arkadaslar

hayrunisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
34
0
arkadaşlar bi sorum var size ben her ay 15 inde adet dönemi geciriyodum geçen ay ve bu ay sadece 2 gün adet dönemi geçirdim oda cok az bişekilde vede ara ara midem bulanıyo acaba neden kaynaklanıyo ve bulundugumuz yerde hastane sağlık ocagı yok esim askeri personel ve biz şırnak beytüşşebapın köylüğündeyiz doktora da gidemiyorum sabah bu yazımı yazdım arkadasın biri biz sana yardımcı olamayız allaha sığınmalısın dedi ama bende bunları biliyorum ama sizlere içimi dökmek beni rahatlatıyo bulunduğumuz yer cok sitresli sizlerden başka kimsem yok bu allahın dağında bebeyim olmuyo ve izinde memlekete gittiğimizde ortam içine giremiyorum yine aynı soruyla karsılasıcam diye bebeyin varmı hamilemisin derler diye toplluluga bile giremiyorum esimde evin tek oğlu olduğu için bütün ilgi üzerimizde sizler bu gurbette en iyi dert ortegımsınız allah heminizden razı olsun kardeşlerim

canım sen çok stres yapmışsın kendine hamile kalmak konusunda, üstüne üstlük bulunduğun ortamda stresliymiş.. sakın kafana takma, herseyi oluruna, olacağına bırak. mide bulantıların vede kısa dönemli adet geçirmen hamile kalmak konusunda aşırı istekli olmandan kaynaklanıyor olabilir. insan psikolojisi bu konuda gerçekten çok etkili... elin, sağın solun ne diyeceğini, ne dediğini boşver, sakın kafana takma... elin ağzı torba değil ki büzesin dimi :) kendine sıkıntı stres yapma, bol bol dua et. Hersey olacağına varır merak etme. İnşallah sende biz hamişlerin arasına katılırsın... Allah bütün anne olmak isteyenlere bu duyguyu tattırır inşallah ...

arkadaşlar bi sorum var size ben her ay 15 inde adet dönemi geciriyodum geçen ay ve bu ay sadece 2 gün adet dönemi geçirdim oda cok az bişekilde vede ara ara midem bulanıyo acaba neden kaynaklanıyo ve bulundugumuz yerde hastane sağlık ocagı yok esim askeri personel ve biz şırnak beytüşşebapın köylüğündeyiz doktora da gidemiyorum sabah bu yazımı yazdım arkadasın biri biz sana yardımcı olamayız allaha sığınmalısın dedi ama bende bunları biliyorum ama sizlere içimi dökmek beni rahatlatıyo bulunduğumuz yer cok sitresli sizlerden başka kimsem yok bu allahın dağında bebeyim olmuyo ve izinde memlekete gittiğimizde ortam içine giremiyorum yine aynı soruyla karsılasıcam diye bebeyin varmı hamilemisin derler diye toplluluga bile giremiyorum esimde evin tek oğlu olduğu için bütün ilgi üzerimizde sizler bu gurbette en iyi dert ortegımsınız allah heminizden razı olsun kardeşlerim

selam canım
ne kadar yıpratmışsın kendini öyle,herşey olacağına varır.biliyorsun stres hamile kalmayı geciktiren en önemli faktör.bence kısa bir süre rahatla ve bunu düşünmemeye özen göster.

canımcım
ayrıca kendini ne kadar rahatlatırsan o kadar çözümü kolay oluyor bende yaşadım evet seninle çok farklı yaşadıklarım ama .hamile kalmayı çok istiyordum sürekli test üstüne test yaptım.sonuç malum negatif çıktı bu sefer de kendi kendime söz verdim üstüne düşmeyeceğim diye sonra birakşam test yaptım 30 dk içinde sonuç alamadım bende test bozuk çıktı diye düşündüm testi atmadan banyoda unutmuşum bu arada annemle altlı-üstlü oturuyoruz.benim 3,5 yaşında bir oğlum var ve ben çalışan bir anneyim oğlumada annem bakıyor ama kardeşi olmasını çok istiyorum.annem test yaptığım akşamın sabahında telefonla aradı ve hadi gel kahvaltı yapalım dedi aşağı inerken merdivenden düştüm ve sol kolumu şiddetle merdivene çarptım eşimde evde uyuyordu.bir telaş bir panik bu arada kolum şişti ve morarmaya başladı biz soluğu hastanede aldık doktor hemen rontgen istedi tabii şüphelenmiyorum yaa içimden geçirdiklerimi radyoloka söylemedim.çünkü testler hep negatifti neyse rontgen çekildi sonuç alındı kırık yok sinir ezilmesi var dedi tedavi için jel+bandaj ve ağrı kesici verdi eve geldik banyoya girdimki test orda kalmış oda ne sonuç pozitif beynimden vurulmuşa döndüm.eşime söyledim hemen tekrar doktora gittik kan testi sonucu 2,5 haftalık hamile olduğum ortaya çıktı bu seferde rontgenle ilgili araştırmalara başladık zararları hususunda doktor doktor dolaştık hiçbiri olumsuz konuşmadı.kurban bayramında oğlum kızıl çıkarfttı sürekli kucağımda olmak istedi ateşli ve hasta olduğu için mümkün olduğunca isteklerini yapmaya çalıştım ama b u arada çok yoruldum.doktorumu aradım oğlumu 3 gün önce kızıl çıkarttığını ve ne yapmam gerektiğini sordum kesinlikle yaklaşma mikrop kapabilirsin dedi ama 3 gün hep beraberdik neyse sonuç itibari ile 04 ocakta aniden çok şiddetli kasık ağrısı ve kanama ile hastane gittik olan olmuştu ve kürtaj olmak zorunda kaldım.kürtaj sonrası doktorum sağlıklısın bir ay sonra yeniden denemeye başlayabilirsin dedi.belki çok uzattım konuyu ama demek istediğim herşeyin hayırlısı ne kadar çok istersek birşeyi okadar aksi gidiyor herşey. kürtaj olalı bugün 46 gün oldu ve nisan'a kadar zaman tanıdım kendime şimdi hayırlısı Allah'dan diyorum kısmetse olur ama artık stres yapmayacağım.Allahım izin verirse inşallah hayırlı bebişlerimiz olur.

oyek ne büyük talihsizlik yaşamışsın. Geçmiş olsun. Ama hayırlısı olsun diyelim Allah oğluna sağlık ve uzun ömür versin.
hayrunisa sen de çok kafana takmışsın canım. Yalnızlık bunaltmış seni. Bu durumda hamile kalman zor olacağı gibi hamileliğin de zor geçer, önce zihnini dinlendir. etrafın konuşmasını da önemseme ben 5 yıllık evliyim neler demediler neler. önceleri daha istemiyoruz gezip tozucaz derdim, samimi isem eğer sen nmi bakacaksın ben şimdi hazır değilim derdim başımdan savardım yüzsüzlükle; sonraları soranlara biz istiyoruz ama o bizi daha istemiyor derdim. bir süre sonra sormayı bıraktılar bir sorun olabileceğini kabullundile benim için de önemli değil zamanı gelince Allahım verecek diyordum. Tedavi olduki aşılama yaptık olmadı sonra bu ay hiç ümitlenmedik kendiliğinden oldu şimdi 5 haftalık hamileyim.

Hadi bakalim artik gogsunu kabartarak aile icine girersin. Rabbim ins. saglikla eline almani nasip etsin. Hayirli bir evlat olmasini nasip etsin. Senin adina cok sevindim.a.s.

X