Apartman hayatindan benim gibi nefret eden var mi ana mecburen oturnak zorunda kalan?

Köy böyle bir yer. Hiç ummadığın anda yatağında bir fare ile uyanabilirsin 😂😂
Kedisiz köy evi mi olur. Kediniz olsun fare kalmaz orada. Köydeki bahçe evine gittik mi, köyün tüm kedilerini bahçeye davet ediyorum😁. Fare kalmıyor etrafta. Bahçe dışına da köpekleri çağırıyorum sabaha kadar bekliyorlar...

12 katli bir apartmanın 9.katindayiz sehir merkezindeyiz.anlatamam her yer apartman ruhum eziliyor öluyor nefret ediyorum asagida oturacak yer yok.cocuklarin oynayacağı an yok.bu durum bir bana mı anormal geliyor? Apartmanda yaşamı normal ve sağlıklı bulmuyorum ama mustakil imkanı da yok.komsuluk olayı da yok burada.e şimdi idare ediyoruz yaşlanınca nasil olacak nasil yaşayacağız buralardayım? benim gibi hisseden varsa dertlesebilir miyiz ?
Ablam istanbulda yaşıyor; burda da apartmanda yaşıyoruz ama orda evin küçük olması, tavan alçaklığı, çok katlılık.. hat safhada diye çok dha fazla rahatsız ediyor beni; Dikey kentleşme mi deniyordu buna. biziö şehirde de apartman var ama 3-5 kat genelde, evlerimiz de ferah ve geniş. Bu yüzden mi rahatsız ediyor acaba daba fazla? Ev değiştirin demek de imkansız hale geldi kiraysa bile, eskiden tüm evler bizim kafası vardı kiracılarda da haklı olarak konforlu yanları da yok değildi. Ne diyelim 🥲

Sizinki kadar yüksek olmasada apartman dairesinde yaşıyorum ve önümüzdeki 2-3 yıl içinde mümkünse 1 yıl içinde daha küçük bir yerde müstakil hayatına geçmek gibi hayalimiz var eşim de istiyor ben de. İstanbul a belki arada gelip kalırız bilmiyorum.
En zoru da daha nerede yaşamak istediğimizi bilmiyoruz il ilçe olarak. İleride pişman olur muyuz sanmam ama şimdi yapabilirim dediğim şeyleri yapamayabilirm de. Müstakil ev villa mı tynhous mu köy evi gibi bir yer mi.Bazen diyorum tavuklarım olsun köpeğim olsun tam çiftlik hayatı ama bunun o kadar da kolay bir yaşam tarzi olmadığının,sorumlulukları olduğunun da farkındayım. Börtü böcek en son düşündüğüm şey onların da çözümü vardır ilaçlama vs.

Ailemin evi mustakildi, evlendim simdi apartmanda oturuyorum. Ikisinin de artısı ve eksisi var.
Imkaniniz varsa baska bir yere tasinip orada mustakil evlere bakin. Ama mustakil bir eve gectiginizde hayal kirikligi yasayabilirsiniz.

Biz evimizin borcu bitince mustakile geçmeyi planlıyoruz. Bir şekilde yapicaz Allah izin verirse. Merkezi konumda iki evimiz var gerekirse ikisini de satıp ilçe merkezinde olamasa da merkeze yakın bir yerde müstakil bir eve geçme planımız var.
Apartman hayatından nefret etmiyorum ama mustakili seve seve tercih ederim imkan varsa.
Küçükte olsa bir bahçesi olsun biseyler ekebilelim. 2 katlı olsun ve ilçeye çok uzak olmasın tamamdır. İlçeden almak maddi olarak imkansız bence bizim kosullarda.

Apartmanda çok uzun yıllar yaşadım. Ne apartman ne oradaki hayat ne komşuluk hiçbiri bana göre değil. Çocuklarında olmasıyla birlikte kendimizi bahçeli ev konseptinde bulduk. Kendi bahçende özgürce çocuklarının vakit geçirebilmesi inanılmaz mutlu ediyor beni. Evin ve bahçenin bakımıyla ilgilenen birilerini bulabildiğin sürece senden keyiflisi olmaz bu hayatta.

Ayy ben çok seviyorum site hayatını.
Hem güvenli hem sosyal her imkan var.
İstediğimle muhattap oluyorum istemediğimle olmuyorum🤣
Yaşlanınca köye ev yaparsınız 😁

Biz çocukken müstakil evde yaşıyorduk. Böcek,sinek bitmezdi. Önleme rağmen karınca baskını olurdu😂 Üstelik komşularla içli dışlı olmak da pek güzel değil. Komşuların içinde eve gelen kargoları bile gözleyen baykuş tipler vardı. Mesafe, mahremiyet daha azdı. Ben mesafe ve apartman ortamını seviyorum. Selam, Merhaba,Güle güle modu yeterlidir

Iste nüfus neden yıkılıyor merkeze Avrupa'daki evlerin çoğu neden mustakil.biz yanlış yapıyoruz nüfusu merkezlere yigiyoruz.
Merkezde yaşamak sizin tercihiniz şu durumda.
Ben sevmiyorum apartman hayatını ama imkanım olsa müstakil bir villada bahçevan gelsin aşçı gitsin yatılı dadılar müştemilatta yaşayan çalışanlar olsun hatta denize baksın ve çok iyi bir ülkede merkezde olsun isterim. Hatta bunlardan birden çok olsun ve jetimle hepsinde zaman zaman yaşayayım isterim. Bazen de kendime ait 5+ yıldızlı otellerimde kalmak isterim. Sonra garajlarımdan son model ve veya klasik açarlarımla çıkayım isterim.
Apartmanda yaşıyorum, imkan dahilinde yeşil alanı ağaçları fazlaca olan bir yerdeyim. Dipdibe yüksek ve yeşil alansız apartmanlar beni de boğuyor :)

Müstakil ev düşünenler ilçelerden arsa alıp yavaş yavaş ev yaptırıyor mesela. Bizim bir arkadaş zamanında Sapanca taraflarından arsa almış. Yavaş yavaş yaptırmış evini. Bitince de tayinini isteyip gitti. Ben de müstakil ev sevmekle beraber onun işi, temizliği, faresi, böceği, bakımı ne olacak diye dertlenenlerdenim 😅 zor da ısınır hem 😬
Tsellıye gel😂🤭🤭🤭

Bizde cok katlı bir apartmanda oturuyoruz ben 20. kattayım. Çok komsuculuk sevmediğim için memnunum halimden. Havuz,park yürüyüş yolu vs. olunca da insan kendini aksamları ya da haftasonları sehir gürültüsünden uzaklaşmış hissediyor. Ben mesela müstakil bir ev değil de oturduğum yerde giriş katında oturmayı cok isterdim. Bahçeleri vs. var yazlık gibi resmen. Çok beğeniyorum. Siz de eger müstakil bir evde yasamak maddi olarak zor olacaksa güzel Bahçeli giriş katında oturabilirsiniz. tabii güvenlik onemli giriş katları için :)
Korkmuyor musun ya 20.kat🥹🥹🥹

12 katli bir apartmanın 9.katindayiz sehir merkezindeyiz.anlatamam her yer apartman ruhum eziliyor öluyor nefret ediyorum asagida oturacak yer yok.cocuklarin oynayacağı an yok.bu durum bir bana mı anormal geliyor? Apartmanda yaşamı normal ve sağlıklı bulmuyorum ama mustakil imkanı da yok.komsuluk olayı da yok burada.e şimdi idare ediyoruz yaşlanınca nasil olacak nasil yaşayacağız buralardayım? benim gibi hisseden varsa dertlesebilir miyiz ?
Aynı şartlardayız o zaman, şehir merkezi yüksek katlı, kimsenin kimseyi tanımadığı apartman hayatı işte. Ben de nefret ediyorum bir karış toprak yok, çocuklara bari bisiklet sürme alanı ws olsa ama o da yok.
Peki ne yapabiliriz? Hiç bi şey. Yani elimizden ne gelebilir ki?
Mecburen bu beton yığınlarının içinde yaşlanıp gideceğiz, tabi deprem olur da altında kalmazsak😕

Bizim ev birinci kat arada böcek giriyor. Bir de bahçe katı daha beter olur. Köylük yerde büyüdüm. Şu romantize edilen köy hayatı. Evin içine yılan mı girmezdi fare mi 🙄 haftada birkaç kez fare kovalamak rutin olmuştu. Bir kere nasıl yaptıysa fare yatağıma girmiş. Gel köy romantizmi müstakil ev edebiyatı yap şimdi 🥺
Bak aklımı kacırcam Sımdı
Yılan nasıl gırıyor tel yok mu kapıda 🥹
Nasıl farkettınız sinmemiş mi bır köşeye

X