Arkadaşımın eşiyle olan problemi

Sugammadeks

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2020
714
3.127
Eşimde bir huy var ve bu huyundan ciddi anlamda nefret ediyorum ve bu huyu beni kendisinden soğutuyor artık. Eşimle hoşlanmadığım bir durumu konuşmak istediğimde ilk verdiği tepki "yine başlıyoruz" gibi cümleler kurup sorundan kaçmaya çalışmak oluyor. Ben hoşlanmadığım durumu güzelce anlatmaya başlıyorum sonra konuşma tartışmaya dönüyor ve öfkeyle bana kırıcı cümleler kuruyor, bunlar normal kırıcılıkta cümleler değil saygı sınırlarını aşan cümleler.. Bunu son 4 5 aydır yapıyor, bundan yaklaşık 1 ay önce bana yine saygısızca konuştuğunda onu sert bir şekilde uyardım, senle muhatap olmam evde yokmuşsun gibi yaşarım dedim. Ve 5-6 gün önce yine beni kırdı ne yazık ki, ben de dediğimi yapıyorum muhatap olmuyorum ve çok soğuğum ona karşı fakat eşim gönlümü almak için çabalamıyor sadece eve gelince sarılıyor öpüyor bu kadar, ekstra bir çaba yok. Ben de artık dayanamayıp sordum neden hiçbir çaban yok diye, suratım asık olduğu için içinden bir şey yapmak gelmiyormuş, ben mi yanlış biliyorum hanımlar kırgın olan bir insan şen şakrak mı olur Allah aşkına
Bu arada 3 senelik evliyiz, beni kırınca da bazen ona kırılmış olduğumu da güzelce açıklamam gerekiyor aksi takdirde kırıldığımı anlamıyor ya da kurduğu cümle normal geliyor. Ben kırıldığımı açıklayınca özür diliyor ayıp ettim hatta ettim vb diyor ama ağır bir söz söyleyip sonrasında özür dilemek benim kırgınlığımı silmiyor. Eşimin bu huyu nasıl değişebilir, şu an içinde bulunduğum durumda nasıl davranmam gerek sizce
-bir arkadaşımın eşiyle olan problemi kk ya yazmamı istedi, bu sorun dışında eşiyle arasında problem yokmuş ilgili bir eşmiş ama tartışma anında öfkeliyken eşinin başka birine döndüğünü söylüyor. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Demek ki böyle kavga edilir, konuşulur, söylenir diye öğrenmiş.
Kendi babasının kavga bicimi böyle mi?

Demek ki böyle kavga edilir, konuşulur, söylenir diye öğrenmiş.
Kendi babasının kavga bicimi böyle mi?
Arkadaşımın dediğine göre eşinin kardeşleri sorunlu tiplermiş zaten bağırarak konuşan ses yükselten insanlar, arkadaşım başta eşinin onlar gibi olmamasına şaşırmış ama bu huyu aileden yadigar galiba

bir psikoloğa görünmekte fayda var gibi bence

Sorun nereden kaynaklanıyorsa kaynaklansın.

Kendisinle insan gibi konuşulmasını istiyorsa, o da öyle yapacak.

Yetiskin insan sonuçta, degil mi?

Bazı insanlar, en son söyleyeceğini en önünden söyler ve karşısındakini çok kırar. Aile terapisti size yardımcı olur.

Arkadaşımın dediğine göre eşinin kardeşleri sorunlu tiplermiş zaten bağırarak konuşan ses yükselten insanlar, arkadaşım başta eşinin onlar gibi olmamasına şaşırmış ama bu huyu aileden yadigar galiba

Evet ordan geliyor. Sorun cözme onlarda kavga edip ondan sonra yok saymak heralde. Bunu yardim alip asabilirler ama

Ya gerçekten sorunumuz aynı . Kendim anlatmışım gibi oldu. Çözüm bulursanız nokur bana da yazın . Hepsi mi böyle bunların

Biraz yuvarlak yazılmış. Sorun derken neyi söylüyor. Eşini değiştirmeye çalışan şeyler mı? Aslında onu çok da ilgilendirmeyen şeyler mı?1 şeyi eşine illa kabul etsin diye 3 kere söylüyor mu? Yine başladık lafı bana süreklilik arz eden bir durum varmış gibi gösterdi. Cidden bazı insanlar öyle kendi istediği gibi davranana kadar konuşup duruyor. Eşi çok saygısız onda hemfikirim ama acaba dedim eşi de ona saygısızlık yaparak mı konuşuyor. Saygısızlık illa bağırarak kötü söz söyleyerek olmaz. Istemedifim bir şeyi bana sözleriyle dayatmak da saygısızlık benve.

Terapist diyeceğim ama buraya bile kim olduğunuzu bilmeyecek olmamıza rağmen kendinizden bahsettiğinizi yazamiyorsunuz, birlikte terapiste gideceğinizi hiç sanmam.

X