Arkadaşım ve kardeşim bana kötü davranıyor

Bazen çok saçma sapan şeyler söylüyorlar gerçekten anlayamıyorum, kırıcı şeyler söylediklerinde de anlamıyormuş gibi yapıyorum. Ayrıca gerçekten böyle bir sorunum olsa bile bunu böyle ifade etmeleri beni çok üzüyor.

Kirici seyler soylediklerinde neden anlamiyor gibi yapiyorsunuz? Kirildiginizi ifade edin ve karşilik verin. Boyle herseyi anlamiyor gibi yaparsaniz girdiginiz çogu ortamda ayni izlenimi birakirsiniz.

Yaptiklari dogru degil zaten herkes ayni fikirde olacaktir ama insanlari degistiremeyiz, size davranislarini degistirecek olan sizsiniz.

Onlarla ayni ortamda dahi bulunmayın kestirince atın. En ufak bir üzerinize gelme durumlarında tepkinizi ortaya net koyun. Ehh yeter be artık haddini bil " gibi ve gerekirse kardesinizle konuşmayın bir süre hatta anne ve babaniza da durumu açabilirsiniz.

Kirici seyler soylediklerinde neden anlamiyor gibi yapiyorsunuz? Kirildiginizi ifade edin ve karşilik verin. Boyle herseyi anlamiyor gibi yaparsaniz girdiginiz çogu ortamda ayni izlenimi birakirsiniz.

Yaptiklari dogru degil zaten herkes ayni fikirde olacaktir ama insanlari degistiremeyiz, size davranislarini degistirecek olan sizsiniz.
Yüz bulmasınlar diye bu şekilde bir taktik geliştirdim aslında. Kırıldığımı söylesem dalga geçeceklerini biliyorum ama bunu da deneyeceğim teşekkür ederim.

Onlarla ayni ortamda dahi bulunmayın kestirince atın. En ufak bir üzerinize gelme durumlarında tepkinizi ortaya net koyun. Ehh yeter be artık haddini bil " gibi ve gerekirse kardesinizle konuşmayın bir süre hatta anne ve babaniza da durumu açabilirsiniz.
Ehh yeter be haddini bil diye bir cümle kursam anında whatsapp grubumuzun adını değiştirip bundediğim cümleyi yaparlar ve günler boyunca bununla dalga geçerler. Böyle insanlar bunlar ciddi bir şekilde konuşamıyorsunuz. Annem de çok seviyor onu anlatsam şaka yapıyorlar yanlış anlama der.

Mesela iki hafta önce onlara gittik bir süre birlikte kalkacaktık. Aslında gitmezdim ama uzun süre ayrıydık belki bir araya gelsek sorunlarımızı halledebiliriz dedim. Gittiğimiz gün hastalandım panik atak var bende bazı psikolojik sorunlarım var geliyorlar bana arada böyle gergin ortamlara girince. Hastaneye gitmek zorunda kaldık. Ablası hemşire benimle çok ilgilendi tedavi etti beni. 1 hafta boyunca tatilimizi mahvettin hastaneden çıkamadık diye lafını ettiler bunun bile. Bir şey oluyo hadi hastaneye gidelim hemen hadi bayıl istersen falan gibi şeyler söylüyorlar. Bunu bile ciddiye almıyorlar.

Bazen sen saygınlığını istediğin kadar korumaya çalışırsan çalış karşındaki cahil cühela bunu idrak edemez ileri geri konuşur.
Dönem dönem hayatıma böyle hokkabazlae girdi seviyeyi aştığı an hayatımdan gider kimse vazgeçilmez degil. Herkes saygı sınırını bilmiyor malesef...
Bu sebepten kardeşin isterse hergün evine davet etsin sen o gruptan çıkmalısın tepkini gösterip sınırını çizmelisin.

Yaptıkları çok çok ayıp ve zorbalık. Konuşmayın onlarla whatsapp grubundan çıkın size satasirsa kardeşiniz kapıyı kapayın kulaklığı takın ilişmeyin anneniz israr ederse hiçbir açıklama yapmadan hayır onlara gitmeyeceğim deyin. Daha fazla alttan almayın hiçbir karşılık vermeden iletişimi kesin.

X