Art Journal - Bullet Journal

azicikturuncu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2020
285
221
Selam kızlar,
Bu hobiye yeni başlıyorum. Kimine göre kağıt israfı vs olabilir ama benim boşta duran bir sürü ajandam, defterim, dergim varken hiç de öyle olacağını düşünmüyorum.:KK68:
Böyle bir konu bulamadığım için ben açmak istedim. Bu hobi ile ilgilenen, daha önce yapmış olan ve halihazırda yapmaya devam eden arkadaşlarımı konuya bekliyorum. Birbirimizle hazırladığımız sayfaları, yaptığımız alışverişleri, önerilerimizi paylaşabiliriz.
Umarım ilgilenen birileri çıkar,
Çok sevgiler:KK200:

Ben bullet journal hiç tutmadım ama yaparsam tablette yaparım kağıt israfı olmaması için😅 Bazıları çok estetik oluyor gerçekten ama ben o kadar vakit harcayamam sanırım. Siz bullet journalı ne amaçla yapmak istiyorsunuz, günlük haftalık planlama gibi mi yoksa sadece estetik olarak mı? Benim çok yoğun geçmiyor günlerim o yüzden ajandam boş kalırdı… Başlarsanız resimlerini atarsanız sevinirim. Ben scrapbooking yapmayı düşünüyorum, resim çekmeye bayılıyorum çünkü.

azicikturuncu azicikturuncu başladınız mı diye merak ettim? Ben tablette başladım ancak çok zamanımı aldı, kağıda yazmak gibi olmadı maalesef. O yüzden bıraktım. Normalde planlayıcı alıyorum her yıl ama çok kullanışlı olmuyor benim için. Çok dolu programım yok. Biraz araştırırken binder planlayıcı buldum. Sipariş verdim, binderı boş şekilde alıp içine de bir deste polka dotted kağıt aldım. Böylece yalnızca dolu olan günlerimi haftalarımı planlayabilirim. Defter şeklinde olmadığı için yıllık takvim gibi şeyleri çıktı alarak her yıl direkt ekleyebilirim ve aynı binder ı içini değiştirerek yıllarca kullanabilirim. Öteki türlü her yıl ajandama doğum günü önemli günler günlük haftalık temizlik planları gibi şeyleri baştan geçirmek çok zor oluyordu. Binder ayırıcıları kullanarak bir kısmını günlük aylık planlayıcı ajanda şeklinde bir kısmını da daha kişisel notlara ayıracağım.
Scrapbooking için de binder iyi bir fikir gibi geldi.

Aldığım binder ve ayırıcıların resmini ekliyorum ☺️

Eklentiler

• E932586D-3400-4316-9D6B-F8527AC15179.jpeg
    E932586D-3400-4316-9D6B-F8527AC15179.jpeg
    66,5 KB · Görüntüleme: 70
  • 99CB7F0D-560D-419B-A7BB-9C161FF57EE8.jpeg
    99CB7F0D-560D-419B-A7BB-9C161FF57EE8.jpeg
    36,1 KB · Görüntüleme: 73
  • 2E60E98E-457B-4929-A498-4DB5DC48CC66.jpeg
    2E60E98E-457B-4929-A498-4DB5DC48CC66.jpeg
    113,2 KB · Görüntüleme: 75
kikelomo kikelomo aldığınız ürünler planlama için çok ideal görünüyor. Ben aldım ama çok dağınık bir alışveriş yaptım, yaklaşık 2 bin tl tuttu çünkü her beğendiğim şeyi almak istedim 🙈 uzun süre almayacağım gibi. Şuan 3 sayfalık bir scrapbook yapmış oldum çizgisiz bir deftere. Az sonra bir sayfa daha planlayacağım. İnstagram üzerinde bu iş ile uğraşan pek çok kişi buldum, ben de bir hesap açtım. Büyür büyümez onu bilemem ama kafamı dağıtmak için harika bir aktivite oldu. Benimki günlerimi planladığım bir ajanda olmadığı için kafama bir fikir geldiğinde yapıyorum. Çok keyif aldım.

X