Arkadaşlık yardım ?

Çok teşekkür ederim yazdıklarınız çok değerli vakit ayırdınız siz dostluklarınızı nasıl sağlayıp koruyorsunuz peki yani tecrübelerinize ihtiyacım var saygıyı kaybetmeden değer görerek yerinde ilişkileri nasıl sağlıyorsunuz
Konuşmak yerine dinlemeyi tercih ediyorum . Kendimi anlatmak yerine günlük olağan şeylerden karşı tarafın da bana katılacağı onun da bilgisi olan konulardan konu acarım soru sorarım asla özel yaşantıları ile ilgili soru sormam anda kalırım merhaba merhaba nasılsınız iyigünler diye böyle böyle başlar zamanla lafa tutmadan sözleri de yarim bırakmadan zamanı iyi değerlendirerek o anın içinden şeyler bulurum . Arkam dönük konuşmam göz teması kurarım telefonsa anlamadan dinlemeden cevap vermem gibi aslında olmasi gereken sekilde yani saygı çerçevesinde sürdürürüm yakın arkadaşım dahi olsa bu kişi. Çünkü beraber iken yakın arkadaşız ama evlerimize dagildigimizda tekizdir kimsenin aklında soru işareti ile uğurlamayi sevmem. Ben genelde böyleyim . Tabiki hatalarimiz oluyor ama onlari da konusarak uste cikmadan altta kalmadan hallediyorum ne kendimize ne baskasina karsi saygımızı yitirmemeliyiz . Cevremde bu şekildeyim .
beni gerçekten seven veya sevmeyen dışardan gozlerin yorumları da kulağıma geliyor mesela onları da mutlaka değerlendirmeye alıyorum.

Biz üniversitesi de iki üç samimi arkadaş böyleydik. Yani 20 li yaşların başında zaten orda da kalıyor. 32 yaşındayım üniversitesideki gibi günaydın canım arkadaşım falan yazdığım yok,😅 hal hatır sormak için atarsın tabide böyle gençlik zamanı gibi sürekli geçti o yaşlar yani

X