Apartmanda kedi sorunu

2 katlı bir evde oturan çocuklu bir aileyiz. Buraya taşındığımızda giriş kattaki aile bodrumunda keçi besliyordu. Koku yapmasına rağmen tek laf etmedik. 2.kızım doğduğunda 2 ördek civcivi aldık. Büyük kızım kardeşini kıskanmasın diye. Az balkonda büyürler sonra anneme köye götürecektim. Ama bunlar tavuk gibi değilmiş, çok çabuk büyüdüler. Biz de bodrumdaki kendi yerimize götürdük. Haftasonu köye götürürüz derken pandemide 2 hafta kadar kapanma oldu. Eşim hergün temizliyordu yerlerini. Kapanma biter bitmez köye götürdük. Ertesi gün alt kattaki komşu kapımı çaldı ve sinir bozucu bir üslupla bu konuyu tartıştı benimle. İnsan gibi anlatmama rağmen konu şikayet ederime, ben b*k koklamak zorunda değilimlere geldi. Eşime de takıldı bu kadın sonra, mevzu aynı. Köye götürmüşüz hayvanları ama kadın hala üstünlük kurma çabasında. Eşim de bana artık bu kadının kapısının önünü yıkamayacaksın, sadece bizim katı silersin dedi. Bizim katta bir de yaşlı bir çiftin dairesi var. Ben alt kata kadar olan bölümü vakit buldukça sildim. Sonra kedileri apartmana doldurdular. Giriş kat başlattı, keçisi olan. Ama keçiyi sonradan götürdüler. Kediler çoğaldı. Hayvan düşmanı değilim ama hamileyken aşırı tiksinti oluştu bende kedi pisliğine karşı ve kediye yaklaştığımda sanki hemen boğazıma tüy yapışıyor. Giriş kat ve 1. Katta vaktiyle bizim ördeklere laf yapan kadın apartmana alıştırdı kedileri iyice. Kapılarına rastgele yiyecek savurup sevaba girdiklerini düşünüyorlar. Hayvanlar ayakkabılıklara giriyor diye ayakkabılıkları eve aldık. Kazara kapıda ayakkabı unut idrarını yapıyorlar. Sabaha ıslak giyiyorsun. Sobalı evdeyiz, her gün bodrumdan odun alacaksın ama bodrumun ortak koridoru kedi kakasından geçilmiyor. Nadiren giriş kat temizliyor ama temizlik denmez buna. Apartman çok kötü kokuyor. Bebek arabasını koysan idrarını yapıyor, son zamanlarda bizim evin kapısına idrar yapmaya başladılar. Tam menteşe kısmına, kapıyı açınca eve akıyor. Geçen gün bebeğim elledi oraya deliye döndüm. Merdivenden yukarı çıkarken kedi tüyleri top top havada uçuşuyor. Ağzımızı burnumuzu tıkıyoruz ama ya çocuklar... Düzgün bir üslupla 1. kattakiye söyledim ama değişen bişey yok, ertesi gün kapısına yumurta fırlatmış yine. Pislik görünce ve evime idrar yapınca merdivende basbas bağırıyorum artık. Çocuklarıma oraya dokunma buraya dokunma sürekli mevzu aynı... Bunlar duyuyorlar ama düzeleceğine kediler çoğalıyor. Giriş kat kapıya büyükçe bir kulube yaptı, kızları motor alacaktı onu koymak için güya ama motoru da apartmanın içine sokuyorlar o gün bugün ve üzerine örttükleri tenteyi de sürekli bodruma inen merdivene savuruyorlar. Hiçe sayıldığımızı hissediyoruz. Arabayı hep çizdi kediler. Belediyeyi aradı eşim ama kedilerle ilgilenmediklerini söylediler. Nasıl konuşmak lazım bunlarla ki konu tartışmaya varmadan çözülsün? Kakasını gömen bir hayvan türünün sağa sola pisleyen bir canlıya evrilmesine sebep oldular. Herkes evinde beslesin, yada bodrumunda beslesin, olmadı kapıya yaptıkları kulübede beslesinler. Hatta isterse inek beslesin, tek laf edersem ne olayım. Ama bu vurdumduymazlık canıma tak etti. Tartışıp da çocuklarımı da huzursuz etmek istemiyorum. Ben bu millet rahatsız olmasın diye arka bahçe tarafındaki camdan sofra bezi bile silkelemeyen ben hakediyor muyum bu muameleyi! Hayvanların da günahı yok ama bunlar nasıl bu kadar bencil olabiliyor aklım almıyor. Kapıya limon sıktım, sirke sıktım ama kurtulamadım. En üst kattayız düşünün, kızımın oyuncak scooterı evin kapısında kaldı üst katta ona bile pislediler. Bebeğimin bisikletine, bebek arabasına da. Diyeceksiniz ki koymayın ama anasınıfına giden kızım var getir götür yapıyoruz. Sürekli üst kata indir çıkar arabayı bir de bebekle öyle kolay gelmesin size. Hem ortak yaşam alanına tecavüz etme cesaretini nerden buluyorlar! Biz niye bu sıkıntıları çekiyoruz, nedir bunun çözümü beynim durru artık. Bu pahalılıkta ev değişemezsin. Var mı kavgasız uzlaşma fikriniz? Kedi düşmanı yaftasını yapıştıracak olanlar önce kendini yerime koymaya çalışsın lütfen.
Kedileri köpekleri kısaca hayvanları çok seviyorum ama apartman ortak alanda kedi beslenmez.evine al besle.Bencillik ve saygısızlık,apartmanda pislik ve koku yapıyor vede sizin bahsettiğiniz sorunlar.Al evinde besle madem çok merhametlisin.komşuna söledim.Zor durum.apartmanda kaç hanesiniz?çoğunluk rahatsız olmuyormu?çoğunluk şilayet etmiyorsa ve ben dayanamıyorsam evı taşırdım ne maliyetli olursa olsun.

Ya normalde buraya genelde dalga geçmek için girip,gülüp kaçarım ama bu nedir ya resmen keyfimin içine ettin. El kadar kedilerden mi rahatsız oldun ? Onları apartmana alıştırmalarına bilenmişsin resmen.Sana hak verelim diye yalan söylediğin o kadar belli ki çünkü kediler her daim gelip sizim eşyalarınıza işeyemezler.Çünkü kediler kuma,toprağa yapıp üstünü eşelerler mutlaka bu onlara doğuştan verilen bir davranış o yüzden küçük at ziya.Benim de kedim var çok nadir kum harici yerlere yapmışlığı vardır ama toplasan 3-4 keredir sana hak verelim diye öyle bi anlatıyosun ki kediler dışardakı kumu toprağı bıraktı resmen senin ayakkabına geliyorlar her seferinde öyle mi hahahkwwldlodpepe herşeye katlanırım ama kedi,köpek konusunda böyle olan insanlardan nefret ediyorum daha geçen gün keşke hepsine yetecek gücüm olsa diye şeyler düşünürdüm o derece tatlı hayvanlar ayrıca apartmana doluşturarak komşun doğrusunu yapıyor keşke her apartman herkes böyle sahiplenip baksa da dışarda kedi kalmasa

Ya normalde buraya genelde dalga geçmek için girip,gülüp kaçarım ama bu nedir ya resmen keyfimin içine ettin. El kadar kedilerden mi rahatsız oldun ? Onları apartmana alıştırmalarına bilenmişsin resmen.Sana hak verelim diye yalan söylediğin o kadar belli ki çünkü kediler her daim gelip sizim eşyalarınıza işeyemezler.Çünkü kediler kuma,toprağa yapıp üstünü eşelerler mutlaka bu onlara doğuştan verilen bir davranış o yüzden küçük at ziya.Benim de kedim var çok nadir kum harici yerlere yapmışlığı vardır ama toplasan 3-4 keredir sana hak verelim diye öyle bi anlatıyosun ki kediler dışardakı kumu toprağı bıraktı resmen senin ayakkabına geliyorlar her seferinde öyle mi hahahkwwldlodpepe herşeye katlanırım ama kedi,köpek konusunda böyle olan insanlardan nefret ediyorum daha geçen gün keşke hepsine yetecek gücüm olsa diye şeyler düşünürdüm o derece tatlı hayvanlar ayrıca apartmana doluşturarak komşun doğrusunu yapıyor keşke her apartman herkes böyle sahiplenip baksa da dışarda kedi kalmasa
Sen önce sitede yediğin hurmaların çetelesini tut

Canım apartman katlarına 2 tane kedi kumu kutusu koyun içine dısarıdaki kakalarından 2 3 tane atın peçeteyle sonra katları virgüzel çamasır suyuyla yıkayın tabi o sırada o b.kluları apartmana almayın drterjanlı yüzeye basmasınlar. Yıkadıktan sonra tabi kumun yanına mama kablarıda koyun içine yemek. Yemeklerini sularını içtikten sınra hop kuma. Orda kaka kokusu oldugu içnde hemen alısırlar zaten. Benim 2tane kedim var sokaktan getirmiş koca biri dorıtuscibun digeri basküt flauvra geldikleri ilk gun kocam kum falan aldı yemeklerini yiyşp hop kutuya atlıyor boşaltım yapıyolar ilk gun ogrendiler ki ikiside 2 aylık var yani.siz böyle birşey yapın ya da komsuna lavga etmeden dile getir boyle birley mi yapsak heryeri kaka ciş yaptılar vir kutuya kedi kumu koyalm oraya alıssınlar de. Kediler 2yüz gördükleri yere hemen alısır o komsun bir iki yemek verdiyse hayvanlar orayı yuva edinmiştir.o kedi tüyüde psikolojik bize de ilk geldignde kediler ki biz kucukken mustakil evde yasıyorduk bahcemizde kedi kopek kaynardı ve en az yasayan kedi 8 sene kaldı yanımızda o derece sadık ve bize alıskınlardı.hiç aman sokaktan gelmiş falan demedik tabi ozamanlar suriye gocu yoktu hatay tertemizdi yazın asırı sıcsk oluyor diye kapı pencere acık yatardık ki babam söfördü evde 6 kız hiç korkmazdık bazen damda yatardık kediler sabahın 5 6 7si onların oyun saati gelirdi tepemizde saclarımzla oynar tırnalar ablam sevmezdi kedileri e fakirdik koltukta uyurduk hepimz ablamın sacları koltuktan sarkar ya kedilermgider onun saclarınu yola yola oyun oynardı yani sokakla ev birdi hiç yıkamazdıkts onları eve girenleri bazen bahcede suya tutardık ama asırı sıcak olurdu haviyvanlar zaten sudan cıkmazdı garibim sıcaktan en temiz halleri oydu yani sonra yine gider serin bir topraga yatarlardı iyice camura donerler oylede eve girerdi serefsizler😃 zaten bahceli ev gider agacların dşplerşne yapar gübre olurdu🤪 biz artık bıkmıstık bahcede hayvandan babam hergn gider kasaptan 1 liraya kırıntı deriz biz tavuk kemigi alırdı 1 liraya cuval dolusu verirdi adamlar kemigi babam bosaltırdı onletine 2 3 gun onu yerlerdi ki babam onune cıkan hayvanı sahipli sahipsiz bilmez getirir bahceye dolustueurdu. Hayvanlarla büyüdük ve onlarda kedisi kopegi kardes gibi büyüdüler hiç kavga etmezlerdi. Tabi sonra suriyeliler geldi birkac sapık suryieli dadandı bizmmmahalleye bitanesi annem babamla damda yatarken ta gece dama cıkmıs annemi tacz ederken babam kalkmıs ama adam sizfonren hiç korkmadan 3 kez geldi en son mahalleli yakaladı iyi bir dovdu sikayetci olduk içeri attlar bizde ordan tasındık bir apartmana ve o mahalleden cok uzaga yani olurda suriyeli cıkar bizden intikam alır falan korkudan tasındk o içerdeyken. Biz artık o mahalleye gelmeyince hayvanlarda terk etmişti oraları arada bir ziyarete giderdik hiçbiri gelmezdi :KK43:( büyüdük evlendik suan ablam oraya tadilat yaptırıp tekrar gecti yine eskisi gibi bahcesi kedi kaynıyor ki ablam hamile hemde riskli bir gebelik ama ablam vazgscmiyor hayvanlardan.bende 15yıl aradan somra ilk kez eskisi gibi kedi mıncıklıyorum o mahalleden tasındıgmzdan beri hiç kedi oksamıs deglm evlendim falan esim bebek var diye diye almıyordu artık xocugum buyudu hayvanlarla byusun istiyorum hemde ozledim artık biraz kedi mıncıklamayı gitmiş 2 tane getirmiş calıstıgı subenin bahcesinden önce emiyorlardı baktım Hayvanlar cok kucuk aynı gun geri yolladım annesini emiyor daha diye 1 ay sonra baya büymüşler yine getirdi bende ilk zamanlar senn gibi boğazımda tüy varmıs hissi oluyordu ama ki yıllarca hayvan besledhimz halde rahatsız olmaya basladım ben boyle hissediyosam cocugum kucagından indirymiyor tüy yuturyormu diye diye etkilendim ama sonra alısınca geciyor o his psikolojik

2 katlı bir evde oturan çocuklu bir aileyiz. Buraya taşındığımızda giriş kattaki aile bodrumunda keçi besliyordu. Koku yapmasına rağmen tek laf etmedik. 2.kızım doğduğunda 2 ördek civcivi aldık. Büyük kızım kardeşini kıskanmasın diye. Az balkonda büyürler sonra anneme köye götürecektim. Ama bunlar tavuk gibi değilmiş, çok çabuk büyüdüler. Biz de bodrumdaki kendi yerimize götürdük. Haftasonu köye götürürüz derken pandemide 2 hafta kadar kapanma oldu. Eşim hergün temizliyordu yerlerini. Kapanma biter bitmez köye götürdük. Ertesi gün alt kattaki komşu kapımı çaldı ve sinir bozucu bir üslupla bu konuyu tartıştı benimle. İnsan gibi anlatmama rağmen konu şikayet ederime, ben b*k koklamak zorunda değilimlere geldi. Eşime de takıldı bu kadın sonra, mevzu aynı. Köye götürmüşüz hayvanları ama kadın hala üstünlük kurma çabasında. Eşim de bana artık bu kadının kapısının önünü yıkamayacaksın, sadece bizim katı silersin dedi. Bizim katta bir de yaşlı bir çiftin dairesi var. Ben alt kata kadar olan bölümü vakit buldukça sildim. Sonra kedileri apartmana doldurdular. Giriş kat başlattı, keçisi olan. Ama keçiyi sonradan götürdüler. Kediler çoğaldı. Hayvan düşmanı değilim ama hamileyken aşırı tiksinti oluştu bende kedi pisliğine karşı ve kediye yaklaştığımda sanki hemen boğazıma tüy yapışıyor. Giriş kat ve 1. Katta vaktiyle bizim ördeklere laf yapan kadın apartmana alıştırdı kedileri iyice. Kapılarına rastgele yiyecek savurup sevaba girdiklerini düşünüyorlar. Hayvanlar ayakkabılıklara giriyor diye ayakkabılıkları eve aldık. Kazara kapıda ayakkabı unut idrarını yapıyorlar. Sabaha ıslak giyiyorsun. Sobalı evdeyiz, her gün bodrumdan odun alacaksın ama bodrumun ortak koridoru kedi kakasından geçilmiyor. Nadiren giriş kat temizliyor ama temizlik denmez buna. Apartman çok kötü kokuyor. Bebek arabasını koysan idrarını yapıyor, son zamanlarda bizim evin kapısına idrar yapmaya başladılar. Tam menteşe kısmına, kapıyı açınca eve akıyor. Geçen gün bebeğim elledi oraya deliye döndüm. Merdivenden yukarı çıkarken kedi tüyleri top top havada uçuşuyor. Ağzımızı burnumuzu tıkıyoruz ama ya çocuklar... Düzgün bir üslupla 1. kattakiye söyledim ama değişen bişey yok, ertesi gün kapısına yumurta fırlatmış yine. Pislik görünce ve evime idrar yapınca merdivende basbas bağırıyorum artık. Çocuklarıma oraya dokunma buraya dokunma sürekli mevzu aynı... Bunlar duyuyorlar ama düzeleceğine kediler çoğalıyor. Giriş kat kapıya büyükçe bir kulube yaptı, kızları motor alacaktı onu koymak için güya ama motoru da apartmanın içine sokuyorlar o gün bugün ve üzerine örttükleri tenteyi de sürekli bodruma inen merdivene savuruyorlar. Hiçe sayıldığımızı hissediyoruz. Arabayı hep çizdi kediler. Belediyeyi aradı eşim ama kedilerle ilgilenmediklerini söylediler. Nasıl konuşmak lazım bunlarla ki konu tartışmaya varmadan çözülsün? Kakasını gömen bir hayvan türünün sağa sola pisleyen bir canlıya evrilmesine sebep oldular. Herkes evinde beslesin, yada bodrumunda beslesin, olmadı kapıya yaptıkları kulübede beslesinler. Hatta isterse inek beslesin, tek laf edersem ne olayım. Ama bu vurdumduymazlık canıma tak etti. Tartışıp da çocuklarımı da huzursuz etmek istemiyorum. Ben bu millet rahatsız olmasın diye arka bahçe tarafındaki camdan sofra bezi bile silkelemeyen ben hakediyor muyum bu muameleyi! Hayvanların da günahı yok ama bunlar nasıl bu kadar bencil olabiliyor aklım almıyor. Kapıya limon sıktım, sirke sıktım ama kurtulamadım. En üst kattayız düşünün, kızımın oyuncak scooterı evin kapısında kaldı üst katta ona bile pislediler. Bebeğimin bisikletine, bebek arabasına da. Diyeceksiniz ki koymayın ama anasınıfına giden kızım var getir götür yapıyoruz. Sürekli üst kata indir çıkar arabayı bir de bebekle öyle kolay gelmesin size. Hem ortak yaşam alanına tecavüz etme cesaretini nerden buluyorlar! Biz niye bu sıkıntıları çekiyoruz, nedir bunun çözümü beynim durru artık. Bu pahalılıkta ev değişemezsin. Var mı kavgasız uzlaşma fikriniz? Kedi düşmanı yaftasını yapıştıracak olanlar önce kendini yerime koymaya çalışsın lütfen.
Komsunuz akil mi yok? Madem kedileri bakiyorlar kumu da koysaydi saga sola yapmazlardi ve düzenli kum temizligi yapacakti bunlari yapamiyorsa alistirmasinlar evin icine ya!

Sokakta bir sürü kediye bakan ve kendisinin de kedileri olan biri olarak söylüyorum apartmanda kedi olmaz. Eğer kar kış kıyametse hayvan alınır sabah da çıkartılır donmasın diye ama normalde kum da koysanız o kum kokar. Yalnız sizin mesele kedi de değil apartman Ali Babanın Çiftliğine dönmüş, hijyen yok, saygı yok değişik kafalarda herkes.

Burası nasıl bir ev.Bence haklısınız o kadar çok kediyle yaşanmaz.Belediyeye şikayet edin.Herkes evinde bakacaksa baksın ama ortak alanda olmaz.

Kediler apartmana alınıp rahatlıkla dışarı çıkamıyorlarsa (otomatik kapı vs nedeniyle) kum bulamadıklarından ayakkabılara yaparlar tuvaletlerini. Denk gelmemiş olabilirsiniz ama durum bu.

Kediler apartmana alınıp rahatlıkla dışarı çıkamıyorlarsa (otomatik kapı vs nedeniyle) kum bulamadıklarından ayakkabılara yaparlar tuvaletlerini. Denk gelmemiş olabilirsiniz ama durum bu.
Komşu kadına söylesin durumu böyle böyle diye kum bıraktırsın ve temizlesin o da baktığı kedileri bir zahmet. Konu sahibinin üslubununa ayar oldum doğruyu söyleyeyim ama bahsi geçen komşunun da birlikte yaşam alanlarında bencilce haraket ettiği gerçeğini değiştirmiyor gerçekten. Bir de aşırı hayvan severlerde fark ettiğim nokta asla uzlaşmacı olmuyorlar malesef işi de zor kesinlikle ve rahatsızlık boyutu artarsa taşınmaktan başka çaresi kalmaz…

Ne kediymiş arkadaş araba çiziyor oraya buraya zevkine işiyor. İlk defa duydum bu arada böyle bir olayı o kadar da kedilerle köpeklerle içli dışlıyım…

Çizdiği doğru yalnız özellikle tavana çıkıp orda yatmayı seven kediler inerken çizebiliyor ama biz sorun etmiyoruz canları sağolsun. Benim dikkatimi çeken insanımızın bir ortası yok, sevmeyen istiyor ki kedi ırkı yok olsun seven de diyor ki kedilerin bokunu yiyin. Ben de kedi beslemesi yapıyorum evimde kedilerim var ama azami dikkatle yapıyorum bunu.

Çizdiği doğru yalnız özellikle tavana çıkıp orda yatmayı seven kediler inerken çizebiliyor ama biz sorun etmiyoruz canları sağolsun. Benim dikkatimi çeken insanımızın bir ortası yok, sevmeyen istiyor ki kedi ırkı yok olsun seven de diyor ki kedilerin bokunu yiyin. Ben de kedi beslemesi yapıyorum evimde kedilerim var ama azami dikkatle yapıyorum bunu.
Ben de aynıyım valla. Rahatsız olan olabilir diye dikkat eden birisiyim ama dediğiniz gibi genelimiz maalesef….

Hayvanseverler bu şekilde davranışlarla en büyük kötülüğü o hayvanlara yapıyorlar. Ben de site bahçesinde bakıyorum, bazı insanlar çürük, bozulmuş yemek artıklarını koyuyor, faraşka temizleyip atıyorum, benden bilip d e kedilere kin beslemesinler diye. Herkes sevmek zorunda değil, tüyğne tiksintisi vardır olabşlir. Apartman içleri bu şekilde kullanılamaz. rahatsızlık vermeye kimsenin hakkı yok. Hele ki bu rahatsızlığını dile getirene saldırmak iyilik değil kötülük getirir. Apartman penceresinden giren kedimiz var bir tane. Sürekli girip benim kapıma gelir ben kuru mama verirdim. Kapıya yazı astılar. İçeri akış veriyorum, ya da dışarı çıkartıp orda veriyorum artık. Bahçede beslemeye karşı çıkanlara kızın da bu şekilde apartman içinde tepki verene de aynı şeyler söylenmez.
Annemin apartmanın böyle biri vardı, o kedileri sevdiğine zerre inanmıyordum. Millet fırsatını bulduğunda zehirler öldürür bir köşeye atar. Ruhun duymaz. İyilik mi şimdi bu. Valla ileri geri laf sayan insanları huyum olmadığı halde o kadar nazikçe, suratımda salakça bir ifadeyle yatıştırıyorum ki, yeter ki bir zarar vermesinler. Ortak olanlar bu şekilde kullanılamaz saygısızlık bu. Hayvanseverlk değil

Keşke sizin dediğiniz gibi olsaydı. Bende sitede yaşıyorum otoparktan tüm binalara geçiş ortak. Diğer binadakiler apartmanın içinde besledikleri için kediler otoparktan bizim binaya geçip sürekli benim kapımın önüne işiyor, eşimin iki ayakkabısı çöp oldu. Şimdi forumda çözüm ararken bu konuyu buldum eve geldiğimde kapıdaki kargomada işediğini gördüm artık tahammül edemiyorum. evim giriş kat ve kocaman bahçem var ama bahçeye değil ev duvarlarına püskürterek çiş yapıyorlar. Çözüm bulamıyorum naptıysam. Neye bu kadar güldüğünüzü anlamadım sizin ev kedilerinizle sokaktaki arsız kedileri nasıl bir tutarsınız yalan mı söylüyoruz biz. Keza ben sokak kedisine yemek vermek zorunda mıyım. Tüm hayvanları çok severim kedi hariç. Bunlar yüzünden kediden tiksindim allahın cezaları

Keşke sizin dediğiniz gibi olsaydı. Bende sitede yaşıyorum otoparktan tüm binalara geçiş ortak. Diğer binadakiler apartmanın içinde besledikleri için kediler otoparktan bizim binaya geçip sürekli benim kapımın önüne işiyor, eşimin iki ayakkabısı çöp oldu. Şimdi forumda çözüm ararken bu konuyu buldum eve geldiğimde kapıdaki kargomada işediğini gördüm artık tahammül edemiyorum. evim giriş kat ve kocaman bahçem var ama bahçeye değil ev duvarlarına püskürterek çiş yapıyorlar. Çözüm bulamıyorum naptıysam. Neye bu kadar güldüğünüzü anlamadım sizin ev kedilerinizle sokaktaki arsız kedileri nasıl bir tutarsınız yalan mı söylüyoruz biz. Keza ben sokak kedisine yemek vermek zorunda mıyım. Tüm hayvanları çok severim kedi hariç. Bunlar yüzünden kediden tiksindim allahın cezaları
Püskürtüyorlarsa çiş değil o, koku bırakıyorlar çiftleşmek için. Apartmanda kısır olmayan bir karşı cins kedi vardır muhtemelen evlerden birinde beslenen.

Ben de bir çok insandan tiksiniyorum ama yok olmalarını dilemiyorum.

Öf öf ne çok kötü insan var bir kişinin sorununu yok kötü kalplisin yok hayvan dusmanisin bilmem neye getirmişler,öncelikle bir kutuya kedi kumu koy binanın içinde olsun ama aşağı katta kediler zmaanla alışır bence ayrıca belki biraz abartmış olabilirsin ama evet kediler ayakkabılara isiyolar malesef bende komşunun kendilerinden dolayı kaç ayakkabı attım bilmem asla kedi düşmanı değilim hatta bayılırım eşime videolarini atmaaktan sana birgün kedi alcam diyor ama okadar korkuyorum ki,oyleki komşunun kendisiyle binada karşılaşınca tek başıma kapımın önüne kadar kaçıp bayılmıştım oracıkta anla yani..kedileri dışarda beslerim evimden uzaktakilere mama su veiririm ama kedi korkum çok çok fazla ve bende bu durumdan rahatsız olurdum yani üstelik bana sizinki komşuların bilerek sorun için yaptığı bir şey gibi geldi

Kedilerde … acmıs seni bekliyordu hollanda lalesi :)

Ayakkabıya işeyen kedi de ilk kez duyuyorum bahçeli evde toprak varken yapması çok ilginç ??hayvan düşmanı olmasaydınız o kadın yapmıyorsa siz bi düzen kurardınız ona alıştırırdınız mama kapları su kapları koyun bahçeli evmiş zaten gayet kedi beslemeye uygun kedi evleri koyun bu kadar zor olmamalı

X