aranızda sadece nikahla evlenen var mı?

ben nıkahtan evlendım kesınlıkle dugun dusunmedım bana cok abartılı gelıyo cunku:lepi:
nıkahtan evlendım ve keske dugun yapsaydım demedım hıcbır zaman :nazar:
cunku kına gecemı yaptım :lepi:
gelınlıgımıde gıydım :lepi:
yemegede gıttım :lepi:
hersey cok guzeldı:asigim:

aynenn paramızda bize kaldı bir güzel gezdik yedik araba falan aldıkkaydirigubbakcemile3

Selam Hanımlar
Ben de sadece nikahla evlenenlerdenim.Düğün dernek olaylarını ben de sevmiyorum o bakımdan içimde uhte bi durum yok lakin songünlerde farkettim ki gelinliklere bakarken hafif bi salya akıtma durumu sözkonusu.

canım ben düğün yaptırdım ama inan çok masraflı oluyor,göze görünmeyen çok şey var.gelin saçı,gelinle birlikte gelenlerin saç parası,makyaj,manikür,pedikür,araba süsleme,gelin çiçeği bunlar sırf düğünün olduğu hafta gidecek paralar..
maddi anlamda sıkışacaksanız,kınayı düğün gibi yaparsınız,oynar eğlenirsiniz.
güzel nikah salonlarıda var.yada fiyatı çok uygun düğün salonlar var.
düğün salonuna yada nikah yapacaksanız nikah salonuna ne kadar para ayırmayı düşünüyosunuz.

nikahta da gelinlik giyilip gelin saçı yapılıyor araba süsleniyor. nikah şekeri yapılıyor. davetlileri ister götür ister götürme kuaföre o hiç farketmez. nikahta da pasta kesiliyor.

ben söz nişan nikah kına düğün ayrı ayrı yerlerde büyük bir şekilde yaptık. ama benimle aynı kuaföre kimseyi götürmedim. sadece görümcem ve ben gittik. eltimi bile çağırmadım.

nikah töreni yada düğün herkes ne ölçüde açılırsa o kadar masraf çıkar canım.

aynenn paramızda bize kaldı bir güzel gezdik yedik araba falan aldıkkaydirigubbakcemile3

düğün parasını hem yediniz hem gezdiniz hem araba aldınız..:1shok:
düğün dediğiniz şey sadece düğün salonu değil mi?
gelinlik,kuaför,gelin arabası vs vs zaten mecbur alınıyor..

ah cnm bende öle istiyorum ama her iki tarafın aileside düğünsüz yapmaslar hayattaaa..sevmem düğünlerii oynamları..nikah çok asil geliyor banaa.....ama biizm burada nikahtan giden genelde ikinci üçüncü
evliligini yapanlar oluyor..mantıksız saçma bence...valla sevin cnmmm nikahtan olması en güzeli..

ben de sadece nikahtan evlenmek istiorum o yorgunluu acıkcası vekmek istemiom.bide baskalarının düğününde eglenirsin de kendi düğünün yorgunluk olur insana.ama gelde bunu benm sevgilime anlat anlatamıom adama yaaaaaaa offfff

bizde sadece nikah düşünüyoruz.
çok yakın akrabalara da en fazla 15 kişilik yemek vericez.
paramız cebimizde kalıcak.
düğün biraz saçmalık geliyor ben evleniyorum onca parayı düğün salonuna veriyorum millet eğleniyor.
benim fikrim tabii bu.
hiç bir zaman düğün düşünmedim sadece olursa kına gibi bişey olur onda da kına yakmam düğün gibi az kişi ile en fazla 50 60 olmazsa da yemek vericez.( bunu düşünmemde ki amaç evimiz bahçeli bahçesinde ayrıca para vermeden)

ah cnm bende öle istiyorum ama her iki tarafın aileside düğünsüz yapmaslar hayattaaa..sevmem düğünlerii oynamları..nikah çok asil geliyor banaa.....ama biizm burada nikahtan giden genelde ikinci üçüncü
evliligini yapanlar oluyor..mantıksız saçma bence...valla sevin cnmmm nikahtan olması en güzeli..

aynen katılıyrm cnm.

biz 3 gün düğün yaptık,ama sadece kına sazlı sözlüydü,onun dışında 3 gün boyunca yedi sülalem evin içindeydi,tamam yenildi içildi falan ama 3 ay oldu ailem hala toparlanamadı,daha da zor toparlanır.pazar günü çok güzeldi,evimizin bahçesinde çiçeklerin içinde nikah kıyıldı ve nişan takıldı ardından,oynama falan yok.(ben inat ettim nikah günü en azından oyun,türkü vs. olmasın diye,sadece yemek yenildi)gerek var mıydı bu kadar curcunaya?bence hayır..keşke daha az masrafla yapılabilseydi bence,hem kısa da sürer.bence hiç takma kafana süper olur sadece nikahhihoyyyt

açıkçası salon düğünlerini de çok gereksiz buluyorum,bence imkan varsa tabi evin bahçesine bir müzik grubu ayarlayıp orda eğlenmek çok daha süper!!!

arkadaşlar iki kişi birbirini sevdikten sonra ne gereği var düğünün onlar işin eğlence kısmı. Siz mutlu olun yeter. Bende hayırlısıyla nıkahtan gideceğim düğün istemıyorum gereksiz bır sürü masraf yahu.düğün önemli değil en güzelinide yapsanız mısafırler yıne kusur bulurlar en ıyısı siz mutevazi bir şekilde mutlu olun.:1hug:

biz nikahla evlendik...sonrasında da yakın arkadaşlarımızla birlikte yemeğe gittik...çok da güzel geçti:nazar:

Bizde Sadece Nikah istiyoruz düğün salonlarını ve o kalabalık ortamı sevmiyorum sakinlikten hoşlanan bir yapım var 2 3 saat milleti eğlendirene kadar 1 hafta sevgilimle balayı yaparım ne gerek var düğüne :umursamaz:

Son düzenleme:
biz kayınvalidemin tüm ısrarlarına rağmen nikah yaptık o kadar kalabalıktıki kadının neden düğün istediğini anladım ama.... Ve inanılmazda ÇıRKıN bir gelinlik seçmiştim
Ah ah bugün evlenmeliydimmmmmmmmmmmmm.....

sadece nikah diyemem ama biz de davullu, zurnalı düğün yapmadık
nikah, ardından canlı müzik eşliğinde yakın akrabalarla yemek şeklinde oldu
zaten tantanalı düğünleri hiç sevmem.

benimde geçen hafta sadece nikahım oldu:asigim:...nişan dönemimiz boyunca buna karar vermişdik ...
sonrasında yemek yedik ailelerimzle ve balayına gittik...hep istedğim şekilde oldu Allaha şükür:nazar:

bende nikahla evlendim. ama benim sevgili cimri akrabalarım yemeğe gelmedi ve bizi yalnız bıraktılar. ceplerinden para çıkacak ya. eşim, ben, annem, arkadaşım ve eşi beraberdik. bişeyler içtik filan. eşimin babası 2 kardeşi babaannesi onlarda geldi ama konuşmadığım için ayrı masada oturdu ne gerek varsa.
nikahtan sonra sevenlerinle birlikte müzikli bir yerlere gidersiniz. herkes hesabını kendi öder. hiç üzülme düğün bir ton masraf. kendinize eşya filan alırsınız. hiç üzülme.

X