Eve gitsem mi?

Sevgilin cocuklarını ozlemeye baslamıs, pısman olmus yaptıgı seylere. Yavas yavas kopuyor senden. Bıttıgınde tamamen, o zaman ne demek ıstedıgımı anlarsın.

Adam sonunda cocuklarını kaybedeceğini hesap etmedi zaar, heyecan guzeldı ama heyecana doydu.
Su hayatta evlada doyulmaz, kalan herseye doyulur
Bende bu merakla konuya geldim 🙆😅
Eski esinin Corona sebebiyle vefat haberi geldi. Insaallah boyle bir donemde babalariyla cocuklar gorusur. Annelerinede Allah rahmet eylesin.

Eski esinin Corona sebebiyle vefat haberi geldi. Insaallah boyle bir donemde babalariyla cocuklar gorusur. Annelerinede Allah rahmet eylesin.
Annem ihanete ugramıs sekilde hayattan kırgın sekilde göç etse ( Allah kimseye yasatmasın) babam bas dusmanım olurdu.. Degıl kı gorusecegım.
Umarım cocuklar Yuzune bakmaz babalarının.

Bu konuyla ilgili fikrim degısmeyecek Zeynep.babaları ihanet edip gıtmıs, cezasını evlatsız kalarak cekmek zorunda.
Anneleri de ölse fikrim bu.

Mecbur musun bu ilişkiye gerçekten?
çok mu seviyorsun, onsuz yaşayamaz gibi misin?
Yok o kadar da değil diyorsan bırak çünkü bu adamla olmaz.

Dinde nikah etrafa birlikteliğin duyurulması ve kadın ile erkegın bırbırı uzerınde hak sahıbı olması olarak tanımlanır.Gunumuz kosullarında ımam nıkahı kadına bır hak sunuyor mu hayır.Su an ımam nıkahının bır hukmu oldugunu dusunmuyorum .Bırlıkte yasıyorum dememek ıcın (bunu aa pis kaka zina dıye gorenler ıcın ) namus kılıfı.Son zamanlarda da bahane hep hazır vırusten dolayı nıkah yapamadık.Vırus nıkaha engel degıl evlenen evlensın evlenmeyen de evlenmeyıp bırlıkte yasasın yeterkı kocası olmayan adamlardan eşim dıye bahsetmesın.Sözüm sadece konu sahıbıne degıl bunu yapan tum kadınlara ne yapıyorsanız yapın yeterkı kabul edecek erdeme sahıp olun.

Baba hangi yanlisi yapmis, niye ben anlamiyorum acaba. Dürüst olmak mi suç oldu bu yeni düzende? Orospuya gitseydi yada gizli aldatsaydi kimsenin sesi cikmazdi kesin. Neden medeni nikaha inanip medenice ayrilamiyorsunuz. Birlikte yasamak istemiyorsan her ne sebepse ayrilirsin, bosanirsin. Hem bosanmam hem ayri yasarim ne demek oluyor ya. Beni bosama ikinciye evlen de kadin olarak, sonra da ben bosanip evlenmeyi tercih ediyorum deyince kocan, ona düşman ol. Ne güzel hayat? Insanlar nasil karar verip evleniyorsa, boşanıyorlar. Cocuklari alet etmenin manasi yok. Baba eger yanlis yaptiysa bile eski esine karşı, yine bunun cocuklarla alakasi yok. Her mesaja sabirla cevap vermeye calisiyorum ama, bu ne ya.
Keyfi boşamak istememiş seni ne ilgilendiriyor? Keyfi ve kahyası mısın? Hayır yurt dışındasın çok medenisen gönül bağı vs lafları diziyorsan dini nikah ne alaka ? Kel alaka oluyor dimi. Çocuklar tabi ki haklı iyide yapıyorlar. Hala baba ne yanlış yaptı diyorsunuz. Babaları annelerinden boşanmadan sevgili yapıp dini nikah kıymış ne olacaktı başka hamilelik mi yoksa? Orospuya gitseydi bla bla da kel alaka zira adam evliyken zaten başka kadına gitmiş. Çok isteseydi boşardı.

Keyfi boşamak istememiş seni ne ilgilendiriyor? Keyfi ve kahyası mısın? Hayır yurt dışındasın çok medenisen gönül bağı vs lafları diziyorsan dini nikah ne alaka ? Kel alaka oluyor dimi. Çocuklar tabi ki haklı iyide yapıyorlar. Hala baba ne yanlış yaptı diyorsunuz. Babaları annelerinden boşanmadan sevgili yapıp dini nikah kıymış ne olacaktı başka hamilelik mi yoksa? Orospuya gitseydi bla bla da kel alaka zira adam evliyken zaten başka kadına gitmiş. Çok isteseydi boşardı.
İnsan kendini nasıl olur da böyle şeye layık görür? O...ya mı gitseymiş adam. Lafa bak. O...dan daha iyi bir alternatif olarak gelen kuma. Bir kadın nasıl kendini buna layık görür?Aklım almıyor.

Valla iyi cesaret ha al arkadaşım
7F071B28-0471-46CA-8E13-C39A6BC7B568.png

Annem ihanete ugramıs sekilde hayattan kırgın sekilde göç etse ( Allah kimseye yasatmasın) babam bas dusmanım olurdu.. Degıl kı gorusecegım.
Umarım cocuklar Yuzune bakmaz babalarının.
Benim annem babama hakkını helal etmeyerek bu dünyadan göç edip gitti. Sonrasında babamla ölene kadar hep mesafeli oldum ama bazen taraf tutmuş olmam içimi kemirir.
Hangisi doğru artık bilmiyorum, gerçi artık iş işten geçti 😔

X