Aramızdaki engeller

Anlayış özrüne bir yenisi daha. Tekrarlayım. Ailesinden uzakta mı yaşıyor acaba diye, anlattıklarına bunu çözmeye çalışarak uzaktan dinliyorum.
Ne yazdığınız apaçık ortada. Türkçe çalışın o zaman. Kimse yazdıklarınızı anlamıyor. Sizde yazma özrüne bir örneksiniz maalesef

Ne yazdığınız apaçık ortada. Türkçe çalışın o zaman. Kimse yazdıklarınızı anlamıyor. Sizde yazma özrüne bir örneksiniz maalesef
Sizler toplum olarak tedavi olun bence. Neden bu kadar saldırganız diye. Neden başkalarının dertlerini bu kadar içselleştiriyoruz da saldırıya geçiyoruz. Hayatımızda ne sorunumuz var da insanlara saldırıyoruz diye. Her yoruma emoji bırakıyoruz falan diye. Hani konumda bir şey de yok. Yaz yorumunu geç. Ya da beğenmediysen yazma. Ben saldırılacak bir şey yapmadım.

Lise ve üniversityi ayrı ilde okumuşsunuz, yetmemiş ayrı ile atanmışsınız. Şimdi iş evliliğe gelince "ben ailemden ayrı kalmak istemiyorum.", anneniz daha ufacıkken sizden ayrı kalmış zaten şimdi evlilik çağında "ayrı kalmak istemiyorum." diye konuşması dışardan hiç ama hiç mantıklı görünmüyor kusura bakmayın. Sevgiliniz olsam hiç iyi niyet aramam bu konuda. Çok fazla kendiniz açısından bakıyorsunuz ama evlilik 2 kişilik.

Ya bilemiyorum iki kardeşiniz vefat etmiş annenizin yerine koydum da kendimi cok zor ya. Aşk ile bile evlensen bi noktadan sonra aynı çizgiye geliyor evlilik bence ailenizi tercih edin. Ben de uzaktayım üstelik 24 saat kadar. Pişmanım yani. Gerek yokmuş bu kadar fedakarlığa. Kendi memleketinden hani çok da büyük bir aşkla evlenmeyen insanlarla üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri yaşıyoruz.
Baban ne diyor ?
Başka kardeşin var mı?

Öncelikle başınız sağolsun çok üzücü😔 Hepimizin hayatın da kayıplar var, sürekli bu kayıpların izinde yaşayamayız..Normal de kızım,oğlum ille de yanım da olsun diyen annelere çok kızarım.Ama annenizin psikolojisi nasıldır şu an muamma..Sizi o kadar uzağa göndermek istemiyor belli..Kabul edin sizin önünüz de iki seçenek var, ya ailenizi ikna edip evlenip gideceksiniz ya da sevgiliniz den ayrılıcaksınız..Hangisinin sizin için doğru olduğunu bence kimse bilemez..Ama ben olsam karşımdaki insanın doğru kişi olduğuna inanıyorsam giderdim..

Ben ayrılmaya çalışmıyorum da içimdeki huzursuzluğu gidermeye çalışıyorum. Ailesinden uzakta evlenen kızlar arıyorum mesela çevremde, iş yerinde. Ailelerini sıkıntılarını anlatınca pür dikkat dinliyorum ki benim durumumda bir şey yok diye içimi rahatlatmak için. Teşekkür ederim.
Annenle babanla iliskine bak mesela benim ilişkim çok yoğun değildi ki gitmekte çok da zorlanmadim ha gerek yokmuş ama en azından denemedim diye üzülmüyorum. Çok annesinin kuzusu babasının prensesi iseniz ki ne güzel biseydir bu; bence ailenizi seçin gelen gelir

Ya bilemiyorum iki kardeşiniz vefat etmiş annenizin yerine koydum da kendimi cok zor ya. Aşk ile bile evlensen bi noktadan sonra aynı çizgiye geliyor evlilik bence ailenizi tercih edin. Ben de uzaktayım üstelik 24 saat kadar. Pişmanım yani. Gerek yokmuş bu kadar fedakarlığa. Kendi memleketinden hani çok da büyük bir aşkla evlenmeyen insanlarla üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri yaşıyoruz.
Baban ne diyor ?
Başka kardeşin var mı?
Babam bilmiyor, tepkisi ne olur derseniz, üzülür ama mutlu olmamı ister yapı olarak. Ama bencil olarak görürler.

Son düzenleme:
Annenle babanla iliskine bak mesela benim ilişkim çok yoğun değildi ki gitmekte çok da zorlanmadim ha gerek yokmuş ama en azından denemedim diye üzülmüyorum. Çok annesinin kuzusu babasının prensesi iseniz ki ne güzel biseydir bu; bence ailenizi seçin gelen gelir
Öyle bana düşkünler. Hayatta onlardan uzakta olmama da benim geleceğim için katlandılar. Burda kötü yorum yapıldı ama bu konuda bile. Yaşam şartları başka türlüsüne izin vermedi onlar açısından da benim açımdan da. Başka türlü okuyamazdım.

Ama sevgilimden ayrılmak istemiyorum asla. Bir seçim yapamıyorum yani. Zaten o yüzden konu açtım. Ailesinden ayrı yaşayanlar var mı acaba çok nasıllar, aileleri çok üzüldü mü, bu tarz yorumlar gelmesini isterdim. Ama ben yanlış cümleler kurmuşum demek ki sevgim sorgulandı. Ama siz iyisiniz iyi ki. Teşekkür ederim. Umarım Allah yardım eder.

Ama sevgilimden ayrılmak istemiyorum asla. Bir seçim yapamıyorum yani. Zaten o yüzden konu açtım. Ailesinden ayrı yaşayanlar var mı acaba çok nasıllar, aileleri çok üzüldü mü, bu tarz yorumlar gelmesini isterdim. Ama ben yanlış cümleler kurmuşum demek ki sevgim sorgulandı. Ama siz iyisiniz iyi ki. Teşekkür ederim. Umarım Allah yardım eder.
Başka kardeşin varsa gözün arkada kalmazdı. Yani kendini dusunmende sorun yok bence. Var mı kardeşin?

Sizler toplum olarak tedavi olun bence. Neden bu kadar saldırganız diye. Neden başkalarının dertlerini bu kadar içselleştiriyoruz da saldırıya geçiyoruz. Hayatımızda ne sorunumuz var da insanlara saldırıyoruz diye. Her yoruma emoji bırakıyoruz falan diye. Hani konumda bir şey de yok. Yaz yorumunu geç. Ya da beğenmediysen yazma. Ben saldırılacak bir şey yapmadım.
Konunuza bir şey diyen yok ki, saldıran da sizsiniz, bizde size hitap eden cevap veriyoruz, tedavi olması gereken de sizsiniz, zira sabahtan beri annem annem demenize rağmen, annem diye bir laf kalemimden düşmedi bile dediniz, ciddi bir unutkanlık rahatsızlığınız olabilir gerçekten, ya da algı bozukluğu… o yüzden tedaviyi geciktirmeyin, emoji duygularımızı ifade etmek için varlar, beğendiğimiz şeye beğendik, beğenmediğimize de ona göre koyuyoruz bi ceza olarak algılamayın yani. Normal bir şey. Ki burda tek kişi değil onlarca kişiye hem sevginiz geçmedi (ki ispat etmek zorunda da değilsiniz) hem de tavrınız itici geldi. Aşırı derece de ben merkezlisiniz, sevdiğiniz insan hep size uysun diye bir beklentiniz var kendinizi aşırı sevdiğinizi düşünüyorum. Erkek arkadaşınızla evlilikte sorunlar çıksa ondan çabucak soğuyacak bi kişiliktesiniz maalesef, çünkü iyiyi herkes sever. Biraz kendinizi de mi sorgulasınız saldırmak, laf sokmak yerine insanlar neden böyle algıladı acaba diye

Merhabalar,
Öncelikle sevdiğim insan ile ilgili böyle bir konu açma gereği duyduğum için üzgün olduğumu belirtmek isterim.
Ben 28 yaşındayım. Sevdiğim insan ise 30 yaşında. 5 yıldır birlikteyiz. Ondan bana karşı gelen hiçbir zarar, kötülük olmadı. Beni hiç üzmedi. Sıkıntılı bir hayatım vardı, hep desteğini gördüm. Bir yanlışını görmedim. Yani anlatmak istediğim ilişkimize bir zarar vermedik. Ben ondan önce lise döneminden başlayıp üniversite 3'e kadar devam eden bir ilişkim oldu maalesef. Bunun için çok pişmanım. Güzel ve verimli geçirip, hayatımda akademik anlamda idealleri uğruna mücadele edecek mizaçta ve başarıda bir öğrenci olmama rağmen, lise son sınıfta bu şahıs yüzünden hayatım onun varlığının olduğu her dönemde üzüntü ile ve boş mesajlaşma nedeniyle vakit kayıplarıyla geçirdim. Sürekli aldatılıyordum. Çok ağlıyordum sonra affediyordum. Kendime çok eziyet ettim. Ben hayatındayken en son hayatına giren kızla evlenmiş. O kız yüzünden üniversite hayatımda hep ağlamakla, üzüntü içinde geçmişti. Bunlara ben izin verdim. Akıllı olamadım. Anlatmaya çalıştığım şey şu ki. Ben şu an hayatımda olan sevdiğim insandan hiç bu tarzın zerresi kadar bir üzüntü, bir güven kırılması yaşamadım. Hep sevgisini, ilgisini hissettim. Karakterinin naifliği, iyi insan oluşu, konuşması, gülüşü, olgunluğu, her şeyine hayranım. Ve kendimi onu tanıdığım için de çok şanslı hissediyorum. Çok zor bir dönemimde hayatıma girdi ve ilgisini hiç çekmedi. İyi kalbi hep tanıdığımda olduğu halini korudu. Şefkatli yaklaşımı hiç değişmedi.

Tek sorunum var. Uzak şehirlerde yaşamamız. O batıda ben İç Anadolu'da. Şehir belirtmek istemiyorum. Aramızda otobüsle 10 saatlik bir mesafe var. Annem biliyor durumumu. Onu ikna etmeye çalışıyorum. İlk söylediğimde nereli olduğunu, beni bırakıp gidecek misin diye ağlayarak sarıldı. Çok kötü hissetmiştim.. Yıllardır ikna etmeye uğraşıyorum. Şu an ben senin mutluluğunu engel olamam, sen uzakta yaşamayı istiyorsan ne diyebilirim tarzı konuşuyor ve sesindeki tavır alışı hissediyorum. Bu sebeple sevdiğim insanla da defalarca ayrılmayı denedim, yapamadım tekrar barıştım. Hani onsuz hayatım iyi gitmiyor. Sesini duyunca dünyalar benim oluyor. Ne yapacağımı bilemez halde çıkmaza girdim.

Arada ikimize de aynı mesafede bir şehirde yaşayalım dedim kabul etmiyor sevdiğim insan. Ailemin olduğu şehirde yaşamayı kabul etmişti en son, annem kabul etmiyor, ayrıl gerekirse dediğini anlattım ona. Üzüldü ve kabul etti, sonrasında buna içerlemiş sen nasıl annem istemiyor diye benden ayrılabildin, bana bu cümleyi nasıl kurabildin diye üzülmüştü. En fazla 5 yıl senin şehrinde yaşayabiliriz diyor.

Bu arada ben 4 yıldır iş sebebiyle, doğuda bir şehirde, yine 9 buçuk saatlik bir mesafede yaşıyorum. Yani 4 yıldır ailemden uzağım zaten, ben de kendi şehrimde yaşamak istiyorum artık.

Ne yapacağımı birilerine sormak çok aptalca geliyor, ama çıkmaza düştüm, iyi hissetmiyorum. Görüşleriniz konu benim için özel olduğu için çok önemli.
Teşekkür ederim.
Zaten ailenizden uzaksınız ve tecrübeleriniz de sizin ailenizden uzakta yapabileceğinizi gösteriyor. Karar veremiyorsanız kim ne dese boş.

Konunuza bir şey diyen yok ki, saldıran da sizsiniz, bizde size hitap eden cevap veriyoruz, tedavi olması gereken de sizsiniz, zira sabahtan beri annem annem demenize rağmen, annem diye bir laf kalemimden düşmedi bile dediniz, ciddi bir unutkanlık rahatsızlığınız olabilir gerçekten, ya da algı bozukluğu… o yüzden tedaviyi geciktirmeyin, emoji duygularımızı ifade etmek için varlar, beğendiğimiz şeye beğendik, beğenmediğimize de ona göre koyuyoruz bi ceza olarak algılamayın yani. Normal bir şey. Ki burda tek kişi değil onlarca kişiye hem sevginiz geçmedi (ki ispat etmek zorunda da değilsiniz) hem de tavrınız itici geldi. Biraz kendinizi de mi sorgulasınız saldırmak, laf sokmak yerine insanlar neden böyle algıladı acaba diye
Ben konu sahibinin saldırgan bir uslübü olduğunu düşünmüyorum. Dışarıdan olayı izliyorum iki üç kişi her kimin üzerine gelirse o kişi haksız da olsa savunmaya geçer. Sizlerin yaptığı da bu. Baskı yapıp üzerine gelince o da otomatikman savunmaya geçiyor. Her iki taraf da banane, ne diye laf anlatıyorum hala demiyor, her iki taraf da zıtlaşmaya devam ediyor. Garip gerçekten. Size ne yazmayın bitsin yani bu kadar linçlemeye gerek yok. Konu sahibi sen de cevap verme bitsin.

Konunuza bir şey diyen yok ki, saldıran da sizsiniz, bizde size hitap eden cevap veriyoruz, tedavi olması gereken de sizsiniz, zira sabahtan beri annem annem demenize rağmen, annem diye bir laf kalemimden düşmedi bile dediniz, ciddi bir unutkanlık rahatsızlığınız olabilir gerçekten, ya da algı bozukluğu… o yüzden tedaviyi geciktirmeyin, emoji duygularımızı ifade etmek için varlar, beğendiğimiz şeye beğendik, beğenmediğimize de ona göre koyuyoruz bi ceza olarak algılamayın yani. Normal bir şey. Ki burda tek kişi değil onlarca kişiye hem sevginiz geçmedi (ki ispat etmek zorunda da değilsiniz) hem de tavrınız itici geldi. Aşırı derece de ben merkezlisiniz, sevdiğiniz insan hep size uysun diye bir beklentiniz var kendinizi aşırı sevdiğinizi düşünüyorum. Erkek arkadaşınızla evlilikte sorunlar çıksa ondan çabucak soğuyacak bi kişiliktesiniz maalesef, çünkü iyiyi herkes sever. Biraz kendinizi de mi sorgulasınız saldırmak, laf sokmak yerine insanlar neden böyle algıladı acaba diye
Söylediklerinize ek olarak 28 yaşındaki bi insanın karar verememesi beni şaşırttı.

Konunuzun hiçbir yerinde ailesinden ayrı yaşayanlar var mı, nasıllar, aileleri üzüldü mü diye bir soru yok ki. İnsanlar neden anlatsın? Bana ailenizden ne kadar uzaksınız, uzak mısınız yazdınız konudan alakasını anlamadım yazdım mesela size. Konunuzun yarısı eski sevgilinizden kalan yarısı da ailenizden ayrı yaşamak istemediğinizden ve şimdiki sevgilinizden oluşuyor. Yanlış cümleler kurmuşsunuz ki kimse bu konuyu neden açtığınızı anlamamış. Ayrıca bu nasıl ayrılmak istememekse adamdan bu sebepten ayrılmışsınız zamanında. Hem pastam dursun hem karnım doysun olmuyor. Aileniz sizi bir seçime zorluyor üzerinizde psikolojik baskı kurarak.

+1 aradığım yorum buydu. Eski sevgili ne alaka destan gibi onu yazmışsınız. Siz bu adamı sevmiyorsunuz, eskisi size çektirmiş bunu sadık güvenilir bulduğunuz için berabersiniz. Burada yapışık ikiz gibi illa annesiyle yaşamak isteyen erkeklere memeyi bıraksın da gelsin diyoruz, aynı şey kadınlar içinde geçerli maalesef. Ve erkek arkadaşınızın sağlam bir işi yok başka şehirde tayin gibi devam edebileceği o yüzden maddi kaygıları kafasına takmak durumunda. Özel sektörde öyle iş bulmak kolay değil işini bulun hazır edin o zaman
Bu yorumumu sizde kalpleyip beğenmiştiniz Ktrmtm Ktrmtm hatırlatmak istedim.
Ben konu sahibinin saldırgan bir uslübü olduğunu düşünmüyorum. Dışarıdan olayı izliyorum iki üç kişi her kimin üzerine gelirse o kişi haksız da olsa savunmaya geçer. Sizlerin yaptığı da bu. Baskı yapıp üzerine gelince o da otomatikman savunmaya geçiyor. Her iki taraf da banane, ne diye laf anlatıyorum hala demiyor, her iki taraf da zıtlaşmaya devam ediyor. Garip gerçekten. Size ne yazmayın bitsin yani bu kadar linçlemeye gerek yok. Konu sahibi sen de cevap verme bitsin.
Ben de saldırgan bir üslup kullandığımı düşünmüyorum. Düşüncemi ifade etmekte saygı çerçevesinde hakkım var. Kimsenin yorumundan da etkilenmem. Benim görüşüm de aynıydı, benle beraber aynı düşünen de çok kişi olmuş. Demek ki yazım dilinde bir sorun var konu sahibinin. Linç ettiğimiz de yok ayrıca yazıp yazmayacağıma da Bırakın da ben karar vereyim

Konunuzun hiçbir yerinde ailesinden ayrı yaşayanlar var mı, nasıllar, aileleri üzüldü mü diye bir soru yok ki. İnsanlar neden anlatsın? Bana ailenizden ne kadar uzaksınız, uzak mısınız yazdınız konudan alakasını anlamadım yazdım mesela size. Konunuzun yarısı eski sevgilinizden kalan yarısı da ailenizden ayrı yaşamak istemediğinizden ve şimdiki sevgilinizden oluşuyor. Yanlış cümleler kurmuşsunuz ki kimse bu konuyu neden açtığınızı anlamamış. Ayrıca bu nasıl ayrılmak istememekse adamdan bu sebepten ayrılmışsınız zamanında. Hem pastam dursun hem karnım doysun olmuyor. Aileniz sizi bir seçime zorluyor üzerinizde psikolojik baskı kurarak.
O yüzden yazdım işte. Neyse ya tamam.

Peki.

X