aöf ingilizce öğretmenliği

Ya öyle bir şart yok. lütfen kesin bilmediğimiz şeyleri söyleyerek insanların şevkini kırmayalım arkadaşlar. Bakın burda hayatıyla ilgili bir karar alacaklar var. AÖF bölümlerine girmeniz için öss'de 165 barajını geçmeniz kafidir. ıngilizce öğretmenliği 2 sene örgün, 2 sene açıktan okunur. Lisede herhangi bir bölüm bitirmek mecburi değil. Bunlar zaten baraj puanıyla girilen bölümler ağırlıklı ortaöğretim puanınız çok etkilemez. ben daha geçen sene girdim. sözelciydim. yds'ye girdim ve barajı geçtim.yazsaydım girecektim ama başka bölüm yazdım. çünkü 2 sene okula gitmeye tahammülüm yok. en iyisi liselerden öss kılavuzu isteyin. hem son sistemi öğrenirsiniz, hem kulaktan dolma bilgilerle moraliniz bozulmaz. alın ve harfiyen okuyun. hepsi yazıyor. ösym sitesinde de yeni sistem açıklanmış.

Ya öyle bir şart yok. lütfen kesin bilmediğimiz şeyleri söyleyerek insanların şevkini kırmayalım arkadaşlar. Bakın burda hayatıyla ilgili bir karar alacaklar var. AÖF bölümlerine girmeniz için öss'de 165 barajını geçmeniz kafidir. İngilizce öğretmenliği 2 sene örgün, 2 sene açıktan okunur. Lisede herhangi bir bölüm bitirmek mecburi değil. Bunlar zaten baraj puanıyla girilen bölümler ağırlıklı ortaöğretim puanınız çok etkilemez. ben daha geçen sene girdim. sözelciydim. yds'ye girdim ve barajı geçtim.yazsaydım girecektim ama başka bölüm yazdım. çünkü 2 sene okula gitmeye tahammülüm yok. en iyisi liselerden öss kılavuzu isteyin. hem son sistemi öğrenirsiniz, hem kulaktan dolma bilgilerle moraliniz bozulmaz. alın ve harfiyen okuyun. hepsi yazıyor. ösym sitesinde de yeni sistem açıklanmış.

Ayy canım yaa ben bu yıl öss ye başvuruyu kaçırdım sanırım başvurular sona erdi artık seneye

Arkadaşlar bu bölümü niye unuttuk Paylaşım yapalım üstlerde kalsın birbirimizi bilgilendirelim :13:

Bu bolumden nefret ediyorum sakin ole bi hata edipte iolp yazmayin mezin olmasi cok guc bi boluk.bu sene 3ten devam edecegim basarabilecek.miyim.bilmiom 20 soruda sadece 6 yanlis yaparsaniz 70 ala iliyosunuz bu mukemmel olmanizi gerektiri malesef benim notlarim hep 60kusurlerde oldugu içinn bi cok derste kilpayi kaldin harxlarida bayagi yuksek oeunler gibi devamsizlik hakkiniz yok bi dersten guz donemi boyunca aadece ikigun gitmeme hakkiniz var ve daha sayamadigim biton igeenigrenc lik

Bu bolumden nefret ediyorum sakin ole bi hata edipte iolp yazmayin mezin olmasi cok guc bi boluk.bu sene 3ten devam edecegim basarabilecek.miyim.bilmiom 20 soruda sadece 6 yanlis yaparsaniz 70 ala iliyosunuz bu mukemmel olmanizi gerektiri malesef benim notlarim hep 60kusurlerde oldugu içinn bi cok derste kilpayi kaldin harxlarida bayagi yuksek oeunler gibi devamsizlik hakkiniz yok bi dersten guz donemi boyunca aadece ikigun gitmeme hakkiniz var ve daha sayamadigim biton igeenigrenc lik
Canım seni çok iyi anlıyorum. Ancak şöyle bir durum var ki ben de iolp 4.sınıftayım şu an. Sanırım okulu 4/4 bitireceğim. Finallere birkaç hafta kaldı ve sistemli çalışdığım söylenemez. Tek yaptığım sınavlardan iki hafta önce çalışmaya başlamak. İnan bana zor değil. Ben de bölümü yazarken çok kişiden olumsuz tepkiler aldım ama hiç pişman değilim. Sıkıca çalışınca yeterli düzeye geliyorsun. Örgünde okuyan arkadaşlarım iki kelimeyi bir araya getirip yazamazken ya da konuşamazken, ben ve benim gibi zamanında dersine çalışan arkadaşlar onlardan çok daha iyi seviyede olduğumuzu görüyoruz. Baraja takılan çok arkadaşım var. Sanırım sen de o yüzden madur olmuşsundur. 1-3/2-4 barajı malesef ki psikolojimizi bozuyor. Önemli olan sadece derslere odaklanmak. İnan ki, geçiliyor dersler. Ortalamanı 2.00 ın üstünde tutup 60 ile rahatca geçebilirsin derslerini biliyorsun. Hangi ildesin bilmiyorum ama 3 ve 4'te dersane varsa bulunduğun ilde daha kolay geçiyorsun dersleri. Ha, dersane şart mı? Elbette ki değil. Dersanesiz de geçiliyor dersler. Yeterki pes etme ve sıkıca çalış.

X