Araba almak istiyoruz ama k.pederim

Eşiniz Sezen Aksu şarkısı gibi maşallah. Karşıyım herşeye karşıyım modunda😄
Kayınpederiniz size 5 bin verip 45 bin borç bulup araba benim diyecek ,o 45 bini size ödetecek tabi ki.
Bakın en mantıklısı biriktirmeye devam etmeniz. Bu arada eşinizi katılım bankası konusunda ufak ufak isleyin,onlarin söylemleri farklı oluyor,faizin f si geçmiyor. Katılim payi vb birşey deniyor, ordan alacağınız para ile alırsınız aracınızı. Boşverin ortak mal olmaz,hele araba bence asla ortak alınacak birşey değil.

Bende şeyi merak ediyorum toplum olarak birbirimize ne zaman gerçekten saygı duymayı öğreneceğiz acaba ne zaman ben böyle düşünüyorum diyen birine off hala böyle düşünmek de nedir diyerek aşağılamaktan

Inanci gereği veya değil
Inancından ötürü istemiyorsa hele bunu eleştirme cüreti nerden geliyor o var birde

Kredi çekmek istemeyen ona göre plan yapacak. Babadan almayayım faize karşıyım ama arabam olsun. Hele inançla falan gereksiz hassasiyetlere girmeyin.mesele ekonomiden bihaber olmak.

Bir de şu de leri ayırın artık lütfen.

O istiyor ki suya sabuna bulaşmadan olsun ben de diyorum katılım bankalarıni yok hık mık e zahneti çeken o cıkar yol da istemiyor külüstür araba alıp sanayiden eve gelmedikten sonra ne kiymeti var ki o arabanin

Eşinizin piyasadan haberi yok sanırım, 30 bine araba yok ki.
Ayrıca 70-80 bine bile düzgün araç yok.
Araba=masraf demek. Yakıtı, bakımı, arızası, vergisi..
Sizin düşündüğünüz meblağlarda araç bulsanız bile (çok zor ama) sanayiden çıkmaz, sürekli tamirat ister, aldığınız kadar da tamirat ücreti ödersiniz.Bu durumu karşılayacak ekstra bir bütçe gerekli.
Eşinizin bir süre daha motor ile gidip gelmeye devam etmesi en mantıklısı.

Konuyu tam anlayamadim. Kredi cekilmeyecek, motor satilmayacak, babadan destek kabul edilmeyecek, ortada para da yok. Araba zaten alinamiyor ama sebep kayinpeder 🤷‍♀️

Esiniz nasil almayi dusunuyor, alsin oluyorsa babasini katmadan
Noel babaya yazacak bence aralık gibi 🙄
İnşallah uslu bi çocuktur

Kredi çekmek istemeyen ona göre plan yapacak. Babadan almayayım faize karşıyım ama arabam olsun. Hele inançla falan gereksiz hassasiyetlere girmeyin.mesele ekonomiden bihaber olmak.

Bir de şu de leri ayırın artık lütfen.
Ahh canım sen de noktadan sonra büyük harfle başlanacağını unutma öyleyse.😁 Bak çünkü bu çok gerekli bir hassasiyet.
Saygısızlıkta artık sınırınız kalmadı. Ne demek inançla falan gereksiz hassasiyetlere girme ben istersem inancım gereği kredi çekmem herkes de buna saygı duymak zorunda. Ekonomiden bihaber olmak derken nelerden bihabersin ama bilmiyorsun bilsen böyle konuşmazdın.

Ahh canım sen de noktadan sonra büyük harfle başlanacağını unutma öyleyse.😁 Bak çünkü bu çok gerekli bir hassasiyet.
Saygısızlıkta artık sınırınız kalmadı. Ne demek inançla falan gereksiz hassasiyetlere girme ben istersem inancım gereği kredi çekmem herkes de buna saygı duymak zorunda. Ekonomiden bihaber olmak derken nelerden bihabersin ama bilmiyorsun bilsen böyle konuşmazdın.
İnanç ve inanç hassasiyeti yoruma kapalıdır. Dilediğiniz hayatı yaşarsınız elbette.

Konu asla dini bir tartışmaya dönsün istemem.
Ancak katılım bankacılığı/ faizsiz sistemler adı altında kapitalist bir ekonomik sistemin gerçekleri ile bağdaşmayan din bezirganlığından ben de rahatsızım.

Varlığını faiz sistemi üzerine kurmuş bir bankanın faiz oranı ile faizsiz olduğunu iddia eden sistemlerdeki oranın aynı olması da başka bir ironi.

Tümüne karşısınızdır, onu anlarım ve ilkeli duruşunuzun önünde ceket iliklerim ama öteki türlü bir tavrın ekonomi dünyasında bir karşılığı yok.

İnanç ve inanç hassasiyeti yoruma kapalıdır. Dilediğiniz hayatı yaşarsınız elbette.

Konu asla dini bir tartışmaya dönsün istemem.
Ancak katılım bankacılığı/ faizsiz sistemler adı altında kapitalist bir ekonomik sistemin gerçekleri ile bağdaşmayan din bezirganlığından ben de rahatsızım.

Varlığını faiz sistemi üzerine kurmuş bir bankanın faiz oranı ile faizsiz olduğunu iddia eden sistemlerdeki oranın aynı olması da başka bir ironi.

Tümüne karşısınızdır, onu anlarım ve ilkeli duruşunuzun önünde ceket iliklerim ama öteki türlü bir tavrın ekonomi dünyasında bir karşılığı yok.
Katilim bankalarını ya da faizsiz kredi adı altında kredi verenleri savunmuş muyum hayır öyleyse bu yorumunuzun benim mesajımın altında yeri yok
Mesajimin altından yorumunuzu silin lütfen bu yazdiklariniz bana cevap değil

Katilim bankalarını ya da faizsiz kredi adı altında kredi verenleri savunmuş muyum hayır öyleyse bu yorumunuzun benim mesajımın altında yeri yok
Mesajimin altından yorumunuzu silin lütfen bu yazdiklariniz bana cevap değil
Sitenin kurallarının sizin talebinizden maalesef ki bağlayıcılığı daha fazla.

Mesaj silmek de yasak malumunuz.

Bu sebeple silmem mümkün değil.

Bu kadar öfkeyi gerektirecek bir içerik de yok zaten.
Sükunet iyidir, tavsiye ederim.

Eşim krediye faize aşırı karşı biri çok katı bu konularda
25-30 bine kuş serisi bile kalmadı, 70-80 bine de sanayiden çıkmayan bir araç bulursunuz ancak, 2. el araç piyasası aldı başını gidiyor çünkü, temiz 2. el bir araba alayım derseniz 150-200 bin maalesef.
Az evvel baktım 88 model kuş serisi 2. el araba 44 bin lira, sözde 22 bin km'deymiş kim bilir kaç sefer motor yaktılar km sıfırladılar, vurulmadık çekiçlenmedik yeri kalmamıştır.

Son düzenleme:
sizin dogum zamani konularinizi da hatirliyorum. kv vs cildirtmisti sizi. esiniz oncelikle yasinin, konumunun, bir aile babasi oldugunun farkina varmali. alacagi verecegi bu kadar ortaya dokmemeli. danisabilir ama babayla paylasmamali. ayri hesabiniz eviniz var artik. ayagimizi yorganimiza gore uzatacagiz deyip kendinizce bir araba alin. soz sahibi olmasinlar uzerinde. esinizin akli yok mu babasi araba bulacak da alacaksiniz da..

X