apartman yineticisi olan var mi. arsiz komşu belasi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
elle tutulur hiçbir tarafı yok bu işin ,resmiyette bişey de yok,hiçbirşeyi ispat edemezsiniz haklıyken haksız duruma düşersiniz o da sizi şikayet eder sigortasız beni çalıştırıyorlar diye.daire sayınız fazla değilse dışarıdan birini tutun herkes bütün masrafları eşit şekilde versin başka türlü olmaz

7 yildir oturuyorum apartmanimda..herkes kendi evinde oturuyordu son bir kac yila kadar. toprak sahibi ilgileniyordu genelde apartmanla. o tasininca karsi komsum apartmanda at kosturmaya basladi.

ben tasindigimda apartmanin merdivenini o siliyordu. bir sure sonra bıraktı. ondan sonraki kadin cok guzel siliyordu. karsi komşum ismi ayse olsun. ayse isi birakmis..bir gun kapiyi caldi ben artik isi biraktim merdiveni ben silcem herkes kabul etti dedi. toplanti falan olmadigi icin herkes kabul etti sandim ama oldu bittiye getirdi. yillardir o siliyor. merdiven elektrigi parasini da topluyor guya.

ama son zamanlarda oyle azitti ki. bir katta 3 daireyiz hep bizden alir suyu. kendinden almaz. diger daireyle kavgali almaz. yalap salap siler. zaten calisiyorum isim olmaz hic bisi demedim.

merdiven otomatigi parasini da bu topluyor. oyle costuki bir ara hep fazla fazla topluyor. 3 unde 5 inde degilim ama bariz bilincli yapiyor. her ay 5 tl deterjan parasi istemeler falan. 10 daire var. kisi basi 3 tl elektrik tutuyorsa 5 tl almalar.

kendinden onceki kadina da ne eziyetler etmisti. su vermemeler. parasini vermemeler. kocam verdim dedi o dediyse o dememeler falan. yani kadin cirkef baya. akli sira kendini uyanik saniyor. yoksa her ay fazladan topladigi 3-5 le ne ben bisi olurum ne o olur. hem onceki merdivenciye eziyet et hem bizi dolandirmaya calis..bunu uyardım biraz dikkat etti. ama apartmandaki herkes rahatsizmis zaten aradan gecen bir sure sonra artik silme dediler ona. ama kadin zorla silme derdinde. silcem esek gibi de parasini vercekler falan demis.

neyse ben hep adil olmaya calistim. yeni en yeni gelen kadina da baya eziyet etmeye calismislar. tum evdeki ayakkabilari kapi onune koymuslar. 13-15 yas civarindaki iki oglu yeni merdivenciye guzel silmiyorsun falan diye soylemisler. merdivencinin parasini da vermiyor.

neyse dedim cirkef olunmaz. madem para vermiyorsun daire basina bir kez sira gelir normalde biz silsek. sen kendi siranda sil dedim.

simdi yine konusu oldu..normalde biz 15 veriyorduk. ayse vermeyecegi icin 17 verecekmisiz. dedimki zaten bir gun eksik silecek 15 diye anlasin dedim.(son gelen birakmisti simdi yeni bulunacak onun icin dedim). ve o zaman ogrendim ki ayse ne silecekmis ne para verecekmis. kadin gene bizi enayi yerine koymakla mesgul. cirkef olan isini goturuyor ya buna tahammul edemiyorum.

sonuc ben bunu dava yada icra neyse vermek istiyorum dersini alsin diye. fakat yonetici falan gerekiyormus..resmi evraklar lazim sanirim. once yonetici ve yonetim kurulu kurmam lazim. nette baktim pek bulamadim. isin resmi boyutunu bilen varsa yardimci olabilir mi?
Kac Katli bina ve toplam apartman sayisi nedir.

Once butun bina sakinleri ile toplanti yapin yonetici,yardimci denetimci vs secin,sonra karar defteri tutun ve aidat belirleyin,o aidat icinden temizlik parasini,elektrik parasini ve asansör var ise ona bakim parasi ayirin ayri ayri toplamayin yani yonetim ilgilensin bu islerle,bahsettiginiz komsu odemezse o zaman icra yolu ile alırsınız.

Apartmanda daire bos olsa aidat alinir 2 daire bosmus kiraci gelene kadar ev sahibi ödemek zorunda.

Binaniz çok katli degilse neden 175 lira geldi elektrik iskani mi yok

Bence mahkemesi davasıydı falan hiç uğraşmayın.
apartman giderleri için her hangi bir daire sakininde toplansın paralar ( siz bile olabilirsiniz)

apartman temizlik gideri
temizlik malzemesi gideri
apartman içi elektrik gideri
vs.. giderinize dahil olan herşey...

aylık gelen faturaları siz alın ve daire sakinlerinden düşen pay kadar fatura karışığı masrafı talep edin.

temizlikçi masrafını yine aynı şekilde düzenli tarihlerde daire sakinlerinden talep edin
ve her ayın belirli günü temizlikçiye ödeyin.

böyle olursa kimsenin cebinden fazla para çıkmaz. herkes hakkına düşen ne ise onu ödemiş olur.

tüm apartman sakinleri nasıl bu kadar pasif kaldınız şaşılacak iş.

orası sizin yaşam alanınız ve sonuna kadar sahip çıkmalıydınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X