Araba sorunu...

Risk alıp ek ders olmadan girmek var aklımda. Aslında bu hep vardı. Ek ders meselesi bugün çıktı başıma, bunun öncesinde ben "ilk girişimde alacağım o ehliyeti" diyerek kendimi motive ediyordum. Şimdi motivasyonum iyice düştü. Yani ben o kadar kötü müyüm de 5 dersim daha olmasına rağmen bana 5 ders daha yazalım diyor? Son 2 ders olur, bak Wurstria yetersizsin, 14 saat aldın ama biraz daha lazım dese anlarım ve demorolize olmam. Ama daha 5 ders var, daha iyi olma şansım varken bana "yetmez, 5 ders daha al" demesi elimde olmadan canımı sıkıyor. Komut vermesi, hata söylemesi yanlış değil zaten, benim sorunum kendimle. Ailemle konuştum, annem "ücretini ödediğimiz son 5 dersi de yapın, ek dersi duruma göre alırsın" dedi mesela.
Şuan bir araba yok ya elinin altında o kötü alışmak heycan yapmamak için pratige ihtiyacı oluyor insanın. Gerçi ehliyetim yok ama ehliyet için ugraşan herkezden gördügüm bu. Yeterince alıştırma yapmadıklarında sınavda heycanlanıyorlar. Belki o ek 5 dersin buna faydası olur. Daha çok pratik yapmış olursun.

W Wurstria oncelikle kalmana uzuldum, umarim ikinci sinavdan gecersin. Sana sunu diyim, ben ilk surus dersimde, senin hocan gibi surekli bana sunu yap bunu yap diyen hocam yuzunden, ve onun da ayaginin altinda fren pedali olmasina ragmen belediye otobusune arkadan carpmistim :olamaz: o kadar korkmustum, gerilmistim ve utanmistim ki anlatamam. neyse ki hizimiz cok dusuk oldugundan ve belediye otobusu bir hayli buyuk oldugundan benim ona arkadan carpmam bir sinegin file carpmasina benzedi :-)sofor durup indi ama ne bizim arabada ne de otobuste hasar vardi yolumuza devam ettik. ama benim motivasyon yerlerdeydi. ve ben o an hocaya dedim ki hocam sizin yuzunuzden oldu. hoca bana sok olmus sekilde bakti. kirmamaya calisarak dedim ki, biliyorum yardim etmeye calisiyorsunuz, biliyorum ogretmeye calisiyorsunuz ama bana surekli komut vererek beni cok geriyosunuz ve ben hata yapiyorum. biraz da hic konusmadan devam edebilir miyiz derslerimize, ben zaten yardim istedigimde size sorarim dedim, tamam dedi adamcagiz. Ondan sonra inan hersey cok farkli oldu benim icin. Suan cok iyi bir soforum diyebilirim (masallah). 2010 dan beri duz vites arac kullaniyodum 1 kere bile kaza yapmadim cok sukur, daha bu sene basinda otomatik araca gectim. Sen de nazik bir sekilde hocanla konusup onun soyledigi seylerin seni daha da gerdigini ve paniklettigini, bu nedenle de hata yaptigini soyleyebilirsin. Ya da sinava kadar baska bir hocayla calisabilirsin. Simdiden kolay gelsin, basarilar..
Bende de herşey çok iyi araba kullanma konusunda ama tek başıma çıkmak tedirgin ediyor :KK43: İstanbul Kocaeli , İstanbul İzmit yaptım ona rağmen tek başına trafiğe çıkmak benim kabusum oldu sadece 2 defa yakın yere çıktım araba tüm gün otoparkta sadece hafta sonları eşim yanımda iken kullanıyorum:KK43: 7 aydır öğrenmeye çalışıyorum oda zaten ilk başta kışa denk geldi kar vs derken ortalam 3 haftada bir kullanarak bu hale geldim park trafik tecrübem vs kullanırken korkmuyorum ama uzun aradan sonra koltuğa ilk oturunca inceden bir stres geliyor acaba ne zaman artık ben araba kullanıyorum diyeceğim :KK43: eşime göre ondan bile daha iyiyim

X