Arkadaşım Sinsi mi?????

yaptığı gerçekten çok ayıp canım, bu insanlar bu pişkinliği nereden buluyolar hiç anlamış değilim

S
Ay ne bilim o kadar değişik durum ki ilk defa başıma geliyor sersemleştim resmen ya aslında kafama takılan şu; şimdi bu hep laf soktuğunda gülüyordum ya şimdi ben bunu bozduğumda demiyecek mi daha önce gülüyordun şimdi ne oldu diye??
Seni alttan aliyrdum ama sen durdurak bilmiyosun. Ailemle ilgili yorum yapmandan hoslanmiyorum dersiniz

geçen gün eşim bana dediki ; işine çok zaman ayırıyorsun kendimi çok yalnız hissediyorum diyip gözleri doldu.. bende hemen arkadaşıma bu durumu anlattım
Ben açıkçası buna takildim. Neden eşinizle aranızdaki seyi hemen arkadaşınıza anlatma gereği duyuyorsunuz. Böyle eşinizle ilgili herşeyi anlatıyor iseniz farkli yorum gelmesi de normal. Bilemiyorum açıkçası ben herşeyi hemen arkadaşıma anlatmadığım icim belki de tuhaf geldi. Herseyi geçtim esimle ilgili şeyleri 9 yıllık dostuma bile hemen kalkipta anlatmam. Bence siz kendinizle ilgili ben neyi nasıl anlatıyorum diye de düşünün. Arkadaşınıza sinsi demek için başka kişilere ne gibi seyler yapmış onlarida bilmek lazım. Belki sadece biraz patavatsizdir.

Ben açıkçası buna takildim. Neden eşinizle aranızdaki seyi hemen arkadaşınıza anlatma gereği duyuyorsunuz. Böyle eşinizle ilgili herşeyi anlatıyor iseniz farkli yorum gelmesi de normal. Bilemiyorum açıkçası ben herşeyi hemen arkadaşıma anlatmadığım icim belki de tuhaf geldi. Herseyi geçtim esimle ilgili şeyleri 9 yıllık dostuma bile hemen kalkipta anlatmam. Bence siz kendinizle ilgili ben neyi nasıl anlatıyorum diye de düşünün. Arkadaşınıza sinsi demek için başka kişilere ne gibi seyler yapmış onlarida bilmek lazım. Belki sadece biraz patavatsizdir.
Aslında anlatmıyorum sadece o olayı anlattım diğerlerine şahit oluyor mesela aradığında napıyosun dediğinde oturuyorum diyorum eşin yok mu diyo mesaiye kaldı diyorum ordan biliyo yani

Merhaba kızlar direkt Konuya giriyorum şimdi benim bi tane eski bankadan iş arkadaşım var Elif..beni işle ilgili sıkıntılardan hep korur kollardı..işle ilgili sıkıntıların sebebi ben gösterilsem de başkalarına hemen beni korumak için laf sokar bu çok hoşuma giderdi fakat çevremdeki herkes onun sinsi bi insan olduğunu ve herkes gaz verdiğini söyler durur. Neyse tabi ben bunlara hiç kulak asmam çünkü bana hiç bi kötülüğünü görmemişsimdir..fakat rahatsız olduğum bi kaç şey oldu..sürekli mesajlasırlen hep laf sokar mesela geçen gün telde konuşuyorduk napıyosun dedi mutfakta çay içiyorum, kocamda çocukla içerde oyun oynuyor dedim hemen dediki; adamı içeri atmışsın mutfakta keyif yapıyorsun sonrada ben kocama çok düşkünüm falan diyosun deyip kahkaha patlattı..ya bilemiyorum belki de ben kuruntu yapıyorum geçen gün eşim bana dediki ; işine çok zaman ayırıyorsun kendimi çok yalnız hissediyorum diyip gözleri doldu.. bende hemen arkadaşıma bu durumu anlattım aman dikkat et benim de bi arkadaşımın kocası böyle demişti sonradan aldattı en tehlikeli durum dikkatli ol dedi ya ne bilim diğer arkadaşlarım mesela böyle yorumlar yapmazlar bazen de sana takılmak hoşuma gidiyor diyor.evime gidip gelen birisi.sizce ne yapmalıyım bıktım artık sürekli laf sokmasından sorun bende mi onda mı bilemiyorum ama bişeyler sürekli husursuz ediyor beni..yorumlarınıza ihtiyacım var
İş arkadaslarınızın ona sinsi demesi sizde istemsiz şekilde önyargı oluşturmuş.Ama belki de arkadaşınız sizi başkalarına karşı koruduğu için aranızı bozmak amacıyla böyle diyor olabilirler.
Size dediklerinde de olumsuz bir şey göremedim sadece biraz şakacı biri galiba

Kesinlikle böyle söylicem
Bence samimi bir arkadaşınızsa böyle söylemeniz kırıcı olabilir.Daha yapıcı söylemeniz arkadaşlıgınız açısından da daha olumlu olur.
Ben olsam o öyle dediginde şakacı bir tavırla " ya ailevi konularımla ilgili şakaları pek kaldıramıyorum bu konularda şaka yapmasan olur mu :) " derim.
kötü niyetli biri olsa sizi iş yerinde ona buna karşı savunmaz sonuçta.

Bence samimi bir arkadaşınızsa böyle söylemeniz kırıcı olabilir.Daha yapıcı söylemeniz arkadaşlıgınız açısından da daha olumlu olur.
Ben olsam o öyle dediginde şakacı bir tavırla " ya ailevi konularımla ilgili şakaları pek kaldıramıyorum bu konularda şaka yapmasan olur mu :) " derim.
kötü niyetli biri olsa sizi iş yerinde ona buna karşı savunmaz sonuçta.
Ewet zaten kafamı karıştıran konu da beni savunması koruması..işte bazen sizin gibi düşünüyorum bazen de buradaki yorum yapan diğer arkadaşlar gibi düşünüyorum kafam karışık..

Sinsi olsaydı sizi korumak yerine ses cıkarmaz bıyıkaltı güler hoşuna giderdi bence siz alıngansınız kaldıramıyorsanız tavrınızı belli edin ki karsı taraf ona göre sizinle muhatap olsun

X