Arkadaş seçerken nelere dikkat edersiniz?

ruholmez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2012
480
2
mrehaba arkadaşalar
yalnızda kendine yeten biriyim,zaten salt yalnız pek kalmam.Ama dikkat etmeme rağmen hala yanlış arkadaş seçebiliyorum.Dahada kötüsü bu beni kuşkucu yapıyor ve yeni arkadaşları çok irdeliyorum.mesela biri eşiyle sorunluysa,diğeri ideolojik olarak bana zıtsa,samimi bulmazsam,çok boşboğazsa,hoşlanmadığım biri onun arkadaşıysa gibi.
komşulardan arkadaş seçimide buna dahil...
siz nelere bakarsınız?

İyi vakit geçirdiğim insanla arkadaş olurum. Dostluk apayrı birşey tabi arkadaşlıkla karıştırmamak lazım.

kızlar benim sorunumda iş arkadaşımla ama işle alakalı bişey değil...
benim evim işyerime ço k yakın ..bu arada evliyim çocuğum yok..öğlenleri yemeğe eve geliyorum..
arkadaşımın evi uzak ilk başlarda eve çağırmaya başladım sonra ben çağırmadığım
halde işyerinden çıktığımız anda arkadaş bnm eve doğru yöneliyor..(4-5 aydır bu durum devam ediyor)
ben bazen evde de yemek de yok falan diyorum ama kız hiiiçççç tınlamıyor sanki yemekhaneye gidiyor....
yemek içmek sorun değil ama kız beni hizmetçi gibi kullanıyor...
eve gideriz o lavobaya falan girer ben o sırada yemeği hazırlarım gelir oturur..
kalkar gider sonra hazırlanır.. hiç bakmaz bu sofra bulaşık ne olacak demez.
geçen de çıldırdım artık..
dışarıdan bişeyler alalım yiyelim dedim..
benim cebimde ne para ne de yemek fişi var dedi..
kız bana dayamış sırtını :KK43:
kızlar maddi yönden değil ama manevi yönden yıprandım ya..
arkadaş olur böle şeyler diorum ama pes yani artık :KK43:
ne dersiniz bu duruma???

böyle bir insanla olma da kiminle olursan ol canım :KK43:

Son düzenleme:
O ne yaa hakikaten seni kullanıyo o kız.
Bence arkadaş dediğin lafına dikkat edicek.Zor gününde yanında olacak.
Çıkarcı olmayacak

kızlar benim sorunumda iş arkadaşımla ama işle alakalı bişey değil...
benim evim işyerime ço k yakın ..bu arada evliyim çocuğum yok..öğlenleri yemeğe eve geliyorum..
arkadaşımın evi uzak ilk başlarda eve çağırmaya başladım sonra ben çağırmadığım
halde işyerinden çıktığımız anda arkadaş bnm eve doğru yöneliyor..(4-5 aydır bu durum devam ediyor)
ben bazen evde de yemek de yok falan diyorum ama kız hiiiçççç tınlamıyor sanki yemekhaneye gidiyor....
yemek içmek sorun değil ama kız beni hizmetçi gibi kullanıyor...
eve gideriz o lavobaya falan girer ben o sırada yemeği hazırlarım gelir oturur..
kalkar gider sonra hazırlanır.. hiç bakmaz bu sofra bulaşık ne olacak demez.
geçen de çıldırdım artık..
dışarıdan bişeyler alalım yiyelim dedim..
benim cebimde ne para ne de yemek fişi var dedi..
kız bana dayamış sırtını :KK43:
kızlar maddi yönden değil ama manevi yönden yıprandım ya..
arkadaş olur böle şeyler diorum ama pes yani artık :KK43:
ne dersiniz bu duruma???

böyle bir insanla olma da kiminle olursan ol canım :KK43:

dimi?aslında böyle bir arkadaş adayım var.onun arkadaş çevresinide sevdim.ama kadın habire bir mutfak aletimi istiyor geri göndermiyor en son aylar oldu durumuda çok iyi.çocuklarıda kendi gibi.sırf o sebepten uzak duruyorum sende bu konularda hassasın demekki.bir arkadaşımda kızıyla bize her geldiğinde kızı bir benim kızın bir eşyasını alıyor sırıtıyordu.bu eğitim sanırım çocukluktan öyle geçmiş onlara.Benim kızım yapmıyor.yeni bir kalem alırım o gün kaybolur eski şeyleri hep geri geliyor.o kimsenin bi şeyini getirmiyor.Haklısın uzak durmak lazım merhaba o kadar işte.

İyi vakit geçirdiğim insanla arkadaş olurum. Dostluk apayrı birşey tabi arkadaşlıkla karıştırmamak lazım.

özel sırlarımız bence kimseyle paylaşmaya gelmez.özgürlüğümüz elimizden gidivermiştir.ama en azından basit gündeilk sırlarımız tutulsun.ama çoğu yapmıyor.dediğiniz gibi iyi vakit geçirmek önemli.Arkadaşlık ve dostlukta birbirinden farklı.Eski lise arkdaşlarımın bir kısmıyla görüşüyorum yazın çok zevkli oluyor.öyle içten samimi ki.kültürler düşünceler yakın...

Ben arkadaşı buldumda seçmesi kaldı:KK1::KK1: Zaten 1 tane var onlada zar zor arkadaş oldum:KK1:

Ben arkadaşı buldumda seçmesi kaldı:KK1::KK1: Zaten 1 tane var onlada zar zor arkadaş oldum:KK1:

trajı komik mi diyelim.bliyormusun böyle bir arkadaşım vardı senin gibi beni ya elinden kaçırdı ya kaçırmak istedi. anlamadım.evlendi havalara girdi.geçmşini biliyorum diyemi korktu anlamadım.küçük bir sorundu kırıldım dedim o ssüreci yönetemedi.yüzyüze konuşalım dedim ha bire mesaj attı cevap vermedim.oda yok oldu hayatımdan.beni kıskanıyordu bir arkadaşımdan.oda onunla arkadaş olmak istemiyordu.hırçınlık yapıp durdu.ben onu seviyordum.yazık oldu.çocukluğunu ve egosunu yenemedi.bende denge üzerinden yürütürüm arkadaşlığımı peşinden koşmam ama kolay harcamam arkadaşımı.o benim rastgele bulduğum değil seçtiğimdir.yani artık yalnızlardan korkmaya başaladım biraz tecrübeli olsun canım....

ben arkadaş seçerken incelemem. o an konuştuğumzda anlaşabiliyorsak görüşmeye devam ederiz. zamanla tanırız birbirimizi. hoşuma gitmeyen şeyleri varsa dostum yapmam. vakit geçiririm sadece. bana kasti zarar veriryorsa da görüşmem bir daha.

eski arkadaşlarıma baktığımda ya aynı yerde yaşamışızdır ya okuldanızdır... öyle düşünerek arkadaş olunmuyor ki. denk geliyor. bakarsın tanırsın yanlışını görürsen az görüşür ya da görüşmezsin.

arkadaşlarımın benimle aynı ideolojik görüşte olmalarını umursamam. ben eşimle de aynı görüşte değilim ki.. babamla bile. ama saygı göstermesini bilirim. karşı taraftan da saygı göstermesini beklerim. aynı dinden olması da önemli değil. böyle kıstaslarım yok.

dostluk ise zamanlar sindire sindire iki taraflı oluşuyor zaten.

benim de arkadaşlarım tarafından üzüldüğüm çok oldu. niyeti temizse hata herkese mahsus derim. tekrar ediyor ve kötü niyetli, kıskanç vb. ise... görüşmem hiç. tartışmam bile. karşı taraf ısrarcı olduğunda da "seninle bir daha görüşmek istemiyorum" der keser atarım.

bir arkadaşımdan kötülük gördüm diye arkadaş edinmeyi bırakmam. başkasının bana yaşattığı güvensiliğin acısını suçsuz birinden çıkarmam.

açıkçası ben her insana ilk tanıştığımızda 10 puan veririm. zamanla ya 10da kalır ya 0 a iner. kendi bilir. en fazla görüşmem. arkadaş bu aile değil ki...

O ne yaa hakikaten seni kullanıyo o kız.
Bence arkadaş dediğin lafına dikkat edicek.Zor gününde yanında olacak.
Çıkarcı olmayacak
haklısın bende ilişkimi tam kesemesem bile az grşücem artık ..

dimi?aslında böyle bir arkadaş adayım var.onun arkadaş çevresinide sevdim.ama kadın habire bir mutfak aletimi istiyor geri göndermiyor en son aylar oldu durumuda çok iyi.çocuklarıda kendi gibi.sırf o sebepten uzak duruyorum sende bu konularda hassasın demekki.bir arkadaşımda kızıyla bize her geldiğinde kızı bir benim kızın bir eşyasını alıyor sırıtıyordu.bu eğitim sanırım çocukluktan öyle geçmiş onlara.Benim kızım yapmıyor.yeni bir kalem alırım o gün kaybolur eski şeyleri hep geri geliyor.o kimsenin bi şeyini getirmiyor.Haklısın uzak durmak lazım merhaba o kadar işte.

uzak dur cnm aman diyeyim..
iyilik yaparsın kötülük bulursun..
sonrada yinede kırmadan nasıl uzaklaşsam dersin..

bende arkadaş olurken biseylere dikkat etmem o an kafa yapımız uyusuyosa devam edilir zaten.benim 3 arkadasım 10 sennelik biride 6 senelik herseyi beraber yaparız.eskiden kafa yapımız daha cok uyusuyodu ama zamanla fikirler değişiyo yaşam standartları değişiyor.eskiden birimiz bisey sorduğunda geri kalan 4ümüz aynı fikirde olurduk simdi 5imizde farklı seyleri savunuyoruz ama birimiz üzgün olsa hemen yanında bitiveriyoruz.bence en önemli sey yanında olabilmek.Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın..

Ben karakterine ve kişiliğine öncelik veririm arkadaşlarımın. Sonra tabi iyi anlaşmak iyi vakit geçirmek önemli.

Süt kardeşimle 21 senedir birlikteyiz, kankamla 12 senedir dostuz, üniversiteden de 2-3 arkadaşımla görüşürüm o kadar. Hepside kişiliği oturmuş insanlar karakterliler ve iyi vakit geçiririz.

Son düzenleme:
Arkadaş dediğin çıkarcı olmayacak,çıkarcı insanlardan korkulur.Benimde çok iyi dost olduğum 2, 3 kişi vardır.Ama ''O bana karşı hiç bir zaman yanlış yapmaz''dememeye çalışıyorum...

Ben karakterine ve kişiliğine öncelik veririm arkadaşlarımın. Sonra tabi iyi anlaşmak iyi vakit geçirmek önemli.

Süt kardeşimle 21 senedir birlikteyiz, kankamla 12 senedir dostuz, üniversiteden de 2-3 arkadaşımla görüşürüm o kadar. Hepside kişiliği oturmuş insanlar karakterliler ve iyi vakit geçiriririz.

Allah muhabbetinizi arttırsın...

bende arkadaş olurken biseylere dikkat etmem o an kafa yapımız uyusuyosa devam edilir zaten.benim 3 arkadasım 10 sennelik biride 6 senelik herseyi beraber yaparız.eskiden kafa yapımız daha cok uyusuyodu ama zamanla fikirler değişiyo yaşam standartları değişiyor.eskiden birimiz bisey sorduğunda geri kalan 4ümüz aynı fikirde olurduk simdi 5imizde farklı seyleri savunuyoruz ama birimiz üzgün olsa hemen yanında bitiveriyoruz.bence en önemli sey yanında olabilmek.Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın..

amin canım...fikirlerimiz değiştikçe kopmalar oldu bizde.ama değişen taraf arkadaşını kaybetmemek için bir ayarda bulunmuştur.ama buna karşın kaybolup gidenler oldu.

Arkadaş dediğin çıkarcı olmayacak,çıkarcı insanlardan korkulur.Benimde çok iyi dost olduğum 2, 3 kişi vardır.Ama ''O bana karşı hiç bir zaman yanlış yapmaz''dememeye çalışıyorum...

:d o zaman daha güçlü kalırsın hayatta büyük öfkeler yerine hüzünlerin olur.

ben arkadaş seçerken incelemem. o an konuştuğumzda anlaşabiliyorsak görüşmeye devam ederiz. zamanla tanırız birbirimizi. hoşuma gitmeyen şeyleri varsa dostum yapmam. vakit geçiririm sadece. bana kasti zarar veriryorsa da görüşmem bir daha.

eski arkadaşlarıma baktığımda ya aynı yerde yaşamışızdır ya okuldanızdır... öyle düşünerek arkadaş olunmuyor ki. denk geliyor. bakarsın tanırsın yanlışını görürsen az görüşür ya da görüşmezsin.

arkadaşlarımın benimle aynı ideolojik görüşte olmalarını umursamam. ben eşimle de aynı görüşte değilim ki.. babamla bile. ama saygı göstermesini bilirim. karşı taraftan da saygı göstermesini beklerim. aynı dinden olması da önemli değil. böyle kıstaslarım yok.

dostluk ise zamanlar sindire sindire iki taraflı oluşuyor zaten.

benim de arkadaşlarım tarafından üzüldüğüm çok oldu. niyeti temizse hata herkese mahsus derim. tekrar ediyor ve kötü niyetli, kıskanç vb. ise... görüşmem hiç. tartışmam bile. karşı taraf ısrarcı olduğunda da "seninle bir daha görüşmek istemiyorum" der keser atarım.

bir arkadaşımdan kötülük gördüm diye arkadaş edinmeyi bırakmam. başkasının bana yaşattığı güvensiliğin acısını suçsuz birinden çıkarmam.

açıkçası ben her insana ilk tanıştığımızda 10 puan veririm. zamanla ya 10da kalır ya 0 a iner. kendi bilir. en fazla görüşmem. arkadaş bu aile değil ki...
sizin kadar olgun ve güçlü değilim onu anladım ama ne güzel,gözleride güzel bakar öyle insanların.herkese 10 puanla başlamanız çok insanca.kutluyorum sizi.ben ne yazıkki 0 dan başlayıp 10 'a doğru gidiyorum.Bu da beni sosyal konuşkan bririyken içe kapandırıyor bununda farkınadayım.

Arkadaşım çok ama dostum azdır herkesle dost olmam olamam.Onlarda 10-15 senedır beraber oldugum ınsanlar.Benim en nefret ettiğim şeylerden biri ikiyüzlülüktür okadar ki en yakın arkadaslarımdan birini buyüzden hayatımdan cıkarttım ve bu ınsan sımdı benim eltim oldu:):)

X