Araba kullanmak bu kadar mı zordur?

ivett kendi arabama koşultum
2006 model triptonik panda alındı
akşamına izmir-gümüldür seyahati
cumartesi gümüldür-izmir
pazar izmir-foça git geli yaptım
sonuç olarak en uzun araç seyahatimdi
yokuş yukarı park etme ve dar alana park etme deneyimlerinide yaşadım
2 kırmızı ışık ihlalim ve hız limitini aşma tecrübem oldu bile
buradanda anlayacağınız gibi dikkatimi tamamen yola vermem gerekiyor
ama sağolsun eşim yan koltukta olunca işler hiçte güzel gitmiyor:KK22:
direksiyonu tek elle tut yok alttan tut oda olmadı sol kolunu cama koy koltuğunu geri çek

vaayy zor yollarda hemde, tebrik ederim, araban hayırlı uğurlu olsun bu arada:13:

bana en güzel spor araba kullanmak herhalde, başkasına rahat ol diye akıl verebilirken kendim 10 dk araba kullansam, kaslarım 5 km koşmuş kadar yoruluyor:KK53::KK53::KK1:

kızlar ya trafıkte ıyı guzel gıttım bıkackere bugun yıne dolandım tekbasıma,ama ısyerımın onunde park calısması yapıyodum,dedım su ıkı arabanın arasına gerı gerı gıreyım sankı kırk yıllık şoförüm,park sensörü var arabada gerı gerı geldım o araya gırdım anam sensör bi öttüüü,dedım herhalde bısey olmamıstır cok yavastım,arabadan ınmeden ısyerımın onune park ettım ılerı vıtese alarak oylede duzgun parkettımkı,ındım asagı bakayım dedım duvarla nekadar mesafe bırakmısım anam bı baktım arabayaaa:KK53:lambanın ust camını kırmısım bıde hafıf bukmusum arabayıı:26::26:ya hıc hıssetmedım bıle bu nası iş eşimi aradım olsun olur boyle seyler,hevesını kırma soguma arabadan gıt sur bıraz daha dedi,araba kaskolu ondan olsa gerekk:KK53::KK53:

Canim pes etme sakin yanlis okumadiysam suruyodun sen artik kizini falan goturmustun sanirim yanlissam duzelt canim,simdi neolduki??oyle yada boyle ogrenicez,kimler araba suruyor,sakin pes etme tatlim!

Canim pes etme sakin yanlis okumadiysam suruyodun sen artik kizini falan goturmustun sanirim yanlissam duzelt canim,simdi neolduki??oyle yada boyle ogrenicez,kimler araba suruyor,sakin pes etme tatlim!

canım sürüyorum sürüyorum:)
ama burada sürmeme fırsat teşkil edecek durumlar olmuyor:KK43: annemlerde kızla yalnız çıkma diye korkuyorlar..ela bişey yapar dikkatin dağılır felan diye:KK43: öyle olunca çıksam bir dert çıkmasam bir dert oluyorum..ama bikaç sefer çıktım..köye felan gittim geldim..arabama az evvel baktımda leş gibi olmuş:KK43:kaç gündür yağmur vardı burda ağaç altında birde öyle işte:):KK19:

canım sürüyorum sürüyorum:)
ama burada sürmeme fırsat teşkil edecek durumlar olmuyor:KK43: annemlerde kızla yalnız çıkma diye korkuyorlar..ela bişey yapar dikkatin dağılır felan diye:KK43: öyle olunca çıksam bir dert çıkmasam bir dert oluyorum..ama bikaç sefer çıktım..köye felan gittim geldim..arabama az evvel baktımda leş gibi olmuş:KK43:kaç gündür yağmur vardı burda ağaç altında birde öyle işte:):KK19:

tatlım benim eşimde en az 7 ay oğlumuzla beraber araba sürmemi istemiyor,2.5 yasında tam hareketlı zamanları dıkkatını dagıtır henuz yenı suruyosun mazallah bır sorun cıkar dıyor.benım oldugum yerde ufak bıyer heryere gıderken araba surme ıhtıyacı duymuyosun,ama olsun aradada olsa ıyı gelıyo bana dıreksıyon basına gecmek cok mutlu oluyorum:)buarada arabanı temızletmeye goturebılırsın,boylelıkle surme fırsatın dogmus olur:KK34:

merhaba benimminikelam şöyle açtığın konuyu okudum konuna yapılan yorumlara biraz baktım.çok beğendiğim yorumlar da oldu.
benim fikrim şu kesinlikle eşinle pratik çalışma eğer başka çaren yoksa çalışmak zorundaysan asla dediği hiçbir olumsuz söze ,senin şevkini kıracak ,yüreğini yaralayacak davranışlara itibar etme.
araba sürmek için koltuğa rahat otur, endişeli , panik olma. şunu bil ki hiçbir zaman panik olmak şöförlükte bize olumlu yönde birşey katmaz.:KK34:
hepimiz benzer şeyleri yaşadık ,yaşıyoruz da ama dediğim gibi serin kanlı ol, kendine güven motivasyonunu hiçbirşeyin ve kimsenin bozmasına müsade etme.
18 yaşımda ehliyetimi aldım ve 1995- 2003 yılları arasında bilfiil araba kullandım .2003- 2010 yılları aralığında da hiç araba kullanmadım. ben12 ekim 2010 da kendi arabamı aldım.17 kasımda ailemi kemere tatile götürdüm getirdim. 7 yıl hiç direksiyon başına geçmeme rağmen.
26-27 martta selçuk izmir özdere civarlarında ailemi gezdirdim.eşim bana hala acemi diyor düşün yani.
kısacası bu erkekler bizim trafikte kendilerinden çok daha iyi olduğumuzu bal gibi de biliyorlar ama KISKANIYORLARRRRRRRRRRRRRRRR durum bundan ibaret.:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Son düzenleme:
kızlar teşekkür ederim ilginize alakanıza:)
farmasi canım sürüyorum adana da baya baya kullandım ama memlekete gelince sürmeme bahane de yok ya araba duruyor öyle..birde kızımla çıkmaya tek çekiniyorum..bişey olursa felan die..bir ara kendime güvenim baya gitmişti..sonra ela yı tembihledim kızım uslu dur diye birkaç kere çıktım öyle:) o zaman iyi geldi bana yapabiliyorum halen hissi iyi geldi:)
vızır vızır olabilmek istiyorum çok..birde dar yerlere parkta halen sorunluyum:8

sürmelim geçmiş olsun
pazartesi çarşamba cuma akşam yamanlar dağı şehir içi gezmeleri falan yaptık
dün akşamda kayınvalideleri otobüsten aldık eve götürdük
emme benim araba ufak onlar 3 yetişkin biz 2 yetişkin 2 çocuk
3 koca bavul 2 koca torba 2 de koli getirmişler:KK51:
arabaya nasıl sığdığımızı sormayın
izmirliler bilir 3. sanayii tarafından ikiçeşmelik yokuşundan yeşilyurt tarafına gittim karanlıkta hatay trafiğinde
arabanın içi tıklım tıkış
bu seferde herif yolları bilmediğim için kavga çıkardı
çıldıracam ya:KK4:sanki hergün oto sanayide iişim var onun bayraklı dediği yeri bornova diye biliyorum oda ayrı bir konu
gene 2 kez kırmızı ışık dikkatsizliği oldu ama son anda durdum
üçyoldan yeşilyurt sapağında sağdaki arabayla çarpışıyorduk
yada bizimki beni deli etmek için öyle dediya
zaten sigarayı bırakmamın ilk günü birde üstüme geldimi şöyle kapıyı açıp atasım var:KK52:

sürmelim geçmiş olsun
izmirliler bilir 3. sanayii tarafından ikiçeşmelik yokuşundan yeşilyurt tarafına gittim karanlıkta hatay trafiğinde
çıldıracam ya:KK4:sanki hergün oto sanayide iişim var onun bayraklı dediği yeri bornova diye biliyorum oda ayrı bir konu
zaten sigarayı bırakmamın ilk günü birde üstüme geldimi şöyle kapıyı açıp atasım var:KK52:

açıp kapıyı arabadan in diyecektin o zaman kendine geliverecekti :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK60::KK60::KK60::KK60:

canavar cım:)
zaten arabanın tıklım tıkış olması stresi yeter:) o bile çekilmiyor bence..
ben kızımla çıkmaya katlanamıyorum anne benim müziğimi aç.anne onu değil şunu aç bişeyler:)
sen takma onları... :92:

mesajı yazalı uzun zaman olmuş.. direksiyon dersi almışsındır sanırım,hatta trafikte akmaya başladınız mı
zamanla alışılıyor,kolay gelsin

sürmelim geçmiş olsun

sağol canım:KK30::KK30::KK30:

Bende yeni kullanmaya başlamıştım, çokğu şeyi çözdüm ama tabi tecrübe kazanmaya ihtiyacım vardı. Bizim evinin oralarda geziyordum, birden bundan sıkıldığımı farkettim ve şehir içine gittim, farklı yerlere uğradım. Çok iyiydi sıkışık trafik, karışık trafik, hepsinin üstesinden geldim. Eve gidip eşime söylediğimde baştan aferim dedi, sonraları neden böyle birşeye kalkıştığımı ve yapmamam gerektiğini ikidebir yüzüme vurdu. Kendime güvenim sarsıldı artık kullanamıyorum. Bu tamamen özgüven meselesi...

bence hiç eşinle çalışmayı sürdürme gerçekten güzel eğitim veren bir sürü sürücü kursu var direksiyon hocasıyla deneme sürüşüne çık önce sonra karar ver... eşin bu konudan çok iyi anlasaydı heralde sürücü kurslarında direksiyon hocalığı yapardı... herkes bildiği bişeyi başkabirine gerektiği gibi aktaramaz...ağabeyler babalar eşler eğitimci değildir (eğitimci olanlar hariç) ayrıca direksiyon saat ücretleride öyle aman aman bişey değil.. ben de ağabeyimden öğrenmeye çalıştım fakat stop ettirine hemen indirdi beni kendi geçti direksiyona :mad: kurslarda böyle bişey olmuyor tabiki stop ettirsende alsay arabayı duvara geçirsende kaldırama çıksan da eğitime devam :) en sağlıklısı ve en kestirme yolu

bence hiç eşinle çalışmayı sürdürme gerçekten güzel eğitim veren bir sürü sürücü kursu var direksiyon hocasıyla deneme sürüşüne çık önce sonra karar ver... eşin bu konudan çok iyi anlasaydı heralde sürücü kurslarında direksiyon hocalığı yapardı... herkes bildiği bişeyi başkabirine gerektiği gibi aktaramaz...ağabeyler babalar eşler eğitimci değildir (eğitimci olanlar hariç) ayrıca direksiyon saat ücretleride öyle aman aman bişey değil.. ben de ağabeyimden öğrenmeye çalıştım fakat stop ettirine hemen indirdi beni kendi geçti direksiyona :mad: kurslarda böyle bişey olmuyor tabiki stop ettirsende alsay arabayı duvara geçirsende kaldırama çıksan da eğitime devam :) en sağlıklısı ve en kestirme yolu

Aynen katılıyorum :KK34::KK34::KK34:eşden yada aıleden hoca olunmuyor......en ıyısı kurs hocalarıyla alınan dreksıyon derslerı onlar insana ozguvenını verıyorlar.....aıle de ıse en ufak hata sen yapamazsın oluyo...yılmayın bayanlar!!!! hepımız herseyın en guzelını yaparız......yeterki buna fırsat verılsın:KK61::KK61:

gerçekten kendine güven meselesi 2006 aldım ehliyeti bu zaman kadar hep isteksizlik vardı
sonunda yendim ama tam yendim
eşime bile vermiyorum olurda vermek durumunda kalınca suratım asılıyor
o derece bağlandım ve sevdim:KK53:
dün sabah piknik için karagöle çıktık
22 km çakıl-kum-uçurum-virajlar-dar yollar ve yükseklik korkum buna rağmen kullandım
dönüşte bir ara hızlı gidelim diye eşim aldı ama sonrasında baktı bozuldum geri verdi:KK37:
öğleden sonrada urla gezmesi yaptık
dünüde rahat 90-95 km yaparak kapadım:KK47:

ya bende ehliyet almayı düşünüyorum ama dşüncesi bile beni heycanlandırıyor ya.aman bunu öğrenmem lazım ilerde kendime arab almayı çok istiyorum.inşallah en kısa sürede bu korkuları aşarız.

merhaba arkadaslar ben de hamile kalmadan önce sürüyordum,esimle.. uzun zamandir kullanmiyorum mide bulantilarimdan dolayi.. ama simdi hafifledi
esimden alsam mi arabayi diyorum.tabi alirsam sabahlari esimi ise götürüp getirecegim.. ama acikcasi tek basima hic kullanmadim korkuyorum..
yani 3 ayliktan sonra ögrenmem gerek,yakinda sicaklarda karnim siskene minibüslerde kivranmak istemiyorum..hem bebegim gelince de onunla arabayla gezmek daha kolay olurrr...
ama cesarete ihtiyacim var..
acikcasi esime zayif yanlarimi göstermeyen biriyim,simdi bi hata falan yapsam kaza yapsam :)) karizmam gidecek :))
sehirlerarasi otobanda falan kullaniyorum hatta 110-120 yapiyorum.. amaaa tek basima cikmaya korkuyorummm...

tek basina cikanlar ilk gününüz cok mu heyecanliydi ????

hee bi de istanbul kücükyalida oturuyorumm :KK43:(

sanki daha sakin bir yerde otursaymisim ... bu kadar korkmazdim gibi...

bi de size cok komik bir animi anlatayim.. bir gün ikea ya gidiyoruz e5 e cikarken bir korna sesii aman allahim dedim ben bisey ezdim,, sonra hemen durdum böyle pek bi havayla..esim noldu dedi ..

sonra bisey yok dimi dedim yokk dedi sonra durunca arkadakiler korna ötürmeye basladi ..sonra sorularimi birakip alel acele ciktim oradan..
sonra ikeaya geldik park yeri ariyoruzz.. esime sordum niye bana korna caldilar diye..

sonra kimse calmadi sen caldin dedi :)) meger direksiyonu döndürürkeneeeee kornaya basili durmus kolumm :))

X