Apartmanda kedi sorunu

Onu bilmem neremiz sürmüyor muyduk, kapıya bacaya sürüp ziyan etmeyin ... esra ezmeci denen hanımın yalancısıyım sürünce şahane aşk ilişkileri yaşıyormuşsun :olamaz:
Valla ben anasinifina giden kizimin sinifinda bit vardi benim kiza bulasmasin diye alnına suruyordum. Siz nerenize suruyorsunuz bilmiyorum o kadar engin bilgilerim yok. Ayrica o tür insanları takip etmiyorum.

Valla ben anasinifina giden kizimin sinifinda bit vardi benim kiza bulasmasin diye alnına suruyordum. Siz nerenize suruyorsunuz bilmiyorum o kadar engin bilgilerim yok. Ayrica o tür insanları takip etmiyorum.

Görünce şaka yapayımd edim yahuuu durun hele

Onu bilmem neremiz sürmüyor muyduk, kapıya bacaya sürüp ziyan etmeyin ... esra ezmeci denen hanımın yalancısıyım sürünce şahane aşk ilişkileri yaşıyormuşsun :olamaz:
Bazen gittiğim kafe vs açık hava yerlerde horoz tavuk ördek beslendiğini görüyorum ve o alanın kokusu tüm mekanı açık hava olmasına rağmen kaplamış oluyor. Tekrar ediyorum ortak alanda hiçbir hayvan beslenmez hem de hiçbiri kedi köpek kuş inek keçi. İşte birbirine saygı duyulmazsa ve herkes kendi kafasına göre takılırsa da tıpkı bu konudaki gibi olur biri keçi besler öbürü ertesi gün getirir ördek sokar. Medeniyete ihtiyacınız yok madem iyi olmuş yiyin birbirinizi şimdi.
bizim ördek civciv olayı ancak sizin evinizdeki kuş birine ne rahatsizlik verebilirse o kadardi. Tek acigimi bu sekil bulmussunuz kendinizce isitip isitip onume koyuyorsunuz

Bunu okurken bir yandan film gibi hayal ettim, kedilerle insanlar arasında çılgınca bi savaş var. Maymunlar cehennemi gibi böyle, silahlanmışlar, çıldırmışlar, patilerini göğüslerine vura vura sağa sola çiş kaka yapıyorlar............
Sabah uyanınca bu yorumu okudum gün içinde aklıma geldikçe güldüm😂😂

Çok şükür kör değilim.7 yıldır aynı apartmanda oturuyorum bi kez bile şahit olmadım ve şimdiye kadar bi komşu bile olsun bana gelip de kedi her yeri pislemiş falan demedi))kediyi apartmana kilitlerseniz e tabii doğal olarak kakasını çişini yapar.bizim apartman kapısı hep açık istedikleri zaman girip çıkıyorlar))
Apartman kapısı açık kalsın diyorsunuz yani. Mükemmel bir öneri.

Aşağı yukarı tüm yorumları okudum gibi.

Öncelikle kediler bazen olur olmadık yerlere işiyor. İlla sokak kedisi olmasına gerek yok herhangi bir rahatsızlığı olmayan komşunun kedisi sahibinin yatağına (kapıyı kapattığı için muhtemelen) kaçabildiği an işiyor. Kadın kaç kere yatak değiştirdi o çarşafları nevresimleri kaç kere yıkadı ben sayamadım.

Apartmanda da dolaşıyor kedi, alt katta da komşu ablamızın kızı var. Kızının çocuğunun arabasına girip oraya da işiyor bir güzel. O yüzden evet rahatsız olabilirsiniz, onların kendi kedisi olduğu için bir şekilde çekiyorlar ama sizin ev kediniz değilse onun temizliği ile uğraşmak istemeyebilirsiniz.

Dışarıda bir barınak gösterdiniz orada ne kalıyor onu çok anlayamadım ama o keçiler bilmem nelerin yeri mi yoksa kediler de girip çıkabiliyor mu?

Valla bizde hep açık aile apartmanı zaten.ben demiyorum hep açık bırakılsın ama kedi varsa gün içinde kapıyı açıp kedileri dışari salmak lazımki toletini yapa bilsin.kilitli yere tıkasan tabii ki her yeri batıracak

sanirim uc kere yazdim ama tekrar yazacagim. zaten kedilerin girip cikabildigi yerler varmis. kapali degilleer 😅

Apartman kapısı açık kalsın diyorsunuz yani. Mükemmel bir öneri.
Aynen,kışın alt katta oturanlar ısı kaybı yaşasın,ısınamasın. Hırsız girsin. Hatta iti kopuğu,ayyaşı dolsun iceri zira kapı açık yani isteyen pekala girebilir. Kapının kapı olmasının,orada olmasının bir amacı var ama onuda anlatamayacağım şimdi.
Yazık üzüldüm giriş katta yaşayanlara ben şu an. Komşu hakkına girmek kapıyı acık bırakmak.

Öncelikle kediler bazen olur olmadık yerlere işiyor. İlla sokak kedisi olmasına gerek yok herhangi bir rahatsızlığı olmayan komşunun kedisi sahibinin yatağına (kapıyı kapattığı için muhtemelen) kaçabildiği an işiyor. Kadın kaç kere yatak değiştirdi o çarşafları nevresimleri kaç kere yıkadı ben sayamadım.

Apartmanda da dolaşıyor kedi, alt katta da komşu ablamızın kızı var. Kızının çocuğunun arabasına girip oraya da işiyor bir güzel. O yüzden evet rahatsız olabilirsiniz, onların kendi kedisi olduğu için bir şekilde çekiyorlar ama sizin ev kediniz değilse onun temizliği ile uğraşmak istemeyebilirsiniz.

Dışarıda bir barınak gösterdiniz orada ne kalıyor onu çok anlayamadım ama o keçiler bilmem nelerin yeri mi yoksa kediler de girip çıkabiliyor mu?
Motoru koymak icin yaptılar ama alet erdavat doldurdular sanirim. Motoru da apartmana soktular

2 katlı bir evde oturan çocuklu bir aileyiz. Buraya taşındığımızda giriş kattaki aile bodrumunda keçi besliyordu. Koku yapmasına rağmen tek laf etmedik. 2.kızım doğduğunda 2 ördek civcivi aldık. Büyük kızım kardeşini kıskanmasın diye. Az balkonda büyürler sonra anneme köye götürecektim. Ama bunlar tavuk gibi değilmiş, çok çabuk büyüdüler. Biz de bodrumdaki kendi yerimize götürdük. Haftasonu köye götürürüz derken pandemide 2 hafta kadar kapanma oldu. Eşim hergün temizliyordu yerlerini. Kapanma biter bitmez köye götürdük. Ertesi gün alt kattaki komşu kapımı çaldı ve sinir bozucu bir üslupla bu konuyu tartıştı benimle. İnsan gibi anlatmama rağmen konu şikayet ederime, ben b*k koklamak zorunda değilimlere geldi. Eşime de takıldı bu kadın sonra, mevzu aynı. Köye götürmüşüz hayvanları ama kadın hala üstünlük kurma çabasında. Eşim de bana artık bu kadının kapısının önünü yıkamayacaksın, sadece bizim katı silersin dedi. Bizim katta bir de yaşlı bir çiftin dairesi var. Ben alt kata kadar olan bölümü vakit buldukça sildim. Sonra kedileri apartmana doldurdular. Giriş kat başlattı, keçisi olan. Ama keçiyi sonradan götürdüler. Kediler çoğaldı. Hayvan düşmanı değilim ama hamileyken aşırı tiksinti oluştu bende kedi pisliğine karşı ve kediye yaklaştığımda sanki hemen boğazıma tüy yapışıyor. Giriş kat ve 1. Katta vaktiyle bizim ördeklere laf yapan kadın apartmana alıştırdı kedileri iyice. Kapılarına rastgele yiyecek savurup sevaba girdiklerini düşünüyorlar. Hayvanlar ayakkabılıklara giriyor diye ayakkabılıkları eve aldık. Kazara kapıda ayakkabı unut idrarını yapıyorlar. Sabaha ıslak giyiyorsun. Sobalı evdeyiz, her gün bodrumdan odun alacaksın ama bodrumun ortak koridoru kedi kakasından geçilmiyor. Nadiren giriş kat temizliyor ama temizlik denmez buna. Apartman çok kötü kokuyor. Bebek arabasını koysan idrarını yapıyor, son zamanlarda bizim evin kapısına idrar yapmaya başladılar. Tam menteşe kısmına, kapıyı açınca eve akıyor. Geçen gün bebeğim elledi oraya deliye döndüm. Merdivenden yukarı çıkarken kedi tüyleri top top havada uçuşuyor. Ağzımızı burnumuzu tıkıyoruz ama ya çocuklar... Düzgün bir üslupla 1. kattakiye söyledim ama değişen bişey yok, ertesi gün kapısına yumurta fırlatmış yine. Pislik görünce ve evime idrar yapınca merdivende basbas bağırıyorum artık. Çocuklarıma oraya dokunma buraya dokunma sürekli mevzu aynı... Bunlar duyuyorlar ama düzeleceğine kediler çoğalıyor. Giriş kat kapıya büyükçe bir kulube yaptı, kızları motor alacaktı onu koymak için güya ama motoru da apartmanın içine sokuyorlar o gün bugün ve üzerine örttükleri tenteyi de sürekli bodruma inen merdivene savuruyorlar. Hiçe sayıldığımızı hissediyoruz. Arabayı hep çizdi kediler. Belediyeyi aradı eşim ama kedilerle ilgilenmediklerini söylediler. Nasıl konuşmak lazım bunlarla ki konu tartışmaya varmadan çözülsün? Kakasını gömen bir hayvan türünün sağa sola pisleyen bir canlıya evrilmesine sebep oldular. Herkes evinde beslesin, yada bodrumunda beslesin, olmadı kapıya yaptıkları kulübede beslesinler. Hatta isterse inek beslesin, tek laf edersem ne olayım. Ama bu vurdumduymazlık canıma tak etti. Tartışıp da çocuklarımı da huzursuz etmek istemiyorum. Ben bu millet rahatsız olmasın diye arka bahçe tarafındaki camdan sofra bezi bile silkelemeyen ben hakediyor muyum bu muameleyi! Hayvanların da günahı yok ama bunlar nasıl bu kadar bencil olabiliyor aklım almıyor. Kapıya limon sıktım, sirke sıktım ama kurtulamadım. En üst kattayız düşünün, kızımın oyuncak scooterı evin kapısında kaldı üst katta ona bile pislediler. Bebeğimin bisikletine, bebek arabasına da. Diyeceksiniz ki koymayın ama anasınıfına giden kızım var getir götür yapıyoruz. Sürekli üst kata indir çıkar arabayı bir de bebekle öyle kolay gelmesin size. Hem ortak yaşam alanına tecavüz etme cesaretini nerden buluyorlar! Biz niye bu sıkıntıları çekiyoruz, nedir bunun çözümü beynim durru artık. Bu pahalılıkta ev değişemezsin. Var mı kavgasız uzlaşma fikriniz? Kedi düşmanı yaftasını yapıştıracak olanlar önce kendini yerime koymaya çalışsın lütfen.
Daha önce oturduğum binada aynı sorunu yaşadım, dışarı şu yemek bıraktığımız kedileri giriş kattaki komşu bina içine alistirdi,merdiven köşelerine yaş mama bırakıyordu .Her sabah korkuyla kapıyı açıyorsun,bütün kapı girişlerine kaka yapıyorlardı.İstisnasiz her gün,uyardıgimiz halde inatla mama birakiyorlardi.Ama pisliği temizlemeye gelince tık yok Çareyi tasinmakta bulduk,gerçekten zor Hayvanların suçu yok gece binaya alıyorlar hayvan sıkışınca mecbur sağa sola yapıyor,toprak yok ki gömsün.Sabir diliyorum çok zor.( Sprey aldık,portakal,limon yağları aldık bana mısın demediler)

Motoru koymak icin yaptılar ama alet erdavat doldurdular sanirim. Motoru da aoartmana

X