Arsız Kayınvalide ve Umursamaz Görümce ile başetmenin yolları?

evet canım ıslerıne gelmez adı ustunde yuzsuz.sen blursun bı yolunu sana guvenıyorum o kadına dersını vermk lazım.ayıp ya.benım erkek arkadsımın annesıde boyle yuzsuz bıde belescı.snırden oluyorum yanı senıde cok ıı anlıyorum.boyle ınsanlarla evlılık zormus suan onuda gordum pff... keske daha uzak bı yerde otursaydınız ben suan acaba oylemı yapsam dıorm

Ooo kayınvalide adayın böyle biriyse hemen tavrını koy canım daha şimdiden! Yoksa sende buraya konu açarsın ilerde:) Bu arada önemli olan evler arasındaki mesafe değil insanlar arasındaki mesafeymiş bunu anladım. Çünkü bizim aramızdada 500küsür kilometrelik yol var. Ama gel gör işte tavırları, rahatlığı. Ben içten olayım dedim, olduğum gibi olayım dedim tepeme çıkardım. Sen sen ol mesafeni koru, hatta mesafe korumakta yetmez bile bile tavır takıncaksın böylesine ki anca anlar...

ouff .(( ınsallah duzelır canım senınde.zaten smdıden bı cok sorunumuz var bakalım nolcak sonumuz..
Ooo kayınvalide adayın böyle biriyse hemen tavrını koy canım daha şimdiden! Yoksa sende buraya konu açarsın ilerde:) Bu arada önemli olan evler arasındaki mesafe değil insanlar arasındaki mesafeymiş bunu anladım. Çünkü bizim aramızdada 500küsür kilometrelik yol var. Ama gel gör işte tavırları, rahatlığı. Ben içten olayım dedim, olduğum gibi olayım dedim tepeme çıkardım. Sen sen ol mesafeni koru, hatta mesafe korumakta yetmez bile bile tavır takıncaksın böylesine ki anca anlar...

İnanki eşim de bir kabahat bulmuyorum. Çünkü kaç senelik annesini tanıyamamış, neyi ne için söylediğini anlayamamış fesatlığın F sini bilmeyen bir insan. O yüzden annesinin uydurduğu bahanelere pek güzel inanır. Annesi de oğlunun saflığını bildiğinden işine geldiği gibi konuşup inandırması çok kolay. Eşim anne ile eş arasındaki dengeyi kuramamış olsaydı şimdi destek olmazdı bana. Onun yaptığını ben yapamam bak. Görümceme giderken eşime "1haftadır bizdeler, yeter artık bi şekilde ablanda kalsınlar artık" dedim. Sonra biz ablasında yemek yedikten sonra eşim müsaade isteyelim dedi anında kalktı kapıya doğru. Anneside onla beraber kalktı, bize de gelin diyecek diye. Eşim hiiiç oralı olmadı, laf değiştirdi bir şekilde çıkmaya çalıştı. Ben bakmıyorum,konuşmuyorum bile eşim kendi halletsin diye. Sonra tam kapıdan çıkcaz annesi geldi ağlamaklı gözlerle eşimin yanağını okşuyor, "oğlum dikkatli gidin tamam mı" diyor. Görmen lazım o sahneyi, sanki cami avlusuna bırakılmış çocuk! Buna rağmen eşim bir kere bile hadi sizde gelin demedi. Ben olsam o duygu sömürüsüne dayanamaz derdim mesela, istemeye istemeye de olsa. O yüzden eşimi suçlamıyorum hatta sağolsun bana destek veriyor. Ama dediğiniz gibi yüz veren yalnız ben değilim, eşim de yüz vermişki böyle rahatlar. Bundan sonra onun tavrıda değişecek ama. Bakalım o zaman nolacak?

Önemli olan zaten bundan sonra tavir almak. Sen elbette esini daha iyi tanirsiniz, benim tepkim biraz kk'de baska açilan konulardan dolayi geldi. Böyle yüzsüz kv'de olaylarinda çogu zaman bir anneci koca var ve acaba bu sizin içinde geçerlimi diye düsündüm ama degilmis.

Insallah durumlar degisir, sende arada sirada kv'dene sak diye cevabini vermen gerek, mesela o gün israr etmistiniz ya görümcenizde yemek yenilcek diye, o harika birseyde. Kendinizi artik ezdirmeyin.

ouff .(( ınsallah duzelır canım senınde.zaten smdıden bı cok sorunumuz var bakalım nolcak sonumuz..

öyle davran ki bir çok sorununuz bile olmasın. Yani benimki gibiyse, git den anlamaz, gelir yerleşir, bedava bişey gördümü gözleri döner biriyse muhattap bile olma ki sorun bile olmasın. Eşinin annesi diye iyi anlaşcaz diye birşey yok. Hakedene hakettiği gibi... Eskiden olsa şu yazdıklarımı başkası yazsa çok kızardım. Ne olursa olsun eşinin annesi bahsettiği kişi derdim. O kadar mı kötü kv si acaba? Ne kadar acımasız konuşuyor vs derdim ama yok beni bu raddeye gelinceye kadar çıldırtana bakmak lazım:KK3::KK14::KK1:

Önemli olan zaten bundan sonra tavir almak. Sen elbette esini daha iyi tanirsiniz, benim tepkim biraz kk'de baska açilan konulardan dolayi geldi. Böyle yüzsüz kv'de olaylarinda çogu zaman bir anneci koca var ve acaba bu sizin içinde geçerlimi diye düsündüm ama degilmis.

Insallah durumlar degisir, sende arada sirada kv'dene sak diye cevabini vermen gerek, mesela o gün israr etmistiniz ya görümcenizde yemek yenilcek diye, o harika birseyde. Kendinizi artik ezdirmeyin.

Evet, ben o gün ısrar etmesem daha hala görümceye gidilmicekti ve hala bizde kalıyor olacaklardı. Bu tarz hareketleri, lafları daha önce de yapmam lazımmış anlayamamışım işte. Hatta ben eskiden beri böyle yapsaydım beni değil görümcemi arayıp "yarına bilet aldık, sana geliyoruz" derlerdi. Bize ancak yemeğe gelip dönerlerdi. Ama onlar kızı için öyle yapmayı istediler. Kızları bile benim kadar yüz vermiyor demekki burdan onu anlıyorum ve kafamı duvarlara taşlara vurmak istiyorum:) Neyse zararın neresinden dönersem kardır, bundan sonra dikkatli olacağım...

arkadaşım allah sabır versin vallahi daha evli olmadıgım için diyebilecek bir şeyim bir tavsiyem yok ama inan gece gece okudum ve içim sıkıldı yemin ediyorum. evlilikten soğudum :KK14: acaba bnm kv kp böyle şeyler yapar mı diye düşünüyorum :KK14:

arkadaşım allah sabır versin vallahi daha evli olmadıgım için diyebilecek bir şeyim bir tavsiyem yok ama inan gece gece okudum ve içim sıkıldı yemin ediyorum. evlilikten soğudum :KK14: acaba bnm kv kp böyle şeyler yapar mı diye düşünüyorum :KK14:

Valla evlenmeden önce bilseydim bu huylarını ben de evlenmezdim. O yüzden böyle örnekler görüp evlilikten soğumak doğal:) Gülüp geçerdim evlilik çok zor, başka aileye karışıyorsun diyenlere. Nolacak canım ben eşimle kaparım kapımı, kim naparsa yapsın derdim ama öyle olmuyormuş işte. Gerçi kime nasıl davranması gerektiğini bilip mesafesini koruyana bu da zor değil ama işte mesele bunu yapabilmek.

benmkıde aynen oyle bedava gordumu gozu doner bıldıgın belescii.en son otelde oda yok dıye baska otelede bakmam ne gerek var oglumu gormeye geldım ben (askerde erkek arkadasım gormeye gttık) diyip bıızım odaya göz dikti 4 kısı aynı odada yatakhane gıbı yattık dusun artık rezıllıgı ...allahtan daha evlı degılız olsak azımı acardım yani..

öyle davran ki bir çok sorununuz bile olmasın. Yani benimki gibiyse, git den anlamaz, gelir yerleşir, bedava bişey gördümü gözleri döner biriyse muhattap bile olma ki sorun bile olmasın. Eşinin annesi diye iyi anlaşcaz diye birşey yok. Hakedene hakettiği gibi... Eskiden olsa şu yazdıklarımı başkası yazsa çok kızardım. Ne olursa olsun eşinin annesi bahsettiği kişi derdim. O kadar mı kötü kv si acaba? Ne kadar acımasız konuşuyor vs derdim ama yok beni bu raddeye gelinceye kadar çıldırtana bakmak lazım:KK3::KK14::KK1:

Evet, ben o gün ısrar etmesem daha hala görümceye gidilmicekti ve hala bizde kalıyor olacaklardı. Bu tarz hareketleri, lafları daha önce de yapmam lazımmış anlayamamışım işte. Hatta ben eskiden beri böyle yapsaydım beni değil görümcemi arayıp "yarına bilet aldık, sana geliyoruz" derlerdi. Bize ancak yemeğe gelip dönerlerdi. Ama onlar kızı için öyle yapmayı istediler. Kızları bile benim kadar yüz vermiyor demekki burdan onu anlıyorum ve kafamı duvarlara taşlara vurmak istiyorum:) Neyse zararın neresinden dönersem kardır, bundan sonra dikkatli olacağım...

Ah ah, iste temiz kalpli isen, fesat degil isen böyle oluyor. Bende aslinda eskiden daha saftim diyebilirim. Tecrübelerimden dolayi bende akillandim. Herkez iyi niyetli degilmis ne yazikki.

Evet zararin neresinden dönersen kardir. Fazlada kv'dene odaklanma. Esin ile mutlu, huzurlu yasadigina ve o senin arkanda oldugunu düsün ve pozitif düsün :)

Valla evlenmeden önce bilseydim bu huylarını ben de evlenmezdim. O yüzden böyle örnekler görüp evlilikten soğumak doğal:) Gülüp geçerdim evlilik çok zor, başka aileye karışıyorsun diyenlere. Nolacak canım ben eşimle kaparım kapımı, kim naparsa yapsın derdim ama öyle olmuyormuş işte. Gerçi kime nasıl davranması gerektiğini bilip mesafesini koruyana bu da zor değil ama işte mesele bunu yapabilmek.

hayatta yapamam biliyor musun! çok merhametliyimdir, illa büyüklerime hürmet etmeye çalışırım vs. o yüzden korkuyorum zaten! benim kv ile kp de başka şehirdeler. ama sık sık geliyolar istanbula. kvnin annesinin evinin altında nişanlımın evi her geldiğinde orda kalıyor. allahtan evlenince orda oturmicaz. heralde nişanlımın eski evinde kalmaya devam eder diye düşünüyorm ama kalmaya da gelir mi ki bilmiyorum. korktum bak uykum kaçtı :KK53:

benmkıde aynen oyle bedava gordumu gozu doner bıldıgın belescii.en son otelde oda yok dıye baska otelede bakmam ne gerek var oglumu gormeye geldım ben (askerde erkek arkadasım gormeye gttık) diyip bıızım odaya göz dikti 4 kısı aynı odada yatakhane gıbı yattık dusun artık rezıllıgı ...allahtan daha evlı degılız olsak azımı acardım yani..

Bizimki de bayramda onlara gittik bayram dönüşü 2 günlüğüne de önce bi yerde tatile kafa dinlemeye ardından da 2günlüğüne Ankaradaki kuzenime geçelim dedik. Ama kv ye çaktırmamaya çalışıyoruz, yoksa gelmek ister biliyoruz. Neden erken dönüyorsunuz daha izin yok mu vs sorunca eşim hiç tatili karıştırmadan Ankarada fyz kuzenine gitcez dedi. Annesi hemen "aa Ankarada babanın samimi asker arkadaşı var aslında, bizde ona gideriz" diyor. Komedi ne biliyormusunuz? Kp 65yaşında. Asker arkadaşı 20yaşında edinilir düşün artık bizde sizle gelelim ona geçeriz dediği insanı:) Acıyorum artık ona yazık ne diyeyim..

Ah ah, iste temiz kalpli isen, fesat degil isen böyle oluyor. Bende aslinda eskiden daha saftim diyebilirim. Tecrübelerimden dolayi bende akillandim. Herkez iyi niyetli degilmis ne yazikki.

Evet zararin neresinden dönersen kardir. Fazlada kv'dene odaklanma. Esin ile mutlu, huzurlu yasadigina ve o senin arkanda oldugunu düsün ve pozitif düsün :)

Olumlu yorumunuz için sağolun:KK16: Ben de öyle yapmaya çalışacağım, onu düşünüp kendimi üzdüğüme değmez. Kendimi üzdüğümün yarısı kadar laf sokup onu üzsem rahatlarım da hiç olmazsa:KK1: Bundan sonra iyi kalpli, saf fyz gitti artık, maymun gözünü açtı. Şimdi babasının evi-eşyaları-hayatıymış gibi yapsın bakalım...

Son düzenleme:
hayatta yapamam biliyor musun! çok merhametliyimdir, illa büyüklerime hürmet etmeye çalışırım vs. o yüzden korkuyorum zaten! benim kv ile kp de başka şehirdeler. ama sık sık geliyolar istanbula. kvnin annesinin evinin altında nişanlımın evi her geldiğinde orda kalıyor. allahtan evlenince orda oturmicaz. heralde nişanlımın eski evinde kalmaya devam eder diye düşünüyorm ama kalmaya da gelir mi ki bilmiyorum. korktum bak uykum kaçtı :KK53:

Dur daha şimdiden uykuların kaçmasın, belki senin kv de iyi niyetlidir de senin iyi niyetini suistimal etmez benimki gibi. Ama yazarken tam diyecektim ki o anneannenin altındaki dairede oturma, yoksa kaçışın olmaz, ki neyse orada oturmucakmışsınız. Bu arada ben de yapamazdım tavrı, mesafeli duruşu ama insan birkaç kullanılsın, enayi yerine konulsun bak nasıl yapıyor. Mecbur bırakıyorlar. İyi niyeti sadece o kişiler için kenara bırakıyorsun, dişlerini gösteriyorsun. Yoksa daha çok tependen inmezler...

Ben hatayı biraz da sende buldum yanlış anlama ama ikili oynuyosun -kötü anlamda değil- yani hem istemiyosun onları hem de bavulunu alan kadına niye alıyosun akşam bize geliriz diyosun.

Ne gerek var bu kadar bıktın madem "aa senin için de güzel olur anne ana kız hasret giderirsiniz" de gülüver.

Yoksa böyle daha çok konu açarsın. Biraz net olmakta fayda var zemini sen hazırlıyosun böyle...

Damadının evinde belki rahat edemez ama sizin evde zaten oğlumun evi gelin de halinden memnun şikayeti yok önümde pervane deyip geldikçe gelir, kaldıkça kalır yani:44:

Ben hatayı biraz da sende buldum yanlış anlama ama ikili oynuyosun -kötü anlamda değil- yani hem istemiyosun onları hem de bavulunu alan kadına niye alıyosun akşam bize geliriz diyosun.

Ne gerek var bu kadar bıktın madem "aa senin için de güzel olur anne ana kız hasret giderirsiniz" de gülüver.

Yoksa böyle daha çok konu açarsın. Biraz net olmakta fayda var zemini sen hazırlıyosun böyle...

Damadının evinde belki rahat edemez ama sizin evde zaten oğlumun evi gelin de halinden memnun şikayeti yok önümde pervane deyip geldikçe gelir, kaldıkça kalır yani:44:

Ben onu lafın gelişi demiştim. Ha çantanı alıyormusun nihayet birazda orada kalacaksın diyemeyeceğim için. Bıktım ama belli etmemek için. Yani kendi anlaması lazım, düşünmesi lazım zaten. Ben ne bileyim hemen tamam ozaman diyeceğini! O kadarını beklemiyordum çünkü. Ama evet benim hatam farkındayım da işte ah yapabilsem! Ah düşündüklerimi takır takır söyleyebilsem! Yada ah o zaman "belli olmasın, dilimin ucuyla da olsa söyleyeyim" diye "ne gerek var alma çantanı" dememeyi başarabilseydim. Bundan sonra net olcam, anlayış bekledim olmadı kendileri anlamadı artık net olarak denicem birazda...

valla durumuna üzüldüm bi çok kişinin ortak sorunlarından ve düşüncesiz insanlardan nefret ediyorum. nasıl rahat ediyorlar !!! bizim kayınvalidelerle 10 dk dır yürüyerek mesafe ben sizin kadar görmemişimdir kv leri. öle arayıp sormazlar çalışıyorum cumartesi pazar anneme giderim çağırsa onada giderima ama çağırmıyor valla :) bence içinizde tutmayın siz iyi gelin olacam diye didindikçe hasta yapacaklar. eşinizle konuşun rahatsız oluyorum misafirliğinde bi adabı vardır der. ben anneni babanı sevmediğimden değil ama çok yoruluyorum bunalıyorum de. bu kadar yatılı kalınmaz de kendi evimde yabancı oluyorum de ama güzelce de kavga yapmadan sonra annesinede söyle 1 2 defa atlat gelceklerinde anlarlar belki inşallah. İnsan evlenirken ne hayallerle evleniyor ama herşey istediğimiz gibi olmuyor malesef gördüğüm kadarıyla sizinkiler seni köle sandılar.

sadece konunu okudum, evet haklısın ama bu kadar kızmanı anlayamadım neden mi?

* eşin de biliyor/anlıyor/hak veriyor/ bir şekilde onları atlatıyor (hani kv görümcedeyken gitmedniz ya)
* kv kurnaz/kötü niyetli falan değil ki. görümcen gamsız ve umursamaz açıkcası kv'ye üzüldüm düşünsene kendi kızın seninle ilgilenmiyor, orada rahat değilsin vs.
* kv'nin kızını koruması doğal , üstelik öyle ahım şahım bişey yapmıyor ki garibim aradı , davet etti diyor.
* sen bir şekilde olaya müdahale ettiğinde o sana kötü söz demiyor ki, napsın kıvırıyor
* aslında o da biliyor sizin görümcenin ne mal olduğunu....
* bulaşık olayında bir hata bulmadım , sen sinirlsin diye onu da kötü birşey olarak algıladın bence. evinde kalıyorsa tabii ki iş edecek.

sonuç olarak ben sinirlenmezdim bu kadar, nasılsa herkes farkında. ben bu olayı tersine döndürürdüm. mesela görümcedeyken kalkarken. hadi siz ana kızı başbaşa bırakayım hasret giderin biraz gibi :))) vs gibi

üzülmeyin vallaha eşiniz bilsin yeter

hayretleri içinde okudum eltinin çocuklarına sizde bakması yeni evliyken o kadar kalması :KK53:
düşüncesiz insanlar güruhu
sen de çok saftirik davranmışsın ve resmen kullanılmışsın
bir şeyi merak ettim k valide ve k pederin evleri yok mu ki hep sizde kalıyorlar uzun uzun
kp inin hiç mi işi gücü yok böyle rahat rahat kaygısızca kalabiliyorlar?
bir de size geldiklerinde markete destek oluyorlar mı merak ettim
bence düşüncelerini açık açık söylemelisin

eşimle konuştum hatta son 1 haftadır sürekli konuşuyorum. Onlar her gelip 10 gün gitmediklerinde yeterince konuşuyor tartışıyoruz zaten. O ne desin? Onunda annesi babası? Mesafe koy diyor, çok konuşma gülme vs diyor. Ama fayda ederse! Şu an eşimin de desteğiyle bir akşam yemeğe diyip kayınvalideleri görümceye bıraktığımızdan beri aramıyoruz. Ki gerek kalmıyor her gün birkaç kez kv kendisi arıyor zaten! Yemeğe gelin-kahvaltıya gelin diye. Asıl mesele gelinde yemekten sonra birlikte dönelim durumuna getirmek. Ama gitmiyoruz çeşitli bahanelerle. Bahaneler tükendi, artık yarın gelcekler sanırım kurtuluşum kalmadı.

ayy valla allah kolaylık versin evine neden gitmiyor ki anladığım kadarı ile 15 gün kalmış zaten sizin şehirde artık dönmesi lazım. bence görümcene hiç gitmeyin

valla durumuna üzüldüm bi çok kişinin ortak sorunlarından ve düşüncesiz insanlardan nefret ediyorum. nasıl rahat ediyorlar !!! bizim kayınvalidelerle 10 dk dır yürüyerek mesafe ben sizin kadar görmemişimdir kv leri. öle arayıp sormazlar çalışıyorum cumartesi pazar anneme giderim çağırsa onada giderima ama çağırmıyor valla :) bence içinizde tutmayın siz iyi gelin olacam diye didindikçe hasta yapacaklar. eşinizle konuşun rahatsız oluyorum misafirliğinde bi adabı vardır der. ben anneni babanı sevmediğimden değil ama çok yoruluyorum bunalıyorum de. bu kadar yatılı kalınmaz de kendi evimde yabancı oluyorum de ama güzelce de kavga yapmadan sonra annesinede söyle 1 2 defa atlat gelceklerinde anlarlar belki inşallah. İnsan evlenirken ne hayallerle evleniyor ama herşey istediğimiz gibi olmuyor malesef gördüğüm kadarıyla sizinkiler seni köle sandılar.

eşimle konuştum zaten. konuşuyorum. Ama şu an için tek yapabildiğimiz birazda ablamda kal tavrı. Ama birdaha gelecek olsalar ve biz geliyoruz diye arasalar ne bahane uydururuz bilemiyorum. Ki bir daha gelcek olsa yine beni arar emin olun. Şehirdışından gelcek insanlara ne denir? Şurdayım burdayım desen ee ztn yarın geliyoruz diyecek. Yada işimiz var desen tamam biz evde dururuz siz hallein işinizi der. Anlayış yok malesef!

eşimle konuştum hatta son 1 haftadır sürekli konuşuyorum. Onlar her gelip 10 gün gitmediklerinde yeterince konuşuyor tartışıyoruz zaten. O ne desin? Onunda annesi babası? Mesafe koy diyor, çok konuşma gülme vs diyor. Ama fayda ederse! Şu an eşimin de desteğiyle bir akşam yemeğe diyip kayınvalideleri görümceye bıraktığımızdan beri aramıyoruz. Ki gerek kalmıyor her gün birkaç kez kv kendisi arıyor zaten! Yemeğe gelin-kahvaltıya gelin diye. Asıl mesele gelinde yemekten sonra birlikte dönelim durumuna getirmek. Ama gitmiyoruz çeşitli bahanelerle. Bahaneler tükendi, artık yarın gelcekler sanırım kurtuluşum kalmadı.
En azından eşinizde farkındaymış. Misafir gelecek deseniz yada arkadaşlarımızla buluşacağız gibi geçistirseniz bir kaç kere belki anlarlar. Ne diyim çok zor bi durum. Her aradıklarinda bahane uydurun gelin görumcemde kalırsınız biz geliriz felan diyin. Zamanla bıkarlar yada utanırlar belki.

Son düzenleme:
X