Deri ve Cilt Hastalıkları arkadaşlar uyuz oldum ve 2 haftada geçirdim yardımcı olmak için her yerde yaptıklarımı yazıyorum

Bende gece kaşıntısı uyanmadigim sürece olmuyor Dr gece

Şu an kasintidan duramıyorum. Yazılanları okuyunca iyice canım sıkıldı. 2 gün azalmıştı bugün yeniden arttı.
Sıkmayın canınızı daha doğuma çok var Allahin izniyle ozamana kadar geçer inşallah. Bi arkadaş vardı oda 3 aylık bebeği ile uyuz olmuştu bir profesör bitkisel bir ilaç vermiş onunla atlatmışlar sizin için ona bi sorayım hamilelerle ilgili bilgisi var mi size yazsin

Merhaba öncelikle bu topiği açan arkadaşa çok çok teşekkür ederim. Bende de 1 aydir kaşıntı vardı ama cildiye Dr u bulamadık genel cerraha gittim. O da alerji hapı verdi bir de krem. Geçmedi. 3 gün önce cildiye Dr una randevu alabildik. Uyuz dedi kan tahlili istedi. Gebelik şüphesi var diye beta HCG istedim. Ve hamile olduğumu öğrendim. Ona bile sevinemedim😔 Dr bitkisek krem veri çay ağacı yağıymış. 3 gündür sürüyorum hiç faydası yok. Öğretmenim ve okulda kaşıntı tutuyor kaşıyamadıkça deliriyorum. Hamile olup da kullandığınız ilaç ya da kremler varsa öğrenmek isterim. Allah'ım kimseye vermesin. 5 yaşında oğlum var ona geçecek diye ödüm kopuyor.
Geçmiş olsun. Doğuma kadar atlatmanız lazım. Bebek doğduğunda 2 ay hiçbir losyon kullanamazsınız bebeğe. Biz 5 ay çektik herşeyi harfiyen uyguladım geçmiyor. Uyuz direnç kazanmış. Bu arada ben de öğretmenim. Son gittiğimiz prof. Dr. Bitkisel bir losyon yazdı. Temizlik kurallarına uyarsanız on günde kurtuluyorsunuz. Sürdüğünüz gün kaşıntınız duracak. Çok etkili bir losyon. Natur aren scab eks. Sadece eczanelerde satılıyor internette satılan sante plus scab forte değil karıştırmayın. Evde olsun olmasın herkes aynı anda kullanmaya başlayacak. Vücutta yumurtlama süresi ve kaşıntı kişiden kişiye değişiyor ve b ulaştıktan 20 gün sonra kaşıntı başlıyor. Oğlunuzda şu anda yok gb görünse de olmadığını anlayamazsınız. Eşiniz ve yakın temasta olduğunuz gidip geldiğiniz anneniz vs onlar da tedavi olmalı. Başka kişilere de bu losyonu önerdim kullanan kurtuldu teşekkür mesajları attılar. Hamileler kullanabiliyor daha önce başka bir Hamile arkadaş sormuştu onun için üretici firmaya sormuştum kullanabilir dedi. Üretici firma eylulpharma üreten kişi uzman eczacı sibelkıranaydın. İnstagramdan inceleyip iletişime geçebilirsiniz isterseniz. Losyonu kullanmaya karar verirseniz uymanız gereken kurallar var. İsterseniz yazarım

Bu arada bizde uzun zamandır gece kaşıntısi olmuyor rahat uyuyoruz bazen kırmızı bsey çıkıyor sivilce gibi bazen kaşınıp sönüyor bazende hiç kaşınmiyor.acaba kullandığımız ilaçların etkisi mi kaldı uyuz bitti mi? Uyuz devam etse gece şiddetli kaşıntı devam ederdi değil mi? Geçtimi geçmedi mi anlayamadım 😞
Ben de aynı soruyu kendime soruyordum. Gece kaşıntı sı uyuzun rn yüksek sayıya ulaştığı gün başlıyor. Bağışıklık sistemimiz devreye giriyor ve o bölgelerde sorun olduğu sinyalini veriyor, kaşıntı başlıyor. Kaşıyınca uyuz böcekleri ölüyor. Yumurtaları tırnak diplerimize bulaşıyor o ayrı ama bu kaşıntı sayesinde sağlıklı bir vücutta on, on iki tane uyuz böceği oluyor. Ama bağışıklık sistemi zayıf olan bebeklerde, yaşlılarda, kanser hastalarında sayı artıyor ve geçmesi daha da zorlaşıyor. Bir kaç kez ilaç kullandığınız için sayısı azalıyor uyuzla rın gece kaşıntı sı da yapmıyor onun için. Ama eğer bir tane bile kaldıysa bir buçuk ay sonra tekrar kaşıntı başlar. Eğer bu sürede hiç metrin vb kullanmazsanız. İnşallah geçmiştir ama yine de açıklayım dedim. Bu hastalığı atlatmak zor biz atlattık ama psikolojik olarak dışarıya çıktığımda hiçbir yere dokunup oturamıyorum çocukları parka götürünce tüm parkı silmek istiyorum. Hastanede randevumuz olsa ayakta bekletiyorum çocukları. Bir daha b ulaşacak diye o kadar korkuyorum ki... Ama düşünmenin üzülmenin hiçbir faydası yok. Keşke oğlunuzu okula gönderseydiniz öğretmenine tedavi olduğunuzu söyler tek oturtmasını rica ederdiniz. Bulaşması için on dk lık ten teması ve birlikte uyumak gerekiyor. Okulda ortak eşya kullanımı zaten yasak covid sebebiyle. Sizin kararınız tabi ama üzülmemeye çalışın. Sadece çeken bilir bu derdi yaşamayan anlamıyor bir de gülüyor ne var geçer deniliyor. Kendilerinin de başına gelirse görürler nasılmış abartıyor muymuşuz?

Ayy esimle bı ara aramız bozuktu 5 ay eve gitmedim arkadaşlarını almış eşim biraz rahat bı insan ben hayata kimsenin kıyafetini biseyini kullaanmam o ara çok kullanmış ve uyuz olmuştu 😂 ondan bana da geçti 1 ay kasintiyla yaşamıştı kaç tane losyon kullandık hiç bı ise yaramadı en son doktor bı karışım verdi eczanede yapıyolar tam hatırlamıyorum ama 3 şey le karıştırıyolar 3 gün üst üste yıkanmadan kullanmıştık ve geçmişti
Ben o ara ütüyle çamaşır makinasıyla kanka olmustum 😂😂 sürekli yika ütülee temizlik çok önemli güldüğume bakmayın aşırı sinir bozucu bisey benim psikolojimi bozmuştu hiç gecmicek gibi geliyordu karışımın ismini hatirlasam keşke yardımcı olmak isterdim

Bu arada bizde uzun zamandır gece kaşıntısi olmuyor rahat uyuyoruz bazen kırmızı bsey çıkıyor sivilce gibi bazen kaşınıp sönüyor bazende hiç kaşınmiyor.acaba kullandığımız ilaçların etkisi mi kaldı uyuz bitti mi? Uyuz devam etse gece şiddetli kaşıntı devam ederdi değil mi? Geçtimi geçmedi mi anlayamadım 😞
Ben losyon kullandım 1 hafta arayla vücut kaşıntım geçti boynum kaşınıyordu cildiyeye gittim losyon alerji yapmış dedi bir krem verdi çok şükür oda geçti. İnşallah bir daha olmaz gelmez lanet hastalık.
Gullerdiyarindanbiri Gullerdiyarindanbiri bende hamileyken çıkmıştı alerji hapı ve methirin krem kullanmıştım. Kükürtlü karışımıda kullanabilirsin demişti cildiye doktoru ama kokusu midemi bulandırıyor diye kullanmadım.
Kükürtlü sabunla yıkanıp bekleyince de iyi geliyor.
Siz benim yaptığım nhatayı yapmayın ,hamileyken tedavi olun bitsin ben lohusa halimle bu soğukta ev temizledim,bir sürü şey yıka ütüle zorladı.
Onları da geçtim bebeğime ilaç sürdüm 😔bulaşıcak diye korkarken sütüm azaldı 🙁Allah yardımcınız olsun okuldaki çocuklara da bulaşmaz umarım

Ben losyon kullandım 1 hafta arayla vücut kaşıntım geçti boynum kaşınıyordu cildiyeye gittim losyon alerji yapmış dedi bir krem verdi çok şükür oda geçti. İnşallah bir daha olmaz gelmez lanet hastalık.
Gullerdiyarindanbiri Gullerdiyarindanbiri bende hamileyken çıkmıştı alerji hapı ve methirin krem kullanmıştım. Kükürtlü karışımıda kullanabilirsin demişti cildiye doktoru ama kokusu midemi bulandırıyor diye kullanmadım.
Kükürtlü sabunla yıkanıp bekleyince de iyi geliyor.
Siz benim yaptığım nhatayı yapmayın ,hamileyken tedavi olun bitsin ben lohusa halimle bu soğukta ev temizledim,bir sürü şey yıka ütüle zorladı.
Onları da geçtim bebeğime ilaç sürdüm 😔bulaşıcak diye korkarken sütüm azaldı 🙁Allah yardımcınız olsun okuldaki çocuklara da bulaşmaz umarım
Karışımı hatırlıyor musunuz acaba? Yakınlarım da söyledi ben gebelik olduğu için endişelendim.

Arkadaşım bu karışımı kullanmış.

Eklentiler

• IMG-20211213-WA0003.jpg
    IMG-20211213-WA0003.jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 4.671
  • IMG-20211213-WA0002.jpg
    IMG-20211213-WA0002.jpg
    45,7 KB · Görüntüleme: 2.087
Ben de aynı soruyu kendime soruyordum. Gece kaşıntı sı uyuzun rn yüksek sayıya ulaştığı gün başlıyor. Bağışıklık sistemimiz devreye giriyor ve o bölgelerde sorun olduğu sinyalini veriyor, kaşıntı başlıyor. Kaşıyınca uyuz böcekleri ölüyor. Yumurtaları tırnak diplerimize bulaşıyor o ayrı ama bu kaşıntı sayesinde sağlıklı bir vücutta on, on iki tane uyuz böceği oluyor. Ama bağışıklık sistemi zayıf olan bebeklerde, yaşlılarda, kanser hastalarında sayı artıyor ve geçmesi daha da zorlaşıyor. Bir kaç kez ilaç kullandığınız için sayısı azalıyor uyuzla rın gece kaşıntı sı da yapmıyor onun için. Ama eğer bir tane bile kaldıysa bir buçuk ay sonra tekrar kaşıntı başlar. Eğer bu sürede hiç metrin vb kullanmazsanız. İnşallah geçmiştir ama yine de açıklayım dedim. Bu hastalığı atlatmak zor biz atlattık ama psikolojik olarak dışarıya çıktığımda hiçbir yere dokunup oturamıyorum çocukları parka götürünce tüm parkı silmek istiyorum. Hastanede randevumuz olsa ayakta bekletiyorum çocukları. Bir daha b ulaşacak diye o kadar korkuyorum ki... Ama düşünmenin üzülmenin hiçbir faydası yok. Keşke oğlunuzu okula gönderseydiniz öğretmenine tedavi olduğunuzu söyler tek oturtmasını rica ederdiniz. Bulaşması için on dk lık ten teması ve birlikte uyumak gerekiyor. Okulda ortak eşya kullanımı zaten yasak covid sebebiyle. Sizin kararınız tabi ama üzülmemeye çalışın. Sadece çeken bilir bu derdi yaşamayan anlamıyor bir de gülüyor ne var geçer deniliyor. Kendilerinin de başına gelirse görürler nasılmış abartıyor muymuşuz?
Cok haklisiniz çok doğru ancak başına gelen anlıyor bu durumu gerçekten benimde pskolijim çok bozuldu. Pazartesi günü doktora gittik biz en son Kasım ayının başında 6 gün sante plus kullandık doktorun verdiği karisimi ekimin başında kullanmıştık. En son senta plus tan hesap edersek 1 bucuk aydır ara sıra olan kaşıntı dışında bir şey yok çok şükür. Ama benim içim rahat etmediği için sürekli doktora var hissediyorum dedim. Oda vücuduma baktı birsey kalmamış dedi cocuklarda baktı temizsiniz vücudunuz çok kuruduğundan kaşınma olur dedi urederm mi neyazdi. Benide pskolojik destek istemisin dedi olur dedim pskyatriye yönlendirdi. Oglum bugün çok şükür okula başladı ama ben hala üzerimden atamadim kırmızı kaşınan biyer olsa saatlerce inceliyorum bitmedi mi die :KK43:

aynnen şekerim ne yazıkki vücudumu bir görsen acırsın pul pul deri döküyorum o kadar kurudu ki nemlendirici yetmiyor ama ben bu yaşıma kadar böyle bir hastalık ne duydum ne gördüm de başıma geldi nereden bulaştığını bile bilmiyorum
Merhaba, ben de yaklasik bir ay önce iki ay süren uyuza yakalandım şu an hafif hafif kaşıntı tekrar başladı ve dediğiniz gibi cildim ozellikle göbek ve göğüslerim pul pul yılan derisi gibi. Bu kalıcı bir şey mi acaba cok korkuyorum. Dökülüyor ama gerdirince kırış kırış oluyor.

Merhaba konuyu acali epey olmus.bizde uyuz olduk.ogluma verdikleri ilac onun vucudunu yakti kavurdu:KK43:(((cok zor gunler gecirdik.wilkindon pomat iyi gelmisti o dokuntuler ve egzamalar azalmisti.2 ay gecti uzerinden tekrar egzama dokuntuleri cikmaya basladi.sizds durum nedr bu yaralardan dokuntulerden egzamadan nasil kurtuldunuz acaba

selam herkese arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce uyuz olduğumu öğrendim bitmek bilmeyen kaşıntılarım vardı yaz ayında ben bunu sinek ısırığı sanıp nerdeyse evdeki detanı bitirdim ama hala kaşınıyordum doktora gittim uyuz teşhisi konuldu sonra doktor bana eczanede yapılan sarımtrak renkli kükürtlü bir karışım verdi 3 gün boyunca 3 gündüz 2 gece olarak beklettim ben sonra yıkandım kaşıntılarım azaldı akabinde ben kendime bu hastalığı yediremediğim için başka bir doktora göründüm aynı teşhisi koydu neyse 2 metrin losyon 3 tüp de wilkinson pomad kullandım ilk yıkandım sonra metrin losyonu sürdüm aynı gece kaşınmayan yerlerim kaşınmaya başladı deli gibi ama mide tarafım üstü neyse 3 gün durdu üstümde o 3gün sonra wilkinson pomad kullandım çok kötü kokuyor ama sorun değil bu hastalığınızdan daha mühim olan bir konu değil zaten bu kokuya ben zor katlanıyorum böcek falan nasıl dursun yani neyse 3 gün sonra yıkandım tekrar bunu kullandım tekrar 3 gün beklettim tekrar yıkadım tekrar kullandım tekrar yıkadım derken 17 gün falan tedavi sürecim oldu bunun akabinde sirke ile yıkandım böyle suyla sirkeyi homojen hale getirmeden direk vücuduma sürdüm 5 dakka kadar bekletip duş aldım her duşta sonra kıyafetlerimi atabileceklerimi 90 dereceye attım diğerleri 60 sonra iç çamaşırlarımı içten ütüledim imkanınız varsa atın çöpe bu kremlerden dolayı attığım bir sürü kıyafetim oldu kapı kollarına tuvaletlere sirke sıktım homojen etmeden ama beyaz sirke yoksa elma sirkesi de olur yatağı yattığım yeri sürekli süpürdüm sonra orayada sirke sıktım yerleri sirke ile domestos ile sildim biraz zahmetli bugün doktora gittim baktı geçmiş gibi görünüyor dedi ki zaten geçtiğini biliyordum kaşınmıyorum :) ve sıcak suda duş aldığınızda uyuz ile enfekte oldu iseniz sıcak su değen yerlerde deli gibi kaşınma oluyor iki kere duşumda bilerek sıcak suyu açtım kaşıntı felan yok artık vücudumu sadece nemlendirmek kaldı
Bizde 3 gun wilkinson surduk 10 gun sonra tekrar 3 gun 2 ay bisey yoktu tekrar badladi:KK43:sizin tamamen gecti mi

Merhaba, ben de yaklasik bir ay önce iki ay süren uyuza yakalandım şu an hafif hafif kaşıntı tekrar başladı ve dediğiniz gibi cildim ozellikle göbek ve göğüslerim pul pul yılan derisi gibi. Bu kalıcı bir şey mi acaba cok korkuyorum. Dökülüyor ama gerdirince kırış kırış oluyor.
Buldunuzmu tedavinin bir bir yolu nu.5 aydir mahf duk

Benimki 8 ay oldu geç farketti doktorlar geçmiyor bir turlu
Hangi ilaclari kullandiniz acaba.
Su siralar ben cikan bolgelere sirkeyinin icine bir miktar kekik koyup birvtasim kaynatio vucuduma suruyorum buyuk kabartilar inip yaralari bile kapatiyor ilk yakiyor sonra vucud alisiyor.kucuk bir bolgede deneyin isterseniz surulen bolgelerdeki uyuzu azaltiyor bence

Merhaba acaba losyonun ismini bize yazabilirmisiniz üç aydır bizimde geçmiyor birde 7 aylık hamileyim şimdiden teşekkür ederim🙏🙏🙏

Merhaba acaba losyonun ismini bize yazabilirmisiniz üç aydır bizimde geçmiyor birde 7 aylık hamileyim şimdiden teşekkür ederim🙏🙏🙏
Siz hangi ilaclari kullandiniz acaba.Allah kolaylik versin sifa versin.dogumdan once kurtulmayabakin bundan.biz 7 aydir kurtulamadik mahf olduk ilaclardanda.sinav diyorum artik.kwelede bit sampuani ile once keseli yikandik sonra wilkinsonpomadi 3 gun surduk 4 gun banyo 10 gun tekrar aynisi.kiyafetler 7 gun posette deli temizlik tabi.1,ay gayet iyidik ya tekrar etti ya tekrar bulasti.tabi bu ilacin kullanimi mesakatli diye daha cesarette edemedik.uyuz uyuz yasamaya devam ediyoruz:)) diger ilaclar fayda etmiyor.sadece altarnatif seylerle kasintimiz azaliyor yara olmuyor zamaada iyilesicegiz diye umuyorum.buyuk oglumun cildini ilaclar egzama yapti cocugumum derileri hep aciyor:KK43: rabbim herkesi bundan korusun

Beyaz sirke denedim ilacı alırımda oglum 1 Nisan doğumlu ona zararı olur mu aceba bu ilacı bi kaç yerde okudum sabah banyo yapan da varmış onların daha mı etkili aceba laç ilaç üstüne etkisi olurmu geceleri çok artıyor bide yanıyor bol bol mu süreyim oglumu nasıl yapıcam
Beyaz sirke fayda ettimi yani cocuklardada var bulasti onlara nasil yaptiniz bebegim 6 aylk haftada bir dedi losyona kilewella olan 3 yas olanada her aksam dedi

X