Arkadaşlar kocam için acil yardımmm

YENIGELIN3516

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
188
109
26
Hanımlar kocamın yüzünde kıl dönmesi var, ve şişti. Bi kac tane kılları çıkardık ama hala var iltihap kıl. Hastaneye randevuda alamiyoruz hepsi dolu. Nasıl geçer ne yapmamız lazım hangi ilacı kullanmamız lazım bilmiyorum. Bilenler yardmci olursa sevinirim

Hanımlar kocamın yüzünde kıl dönmesi var, ve şişti. Bi kac tane kılları çıkardık ama hala var iltihap kıl. Hastaneye randevuda alamiyoruz hepsi dolu. Nasıl geçer ne yapmamız lazım hangi ilacı kullanmamız lazım bilmiyorum. Bilenler yardmci olursa sevinirim
enfeksıyonlu yeri delmek dokunmak benım bıldıgım kotu bısey. Kıl donmesı bıle olmayabılır zaten.. Sıkıp cıkarmayın bence. Kıl donmesıyse mınık bı derı altı kılı olmıycak bı öbek olcaktr. Her halukarda bosuna zarar vermıs olursunuz. Dezenfekte edın kurcalamayın bence.😕

devlet hastanesınde mı randevu baktınız? ozel hastaneler o kadar dolu olmaz yasadıgınız yerı bılmıyorum ama genelde oyle. Kayınpederım sırtında sıvılce cıktı sanmıslardı sonra çıban sanmıslardı.. Sonra genel cerrahı de alınan bı "yag bezesi" oldu:) evde kendımız kendımıze tanı koymayalım o yuzden dıyorum. Cildiye degil de genel cerrahıye bakın sız.

Acile ya da polikliniğe gitmeye gerek yok aile hekimleri bunun için var, gidiyorsunuz söylüyor ne yapacağınızı 😊 yanlış yerde deva arıyorsunuz

lütfen iltihaplı şeylerle evde kendi çabanızla uğraşmayın. altında ne var bilemezsiniz. mikrop kaptırabilirsiniz. yüzünde diyorsunuz gözüyle yada diş köküyle bağlantısı olabilir.
ağrısı var diyerek acile gidin en azından.

bende de olmuştu lohusaydım doktorum soğuk kompres yap demişti diye hatırlıyorum. çok büyükse kesi yapılması gerekir, sakın sıkmaya falan çalışmayın.

X