Arıtma Suyu

ohmy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
1.527
3.893
arkadaşlar merhaba,
nereye açsam bilemedim, umarım burada gören olur.

yaklaşık bir buçuk senedir içme suyu için ters ozmoz arıtma cihazı kullanıyoruz. başta her şey güzeldi. ama bir yıldır suyla ilgili bir sıkıntım var. arıtma suyu bir kaç saat hiç açılmayıp sonra açılınca suda küf gibi, toprak gibi bir koku ve tat oluyor. eşim hissetmiyor ama eve gelenler de söylediler. suyu biraz akıtınca içebiliyorum ama bu sefer de çok fazla su israf oluyor. zaten suyla pek aram yoktu, artık günlerce içmediğim oluyor :KK43:

üstelik bir kaç ay önce servis geldi, filtrelerin hepsi değişti. servise de söyledim durumu, ölçümlerin iyi olduğunu, bir sorun olmaması gerektiğini, su haznede beklediği için böyle bir tat olabileceği söyledi ama ben başka arıtma kullananlarda böyle bir şey duymadım. bu durumu yaşayan, çözen kimse var mı?

Filtreyle alakalı diyecektim onu da değiştirmişsiniz. Bilemedim

Filtreyle alakalı diyecektim onu da değiştirmişsiniz. Bilemedim
bunu düzelteyim, ilk üç filtre değişmiş sadece. hepsi değişti sanıyordum.

ama kendimce şöyle düşünüyorum, eğer sıkıntı filtrede olsa suyun tadı sürekli böyle olurdu, yarım litre kadar suyu boşa akıtınca arkadan gelen suyun tadın kötü değil. ama belki de yanlış bir çıkarımdır. ancak çiçekleri sulayacağım zaman su içiyorum artık, ilk suyu çiçeklere veriyorum arkadan akanı sürahiye doldurup içiyorum.

X