Arkadaslar doktor ultrasonda kesemi goremedi

canela88

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2017
7
0
36
selam arkadaslar forumda yeniyim. Acil yardiminiza ihtiyacim var. Tam 4 haftalik hamileyim. Bugun 5. Haftadan gün aldım. Son regl tarihim 7 mart. Yumurtlamadan sonra 11. Gun beta hcg yaptim sonuc 18 cikti. 13. Gun 175 cikti. 17. Gun yani bugunde 2316. Doktor keseyi gorebilecegimizi soyledi. Lakin hem alttan hem ustten ultrasonla bakmasina ragmen keseyi goremedi. Normalde bu degere gore goruluyormus. Dış gebelikte olabilir dedi cok uzuldum. 3 gun sonra tekrar cagirdi ama icim icimi yiyor. Benzer durum yasayan varmi aranizda? Lutfen yardimci olun sizce neden gozukmemis olabilir acaba doktormu goremedi ultrasonmu eskiydi, beta hcg ye gore gozukmesi gerekiyordu baska doktorami gitsem?

Panik yapma canım. İster istemez oluyor ama. Eğer problem varsa şuan faydası yok. Kese ordaysa da boşuna stresle vucudunu yıpratmış olursun. 5000 lerde karından görülyor diye biliyorum. Geç yumuttlamadır belki. Ultrason ekranı ufaktır belki. Doktor tecrubesız olabılıt. Gazın varsa görünmeyebilir. İdrara sıkışıkmıydın.

Canım öncelikle rahat ol. bende geçen haftalrda benzer durum yaşadım ben 6+4 te gittim doktora kese vardı ama kalp atışı yoktu tabi insan stres oluyor üzülüyor. Sanki kesenin içi boş gibiydi çok küçük belirsiz birşey vardı . ama bir hafta sonra gittim bebek iki katı olmuş kalp atışı da başlamış. senin geç döllenme olabilir. sana doktor 3 gün sonra gel demiş ama sen daha geç git. sen şuan daha 4 haftalıksın. dedımya ben 6+4 günlükken gitim keseyi gördüm. alttan da baktırmadım. sende panik olup sık sık ultrasona girip alttan da bu kadar baktırma sabret sadece.. sana tavsiyem en az 6 haftalık olunca git. o zamanda üstten kalp atışı duyulmaz yıne vajinal bakalım derler. bence bu kadar eziyete girme. Aklına kötü şeyler getirme. İnşallah sağlıkla görürsün bebeğini.

canım benim sen panik yapma ben keseyi gördüğümde 5+6 falandı. hatta doktorum hesap yapmıştı 6000 lere gelince en rahat görünür demişti. 7+2 de gittiğimde de kalp atışını duymuştuk. o yüzden hiç panik yapma aklına kötü şeyler getirme. değerlerin gayet güzel artmış. ilk haftaların çok endişeli geçiyor biliyorum aynılarını yaşadım hamilesindir kese var mı stresi, keseyi görürsün bebek var mı stresi, bebek de belli belirsiz görünür belki ya kalp atışı yoksa stresi. boşuna aslında hem kendimizi hem bebeğimizi zorluyoruz. bir şey olacaksa zaten biz ne yaparsak yapalım olacaktır. o bebeğin geleceği varsa da ne yaparsak yapalım gelecektir dünyaya. biraz böyle bakmak işi en hayırlısına bırakmak lazım.

X