Aranızda Şeffaf Aparey Kullanan Var mı?

Selam
Eğer onlar olur dediyse muhakkak oluyor. Önizleme yapıyorlar programla gelişmeler için. Benim estetik açıdan düzeldi. Sadece kapanışda sıkıntı oldu. Onu da tel ile hallediyoruz. Aslında minik oynamalar kaldı ama tedavi daha da uzamasın diye kapanış için alt-üst tel taktılar.
merhaba sonuç ne ,tedaviniz bitti mi

Merhabalar, uzun araştırma sonucu tam metal diş teli taktıracakken, bir firmanın beni arayıp dişlerimin hiçbirinin çekilmeden 9 ayda bu apareyler ile düzeleceğini söylemesi üzerine fikrimi değiştirip aparay kullanmaya başladım. Dişteli de 9 ayda düzeltecek dediler ancak yandaki sağlam bir dişimin çekilmesi gerektiğini söylediler. Bu da beni çok düşündürdü ama apareyden cevap gelmeseydi metal taktıracaktım. Şimdi dişimi de kaybetmeden düzeleceği günü bekliyorum.

Geçen hafta salıgünü dişlerimin bir kaçına beyaz renkte buton yapıştırdılar ve şeffaf apareyi geçirdiler. Günde en az 17 saat takman gerek dediler. Hiç bir ağrı ya da acı hissetmedi. Bu apareyler 2 hafta da bir değişecek. Önümüzdeki salı 2 numaralı apareyi takıcam.

Doğrusu ilk takıldığında ağzımdaki fazlalağın nasıl beni rahatsız ettiğini anlatamam. Sanki küçükken ağzımıza geçirdiğimiz vampir diş oyuncak takmışım gibiydi ve hep çıkarmak istedim. Bir de tükürük bezlerini çok çalıştırıyor. İlk çıkarma işlemim de çok zor oldu. Başlarda gerçekten çıkarma da zorlandım. Ama takması çok kolay. Bakalım hayırlısı. 34 yaşından sonra bindik bir alamete bakalım faydası olacak mı!

Aranızda kullanan arkadaşlar tecrübe ve düzelme konusunda bilgi verebilir mi?
merhaba sonuç ne ,tedaviniz bitti mi

Arkadaşlar merhaba bende invisilagn şeffaf plak taktırdım ilk plak ikinci günümdeyim çok araştırdım sizinle paylaşayım yakın arkadaşımda yaptırıyor onunki bitmek üzere biraz rahatsızlık hissi var sonuçta ağızda bir yabancı cisim var ama katlanılamayacak derece değil gittikçe alışıyor insan ve arkadaşım beni korkutmuştu fakat bende hiç anlattığı gibi ağrı acı olmadı aynı doktora yaptırıyor olmamıza rağmen yani herkesin tedavisi farklı çapraşıklığı farklı acı eşiği farklı eğer siz telle plak arasındaysanız kesinlikle plak üç yıl tel takmış birisi olarak söylüyorum her tel değiştiğinde ki ayda bir oluyor buda dişlerim basmıyordu sızlamadan plakta şu an çıkardığımda hafif bi uyuşma hissediyorum ama arkalar ve yanlar gayet iyi iş görür invisilagn mı orthero mu konusundada açıkçası invisilagn bu tedavinin en iyisi ve en hızlısı ama evet diğerlerine göre daha pahalı çünkü yabancı marka bizim geliştirdiğimiz orthero onda dişler arası kot farkları gibi detaylar kalabiliyormuş ama dişçiniz bir şekilde hallederse sorun kalmaz herhalde bilmiyorum kullanan arkadaşlar daha iyi bilgi verir bu arada invisilagn konusundada şöyle bir bilgi vereyim üç ayrı paket var ilk paket 8 plak 8 bin lira sanırım ikinci 14 plak 11 bin tl birde 20 bin lira olan bir paket var sonsuz plak yani artık 20-25-30 ne kadar gerekirse çok bozuk ağız yapıları için ve beş sene içindede bozulursa tekrar tedavi garantisi veriyor bu paket yani önce gidip bi muayene olun ona göre fiyat karşılaştırması yapın derim ben zaten tedavi planı geliyor ona göre karar veriliyor kaç plak olması gerektiğine benim 14 plakla işim bitiyordu planda mesela tabiki aksilik olur 14 plakla çapraşıklık kalmış olursa bunu ücretsiz karşılıyorlar sonuç plana uymak zorunda

Evet tel geçen hafta çıkarıldı. Şimdi sadece sabitleyici aparey takıyorum. Onuda 1 sene takıcam.
merhaba, tedaviniz biteli neredeyse 2,5 sene olmuş pekiştiricileri de kullanmayı bırakmışsınızdır diye tahmin ediyorum bu zamana kadar dişlerinizde herhangi bir gerileme ya da bozulma oldu mu acaba bilgi verebilirseniz çok sevinirim ben de bu hafta sonu orthero marka plak taktırıyorum imkansızlıkların içinde bir ton para verince insan tedirgin oluyor açıkçası

Merhabalar, uzun araştırma sonucu tam metal diş teli taktıracakken, bir firmanın beni arayıp dişlerimin hiçbirinin çekilmeden 9 ayda bu apareyler ile düzeleceğini söylemesi üzerine fikrimi değiştirip aparay kullanmaya başladım. Dişteli de 9 ayda düzeltecek dediler ancak yandaki sağlam bir dişimin çekilmesi gerektiğini söylediler. Bu da beni çok düşündürdü ama apareyden cevap gelmeseydi metal taktıracaktım. Şimdi dişimi de kaybetmeden düzeleceği günü bekliyorum.

Geçen hafta salıgünü dişlerimin bir kaçına beyaz renkte buton yapıştırdılar ve şeffaf apareyi geçirdiler. Günde en az 17 saat takman gerek dediler. Hiç bir ağrı ya da acı hissetmedi. Bu apareyler 2 hafta da bir değişecek. Önümüzdeki salı 2 numaralı apareyi takıcam.

Doğrusu ilk takıldığında ağzımdaki fazlalağın nasıl beni rahatsız ettiğini anlatamam. Sanki küçükken ağzımıza geçirdiğimiz vampir diş oyuncak takmışım gibiydi ve hep çıkarmak istedim. Bir de tükürük bezlerini çok çalıştırıyor. İlk çıkarma işlemim de çok zor oldu. Başlarda gerçekten çıkarma da zorlandım. Ama takması çok kolay. Bakalım hayırlısı. 34 yaşından sonra bindik bir alamete bakalım faydası olacak mı!

Aranızda kullanan arkadaşlar tecrübe ve düzelme konusunda bilgi verebilir mi?
Ucreti ne olarak anlastiniz? Onlar dislerin bosluklarini giderince, diyorlar ki orada bir dislik yer acilmis olursa geri bosluk acilir diyorlar ama

Ben çok araştırdım 7 8 ddoktora gittim nerdeyse Türkiye deki 3 markayla da görüştüm fakat clearfix de karar kıldım. Aynı marka için doktorlar farklı fiyat verebiliyor hekimin fiyata müdahalesi fazla . Ortodontist olması gerekmiyor. Kullanımı çok rahat daha önce telle ortodonti tedavisi görmüş biri olarak farkı biliyorum. Kesinlikle bunlar çok daha kullanışlı ve eestetik açıdan belli de olmuyor. Bana tedavi süresi 6 7 ay denildi.. Şuan 2. Aydayımm v2 bence değişim var. Tedavi sonunda ne düşünürüm bilmiyorum ama şu an için memnunum. Size 2 aylık before afterımı bırakıyorum
Merhaba tedaviniz biteli çok uzun zaman olmuş pekiştiricileri de kullanmış bitirmişsinizdir diye tahmin ediyorum son durum nedir acaba herhangi bir gerileme oldu mu dişlerinizde

Merhaba arkadaşlar sorulara buradan yanıt vereyim.
Benim plak sürecim yukarıda uzun uzun anlattığım gibi diş teli ile sonlandı. Ama bunda orthero firmasının değil bana bu işlemi başta yapan doktorun hatası vardı. Diş tellerim çıkalı 2 yıl oldu neredeyse ama arkadaki sabitleyiciyi çıkarmadım. Doktorumda önermiyor çıkarmamı. Ömür boyu kalsın dedi. Bunu her hastası için böyle yapıyormuş. Hatta kendisinde de varmış ve hiç çıkartmayı düşünmüyormuş. Hatta bir hastasını klinikten kovmuş git nerde çıkartırsan çıkart ben çıkarmam diye. Sebebini ise şöyle açıklıyor. İnsanlar yaşlandıkça dişler çekilme yapıp zamanla aşağı düşermiş ağız yapısı. Dişlerde o yüzden kayarmış. Bu teller bunu önleyecekmiş. Yaşlı insanların ağız yapısından örnekler falan verdi hatta. Bana da mantıklı geldi. O yüzden çıkartmadım.

Merhaba arkadaşlar sorulara buradan yanıt vereyim.
Benim plak sürecim yukarıda uzun uzun anlattığım gibi diş teli ile sonlandı. Ama bunda orthero firmasının değil bana bu işlemi başta yapan doktorun hatası vardı. Diş tellerim çıkalı 2 yıl oldu neredeyse ama arkadaki sabitleyiciyi çıkarmadım. Doktorumda önermiyor çıkarmamı. Ömür boyu kalsın dedi. Bunu her hastası için böyle yapıyormuş. Hatta kendisinde de varmış ve hiç çıkartmayı düşünmüyormuş. Hatta bir hastasını klinikten kovmuş git nerde çıkartırsan çıkart ben çıkarmam diye. Sebebini ise şöyle açıklıyor. İnsanlar yaşlandıkça dişler çekilme yapıp zamanla aşağı düşermiş ağız yapısı. Dişlerde o yüzden kayarmış. Bu teller bunu önleyecekmiş. Yaşlı insanların ağız yapısından örnekler falan verdi hatta. Bana da mantıklı geldi. O yüzden çıkartmadım.
Benim doktorum bana sabit plak yapmadı. Aparey vermişti sadece tellerimi çıkardıktan sonra. 18 yaşından 21 olana kadar taktım. Sonra takmamaya başladım. Şimdi kırk yaşındayım ve alt dişlerim bozuldu. Tel taktırmak istiyorum ama cesaret edemiyorum, acır diye korkuyorum. Kardeşime sabit plak taktılar teller çıktıktan sonra. Aynen bunları söylemişler. Ben de destekledim, sakın çıkarma dedim. Tel taktırsam mı acaba? Siz yeni yaşadınız süreci? Tel çok sıkıntı yaratır mı, sabredebilir miyim… bazen diyorum ünlüler takıyor benden genç olmayanlar. Ama tedavi sürecini hatırlatınca bir geriliyorum

Son düzenleme:
Benim doktorum bana sabit plak yapmadı. Aparey vermişti sadece tellerimi çıkardıktan sonra. 18 yaşından 21 olana kadar taktım. Sonra takmamaya başladım. Şimdi kırk yaşındayım ve alt dişlerim bozuldu. Tel taktırmak istiyorum ama cesaret edemiyorum, acır diye korkuyorum. Kardeşime sabit plak taktılar teller çıktıktan sonra. Aynen bunları söylemişler. Ben de destekledim, sakın çıkarma dedim. Tel taktırsam mı acaba? Siz yeni yaşadınız süreci? Tel çok sıkıntı yaratır mı, sabredebilir miyim… bazen diyorum ünlüler takıyor benden genç olmayanlar. Ama tedavi sürecini hatırlatınca bir geriliyorum
Bence tel taktırmak istiyorsanız taktırın ardından da sabit bir tek taksınlar arkadan size. Tel size sıkıntı olmaz çünkü ciddi bir yamukluğunuz yok anladım kadarıyla. Hatta kısa sürede düzelir dişleriniz. Bende ağrı bile olmamıştı.

Merhaba arkadaşlar şeffaf plak kullanıyorum 6. Plaktayım daha 23 tane plağım var ama konuşmam düzelmedi uzun görüşme toplantı vs. Çıkarmak zorunda kalıyorum acaba sizlerin kaçıncıda düzeldi

merhaba, tedaviniz biteli neredeyse 2,5 sene olmuş pekiştiricileri de kullanmayı bırakmışsınızdır diye tahmin ediyorum bu zamana kadar dişlerinizde herhangi bir gerileme ya da bozulma oldu mu acaba bilgi verebilirseniz çok sevinirim ben de bu hafta sonu orthero marka plak taktırıyorum imkansızlıkların içinde bir ton para verince insan tedirgin oluyor açıkçası
Ne kadar ücreti?
Nereye yaptırdınız?

Ne kadar ücreti?
Nereye yaptırdınız?
ben nisan ayında anlaşmıştım 20 bin tl tuttu bana çıkarılan plaklar ankarada tunalıda bir diş hekimine yaptırıyorum ancak kurdaki değişmeler yüzünden fiyat artmıştır diye tahmin ediyorum üç ayı geçti gözle görülür çok ciddi değişimler var dişlerimde memnunum şu an

X