Arasira küsüp, ofiste kalan kocaya nasil davranilmali?

Evli olduğu karısıyla senelerce ayrı ülkelerde yaşamışlar. Türkiye de dul adım çıksın istemiyorum dediği için eski karısını boşamamış , istersen tekrar evlen demiş. Ben böyle birşeyi bunu kabul etmediğim için boşanma davası açtı. Boşandı. Hatta boşanırken Türkiye deki tüm mal varlığını, mülkiyetini kadına bıraktı.
Anlat anlat dinliyorumn:KK51::KK51:

Evli olduğu karısıyla senelerce ayrı ülkelerde yaşamışlar. Türkiye de dul adım çıksın istemiyorum dediği için eski karısını boşamamış , istersen tekrar evlen demiş. Ben böyle birşeyi bunu kabul etmediğim için boşanma davası açtı. Boşandı. Hatta boşanırken Türkiye deki tüm mal varlığını, mülkiyetini kadına bıraktı.
Karisini bosamamis,istersen tekrar evlen mi demis? Evliyken nasi evlensin kadin bi daha manyaga bak?

Merhaba, malesef kocamla tanıştığımızda üç senedir fiilen ayrı ülkelerde yaşasalarda eski eşiyle resmi nikahlıydı. Sonrasında boşandı.
Biz dinen nikahlandık. Düğünü corona sebebiyle erteledik. Kocam eski eşi veya çocuklarıyla ilgili bir konuşma olduğunda geriliyor. Küsüyor.
Konuşmuyor. Eve mecbur kalmadıkça gelmiyor. Geceyi ofiste geçiriyor. Bu durumda nasıl davranacağımı bilmiyorum. Defalarca konuşsakta
durum değişmiyor. Son olayda çok kırıldım. Bana çocuklarıyla onu düşman etmek istediğim iftirasını attı. İki çocuğu da 18 yaş üzeri.
Çocuklar boşanma davası esnasında cepten bloke ettiler. Ortalama altı aydır konuşmuyorlar. Babaları onlardan haber almak için dayıları ile irtibatta kalıyor. Eski karısI cep telefonu numarasını değiştirdi ve hiç konuşmuyor. Kocam onlardan haber alabilmek için tanıkdık araya koymak yerine dayılarıyla sürekli irtibatta kalmayı tercih ediyor. Bunun yerine başka bir çözüm olsa daha iyi olmaz mı? diye sorduğum için bana sanki benmişim gibi sebep çocuklarına onu düşman etmek isteğiyle suçladı. Duyduklarıma inanamayıp: Allah seni bildiği gibi yapsın. dedim. İki gündür konuşmuyor. Dün geceyi ofiste geçirdi. Nasıl davranacağımı bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Şu an nikah yokk mu? O zaman kocanız değil, bunu kabul ederek başlayın

Kadın KOCASına beni boşamadan başka biriyle evlen diyor. ONA rağmen böyle yapmadı. Aslında biraz da bu taraftan bakmalı olaya.
Bakın kalbinizi kırmak istemiyorum ama kadın zaten silmiş adamı onun için farkı yok,önemli değil. Boşanmamış, hatta siz söyleyene kadar boşanmaya kalkışmayan bir adamla birlikte olarak sizin için önemli olmalı bu şeyler. Ayrı ülkelerde olmaları bir şeyi değiştirmez, siz kendinizi değersiz etmişsiniz. Şimdi eşi çağırsa tıpış tıpış gider size de bye bye der sadece bitti, bu kadar. Kendinize değer verin yoksa kimse değer vermeyecek

Bosanmadan baskasiyla evlenilmez ki, ona metres hayati denir.
Ikincisi bunlar esinizin anlattigi. Eski esinden de ayni seyleri duydunuz mu?
Evet, aradım sordum. Doğru dedi. Şimdi öyle diyorsunuz sonra zor gelir. Gelin kocanızın yanına, desemde istemedi. Ben de altı ay sonra onların durumlarında değişiklik olmayıp, boşanma davası açılınca evlenmeye tamam dedim.

Kadın KOCASına beni boşamadan başka biriyle evlen diyor. ONA rağmen böyle yapmadı. Aslında biraz da bu taraftan bakmalı olaya.
Yapsaydı kabul edecek miydiniz? Kocam demeyi de bırakın. Kocanız falan değil. Resmi nikah olmadığı müddetçe kimse kimsenin kocası ya da karısı değil.

X