Artık bıktım nolur cevap yazin

Peki hamileliğin felan varmiydi bebek
Hayır ben öyle bi adamdan çocuk yapmayacağımı anlamıştım sadece bir kaç ay uzatmaları oynadım sonra baktım davranış olarak düzelme yok kestirip atmak en güzeliydi. Ama çocuk olsa da inan çok daha güçlü olurdum bi yoldaşın var yanında anneler hep daha güçlü olur o sana destek sen ona destek olursan herşey güzel olur

Hayır ben öyle bi adamdan çocuk yapmayacağımı anlamıştım sadece bir kaç ay uzatmaları oynadım sonra baktım davranış olarak düzelme yok kestirip atmak en güzeliydi. Ama çocuk olsa da inan çok daha güçlü olurdum bi yoldaşın var yanında anneler hep daha güçlü olur o sana destek sen ona destek olursan herşey güzel olur
Ben o yüzden hiç istemiyorum çocuk eşim istiyodu ama ben hep bu yüzden istemedim cevredekiler diyodu işte büyüdü yap yoksa bende istemezmiyom işin aslını bilmiyolarki

Ben o yüzden hiç istemiyorum çocuk eşim istiyodu ama ben hep bu yüzden istemedim cevredekiler diyodu işte büyüdü yap yoksa bende istemezmiyom işin aslını bilmiyolarki
Olsun olan olmuş ardına bakma iyi tarafından düşün bir yoldaşın var yanında ama kendini düşünmüyorsan bile onu düşünmek zorundasın ilerde psikolojik sorunlar yaşayan bir evladın olmasın istiyorsan babasından uzak tutmalısın canım. Şu an sana zor gelebilir belki ayrılık bile belki ayrıldıktan sonra yeni hayatına alışamayacaksın bi süre bunlar çok doğal şeylerr sadece dik dur iradeni koru boşanmak istiyorsan sonra geri pişman olma o ruh hali ile belki geri dönmek dahi isteyebilirsin kendine hep şunu sor bu zor zamanlar geçecek ama onunla yaşarsam bu sorunlar ömür boyu devam edecek sürelik mi ömürlük mü kararı sen ver

Mutlu olun inşallah en önemlisi bundan sonraki hayatınız😊
Evet tek casede direk, inan bazı insanlara en büyük ceza hayatlarından çıkmak kaossuz sessizce sakince huzurlu bir hayat. Biz onların hayatında kaldıkça onlara ödül verip kendimizi cezalandırıyoruz. Ama senin çocuğun var onun ihtiyaçlarını karşılasın ben kısa yoldan direk gitsin diye hiç bişey almadım altın bile düşün

Annede bir namussuzluk olmadıkça calışmasa dahi devlet 6 yaş altı çocuğu anneye veriyor. Kendin de ya darp raporu al ya da videoya çek. Bugün işte 1 nişan 2024 günlerden pazartesi. Eşim bana şiddet uyguladı de. Buramı morarttı, şuramı kanattı de videoya net bir şekilde çek. Bunu da mümkünse çok güvendiğin birine at senin için saklasın(aileden olmasın dikkat et, sana mahkemede şahitlik edebilecek aynı zamanda olası vazgeçme durumunda bunu ailene eşe dosta göstermeyecek biri olmalı) senin telefonunda eşin fark ederse garanti siler çünkü. Telefonuna da kadesi indir. Şiddet anında direk polis çağır. Tutanak tuttur resmi delil olur elinde… cocuk anlatıyorsa baba vurdu anneye falan çocuğun videosunu da çek… zaten boşanma durumunda çocuk için ilk diyeceğin şey, eşimin şiddete eğilimi var. Bana yaptıkları ortada. Kanıtları da bunlar bunlar. Ben çocuğumun şiddet görebileceği birinin yanında kalmasını istemiyorum. Bir kızgınlık anında çocuğa da zarar verebilir. Ben kendimi savunabiliyorken bana bunlar oldu. Çocuğu babaya vermek demek, can sağlığını tehlikeye atmak demek. Benim şiddet gördüğümü görmesi bile çocuğumun psikolojisini çok kötü etkiledi. Vs vs… eşine de bir sana saydırırken gene anlat anlat videoya alıyorum de ve çek(gizli çekim delil kabul edilmiyor) ama çektiğini söylersen ve o devam ederse sövmeye onu da delil olarak sunabilirsin
Ama zaten şöyle bişey var onu dersem anlat anlat diye daha çok sinirlenicek telefonu kiricsk ve daha çok zarar vericek tanıyorum

😘Ama cidden takdir ettim akıllı kadınlar coğalmalı. Bilinçli davranmışsın son derece bu ne kadar önemli birşey. Çocuk yapınca kimse Mevlana'ya dönüşmüyor.
Beynim bi duraksama dönemi yaşadı da prime sezonu açıldı ahahahhaha neyse oda yaşın verdiği cehalete sayalım umarım daha da bilinçli oluruz her daim 🙏🧚

Öyle canim ama derdimi anlatmak bile o kadar iyi geldiki yoksa kime anlaticam ben

Evet lütfen kendine dikkat et ama çözüm yollarını da bulmak lazım. Şiddet son bulan birşey değil. Çocuk istemiş vs tabi bir kadını tutabilir en etken şeylerden biri anne olması.

Şiddetten sonra darp raporu alıp ailenizin yanına gitseydiniz ya.
Adamlar biliyor kadınların yumuşak karnını, çocuklarıyla tehdit ediyor. 3 yaşındaki çocuğu alamaz sizden. Niye laflarına inanıp, kendinizi evliliğinize mecbur bırakıyorsunuz?
Cocukta şahit oluyormuş, yazık değil mi ona?
Yapacağınız şey belli.

Beynim bi duraksama dönemi yaşadı da prime sezonu açıldı ahahahhaha neyse oda yaşın verdiği cehalete sayalım umarım daha da bilinçli oluruz her daim 🙏🧚

Allah seni ya haha. Şartlar oan ki psikoloji ve duygular birçok etken var, zararın neresinden dönersek kardır. Çıkmaz sokakta geri adım atmak ilerlemektir. 💜

X