatırsın inşallah.:KK31:

Son düzenleme:
Ay ilahi. :KK70:
Şizofreni gelmesin aklına.
O bambaşka bir olay. :KK66:
İlaçsız yapılamaz o ağır hastalıkta.
Bende yoğun stres altına girme durumunda anlamsız düşünceler oluyor ki herkeste olabilen bir şey bu.
Ama dediğim gibi yoğun olması lazım. Aşırı stres, sıkıntı hali ona sebep oluyor.
Hatta kimisi de halüsinasyon görüyor. Psikoz oluyor o da.
O aşırılığa gelmeden stresi başımızdan atmak lazım. Okuyanlara da uyarı olsun.

Sen de atlatırsın inşallah.:KK31:

Yok kız öylesin demek istemedim ama hani daha ciddi babında. Benimki ya depresyon ya obsesif kompulif tarzı bir şey. Takıntı ve ya sinirimle bağlantılı.
Yani zaten bu tip şeyler yaşadıklarınla değil, senle alakalı. Atıyorum benim yaşadığım sana çerez gelir ya da senin yaşadığın bana.
Kişinin kafasında bitiyor dedikleri bu olsa gerek :)
Amin canım :)

Son düzenleme:
oncelıkle gecmıs olsun arkadasım benzer sorunları bende yasadım hıc doktora gıtmeyı dusunmuyodum dıs ıcın gıttgım devlet hastanesınde bırden psıkıyatrıye sıra aldım planlı gıtmemıstım yanı ve sunu soyleyım tum samımıyetımle hayatımın en dogru kararını vermısım konustuk psikiyatrımle bana bır ılac yazdı ısmını vermeyım belkı yasaktır ama mutluluk haapı olarakta adlandırılıyor 7 aydır kullanıyorum erkek arkadasımla kavgalarımız yok derecesıne geldı ısımde cok mutsuzdum yenı ıse basladır altı aydır ordayım terfı ettım sureklı ınsanlara ıyılık yapmaya basladım acıkogretıme kayıt oldum ılk donem basarılı gectım son olarakta apartmanın bahcesınde dort kedı bakıyorum yanı kısacası hayatım cok degıstı sınır krızlerı gecırır agladır altı aydır ılk kez bugun agladım oda bahcedekı kedının yavrularına yıcek tasıyınca duygularım bosaldı o kadar umarım sende sorunlarını benım gıbı asarsın arkadasım sunu unutma ınsanın bedenı hasta oldugu gıbı ruhuda hasta olur bunda cekınecek utanacak bısey yok

Yok kız öylesin demek istemedim ama hani daha ciddi babında. Benimki ya depresyon ya obsusif kompulif tarzı bir şey. Takıntı ve ya sinirimle bağlantılı.
Yani zaten bu tip şeyler yaşadıklarınla değil, senle alakalı. Atıyorum benim yaşadığım sana çerez gelir ya da senin yaşadığın bana.
Kişinin kafasında bitiyor dedikleri bu olsa gerek :)
Amin canım :)

Senin yaşadığın bana çerez gelmedi.
Öyle bir şey demedim.
Sadece uyarı yapıyorum çünkü ben de ağır vaka olmadan önce böyle nette gezip, forumlara yazıyordum vs.
Kendime kötülük etmişim bilmeden. Üstünde çok düşünmüşüm, yokuşa sürmüşüm kendimi, haberim yok.
Sen de dikkat et diyorum.
Başlangıçlar böyle oluyor.
Ben de yaşamadan önce bilmiyordum. İçine girince o karanlığın çok zor oluyor iyileşmek.
Hazır sen farkına varmışken bitirmeye çalış. Gerekirse ilacını da al.
Kimse hayatımın en kötü zamanı dediğim o günlerime benzer şeyler yaşamasın istiyorum.
Şimdi karamsarlığa kapılınca kabullenip geçmeye çalışıyorum ki içime atıp hasta olmayayım.
Yıkılmama müsaade etmiyorum. Ömrümden ömür götüren kayıp aylar yaşadım.
Sen de benim gibi olacaksın diye bir şey yok tabii ama çoğunlukla aynı işliyor süreç.
Sorgulamalar, doktor görüşmeleri, ilaç alsam mı fikirleri falan ... :KK14:
Önlem almak gerek.

Çoğu insan antidepresanların insanı uyuşturduğunu sakinleştirdiğini düşünerek bir yanılgıya düşüyor. Depresyon beyni etkileyen bir durum, beyin bazı kimyasalları daha az üretmeye başlıyor antidepresanlarda bu eksiklikleri karşılamaya yardımcı oluyor...

Senin yaşadığın bana çerez gelmedi.
Öyle bir şey demedim.
Sadece uyarı yapıyorum çünkü ben de ağır vaka olmadan önce böyle nette gezip, forumlara yazıyordum vs.
Kendime kötülük etmişim bilmeden. Üstünde çok düşünmüşüm, yokuşa sürmüşüm kendimi, haberim yok.
Sen de dikkat et diyorum.
Başlangıçlar böyle oluyor.
Ben de yaşamadan önce bilmiyordum. İçine girince o karanlığın çok zor oluyor iyileşmek.
Hazır sen farkına varmışken bitirmeye çalış. Gerekirse ilacını da al.
Kimse hayatımın en kötü zamanı dediğim o günlerime benzer şeyler yaşamasın istiyorum.
Şimdi karamsarlığa kapılınca kabullenip geçmeye çalışıyorum ki içime atıp hasta olmayayım.
Yıkılmama müsaade etmiyorum. Ömrümden ömür götüren kayıp aylar yaşadım.
Sen de benim gibi olacaksın diye bir şey yok tabii ama çoğunlukla aynı işliyor süreç.
Sorgulamalar, doktor görüşmeleri, ilaç alsam mı fikirleri falan ... :KK14:
Önlem almak gerek.

Yok canım zaten öyle dediğini söylemedim. Genel olarak bahsettim kafada biter derken. Merak etme yanlış anlamadım :)
Ben hiçbir zaman kendimi kaybetmedim, ALLAH da kaybettirmesn. Çünkü o çok zor . Baygınlığım filan yok. En çok onlardan korkarım :/

Allah yardimcin olsun... bende kullandim ilac. Asla %100 etki diye bir sey yok, mucize dagitmiyor ilaclar. Sadece belli bir olcude sana yardimci oluyor. Senin savas vermen lazim. Bende epey etkili olmustu. Ha simdi icmiyorum yine ayni tas ayni hamam orasi ayri.

Çoğu insan antidepresanların insanı uyuşturduğunu sakinleştirdiğini düşünerek bir yanılgıya düşüyor. Depresyon beyni etkileyen bir durum, beyin bazı kimyasalları daha az üretmeye başlıyor antidepresanlarda bu eksiklikleri karşılamaya yardımcı oluyor...

Benim kesinlikle beyin kimyam bozuldu yani. Bu ben değilim ya. Aynada bile kendime yabancıyım :KK5:

Bir yakınım kaldıramaycağı bir kayıp yaşadı ve psikolojik destek aldı 1.5 yıla yakın ialaçlı tedavi gördü şimdi oldukça iyi. Ve doktoru onu tebrk etti ilaçlarını hiç bırakmadığı için. Gerçekten ilaçların yan etkileri oldujkça akıl almaz olabiliyor ama ne olursa olsun bırakmamak ve dr un söznden çıkmamak dr a karşı dürüst olmak çok önemli. Eğer tedavi düşünüyorsanız sonuna kadar götürüp götüremeyeceğinizi kendinize sormalısınız.

cnm aynı şeler bendede war.bebk olduktan sonra daha çok oldu bende.bekarken hiç korkmazdım.evde yanlız takılmayı severdim gece 12 den sonra çıkıcaksam bçak fln alırdım yanıma öle bi deliydim.şimdi tabi yusuf yusuf.
üniversite zamanımda çok gittim psikloğa hipnoza fln.boşa para veriomuşum gibi gelio bana diğer arkadaşlarada saygı duyuyorum tabi.ben faydalanamadım hiç.
ben kendinikendin tedavi etmen konusunda ısrar ediyorum.güvenini yitirmişsin sen.ölüm korkusu gelmiş sana sevdiklerini kayetme korkusu.bunları kendine anlatmalısın bence.bende karanlıktan korkuorum.eşim olduğunda problem yok ama yanlızken çok krkuorum.kendime güvenmiorum çünkü.ama bazen kendimi yenip kalkıp bakıorum.
vereceği ilaçlar seni uyuşturucak.hayatının akışında değişiklik olmıcakki.sadece sen zombi gibi geziceksin. ha gidip bi konuş rahatla.ama ilaç zor iş.etrafımda kullananlar şimdi çok kötü kullanmadan yapamıolar.yinede düşüncelerine saygım sonsuzz.inş ii olursun hemencecik atlatırsın cnm bnm

Bugün gittim doktora. Ağır anksiyete bozukluğu dedi. Ve bir ilaç verdi.
2 hafta kullanıp yine gideceğim. Bakalım .
İlacı içtim bugün. Şimdilik iyiyim. Sakinim ama neyin sakinliği bilmiyorum .
Yorum yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim ilgileri ve temiz kalpli yorumları için. Sağolun , var olun ...

Bugün gittim doktora. Ağır anksiyete bozukluğu dedi. Ve bir ilaç verdi.
2 hafta kullanıp yine gideceğim. Bakalım .
İlacı içtim bugün. Şimdilik iyiyim. Sakinim ama neyin sakinliği bilmiyorum .
Yorum yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim ilgileri ve temiz kalpli yorumları için. Sağolun , var olun ...

Canimm gecmis olsun banada ansiyekete bozuklugu demisti ilaclarini aksatma sakin.
Optummmm :KK66::cool::p

Edebim el vermez edepsizlik edene,susmak en güzel cevap edebi elden gidene...

X