Arkadaşlarımla aram bozuk

Barışmalı mıyım?

• Evet

• Hayır

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

holly golightly

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2016
27
5
28
Benim zamanında çok yakın olan arkadaşlarımla aram bozuk. onlarla çok şey paylaştık bu zamana kadar. birlikte şehirler gezdik ülkeler gezdik hatta. iki yıldır arkadaşız ve ben onların nasıl birileri olduğunu görünce artık içim şişti uzaklaşmak istedim. uzaklaşınca da yakınlaşamadım tekrardan. ve iplerimizi tamamen kopardık şu an selamlaşmıyoruz bile. beni üzecek suçlamalarda bulundular ve üzecek hareketler yaptılar. her şeye rağmen içimdeki vicdan kimseyle küsme, aranı düzelt diyor. aramı düzeltirsem bak bizim ayağımıza geldi diyecekler biliyorum. egolarını şişirmek istemiyorum ama yapmazsamda benim egom şişecek diye korkuyorum. barışsamda eskisi gibi olmayacağım, arama mesafe koyacağım. tek amacım çocuk gibi davranmamak, kimseyle aramı bozmamak. ne yapmalıyım?

Eğer arkadaşlık ilişkinizi bu denli kopartma sebeplerinizi hala haklı buluyorsanız, 3-5 kişinin de selamını almayıverin eksik olsun. Karakterli bir duruş sergilediyseniz arkasında durun yok ben haksız yere kopardım ilişkimi diyorsanız gidip nazikçe konuşun ve tavsiyem bir daha ilişkileriniz üzerine karar alırken 1 değil 10 kere düşünün, çünkü kararlar arkasında durulabiliyorsa güzeldir

Eğer arkadaşlık ilişkinizi bu denli kopartma sebeplerinizi hala haklı buluyorsanız, 3-5 kişinin de selamını almayıverin eksik olsun. Karakterli bir duruş sergilediyseniz arkasında durun yok ben haksız yere kopardım ilişkimi diyorsanız gidip nazikçe konuşun ve tavsiyem bir daha ilişkileriniz üzerine karar alırken 1 değil 10 kere düşünün, çünkü kararlar arkasında durulabiliyorsa güzeldir
kesinlikle haklısınız. o dönem biraz daha kararlı duruyordum. o dönem dediğimde bir buçuk ay öncesi. ama şuan kişiliğimi değiştirmek ve eksik olan yanlarımı düzeltmekle uğraşıyorum. daha öncesinde de arkadaşlarımla bağlantımı kestiğim oldu ve şuan çok pişmanım keşke daha güzel yaşasaymışız diyorum. beş yıl sonra dönüp bunu demek istemiyorum. o insanların benle konuşmasına ihtiyacım yok çünkü ben haklıyım bunu biliyorum. ikisinin karakteri zayıf ve hatalarını göremiyorlar sürekli beni suçluyolar. ben kendi haksız yönümü de biliyorum ve sırf bunun için gidip konuşayım diyorum. hala arkadaş olsak samimi olmayacağımı biliyorum. benim içimden geçen artık kimseyle kötü olmamak insanlarda güzel bir yansıma bırakmak bilmediğimi öğrenmek, yarım kaldığımı tamamlamak. kimsenin nefretini kazanmak istemiyorum şu iki günlük dünya da

Kesinlikle işin olmasın güzel bi hareket yapmışsın arkasında dur bozma. Ben arkadaş romantizmini çok gereksiz buluyorum. Yanlışlarını görmüşsün uzaklaşmışsın. Bir de sen adım atacak değilsin. Arkadaş neymiş yahu.

Barışsanız da eskisi gibi olamayacakmışsınız. Ne gerek var o zaman. Sen hatalıysan durum başka ama koptuktan sonra seni arayan soran yok.. ? Yalnız kalan sen olmussun ? Adım attığında da ego yapacak tiplerse boşver.
Anılarınız güzel kalsın.

Haklıysanız gidip konuşmaya gerek yok.
Baska arkadaşlar edinin ve temellerinizi sağlam atın.

X