AÖF. Sosyoloji Bölümü.

Selamlar kızlar.Bütün sayfaları okudum bilmeden birşeylere yorum yapmak istemedim Kİ bu konulara oldukça yabancıyım.Kafamda bazı sorular var bazıları saçma gelebilir ama cevaplarsanız sevinirim :KK42:Bazıları açıköğretim okuyup farklı şehirlere gittiklerini söylüyorlar,bu neden kaynaklanıyor?Yani benim üçüncüsü de yolda olmak üzere 3 bebeğim var yılda bir kereliğine dahi olsa farklı bir şehre gidemem ama okumak istiyorum kendimi geliştirmek istiyorum örgün ve ikinci öğretim dahi bana göre olmadığından mecburen aöf'e gitmek zorundayım.Başka bir sorum daha bir kişi derse girdiğinden bahsetmiş ders olaylarını nasıl yapıyorsunuz istediğimiz zaman derse girme imkanı var mı gerçekten bunu cidden bilmiyorum :KK57:

Bir de dikkat etmem gerekenler neler,mesela sınava girdik yazdık tercihleri,daha sonrası nasıl işliyor peki? Sosyoloji ilk mezunlarını verdiğine göre aranızda işe başlayan var mı?Ve mümkünse ne kadar maaş aldığınızı yazar mısınız?

Bende sosyoloji 4. Sinifim haziranda inşallah diplomami alicam çok güzel bi bölüm iyikide sosyoloji okumuşum tavsiye ederim:KK66:

Selamlar kızlar.Bütün sayfaları okudum bilmeden birşeylere yorum yapmak istemedim Kİ bu konulara oldukça yabancıyım.Kafamda bazı sorular var bazıları saçma gelebilir ama cevaplarsanız sevinirim :KK42:Bazıları açıköğretim okuyup farklı şehirlere gittiklerini söylüyorlar,bu neden kaynaklanıyor?Yani benim üçüncüsü de yolda olmak üzere 3 bebeğim var yılda bir kereliğine dahi olsa farklı bir şehre gidemem ama okumak istiyorum kendimi geliştirmek istiyorum örgün ve ikinci öğretim dahi bana göre olmadığından mecburen aöf'e gitmek zorundayım.Başka bir sorum daha bir kişi derse girdiğinden bahsetmiş ders olaylarını nasıl yapıyorsunuz istediğimiz zaman derse girme imkanı var mı gerçekten bunu cidden bilmiyorum :KK57:

Bir de dikkat etmem gerekenler neler,mesela sınava girdik yazdık tercihleri,daha sonrası nasıl işliyor peki? Sosyoloji ilk mezunlarını verdiğine göre aranızda işe başlayan var mı?Ve mümkünse ne kadar maaş aldığınızı yazar mısınız?
Sizin dediğiniz farklı İl'e gitme olayı Uzaktan Eğitimde var. AÖF te öle bi durum yok.

darısı başıma 1. sınıfım ben daha severek seçtim bu bölümü sınav sonuçlarım açıklanmış eh fena değil öneriniz varsa alayım daha kolay bitirmek adına :KK39:

kızlar ben çalışan bir bayanım uluslarası ilişkilere başlamıştım atanmadan önce şimdi bölüm değişikliği yapıcam tavsiye edermisiniz bu bölümü çok yoğun bir işte çalışıyorum akşam gelince yorgunluktan bitkin düştüğüm bir işim var sözelciyim çok zorlanmadan okuyabilirmiyim sizce bu bölümü

zorluk kişiden kişiye değişir canım. konu itibariyle yogun bi bölüm alanı da baya bi geniş. ilgi ve merak duyuyorsan kolaylıkla okursun.felsefe,psikoloji,siyaset ve toplumu geniş bi şekilde ele alan bi bölüm. başarılar dilerim.

Kızlar bende seneye bu bölüme başladım kpssde çok ataması vardı bu sene sosyolog olarak cok atamslar

Kızlar sizlere imreniyorum. Aranıza yeni geldim 2. Sınıfım bende. Çocuğum var hiç ders çalışamıyorum. Alttan dersim kaldı. Sizler nasıl 4. Sınıfa geldiniz. Bana hayal gibi geliyor

merhaba arkadaşlar ben de aöf sosyoloji okuyorum. 2 yıl sosyal hizmetler bitirdim şimdi de 3. sınıftan sosyolojiye başladım ama 7 aylık bebeğim var tez zamanda bitirmek istiyorum ama gel gör ki zaman bulamıyorum. pratik olarak nasıl çalışabilirim. çıkmış sorulardan çıkıyor mu. yardımcı olursanız sevinirim :)

Geçen sene mezun oldum bu bölümden. İlk mezunlardanım. Zaman zaman sinirimi hoplattı okul ama kitaplar genel olarak geniş çaplı, ayrıntılıydı. Belli bir ekolden gitmiyordu, hepsine yer veriyordu.

Çıkmış sorulara çalışın ve bol bol soru çözün. GYS her sınavda birkaç tane dahi olsa çıkar.

Geçen sene mezun oldum bu bölümden. İlk mezunlardanım. Zaman zaman sinirimi hoplattı okul ama kitaplar genel olarak geniş çaplı, ayrıntılıydı. Belli bir ekolden gitmiyordu, hepsine yer veriyordu.

Çıkmış sorulara çalışın ve bol bol soru çözün. GYS her sınavda birkaç tane dahi olsa çıkar.
teşekkürler. evet kitap çok ayrıntılı ve benim ona zamanım yok :KK43:

teşekkürler. evet kitap çok ayrıntılı ve benim ona zamanım yok :KK43:

Açık konuşmak gerekirse eğer bir üniversiteye giriyorsanız, bu durumda zaman bulmak da zorundasınız. Sonuçta elinizde sadece diploma olsun, adınız da üniversite mezunu olsun diye girdiyseniz eğer özet çıkartan yayınlar var, onları okuyup geçin sınava girin. Çalışıyor da olsanız, anne de olsanız, zaman bulamıyorum diye bir bahane olamaz.

Dört sene boyunca aöf sosyoloji öğrencilerine danışma hizmeti verdim, hala veriyorum facebook da. Bu zaman içerisinde sayısız insanla tanıştım. Kimisi evli-çocuklu, kimisi deli gibi çalışıyor. Lakin hepsi de kitaplarına çalışmak için zaman ayırdılar. Bazılarını biliyorum gece yarısı oturdu derse, herkes uyuduktan sonra. Yani istedikten sonra çalışma vakti bulursunuz aksi halde bahane dediğimiz şey tükenmez, sürekli üretilir.

Açık konuşmak gerekirse eğer bir üniversiteye giriyorsanız, bu durumda zaman bulmak da zorundasınız. Sonuçta elinizde sadece diploma olsun, adınız da üniversite mezunu olsun diye girdiyseniz eğer özet çıkartan yayınlar var, onları okuyup geçin sınava girin. Çalışıyor da olsanız, anne de olsanız, zaman bulamıyorum diye bir bahane olamaz.

Dört sene boyunca aöf sosyoloji öğrencilerine danışma hizmeti verdim, hala veriyorum facebook da. Bu zaman içerisinde sayısız insanla tanıştım. Kimisi evli-çocuklu, kimisi deli gibi çalışıyor. Lakin hepsi de kitaplarına çalışmak için zaman ayırdılar. Bazılarını biliyorum gece yarısı oturdu derse, herkes uyuduktan sonra. Yani istedikten sonra çalışma vakti bulursunuz aksi halde bahane dediğimiz şey tükenmez, sürekli üretilir.
elimde diploma olsun diye başlamadım asla bu bölüme severek ve isteyerek başladım. hiç çalışmıyo değilim çok de hevesliyim biran önce bitirip meslek sahibi olmak için öyle bir düşüncem olsa başlamazdım zaten. söylediğim de bahane değil gerçekten beni o kadar yorun bir çocuk ki bitkin ve yorgun düşüyorum gece gündüz o uyudukça hiçbirşey yapmayıp ders çalışıyorum

ama yetiştiremiyorum kitapları. isteksiz değilim yanlış anlamayın beni

elimde diploma olsun diye başlamadım asla bu bölüme severek ve isteyerek başladım. hiç çalışmıyo değilim çok de hevesliyim biran önce bitirip meslek sahibi olmak için öyle bir düşüncem olsa başlamazdım zaten. söylediğim de bahane değil gerçekten beni o kadar yorun bir çocuk ki bitkin ve yorgun düşüyorum gece gündüz o uyudukça hiçbirşey yapmayıp ders çalışıyorum

Anlıyorum. Bu çocuğun verdiği yorgunlukla beraber zamanınızı bölümlere doğru şekilde ayıramamanızdan kaynaklanıyor aslında. Genelde insanların bir şeyi yetiştirememe sebebi bundan kaynaklanır. Ben iki şekilde de rahat olduğum için kendi özetlerimi çıkartır, öğrencilere verirdim. Lakin iki seneden sonra kitaplar vs. değiştiği için ilk iki senenin özetleri falan da çöpe gitti. Yine de sağdan soldan çıkartmış olanlarınkini gündelik adresimde toplamayı başardım, son iki seneninkilerini de çıkartıp ekledim. Benim ve diğer yerlerden topladığım özetlerden memnun kalmaz iseniz, yargı, egem, murat gibi aöf üzerine kitap çıkartan yayınlardan birinde özetler vardı. Hatırlamıyorum şimdi hangisinde vardı, eskiden hepsinde vardı ama üniversite birine izin vermişti. Bu sene de çıkartmıştır diye düşünüyorum.

Neyse, gündelik adresini vereyim dedim ama sanırım izin verilmiyor?

çok teşekkür ederim hemen araştırıp alıcam hatta 6 ve 7. yarıyıla daha iyi hazırlanıcam inşallah

X