Arkadaşımın eşiyle olan problemi

Terapist diyeceğim ama buraya bile kim olduğunuzu bilmeyecek olmamıza rağmen kendinizden bahsettiğinizi yazamiyorsunuz, birlikte terapiste gideceğinizi hiç sanmam.
Daha önce kendi sorunlarımla alakalı açtığım konular var zaten sizin yazdığınız gibi olsa o konuları da kuzenim ya da arkadaşım diyerek yazardım, evet kim olduğumu bilmemenize rağmen neden arkadaşımmış gibi yazayım, yorumunuza anlam veremedim

Biraz yuvarlak yazılmış. Sorun derken neyi söylüyor. Eşini değiştirmeye çalışan şeyler mı? Aslında onu çok da ilgilendirmeyen şeyler mı?1 şeyi eşine illa kabul etsin diye 3 kere söylüyor mu? Yine başladık lafı bana süreklilik arz eden bir durum varmış gibi gösterdi. Cidden bazı insanlar öyle kendi istediği gibi davranana kadar konuşup duruyor. Eşi çok saygısız onda hemfikirim ama acaba dedim eşi de ona saygısızlık yaparak mı konuşuyor. Saygısızlık illa bağırarak kötü söz söyleyerek olmaz. Istemedifim bir şeyi bana sözleriyle dayatmak da saygısızlık benve.
Ben ayrıntılı bilmiyorum neler yaşadıklarını yüzeysel biliyorum, arkadaşımın msj ını kopyala yapıştır yaptım, örnek bir olay yazsaydı daha net anlaşılırdı konu

Maalesef canım can çıkar huy çıkmaz...belliki bağıran çağıran kıran ama sonra küsmeyen küsmeyide anormallik olarak gören biri..
Arkadaşınız ya boşansın,yada maalesef duruma alışsa iyi olur kendi ruh sağlığı açısından
Mesela adam küfürmü ediyor oda etsin,bağırıyormu oda bağırsın, carlasın çekmişsin rahatlasın en azından ...sonrada bişey yokmuş gibi davransın.. bu tarz adamlar kırılganlıktan anlamaz çünkü
Kana kan dişe diş...

eğer eşine bu şekilde konuşmak ters gelmiyorsa muhtemelen öğrenilmiş bir şeydir. ailesinde de böyledir onu anormal görmüyordur
ikna olursa destek alması sorunu çözer diye düşünüyorum
konuların nerden kaba konuşmaya bağlandığı da önemli bu tarz şeylerde

Maalesef canım can çıkar huy çıkmaz...belliki bağıran çağıran kıran ama sonra küsmeyen küsmeyide anormallik olarak gören biri..
Arkadaşınız ya boşansın,yada maalesef duruma alışsa iyi olur kendi ruh sağlığı açısından
Mesela adam küfürmü ediyor oda etsin,bağırıyormu oda bağırsın, carlasın çekmişsin rahatlasın en azından ...sonrada bişey yokmuş gibi davransın.. bu tarz adamlar kırılganlıktan anlamaz çünkü
Kana kan dişe diş...
Küfür değil zannedersem mesela bir defa haddini bil demiş, bir defa zeka seviyen anormal gibi bir cümle kullanmış, bir eşin bir eşe böyle demesini geçtim herhangi bir insan herhangi birine bile zeka seviyen anormal dememeli bence

eğer eşine bu şekilde konuşmak ters gelmiyorsa muhtemelen öğrenilmiş bir şeydir. ailesinde de böyledir onu anormal görmüyordur
ikna olursa destek alması sorunu çözer diye düşünüyorum
konuların nerden kaba konuşmaya bağlandığı da önemli bu tarz şeylerde
Muhtemelen aileden geliyor evet çünkü arkadaşımın eşi kendi kardeşleriyle bağırarak konuşup sonra da hiçbir şey yokmuş gibi hayatlarına devam ediyorlarmış, çok ilginç gerçekten

Arkadasiniz blof yapiyor, esi de blofunu gormuyor bence.
Arkadasiniz ben bu muameleyi kabul etmiyorum deyip ona uygun davranirsa belki esi ciddiyeti anlayip degisebilir.

Tabi ki arkadasiniz cidden bu sebeple bosanmayi goze aliyorsa bu yolu secmeli.
Adam hatasini kabul edip degismek istiyor ancak beceremiyorsa evlilik danismani cok yardimci olabilir.

Ben ayrıntılı bilmiyorum neler yaşadıklarını yüzeysel biliyorum, arkadaşımın msj ını kopyala yapıştır yaptım, örnek bir olay yazsaydı daha net anlaşılırdı konu
Diğer yoruma katılıyorum, arkadaşınızın neleri "sorun" ettiğini bilmekden yorum yapmak saçmla olur.

Evet, saygısız terbiyesiz konuşmanın asla haklı bir sebebi olamaz, ama çok basit şeyleri sorun edip, hayattan bezdiren kadınlar da var.

Arkadasiniz blof yapiyor, esi de blofunu gormuyor bence.
Arkadasiniz ben bu muameleyi kabul etmiyorum deyip ona uygun davranirsa belki esi ciddiyeti anlayip degisebilir.

Tabi ki arkadasiniz cidden bu sebeple bosanmayi goze aliyorsa bu yolu secmeli.
Adam hatasini kabul edip degismek istiyor ancak beceremiyorsa evlilik danismani cok yardimci olabilir.
Aslında anladığım kadarıyla arkadaşımın eşinin kaybetme korkusu yok, arkadaşım rest çekmiş aslında bir daha böyle yaparsan evden giderim benden haber de alamazsın demiş ama adam resmen karşısında kahkaha atmış, sen böyle bir şey yapamazsın seni tanıyorum falan demiş, cidden anlamıyorum ama erkeklerde evlendikten sonra kaybetme korkusu diye bişey kalmıyor mu ya

Diğer yoruma katılıyorum, arkadaşınızın neleri "sorun" ettiğini bilmekden yorum yapmak saçmla olur.

Evet, saygısız terbiyesiz konuşmanın asla haklı bir sebebi olamaz, ama çok basit şeyleri sorun edip, hayattan bezdiren kadınlar da var.
Haklısınız cevabınız için teşekkür ederim :)

Aslında anladığım kadarıyla arkadaşımın eşinin kaybetme korkusu yok, arkadaşım rest çekmiş aslında bir daha böyle yaparsan evden giderim benden haber de alamazsın demiş ama adam resmen karşısında kahkaha atmış, sen böyle bir şey yapamazsın seni tanıyorum falan demiş, cidden anlamıyorum ama erkeklerde evlendikten sonra kaybetme korkusu diye bişey kalmıyor mu ya

Erkekler diye ayirmadan, cogu kisiye gore evlilik boyle bir sey, donulmez bir yol. O yuzden evlenene kadar asil yuzlerini gizleyip evlenince de nasilsa evliyiz deyip degisik davraniyorlar.

Arkadasiniz gerçekten istedigi evlilik bu mu diye dusumeli bence.

E adam haklıymış, kadın evden gitmemiş, taniyo karısını demek ki. Bence arkadaşınızın tavır problemi var, bi kere ciddi ciddi evi terketse ya da yatak ayirsa yemek vs hiçbisey yapmasa mesela, adam belki mecbur kalıcak kendine cekiduzen vermeye

Allah yeminle dağına göre kâr veriyor.
Şu yukarıda yazdıklarını eşim bana yapacak hayatı zindan ederim.
Kadın onun kölesi mı?
İstediği hakareti et kır incit... Kadın tepki verince suratın asık içimden gelmiyor.

Ben bu tarz adamların terapistle felan düzeleceğini sanmıyorum.
Karaktersizler çünkü...
Karşıdakinin insan gibi insan olduğunu bildiği için istediği gibi kırıp döküyor.

Tepkisini koysun arkadaşınız.
Ona aynı derece haraket etsin bak gör o adamın gözlerinden ateş çıkar.
Kısasa kısas yapacaksın.

E adam haklıymış, kadın evden gitmemiş, taniyo karısını demek ki. Bence arkadaşınızın tavır problemi var, bi kere ciddi ciddi evi terketse ya da yatak ayirsa yemek vs hiçbisey yapmasa mesela, adam belki mecbur kalıcak kendine cekiduzen vermeye
Arkadaşım bu resti en son olayda çekmiş, yani bundan sonra aynı saygısızlığa devam ederse evden gideceğim demiş, inşallah eşi düzelir tabi ki

Erkekler diye ayirmadan, cogu kisiye gore evlilik boyle bir sey, donulmez bir yol. O yuzden evlenene kadar asil yuzlerini gizleyip evlenince de nasilsa evliyiz deyip degisik davraniyorlar.

Arkadasiniz gerçekten istedigi evlilik bu mu diye dusumeli bence.
Ben de terapiste gitmeleri taraftarıyım arkadaşımı da ikna etmeye çalıştım bu konuda ama eşi kabul eder mi bilemiyorum, inşallah bir daha böyle bir saygısızlık yapmaz beyefendi

Allah yeminle dağına göre kâr veriyor.
Şu yukarıda yazdıklarını eşim bana yapacak hayatı zindan ederim.
Kadın onun kölesi mı?
İstediği hakareti et kır incit... Kadın tepki verince suratın asık içimden gelmiyor.

Ben bu tarz adamların terapistle felan düzeleceğini sanmıyorum.
Karaktersizler çünkü...
Karşıdakinin insan gibi insan olduğunu bildiği için istediği gibi kırıp döküyor.

Tepkisini koysun arkadaşınız.
Ona aynı derece haraket etsin bak gör o adamın gözlerinden ateş çıkar.
Kısasa kısas yapacaksın.
Allah korusun ama eşiniz size böyle davransa kısasa kısas mı yapardınız yani

Allah korusun ama eşiniz size böyle davransa kısasa kısas mı yapardınız yani
Valla kimse kimseye hakaret edemez, gururunu onurunu incitemez.
Tabi ki yaparım.
Neden erkek yapıyor kadını yerden yere vuruyor.
Kadın aynı karşılığı verince Allah korusun ama eşiniz size böyle davransa kısasa kısas mı yaparsınız diye soruluyor.

Birde evlenmeden önce herkes kişiliği ortaya koyuyor. Arkadaşınızin eside kişiliğini ortaya koymuştur.

Benim eşim asla hakaret eden, yüksek sesle konuşan, insanı inciten bir kişilikte değil.

Valla kimse kimseye hakaret edemez, gururunu onurunu incitemez.
Tabi ki yaparım.
Neden erkek yapıyor kadını yerden yere vuruyor.
Kadın aynı karşılığı verince Allah korusun ama eşiniz size böyle davransa kısasa kısas mı yaparsınız diye soruluyor.

Birde evlenmeden önce herkes kişiliği ortaya koyuyor. Arkadaşınızin eside kişiliğini ortaya koymuştur.

Benim eşim asla hakaret eden, yüksek sesle konuşan, insanı inciten bir kişilikte değil.
Yanlış anladınız ben sadece akıl almak için sormuştum arkadaşıma tavsiyede bulunmak niyetiyle :)

X