Artik dayanamiyorum lutfen yardim edin :(

Annem erkek arkadasimla görusmeme izin vermiyor

• Yetiskin insansin, anneni ikna et sevgilinle görus evde oturarak iliski Nasil devam etsin?

OY: 4 30,8%
  • Anneni dinle , otur oturdugun yerde.. Sevgilini aylar boyu görememe...

OY: 9 69,2%

• Ankete Katılan
    13
Evet haklisin malesef insanlari yuzde Yuz bilemiyosun...
Erkek arkadasimin benle niyetinin ciddi oldugnu biliyorum Bunu hep gösterdi hep hissetirdi...
Annesinin asla öyle dusunmicegni kac sefer söyledi bende ilerde böle seylerin kesinlikle problem olsun istemedigmi böle laf söz vs tarzinda seyler sevmedigmi cok sert sekilde anlattim..... Ozaman ben tek sevgilimle baska yerde görussem ozamanda annesi bizim tek basimiza kaldigmizi anlicak .. Öle olsunda istemiyorum. Belki zamana birakmam lazim Onun ailesiyle tanismayi ama sevgilimi görmeden yasayamam Zaten cok özluyorum...
Sen kayinvaldenin lafi sonrasi tepkin ne oldu? Simdi araniz Nasil?

Sen kal diyordun kv lafi dinledik dedim bi kere de birisi evlenmeden beraber kalanlari elestiriyordu kv bizim gelinde kaliyordu kalmasada sabahlara kadar oturuyolardi balkonda dedi misafr gidince napiyirsun neden herkese yayiyorsun kalmisimda nolmus dedim aman bunda ne var kotu birsey mi dedik fln die kivirmaya calisti bende sinir oldum esimin dedisinin yaninda bende konu gelince belarken kaliyordum sizde ne gusel gunlerdi fln dedim esime bu sefer kv bna kas goz isareti yapti susturmak icin cunku dedesinin boyle seylerden hoslanmadigini biliyordum snr da sende milletn yaninda deme bende demiyim dedm bir daha lafini etmedi

Sen kal diyordun kv lafi dinledik dedim bi kere de birisi evlenmeden beraber kalanlari elestiriyordu kv bizim gelinde kaliyordu kalmasada sabahlara kadar oturuyolardi balkonda dedi misafr gidince napiyirsun neden herkese yayiyorsun kalmisimda nolmus dedim aman bunda ne var kotu birsey mi dedik fln die kivirmaya calisti bende sinir oldum esimin dedisinin yaninda bende konu gelince belarken kaliyordum sizde ne gusel gunlerdi fln dedim esime bu sefer kv bna kas goz isareti yapti susturmak icin cunku dedesinin boyle seylerden hoslanmadigini biliyordum snr da sende milletn yaninda deme bende demiyim dedm bir daha lafini etmedi

Ne guzel lafini vermissin bidaha diyemez sana arkadasim. Hicte takma ama benimle paylasiriz icin sagol cok dikkatli olucam

Evet haklisin ama bu arada bi kac ay sonra tasinicaklar ve annesi belki ben gelirim diye tum evi tekrar boyadi degistirdi....
Erkek arkadasimin babasi gayet anlayisli okumus görmus bisey demeyen birisi , annesi cok iyi niyetli dobra dobra konusuyo cok tatli biri ama yinede onlarda kalmam belki dogru degil...
Sadece evlerine tanismaya gitsem e ozamanda erkek arkadasimla kaldigmi anlicak oda kötu...
Ne yapmaliyim?

erkek arkadasin once yasadigin ulkeye gelecek ailenle tanisacak.
kalmasi icin oteli vs ayarlarsiniz.
sonra eger sizinkilerin icine sinerse cocugun tavirlari, hep beraber ailece Turkiyeye gittiginiz zaman cocugun ailesiyle de tanisirlar ve aranizdaki iliski duzgun seviyede seyreder.
sakin gidip kendi basina erkek arkadasinin ailesiyle tanisma..hani sende turkiyede yasasan git tanis derdim ama sirf tanismak icin ulkeler katetmeye gerek yok.
ilk adimi erkek arkadasin atsin

erkek arkadasin once yasadigin ulkeye gelecek ailenle tanisacak.
kalmasi icin oteli vs ayarlarsiniz.
sonra eger sizinkilerin icine sinerse cocugun tavirlari, hep beraber ailece Turkiyeye gittiginiz zaman cocugun ailesiyle de tanisirlar ve aranizdaki iliski duzgun seviyede seyreder.
sakin gidip kendi basina erkek arkadasinin ailesiyle tanisma..hani sende turkiyede yasasan git tanis derdim ama sirf tanismak icin ulkeler katetmeye gerek yok.
ilk adimi erkek arkadasin atsin

Haklisiniz Tabi ama erkek arkafasim buraya geldi sirf kendini tanitmak icin. Ve otelde kalkicakti bizimkiler olmsz misafir fln o dedi bizde kaldi. O odamda ben salonda kaldim..
Yani Nasil desem bunda aslinda Buyuk bisey yok ama erkek arkadasimi görmedende duramam ...
Yani tam tersi Onun ailesini görmemi nasillar vs kendim görup Anlamami istemeler lazim yani Annem...

Annenizle gidin, erkek arkadasinizin ailesi ile bir aksam yemegi icin disarda bir araya gelin, anneniz de sizinle gelsin isterse isterse otelde beklesin siz de aksam yemeginden sonra izin isteyip annenizle geldiginizi ve onun sizi bekledigini soyleyerek taksiyle otelinize donun. Boylece oldukca kaliteli ve saygin bir durus sergilemis olursunuz.
Erkek arkadasinizla gorusmek istersiniz tabi ki de fakat bunun istisnai bir durum oldugunu fark edin lutfen, boyle zamanlarda dengeler cok hassastir. Hasret gidermeyi bol bol gorusmeyi bir baska bulusmaya birakip bu onemli olayin surecini bu sekilde yonetebilirsiniz, sevgiliniz de anlayisli ve sizi cok sevdigi icin size yardimci olacaktir. boylece kimseyi kirmamis olursunuz (en onemlisi de annenizi kirmamis olursunuz cunku yeryuzunde sizi en cok seven insan o uzulmeyi hak etmez) ayrica ilerde olabilecek soylenti ve seviyesiz sorularin onunu kesmis olursunuz. Boylece bu heyecanli olay krize donusmemis olur.
Bir yetiskin olarak akilci ve mantikli dusunerek ve dogru uslupla iletsimler kurarak probleminizi cozebilirsiniz.
Sevgiler :)

Annenizle gidin, erkek arkadasinizin ailesi ile bir aksam yemegi icin disarda bir araya gelin, anneniz de sizinle gelsin isterse isterse otelde beklesin siz de aksam yemeginden sonra izin isteyip annenizle geldiginizi ve onun sizi bekledigini soyleyerek taksiyle otelinize donun. Boylece oldukca kaliteli ve saygin bir durus sergilemis olursunuz.
Erkek arkadasinizla gorusmek istersiniz tabi ki de fakat bunun istisnai bir durum oldugunu fark edin lutfen, boyle zamanlarda dengeler cok hassastir. Hasret gidermeyi bol bol gorusmeyi bir baska bulusmaya birakip bu onemli olayin surecini bu sekilde yonetebilirsiniz, sevgiliniz de anlayisli ve sizi cok sevdigi icin size yardimci olacaktir. boylece kimseyi kirmamis olursunuz (en onemlisi de annenizi kirmamis olursunuz cunku yeryuzunde sizi en cok seven insan o uzulmeyi hak etmez) ayrica ilerde olabilecek soylenti ve seviyesiz sorularin onunu kesmis olursunuz. Boylece bu heyecanli olay krize donusmemis olur.
Bir yetiskin olarak akilci ve mantikli dusunerek ve dogru uslupla iletsimler kurarak probleminizi cozebilirsiniz.
Sevgiler :)

Görusunuz icin cok tskler biraz rahatlatti brni :)
Allah razi olsun:)
Annem kisin Memlekete gidicek 2 hafta bende ona demistim iste annesiyle gelip sadece tanismak istiyolar fln duye. Bunu bi kac Gun önce dedim ilk basta olumlu gibi bakti sonrada iste benim sayili gunum fln var dedi. Ama en uygunu Onun annesiyle bizim memleketimize gelmesiki Anneminde dusunceleri fln endiseleri fln gider . Ikna etmeye calisicam annemi :)

Görusunuz icin cok tskler biraz rahatlatti brni :)
Allah razi olsun:)
Annem kisin Memlekete gidicek 2 hafta bende ona demistim iste annesiyle gelip sadece tanismak istiyolar fln duye. Bunu bi kac Gun önce dedim ilk basta olumlu gibi bakti sonrada iste benim sayili gunum fln var dedi. Ama en uygunu Onun annesiyle bizim memleketimize gelmesiki Anneminde dusunceleri fln endiseleri fln gider . Ikna etmeye calisicam annemi :)
Estagfurullah, yardimci olabildiysek bir nebze ne mutlu..
Dediginiz gibi ayarlayabilirseniz ne guzel iste ne mutlu olur. Anneniz uzulmez siz stres cekmezsiniz sevgiliniz arada kalmaz kayinvalideniz olursa ilerde o hanimin diyebilecegi bir sey olmaz. Durup bir nefes alin olaylarin mantikli yonunu gormeye calisin, telas yapmayin rahat olun simdi tanisirsiniz olmazsa uc ay sonra olmazsa 6 ay sonra, henuz cok gencsiniz her an sevgilinizle birlikte olamasanizda iliskinize bakin siz askin tadini cikarin ailelere odaklanmak icin cok erken :) zamana birakin..bu gibi durumlarin heyecani ve stresiyle bazi hatalar yapilir bizim yorum yapan bu yollardan gecmis olan arkadaslarla soylemeye calistigimiz siz de o hatalari yapmayin, sonradan uzulmeyin. Annenizi de lutfen uzmeyin kirmayin inanin sizi ondan fazla dusunen seven yok olamaz size bakarken ici titreyen o. anne evlat arasindaki bag cok baskadir..
saglicakla kalin, yolunuz acik olsun :)

Benimde bir derdim var 4 yillik bir iliskim var ben 20 yasindayim erkek arkadasim 23 gayet seviyeli giden bir iliskimiz var 2 sene once annelerimiz tanisti erkek arkadasim askere gidip geldi biz 2016 yazina dugun dusunuyorduk erkek arkadasimin babasi tutturdu olmaz bekleyin 1 yil daha maddi durumumuz yok diyor yasiniz kucuk diyor. Ne yapcam bilmiyorum

Benimde bir derdim var 4 yillik bir iliskim var ben 20 yasindayim erkek arkadasim 23 gayet seviyeli giden bir iliskimiz var 2 sene once annelerimiz tanisti erkek arkadasim askere gidip geldi biz 2016 yazina dugun dusunuyorduk erkek arkadasimin babasi tutturdu olmaz bekleyin 1 yil daha maddi durumumuz yok diyor yasiniz kucuk diyor. Ne yapcam bilmiyorum

Allah tamamina erdirsin Canim bnm. Sakin uzulme arkadasim. Bak gayet guzel giden bi iliskiniz var. Erkek arkadasinin ailesi ne is yapiyo? Ve erkek arkadasin ne is yapiyo?
Maddi durumlarinin belki suan iyi olmadigni anliyorum ve tabiki ailelerinde rizasi olarak gelismeli hersey ama belki erkek arkadasin biraz calisip biriktirse ve sende biraz calissan ( eger calismiyosan) beraber baslasaniz biriktirmeye ?
Ailelerinizle oturun danisin tekrar derdim ben, gercekten sevdignizi ve evlenmek istedigmizi..
Olmadi kucuk bi dugun yaparsiniz yada yarim sene yada 1 sene sobra yaparsiniz. Yasinda gencmis hem tecrubelenirsin her konuda arkafasim :)

Allah tamamina erdirsin Canim bnm. Sakin uzulme arkadasim. Bak gayet guzel giden bi iliskiniz var. Erkek arkadasinin ailesi ne is yapiyo? Ve erkek arkadasin ne is yapiyo?
Maddi durumlarinin belki suan iyi olmadigni anliyorum ve tabiki ailelerinde rizasi olarak gelismeli hersey ama belki erkek arkadasin biraz calisip biriktirse ve sende biraz calissan ( eger calismiyosan) beraber baslasaniz biriktirmeye ?
Ailelerinizle oturun danisin tekrar derdim ben, gercekten sevdignizi ve evlenmek istedigmizi..
Olmadi kucuk bi dugun yaparsiniz yada yarim sene yada 1 sene sobra yaparsiniz. Yasinda gencmis hem tecrubelenirsin her konuda arkafasim :)
Cok saol canim onemseyip cevap verdigin icin erkek arkadasim bi fabrikada calisyor babasi sofor erkek arkadasim birikim yapiyor 2 yildir yaklasik 20 bin tl biriktirdi ama babasi illaki bekleyin diyo erkek arkadasimda bekle ben cok seviyorum diyo

Ri
Cok saol canim onemseyip cevap verdigin icin erkek arkadasim bi fabrikada calisyor babasi sofor erkek arkadasim birikim yapiyor 2 yildir yaklasik 20 bin tl biriktirdi ama babasi illaki bekleyin diyo erkek arkadasimda bekle ben cok seviyorum diyo

Rica ederim Canim yardim edebildiysem ne mutlu bana :)
Bak arkadasim erkek arkadasin belliki seni cok seviyo birikiminide yapmis ne guzel. Sende bi ise fln gir biraz calis beraber birikim yapin. Sonrasinida Zaten aileler fln destek cikicaktir. Bu arada söz nisan yapmadiysaniz onlari planlayin evlilikten önce:) tadini cikarin gezin dolasin zaman Zaten ucup gidicek :)

Ri

Rica ederim Canim yardim edebildiysem ne mutlu bana :)
Bak arkadasim erkek arkadasin belliki seni cok seviyo birikiminide yapmis ne guzel. Sende bi ise fln gir biraz calis beraber birikim yapin. Sonrasinida Zaten aileler fln destek cikicaktir. Bu arada söz nisan yapmadiysaniz onlari planlayin evlilikten önce:) tadini cikarin gezin dolasin zaman Zaten ucup gidicek :)
Erkek arkadasim calismami istemiyor canim bizim maddi dururumuz onlardan daha iyi diye cekiniyo babasi galiba ama benim ailem boyle seyleri asla sorun yapmaz bekliycez seneye kisa kadar artik iliskimize zarar vermemeliyim cunku sevebilmek cok zor

Abl
Erkek arkadasim calismami istemiyor canim bizim maddi dururumuz onlardan daha iyi diye cekiniyo babasi galiba ama benim ailem boyle seyleri asla sorun yapmaz bekliycez seneye kisa kadar artik iliskimize zarar vermemeliyim cunku sevebilmek cok zor

Anladim Canim :) ozaman tabiki biraz bekleyin hem zaman dedigim gibi ucup gidicek Ins :)
Allah Hepimize kolaylik versin hic kolay degil. Sevebilmek inanmak guvenmek gercekten zor

Asker yolu bekliyosun canim allah kolaylik versin insallah cabucak gecer benim erkek arkadasimda gecen yil geldi askerden

Sagol cnm. Suan acemilikte 2 hafta sonra Biliyo. Hergun msjlasiyoruz aksamlari ariyo.. Uzun dönem cikti yani izinli gunlerinde fln görusebilicez....
Senin Nasil gecti zormuydu?
Erkek arkafasim degisir fln diye cok korkmustum sirf biran önce bitsin diye gitti benim icin:KK43:
Ama saglam karakterde ve aksine sesi fln hep iyi geliyodu neseliydi
Sonra rahat olucak ama su acemilik bi bitsin ...

Herseyin bir zorlugu oluyo ama allah yardim ediyo canim ozluyosun icin buruk oluyo ama ona hissettirmemeye ugrasiyodum benim erkek arkadasim degismedi ama agrasiflesmisti o donemde biraz ki cok normal buda ben alttan aliyodum geldigi zaman hersey daha guzel oluyo cunku senin onu beklemen bir arti daha katiyor iliskinize

X