Arabayı sürttüm sizce?

Çok teşekkürler işlemler yapılmadan önce ne kadar tutacağı söylenecek mi bana? Bugun gidip görüştüğümde ortalama 5000 tl dedi de sonradan çok üstüne çıkma ihtimali var mıdır?
Motor tamiri vs. olmadığı için yapılacak işlem ve ücretleri nettir söyleyeceklerdir diye düşünüyorum ve mutlaka da yapılacak işlemleri de öğrenin. Fiyat aldığınız tarih ile bu gün arasında çok zaman farkı yoksa o zaman tahmini verdikleri rakam ile bu gün ki arasında farkı yoksa çok bir değişim olmaz.
İşlemler bittikten sonra da faturalarınızı kontrol edin.
Bu konularda bilgisiz olduğunuzu çok belli etmeyin ve yapılacak işlemlerin listesini isteyin fatura ile karşılaştırmak için.
Çünkü bazen işin çakallığına kaçıp arabanın hiç ihtiyacı olmayan işlemleri de yapmış gibi gösterebiliyorlar.

Parça değiştirmeyip değiştirdik yazıp parasını alan servisler dahi duydum.

Kızlar lütfen bilgisi olan yazabilir mi? Daha aileme söylemedim de gerildim biraz. Araç 0 volkswagen 2021 makyajlı poloydu. İleride satarken hasar kaydı vs onları bilen var mı en mantıklısı hangisi olur?

erkekler hasar kaydı olmasın bir sene sonraki indirimi kaçırmasın diye , kaskoya bildirmiyorlar ,

Ayni hatayi ben yaptim arka kapinin yarisindan itibaren derin cizik soyulmalar ve arka camurluk çökmüştü. Bizim avantajimiz sanayiden uygun fiyat aldik o yuzden kaskoyu bozdurmak istemedik. Suan sadece kapida ufacik bir cizik duruyor ama degisen falan olmadigi icin satarken sıkıntı cikarmaz dedi esim.

Biz maliyeti dusuk hasarlari kaskoya isletmiyoruz. Cunku arabayi satarken hem tramer kaydi cikiyor hem de bir sonraki sene kasko yeniletirken risk arttigi icin kasko ucreti daha yuksek cikiyor. Tabi yine siz bilirsiniz.
Evet ama sigortacım dedi ki elden 4000 tl verme kaskodan faydalanmamış olursun. Yani ben de çok arada kaldım. Seneye kasko ücretim 500 tl artacakmış o önemli değil de tramer kaydı kafamı karıştırıyor

Ayni hatayi ben yaptim arka kapinin yarisindan itibaren derin cizik soyulmalar ve arka camurluk çökmüştü. Bizim avantajimiz sanayiden uygun fiyat aldik o yuzden kaskoyu bozdurmak istemedik. Suan sadece kapida ufacik bir cizik duruyor ama degisen falan olmadigi icin satarken sıkıntı cikarmaz dedi esim.
Aynen bende de yetkili servis de olsa sanayi de olsa kapı değişimi olmayacak. Düzeltme(hafif göçük için) + boya olacak. Ama işte bu yetkili servis mi sanayi mi+ tramer olayı kafamı karıştırıyor

Kızlar lütfen bilgisi olan yazabilir mi? Daha aileme söylemedim de gerildim biraz. Araç 0 volkswagen 2021 makyajlı poloydu. İleride satarken hasar kaydı vs onları bilen var mı en mantıklısı hangisi olur?
Bence iyi bir sanayi ustası bul yaptır kayıt kuyut yok.
Ama aracın son model eğer ilerde satmayacaksan kaskoyu deldir serviste yaptır.

Son düzenleme:
Kızlar selam hemen özet geçmeye çalışacağımz
Otoparkta sütuna arabayı sürttüm. Sağ arka kapı ve çamurluk düzeltme+ boya yapılması gerekiyor. Bir de jant tamiri.
1) Bugun önce volkswagen yetkili servisle görüştüm onlar düzeltme+ boya yapılacak kaskodan 5000 tl civarı çıkar muhtemelen dedi.
2) sanayiye götürüp sordum onlar da elden verirseniz 4000 tl eğer bize yaptırıp kaskodan talep edersek 5500 tl gibi artık ekspertiz ne kadar derse dedi.

Daha önce başına gelen var mı? Benim ilk defa başıma geliyor da hangisini yapmalıyım?

A) kaskodan faydalanıp cepten ödemeyip yetkili servis
B) kaskodan faydalanıp cepten ödemeyip oto sanayi
C) elden 4000 tl verip oto sanayi

Çok teşekkürler
Bence sigorta yada kasko yaptırdığınız sigortacınıza danışın onlar işlerı daha ıyı yonetıyor ve ona gore en uygun nasıl olcaksa dızı yonlendırır gevmıs olsun🤗

Motor tamiri vs. olmadığı için yapılacak işlem ve ücretleri nettir söyleyeceklerdir diye düşünüyorum ve mutlaka da yapılacak işlemleri de öğrenin. Fiyat aldığınız tarih ile bu gün arasında çok zaman farkı yoksa o zaman tahmini verdikleri rakam ile bu gün ki arasında farkı yoksa çok bir değişim olmaz.
İşlemler bittikten sonra da faturalarınızı kontrol edin.
Bu konularda bilgisiz olduğunuzu çok belli etmeyin ve yapılacak işlemlerin listesini isteyin fatura ile karşılaştırmak için.
Çünkü bazen işin çakallığına kaçıp arabanın hiç ihtiyacı olmayan işlemleri de yapmış gibi gösterebiliyorlar.

Parça değiştirmeyip değiştirdik yazıp parasını alan servisler dahi duydum.
Of ki ne of ben hiçbir şey bilmiyorum yetkili servis umarım kandırmaz ya onlar da bunu yapıyorsa artık …
Bu arada bugün önce yetkili servise gösterdim sonra sanayiye gösterdim (yetkili servisin dediklerini söylemeden)
Pzt işlemlere başlamam gerekiyor

Aynen bende de yetkili servis de olsa sanayi de olsa kapı değişimi olmayacak. Düzeltme(hafif göçük için) + boya olacak. Ama işte bu yetkili servis mi sanayi mi+ tramer olayı kafamı karıştırıyor
Hasar kaydi olmamasi ilerde satacagin zaman bir avantajdir.

Bence sigorta yada kasko yaptırdığınız sigortacınıza danışın onlar işlerı daha ıyı yonetıyor ve ona gore en uygun nasıl olcaksa dızı yonlendırır gevmıs olsun🤗
Çok teşekkürler evet danıştım. O dedi ki yetkili serviste yaptırmak daha mantıklı ileride kafana uymayan bir şey olursa diye. Sanayiciyi nereden bulacaksın vb. Diye konuştu da benim şu an tek aklıma takılan nokta mesela arabayı seneye satmak istesem bu Park halinde Çarpma hasar kaydı olayı çok sorun çıkarır mı? Değeri çok düşer mi :KK43:
KudrAlobar KudrAlobar

Eğerki kaskodan yaptırırsanız elbetteki aracınızın tramerine yansıyacak ve bir sonraki sene kasko basamağınız dülşecek ve seneeye biraz daha pahalı olacak kasko fiyatınız. kaskodan yaptırırsanız hangi şirket kaskoya az yansıtacaksa oraya gidin. ben olsam cebimden vermezdim yine 1000 2000 olsa neyse . kaskoyu zaten bunun için yaptırıyoruz. eğerki cebinizden öderseniz aracınız sisteme girilmeyeceği için tramer olmaz . tabi her türlü araca yapılan müdahale eksperde çıkıyor alacak kişi biliyor ama trameri olmuyor sadece . kaskonuzda bozulmaz ve bir daha kaza yapmazsanız kaskonuz basamağı yükselir seneye daha indirimli yaptırırsınız.

Allah beter kazalardan saklasın, kendinizi üzmeyin. Araba bu, tabii ki çizilecek,sürtülecek, başına bri seyler gelecek...
Çok teşekkür ederim tabi ki bize bir şey olmasın. Ne yapacağıma karar veremedim çevremde de hiç bu işlerden anlayan biri yok. Sonradan pişman olmak da istemiyorum. Bilenler yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Kızlar selam hemen özet geçmeye çalışacağımz
Otoparkta sütuna arabayı sürttüm. Sağ arka kapı ve çamurluk düzeltme+ boya yapılması gerekiyor. Bir de jant tamiri.
1) Bugun önce volkswagen yetkili servisle görüştüm onlar düzeltme+ boya yapılacak kaskodan 5000 tl civarı çıkar muhtemelen dedi.
2) sanayiye götürüp sordum onlar da elden verirseniz 4000 tl eğer bize yaptırıp kaskodan talep edersek 5500 tl gibi artık ekspertiz ne kadar derse dedi.

Daha önce başına gelen var mı? Benim ilk defa başıma geliyor da hangisini yapmalıyım?

A) kaskodan faydalanıp cepten ödemeyip yetkili servis
B) kaskodan faydalanıp cepten ödemeyip oto sanayi
C) elden 4000 tl verip oto sanayi

Ekleme: Kızlar araç 2021 makyajlı polo. Seneye satarsam A yı yaptırınca tramer kaydı Park halinde çarpma olması çok sıkıntı yaratır mı? A ve C seçenekleri arasındayım. Ama A seçeneğinin de avantajı düzeltme+ boyanın yetkili serviste yapılmış olması olacak.

Çok teşekkürler
İlk sık. Çünkü sonuçta yaptırdığını zi söyleyeceksiniz

Yetkili serviste yaptırın. Sonra tekrar sorun olacak servis kabul etmeyecek bir sürü tantana. Araç 2021 model hem de, garantisini falan da bozacaksınız sanayiyi karıştırarak.
Başka bir üyenin yazdığı gibi; tüm fotoğrafları çekip saklayın. Araba ne kadar değer kaybedecek ki? Burası Türkiye🤦🏻‍♀️ Ayrıca ileride zaten alan kişinin her türlü haberi olacak yaptırdığınız işlemlerden.

Çok teşekkürler evet danıştım. O dedi ki yetkili serviste yaptırmak daha mantıklı ileride kafana uymayan bir şey olursa diye. Sanayiciyi nereden bulacaksın vb. Diye konuştu da benim şu an tek aklıma takılan nokta mesela arabayı seneye satmak istesem bu Park halinde Çarpma hasar kaydı olayı çok sorun çıkarır mı? Değeri çok düşer mi :KK43:
KudrAlobar KudrAlobar
Kazalı halinin resimlerini çekin ve saklayın. Aynı şekilde yapılan işlemlerin faturasını da saklayın.
Satarken belirtirsiniz şase de, motorda bir işlem olmadığını resimlerle ve fatura ile kanıtlarsınız çok sorun olmaz.
Artık kazasız 2.el yok gibi bir şey yani herkesin arabasında mutlaka işlem var.
Ben işlemin sanayide belgesiz ve faturasız olarak yapılmış olanından korkarım. Her şey olabilir çünkü.
Hasar kaydı çıkmayacak şekilde sanayide yaptırsanız bile araba expere girilince ne işlem yapıldığı ortaya dökülüyor.

Yani tramerde çıkmayacak diye boşuna cebinizdeki paradan olmayın.

KudrAlobar KudrAlobar
Yetkili Serviste yapılacak onarım tutarı, anlaşmalı servislere göre daha yüksek tutacağı İçin, hasar kaydı miktarınız da o şekilde yüksek olacaktır bence. Dolayısıyla evet, satış esnasında işiniz biraz daha zorlaşabilir

X